Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość nowa asystentka
Dziewczyny napiszcie jak najwiecej z tresci tego zadania praktycznego oraz jakie narzedzia podstawowe i dodatkowe trzeba wykorzystac tzn. co zabrac z blatu technicznego a co zostawic. I jak wogole przebiega taki egzamin co i jak sie wykonuje. Z gory dziekuje i trzymam kciuki za te co zdawaly i te co dopiero beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie, ponieważ słyszałam różne teorie. Czy dziewczyny, które zdawały już egzamin, liczyłyście roztwór mimo, że był gotowy? Słyszałam, że gdy jest gotowy, to nie trzeba, ale i słyszałam wersję, że dla zasady się liczy mimo, iż jest gotowy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzamin jest prosty. nie trzeba nic obliczac. wypenia sie karte pacjenta, metryczke z odpadami i skierowanie do labolatorium odnosnie sporali (trzeba wypisac parametry, ktore sa podane w karcie egzam. czyli np. temp ster. i czas, zaznaczyc rozmieszczenie sporali w autoklawie). oceniane jest przygotowanie asystorów, czy wybralo sie odpowiednie wiertła (na turbine byłó diamentowe stożkowate, a na kątnice różyczka, nie wiem czy trzeba je bylo zalozyc, ja założyłam bez uzycia pesety tylko w rekawiczkach) na stoliku technicznym mialy zostac płyny do dezynfekcji oprocz chusteczek, plastikowe mieszadelko i papierowe karteczki (bo trzeba bylo zabrac plytke szklana i metalowe mieszadełko) no i zostaly 3 wiertła chyba, bo nie byly wymienione w narzedziach do przygotowania. fleczer robiło sie jak egzaminator podszedł. na koncu sprzatanie asystorow, mycie narzedzi i pakietowanie .. chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka zuza
Dziewczyny. Już wam pisze co było co trzeba zrobić. A więc mamy gotowy płyn naprawdę nic nie liczymy. To już mamy gotowe A więc nie trzeba. kolejnie trzeba było zabrać wiertło rozyczkowe i walec diamentowy. Zadanie egzaminacyjne było takie że musisz przygotowac wszystko lekarzowi. Czyli na tacce dajemy zestaw diagnostyczny zglebnik i upychadlo noi wiadomo wiertarki. Potem następne zadanie przy egzaminatorze rozmieszac fleczer. Po tym sprzątamy to wszystko tak jak was uczyli. Ja trochę oczywiście błędów popełniłam więc szczerze nie wiem czy to zdam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale diagnostyczny to lusterko peseta i zglebnik Ale czy diagnostyczne i ogolnie juz do zabiegu (wiertla itd) dac na osobna? Waciki jakkes trzeba tam dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka zuza
Tak zestaw diagnostyczny to lusterko zglebnik i peseta. Dajemy to na tacke dla lekarza obok upychadlo kulkowe i nakladacz. Do tego wiertarke turbinowa na nia zakladamy walec diamentowy na katnice wiertlo rozyczkowe. I taki zestaw oceniaja aha dajcie tam jeszcze wałeczki z ligliny ćwieki gutaperkowe. Potem ocenianie jest zarabianie fleczeru. Co jeszcze chciały byście wiedzieć? Do wypełniania jest karta pacjenta. Potem ten test biologiczny trzeba wypełnic i metryki z odpadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka zuza
Jeżeli ktoś chce cały opis jak ja to robiłam po kolei piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej a jak dokładnie trzeba wypełnić te dokumenty co tam wpisać jak wy uzupelnilyscie wszystkie te dokumenty proszę napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w tej karcie pacjenta co trzeba uzupełnić??i przy tych odpadach to co kod tylko jakiś czy coś jeszcze? ?i te sporale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli mozna to ja bardzo poprosze o kolejnosc i w ogole wszystko co bylo dorotamuzolf@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a z czym zglosil sie pacjent? Jakie rozpoznanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez poproszę o to co było jagiela_strawczynek@amorki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny a może ktoś dokładniej . jak przygotować te narzędzia na tacce , otwarte czy zamkniete,co z tym sporalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brdzo poproszę o szczegółowe dane iwonak6@wp.pl, dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nariz
