Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Mogłabyś napisać mniej wiecej co było na tescie?? byłabym bardzoo Ci wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teorie mam 17, bedzie z wszystkiego po troche test bd trudny skoro praktyczny jest latwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymamy kciuki !!! daj znac co i jak :) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbyś jeszcze dala znać pod koniec dnia czy było jedno zadanie czy jeszcze coś dali innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz Proszę co było, jakie materiały i narzędzia. I tyle ile pamiętasz z treści zadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no narzedzia podstawowe laseczki zestaw diagnostyczny plus wszystko do wypelnienia material to gi kapsulkowany 10 sek do wstrząsarki mikrosilnik wiertlo rozyczka roztwor id212 co mam wiecej pisac jeszcze jestem przed egzaminem po egzaminie bd wiedziec tyle samo co teraz XD trza zalozyc metalowy paseczek na formowke wypisac diagram w tresci napewno bedzie ze to 1 pacjent skoro trzeba sporzadzic roztwor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanko skąd Ty to wiesz co będzie? Macie aż takich fajnych nauczycieli, co się nie boją coś powiedzieć? U nas by nie przeszło, nikt pary z gęby nie puści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie wyrzucamy kapsułkę gi ( do czerwonego worka czy pojemnika twardościennego)? Gdzie ucinamy pasek do formówki (na swoim stanowisku czy przy dużym stole)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanki zdaja od 8 godziny to wiem... z tego co zauwazylam rano byl zab 26 teraz kolezanka mowila ze 44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do czerwonego na swoim stanowisku raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej a macie może informacje o egzaminie dla higienistek? jakie jest zadanie na egzaminie praktycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej a co z tym płynem do dezynfekcji? Zna któraś specyfikację? Wynalazłam e\w necie,ze jest 2% i czas działania 5 minut , ale nwm,czy te info są poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po egzaminie i czesc kolezanek tez. Rano byl zab 26a pozniejsza grupa miala 44. Ja mialam wlsnie zab 44 ktory mial wypelnienie i prochnice gleboka wtorna. Z dokumentacji trzeba bylo uzupelnic diagram (diagram byl w postaci rozwartej szczeki) Wpisac stan blony sluzowe przyzebia i higieny( w tekscie jest) Nastepnie miejsce na wpisanie dzisiejszej daty rozpoznanie przeprowadzony zabieg i podppis lekarza. Pozniej byla metryczka na roztwor. A ppozniej musialam napisac zalecenia co robic gdy oblejemy sie preparatem deynfekcyjnym (przemyc woda itp.) oraz co zrobic gdy ktos wypije preparat do deynfekcji. I to tyle z dokumentacji. Trzeba bylo przygotowac roztwor (bez zglaszania sie ale trzeba bylo to zrobic) a nadtepnie przyszykowac srodki ochrony indywidualnej dla pacjenta lekarza i asysty i inne potrzebne rzeczy wedlug zalecen lekarza i wedlug zalecen lekarza trzeba bylo zalozyc rozyczke na koncowke, polozyc material rive w kapsulce na tej papierowej tacce (jeszcze zamkniety) oraz formowke z zalozonym juz paskiem (tez na tej tacce) i jak przygotujemy to wszydtko to wtedy sie zglaszamy. Podchodzi egzaminator. Podnosi formowke i ciagnie za pasek zeby zobaczyc czy nie wyleci. A potem mowi "prosze" i wtedy buerzemy rive i wyjmujemy z opakowania. Wstrzasamy ja kilka razy (informacja w tekscie) potem uderzamy o stol zeby wbic ta kapsulke u doku no i dajemy do wstrzasarki. Tez wystarczy instrukcje przeczytac ktora jest na stole. Po wszystkim mamy wyrzucic rive do kosza z czerwonym workiem chociaz slyszalam tez ze do plastikowego pojemnika. Do plastikowego pojemnika na pewno idzie pasek od formowki. I reszte rzeczy wrzucsmy fo wanienek lub do smieci. Czyscimy koncowke. I spadamy na chate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z dokumentacji oprócz metryczek była zwykła karta pacjenta czy coś wymyślili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z kapsułką? czy też ją dezynfekujemy gazikiem po otwarciu a przed wciśnięciem i włożeniem do wstrząsarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie dezynfekowalam kapsulki i nie sadze zeby trzeba bylo. Po prostu otwierasz ja z papierka. Dajesz do wstrzasarki a po wszystkim wyrzucasz. Zdaje sie ze wyrzucasz do czerwonego worka. Ja tak zrobilam ale nie jestem tego pewna czy to dobrze bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyna która napisała co było na egzaminie, czy mogłabyś napisać zalecenia co robic gdy oblejemy sie preparatem deynfekcyjnym i co zrobic gdy ktos wypije preparat do deynfekcji.? a takze co przygotowalas - srodki ochrony indywidualnej dla pacjenta lekarza i asysty i inne potrzebne rzeczy wedlug zalecen lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie ile płynu trzeba było rozcieńczyć i w ilu procent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak czyścimy tą końcówkę?(czym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co było w pierwszej grupie czyli tam gdzie był ząb 26 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oblanie się płynem ok, a połknięcie to co? sprowokować wymioty czy raczej podawać małymi łukami wodę żeby rozcieńczyć połknięty preparat i dopiero potem prowokować wymioty? jak z tym rzecz wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest tu jakaś higienistka? Podobno dziś już jakieś zdawały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminy sie roznia zębem próchnica napewno diagramem roztworem w sensie litrażem i zaleceniami, nie trzeba kapsulki przeierac skoro byla zapakowana i do czerwonego ja dajemy. Egzamin byl prosty. A na higienistke to nie wiem nie mam info co bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ttmi zaleceniami to nie jestem pewna ja napisalam w przypadku kontaktu ze skora ze przemyc duza iloscia wody i skontaktowac sie z lekarzem. A przy poluknieciu skontaktowacsie z lekarzem. W obu przypadkach tez napisalam jeszcze ze jesli to mozliwe to wziasc ze soba etykiete produktu. No i wiecej nic nie napisalam. Chociaz potem tez slyszlam ze w przypadku polukniecia mozna byli dopisac ze pic wode. Tak wiec no nie wiem. I ja mialam tego zeba 44. I mielismy przygotowac 2 litry wody 2 procentowego roztworu. I napisac zalecenia co zrobic jak roztwor zostanie polukniety i co w kontakcie ze skora. Pierwsza grupa miala zeba 26 i mieli przygotowac 1500 wody i 2 procent stezenia. A w zaleceniach mieli co zrobic gdy preparat dostanie sie do oczu oraz co zrobic przy kontakcie ze skora. A trzecia grupa wiem ze miala zeba 37 i co robic w kontakcie ze skora i gdy sie nawdychamy plynu i wiecej nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są 2 tacki? Jedna na instrumenty a druga na gl i formowke? I czy kapsulke z gl przemywac przed położeniem na tacke jak będzie jedna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy że był ząb 26 i co ma płyn do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze. Jak kapsułke przecierac?! Przeciez ona jest w opakowaniu. Wyciagasz do wstrzasarki i na tacke :-\ jakim cudem dziewczyny mialy juz egzamin jak na oke. Egzaniny zaczynaja sie od 15.czerwca?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie ja mialam wczoraj egzamin. Panikujecie a egzamin byl prosty... Zapewne teoria dowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bójcie się:) na pewno kazda zda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×