Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny, które miały już egzamin bardzo proszę o dokładne podzielenie się tym, co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
należy "wcisnąć" kapsułkę, włożyć do amalgamatora, nastawić na 10 sek. wyciągnąć i umieścić w pistolecie, i chyba kliknąć 2 razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedcie jesli bedzie praca na cztery rece i pacjent w pozycji lezacej to gdzie maja sie znajdowac narzedzia i jak je ulozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konsola asystentki,narzędzia i materiały : mieszczą się w strefie Statycznej.Godzinowo 12.30 -do 2 :) .Myślę ,że pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jak nakładamy kapsułke na pistolet to tam trzebba coś odkręcić jakąś śrubke!? Gdzie klikamy?bd wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa11
Nie tylko wkładasz tylko kapsułke do pistoletu i naciskasz pistolet dwa razy i wychodzi ci materiał. Zobacz sobie zdj pistoletu na necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas glosno o amalgamacie zakupili wstrzasarke ja mam egzamin 30czerwca ma ktos szybciej? ma ktos moze jakies linki czy filmiki o amalgamacie u nas w szkole wgl na tym sie nie skupialismy nic nie wiemy praktycznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,jak to jest z tym plynem-wchodzimy i zarabiamy płyn a potem dopiero obliczamy,tak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jakas dobra dusza ma wypisane co pierw sie robi wchodzimy myjemy rece zakladamy rekawiczki prziecieramy stanowisko itd ma ktos tak ladnie w punktach opisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wchodzimy myjemy rece, suszymy, dezynfekujemy. Ubieramy rekawiczki. Bierzemy worki, zakladamy. Sciagamy rekawiczki, wyrzucamy do czerwonego worka. Myjemy, suszymy, dezynfekujemy rece. Zakladamy rekawiczki. Bierzemy okluary lub przylbice i maseczke, ubieramy je, bierzemy gazik i plyn do powierzchni. Pryskamy NA GAZIK i przecieramy asystor, biurka i krzeslo. Pozniej wyrzucamy do czerwonego worka gaziki i rekawiczki. Myjemy, suszymy i dezynfekujemy rece. Ubieramy rekawiczki bierzemy wanienke , plyn do rozrobienia lub wlania do wanienki , fartuch foliowy, zolte rekawiczki gospodarcze lub winylowe. Ukladamy to na biurku. W zaleznosci od tego czy beda drobne narzedzia, jesli tak to bierzemy mala wanienke i odpowiedni plyn z aktywwatorem. Ukladamy na biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glassjonomer wciska się delikatnie częścią dłoni, tą nad nadgarstkiem- O STÓŁ. Później wkłada się do amalgamatora pod lekkim kątem i ustawia na 10sek. W specyfikacji nie było nic o pistolecie więc pewnie nie jest obowiązkowy i nie powinien się pojawić. Na youtubie jest dużo filmów demonstracyjnych, wystarczy wpisać "amalgamator". Ja mam egzamin 21go i pewnie podzielę się tym co było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy kod na odpady te w żółtym twardościennym pojemniku to końcówka 02 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kody : czerwony worek - skażony 180103: Odpady pozostałe - worek niebieski 18.0104 ; amalgamaty worek żółty 180110: Twardo ścienny pojemnik czerwony : igły,skalpele,strzykawki , paski metalowe z formówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćs
U nas nic nie mówili o pistolecie do materiału. Tylko o glassjnomerze. Formowka. I zrobic wanienke bo pierwszy pacjent. Mam pytanie czy po włożeniu workow do kosza musze zmienic rekawiczki ? Czy odrazu zaczac dezynfekcje blatow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz zmieniac rękawiczek bo zakladalas czyste worki i te rękawiczki są nadal czyste zdawalam egzamin w zeszłym roku i tak robilysmy i bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia0092
widze ze wszedzie to samo strach zwiazany z tymi pistoletami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę że by ktoś napisał kapsułke od glasjonomeru gdzie wyrzucamy do czerwonego worka czy do pojemnika twardościemnego?pasek od formówki do jakiego worka? Co z formówka wkładamy ją do dezenyfekcji do wanienki? Co z pistoletem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzątając już po pacjencie to kapsułke z glassjonomerem odkręcamy żeby ten materiał wylać czy kapsulke z materialem wyrzucamy i gdzie do pojemnika twardego czy czerwonego worka?hmmm ktoś wie?jeszcze bym prosila o kod na twardy pojemnik bd wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzątając już po pacjencie to kapsułke z glassjonomerem odkręcamy żeby ten materiał wylać czy kapsulke z materialem wyrzucamy i gdzie do pojemnika twardego czy czerwonego worka?hmmm ktoś wie?jeszcze bym prosila o kod na twardy pojemnik bd wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapsułkę z GI po zmieszaniu we wstrząsarce,wsadzamy w pistolet i wyciskamy na tackę. Kod na pojemnik twardościenny,to 180101.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z kapsułką gdzie ją wyrzucamy do czerwonego worka czy pojemnika? i ta tacka z wyciśniętym glasjonomerem idzie do wanienki z płynem deyznfekcyjnym czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to niepubliczna szkola biznesu ma jutro egzamin praktyczny. Ja mam w poniedziałek ale jakby ktoś mia l kogoś znajomego w tej szkole to się dowiedzcie i dajcie znać :) a jak nie zapomnę z emocji tu zaglądnąć to dam wam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok proszę podziel się co było na egzaminie jak bd już po ;-) a kapsułkę amalgamatu którą stroną dociskamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widziałaś kapsułki z amalgamatem??? Będziesz wiedzieć co wcisnąć (albo żółta główkę albo niebieska w zależności co dadzą) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dowiedzialam sie, ze nie mamy sie sugerowac tym co miala kolezanka z tego samego dnia i o innej godz, bo niby moga dac inne zadania....mam nadzieje ze zadanie bedzie takie samo a najwyzej numer zeba bedzie innyy,,,tak naprawde to musimy byc gotowe na wszystko,,,,a u was wiecie co szkola zakupila na egzamin jakie narzedzia wstrzasarke czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny zdaje jutro bedzie gi do wstrzasarki (nie ma pistopetu) formowka z paseczkiem metalowym roztwor id212 a do wiertel sekudrill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) to trzymamy za Ciebie kciuki jutro !!! Daj nam znać , co było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz napisalam co bedzie wypelnienie gi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×