Proszę bardzo o szczegółowe dane odnośnie egzaminu praktycznego narizchata@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także poproszę o szczegóły egzaminu renaanna@o2.pl Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Asystentka Zuza Czy mogła byś mi przesłać informacje jakie posiadasz na temat egzaminu? annamaja1408@interia.pl Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie, co z tym sporalem? I jak go podpisac? Ja tez bardzo prosze o informacje. Dziekuje z gory i za fatyge! seiguento17@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o sporal znalazłam takie coś w internecie: OBIERANIE, TRANSPORT I PRZECHOWYWANIE TESTU BIOLOGICZNEJ KONTROLI SKUTECZNOŚCI PROCESU STERYLIZACJI ( Sporal A / Sporal S ) DO BADANIA BAKTERIOLOGICZNEGO 1. Wykonać biologiczną kontrolę skuteczności procesu sterylizacji zgodnie z zaleceniami producenta testów wskaźnikowych (Sporale), służących do biologicznej kontroli skuteczności procesu sterylizacji. 2. Po zakończeniu procesu sterylizacji testy wskaźnikowe (Sporale) wyjęte ze sterylizatora dostarczyć do laboratorium w czasie nie dłuższym niż 24 godziny i zgodnie z wymogami określonymi w instrukcji producenta wskaźników biologicznych. 3. W przypadku sterylizatora o pojemności do 20 l dostarczyć 2 testy, jeśli sterylizator ma pojemność powyżej 20 l dostarczyć 3 testy. 4. Do każdego badania dostarczyć test kontrolny nie poddany procesowi sterylizacji („ślepa próba”), która stanowi kontrolę żywotności drobnoustrojów. Zwrócić uwagę czy testy są z tej samej serii i mają właściwą datę ważności. 5. Testy wskaźnikowe ( Sporale ) dostarczyć do badania razem ze „Zleceniem na badanie w kierunku biologicznej kontroli skuteczności procesu sterylizacji”(F-10/IS-LMK-02), które musi zawierać następujące informacje: • Dane klienta ( imię, nazwisko, nazwa zakładu, adres, telefon kontaktowy) • Typ sterylizatora, numer fabryczny, rok produkcji, pojemność • Data i godzina sterylizacji • Parametry sterylizacji: czas sterylizacji, temperatura, ciśnienie • Imię , nazwisko osoby przeprowadzającej sterylizację ( formularz do pobrania w WSSE Kraków lub na stronie internetowej WSSE Kraków )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy fleczer jest w woreczku czy w orginalnym opakowaniu i czy jest sól czy woda destylowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie. Gdy miałyście ten roztwór już gotowy to ubierałyście specjalne rękawice i fartuch jednorazowy czy nie. Kolejne pytanie..mając wanienkę już do dezynfekci to miałyście ją na biurku niby czy asystorze i wgl..czy te srodku, ktore mialtscie zostawilyscue na biurku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coraz glupsze pytania zadajecie; "a czy fleczer jest w woreczku czy w orginalnym opakowaniu" wiadomo, ze w pudełeczku, jak w worku? jak tym wstrzasniesz przed otwarciem? "Gdy miałyście ten roztwór już gotowy to ubierałyście specjalne rękawice i fartuch jednorazowy czy nie. " skoro roztwór jest gotowy i nie musisz go rozrabiac, bo stoi juz na blacie w wanience to po co sie chcesz ubierac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W których momentach trzeba podnieść rękę i zawołać egzaminatora, tylko przy zarabianiu fleczera,czy tez przy dezynfekcji blatu, przygotowaniu narzędzi i przy myciu narzędzi po dezynfekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie proszę co było w karcie pacjenta napisane i co trzeba było napisac na następną wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też poproszę i informacje. piepimarta@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanko asystentka zuza- odezwij sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Momenty zgłaszania się do zadania są dokładnie na pewno opisane w tresci zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka zuza
Dziewczyny wyśle wam km tylko skończę pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ślicznie dziekuję o 16 ja zdaje . trzymam kciuki zeby Tobie asystentka zuza poszło pomyślnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka zuza
Dziewczyny wysłałam wam jeśli którejs nie doszło piszcie może źle wpisałam wasze adresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×