Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Czy w arkuszu egzaminacyjnym pacjent był kolejnym w tym dniu ale nie ostatnim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asystentka Zuza' tez poproszę na maila : dudusiowo@interia.eu dzięki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ostatnim pacjentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już po :) Pytanie to samo. Ale stolik był jeden, podzielony mazakiem na pół, jako stolik i asystor. Turbina i mikrosilnik były atrapami, wiec nie trzeba było zakładać wierteł. Oczywiście nie było też oleju do smarowania. Fleczer- Thymodentin. Wiertło na mikrosilnik ma nacięcie, to była różyczka. Pakiety były samoprzylepne. Żadnego wyparzanie wanienki, tylko mycie. Asystent techniczny na początku bardzo dokładnie wszystko wyjaśnił. Nie bójcie się, jest do przejścia :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny dużo było tych wierteł do wyboru? to zakładamy je na urządzenia czy kładziemy obok? było napisane w zadaniu jakie wiertła przygotować? a nas w szkole mówiono że płyn do dezynfekcji koniecznie oblikczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny płyn dezynfekcyjny do wanienki obliczamy ze wzoru a do grzybka są już podane proporcje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy któraś może napisać treśc zadania jak brzmiała? i jak to jest z tym płynem dezynfekcyjnym do wanienki obliczamy?a do grzybka nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie co piszemy na twindykatorze na tym pasku tylko datę i podpis?a co na zapakowanym pakiecie b w gabinecie na pakiecie piszemy tylkon datę tak nas uczono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadnego wzoru nie obliczamy, bo płyn jest juz gotowy w wanience

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asystentka Zuza tez poproszę o maila z informacjami z góry dziękuję :) paulinka385@o2.pl.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asystentka Zuza również byłabym wdzięczna za maila ppati10111@gmail.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Ja również mam kilka pytań: 1) Jak Przygotowałyście potrzebne narzędzia i materiały do zabiegu? Na jednej tacce zestaw diagnostyczny, a na drugiej nakładacze , turbinę, kątnicę, wiertła, ćwieki, tamponiki? Czy zostawiłyście narzędzia w pakietach czy otwierałyście? 2) Czy turbinę i kątnicę kładlyśćie od razu z założonymi wiertłami czy osobno? 3) Turbinę i kątnicę zdezynfekowałyście chusteczką czy gazikiem nasączonym płynem dezynfekcyjnym? Po dezynfekcji wkładamy do pakietu? 4) Czy płytkę szklaną i metalową łopatkę również wkładałyście do dezynfekcji i pakowałyście do pakietów? 5) Gdzie umieściłyście Sporal ? Czy wkładałyście go do jakiegoś pakietu? 6) Co w efekcie końcowym zostało na waszym asystorze i biurku? Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie czy do mycia narzędzi szłyście z całą wanienką czy tylko koszyczkiem/? bo nam mówiono że noe wolno wanienki przenosić i wiertła też myłyście i pakowałyście je razem czy osobno? i czy jak zarabiamy fleczer to jakie proporcje thymodentil i ile tej wody destylowanej i czy odrazu cały proszek dodajemy czy porcjujemy go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z kolei mam pytanie , które nie daje mi spokoju co robi się ze złota szczoteczką do czyszcenia narzędzi czy wrzuca się ją na koniec do wanienki a potem płucze pod bieżącą wodą i poddaje suszeniu a następnie sterylizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczoteczke zostawiłam obok zlewu, ponieważ za mną były kolejne dziewczyny w kolejce do mycia :) Egzaminatorka nawet nie zwracala na to szczególnej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mycia narzędzi idzie sie z całą wanienką i dopiero przy zlewie wyjmuje sie koszyczek i wyrzuca narzędzia. Nie wylewałyśmy płynu tylko odstawiałysmy wanienkę na swoje stanowisko. Wiertła też trzeba umyć i zapakować je osobno w pakiety