Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Lepiej wyrzucić tylko najpierw rozerwać bo potem co? Jak zostawisz to z kolei jest ryzyko ze nie tak coś złożysz czy nie w tym miejscu położysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak zdezynfekowac rękawice gospodarcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No własnie. Lepiej wyrzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny po egzaminie 15.06. Napiszcie Kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczęta czy cały czas jest to samo czy może miałyscie jakieś inne zadanie na egzaminie.dajcie znać co mialyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy ma teorię 17 czerwca? rano czy po południu? jeśli ktoś ma rano dajcie znać co było z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na 14 w warszawie :D a Wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś miałyśmy praktyczny egzamin. Taki sam o jakim wczesniej pisały dziewczyny. Nie ma pistoletu. Rękawice gumowe myje się po prostu pod bieżącą woda z mydłem. W arkuszu wyraźnie jest napisane,że w pierwszej kolejności wykonujecie zadanie praktyczne a dopiero potem uzupełniacie dokumentacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Ty ktory zab mialas? I takie pytanie mam -jak wyjmujeie narzedzia z pakietu to dotykacie je rekami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narzędzia z pakietu jak wyciągasz to nie dotykasz raczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak postępować z rękawica gospodarczymi po ich umyciu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ząb 26. Ja narzędzia z pakietu wyciągałam w rękawiczkach,które sobie przygotowałam na asystorze,ponieważ uznałam,że po prostu zaczynam zabieg(to moja wersja:) rękawice trzeba po prostu osuszyć papierem i odłożyć na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mogę rzeczy z głównego blatu brać bez rękawiczek? Ile razy można podchodzić do stołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co kładę na asystorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko przygotowujecie bez rękawiczek tzn. wasze stanowisko i stanowisko lekarza. Ja gdy juz wszystko przygotowałam stwierdziłam,że zaczyna sie zabieg,a wiec ubrałam rękawiczki i przyłbicę,zaczęłam wyjmować narzędzia starając sie ich nie dotykać i ułożyłam je na tacce,po rozpakowaniu założyłam pasek na formowke i zgłosiłam się,aby egzaminator podszedł i żebym mogła wsadzić glassjonomer do wstrząsarki. Potem wszystko posprzątałam tzn.narzędzia do wanienki,wyrzuciłam do czerwonego worka wszystko co miało kontakt z pacjentem,zmieniłam rękawiczki i zaczęłam dezynfekcję:okulary lekarza,kątnice,blaty i na końcu moją przyłbicę na ręczniku papierowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny co w Gdańsku jest na egzaminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha. Czyli wszedzie jest formowka i glassjonomer. Do przygotowania stanowiska musiss umyc rece i zalozyc rekawiczki. Bierzesz worki i zakladasz na kosz. Idziesz po sr dezynfekcyjny i zaczynasz od blatow. A rekawice gospodarcze wystarczy umyc czy tez dezynfekujemy? Wyrzucamy ten fartuch czy ukladamy z boku blatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kątnice jak już sprzatamy to kładziemy na biurku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy kątnicę czymś dezynfekujemy?Jeśli tak,to czy są specjalne chusteczki,czy po prostu gazikiem z płynem do blatów?Na kątnicę jest różyczka,więc potrzebujemy również pojemnika na małe narzędzia.Czy do stołu technicznego możemy podchodzić do woli,czy mamy na to jakiś określony czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a co piszemy w karcie pacjenta ,jak to opisac wszystko ze wypelnienie glassjonomerem itd? jak to madrze opisac i co w zaleceniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie będę wdzięczna jak ktoś napisze co piszemy w rozpoznaniu i potem w tej trzeciej rubryczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez pisały dziewczyny ze do grzybka jest sekudrill. Mnie ciekawi katnica? Trzeba założyć różyczkę czy może lezec na tacce? I po zdezynfekowaniu położyć ja poprostu na blacie czy na papierowym reczniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane ktore miały egzamin:-) czy bylo przygotuj srodki ochrony indywidualnej dla siebie i pacjenta czy np. Tez dla lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćcc
czy trzeba bylo pakietowac nastawic autoklaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie druki byly do wypełnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie informacje, o tym jak wypelnic dokumentacje medyczna sa w tekscie... Do stolu mozecie podchodzic tyle razy ile chcecie. Fartuch odkladacie na miejsce, nie wyrzucacie fartucha ! W poleceniach od lekarza jest napisane czy trzeba zalozyc rozyczke czy nie (juz nie pamietam),bierzecie gaze (jezli bedzie) i pryskacie na nia spray do dezynfekcji i dezynfekujeie katnice i nastepnie zawijacie ja w papierowy recznik lekko zwilzony rowniez tym srodkiem do dezynfekcji i odkladacie kolo wanienki . Srodki ochrony indywidualnej dla wszytskich(asystentka,pacjent,lekarz),przeciez to jest zabieg. Zadnego pakowania i autoklawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To super. Czyli konczymy na uporzadkowaniu stanowiska. Narzedzia do dezynfekcji. Sr och ind. Do czerwonego worka umyc i zdezynfekowsc blat i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i trzeba te narzadzia do zabiegu jakos po kolei ulozyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ma ktos jakies info o profilaktyce fluorkowej egzogennej czynej . endogennej czynnej . endogennej biernej egzogennej biernej ? Nie moge tego nigdzie znalezc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma ktos jakies info o fluoryzacji czynnej i biernej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×