ze wskaźnikiem. Fleczer wstrząsnąć, 3 łyżeczki proszku ( dołączoną małą miarką) i dosyć spora kropla wody. Nie jest tak źle :) Nie stresujcie się i róbcie tak jak was uczono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie dzieqczyny odnośnie mycia narzędzi czy był jakiś płym do ich mycia i czy metalową szpatułke i płytke teź wtzucamy do dezynfekcji bo na praktykacg tylko sie mylo i czy je pakietujemy? I co z tackami od narzędzi też do dezynf i pakietujemu? I co z zarobionym fleczerem do czerw worka wyrzucamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam plastikowa tacke i do worka czerwonego go wrzucilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do czerwonego worka praktycznie wszytsko się wrzuca oprócz rękawów papierowo-foliowych- pakietów, do czerwonego też wrzuciłabym folię od przyłbicy, fleczer też. Do płynu dezynfekcyjnego wszytsko oprócz kątnicy i turbiny -tylko przeciera się chusteczką dezynfekcyjną - czasem piszą że jeszcze się polewa wodą destylowaną i potem osusza i do pakietu a nastepnie do sterylizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporal A- przetrzymuje się maksymalnie 24 h aż do oddania do labolatorium pytanie czy w lodówce? czy nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile wzielyscie spirali A??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporali A, sorki za literówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaz
Dziewczyny nie ma co sie stresowac. wypelaniamy dokumentacje wszystko jest w zadaniu. Zabieramy sie do roboty dezynfeujemy asystor i wszystko przygotowujemy zabieramy wietła(mao bylo do wyboru) katnice i turbine cwieki wodorotlenkowo wapniowe(byly tylko te koloru szarego) waleczkii kulki z waty no i wszystkie rzeczy potrzebne dla pajenta asystentki i denstysty. jak juz gtowy jest asystor podnosimy reke i rozabiamy fleczer w proporcji 1:1 ja nie zakładalam wiertel ale w arkuszu jest napisane ktore na ktora katnice. pozniej sprzatamy wszucamy wszystko do wanienki roztwor juz jest a do grzybka wlewamy i wrzucamy wiertla zanosimy wanienke po dzlew i sprzatamy asystor i go dezynfekujemy wszystko wrzucamy do czerwonego worka procz opakowan po pakietach. wyciagamy koszyczek z wanieki i wylewamy roztwor myjemy narzedzia i je suszyy na papierze wanienke myjemy i dezynfekujemy wacikie i tym psiakczem co do dezynfekcji asystora byl szczoteczke tez tym psikamy. narzadzia osuszone pakietujemy wrzucay sporal do najwiekszego pakietu pakiety podpisujemy i data przydatnosci to +3 miesiace i wszystko chyba wszystko jest w zadaniu co po kolei robic zadanie bylo proste pamietac o myciu rak irekawiczkach przed kazdym kolejnym krokiem w zadaniu :) a niektore pytania naprawde mnie zastanawiaja bo mam wrazenie ze ktos sie z choinki urwał i na egzamin idzie dla jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odnosnie polewanai wodą tak dokładni sie polewa po umyciu juz narzedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli tacki też pakietujemy? i co piszemy na sporal a a co na pakie cie? u nas mają być tacki metalowe i kątnice i turbin e też pakietujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sporal a do wszystkich pakietów? co piszemy na skierowaniu sporal a? i ilewody i płynu wpisujemy w dok med w metryczce i jako podpis piszemy swój pesel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim zadacie pytanie przeczytajcie najpierw dokladnie forum bo juz na wszystkie pytania byly odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Namysłów to miasto powiatowe w województwie opolskim w powiecie namysłowskim ma 16 tysięcy mieszkańców i tablice rejestracyjne ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny do każdego pakietu dajemy sporal? i co tam na tym pasku piszemy a co na pakiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pakietów wkładamy testy chemiczne a nie Sporal A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×