Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Widze ze malo kto chce dzisiaj udzielac odpowiedzi :p najwiekszy spor i rozkmina jest z tym plynem a inne pytania pominiete wiec po co pytać :) wcześniejsze posty z innego terminu to dziewczyny fajnie opisywaly co dokladnke trzeba bylo zrobic :( jutro o 8 bede miec egzamin takze moze uda mi sie pomoc tym które maja pozniej :) o ile znajde fartuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KOCHANE! a co zrobiłyście po wykonaniu płynu z fartuchem foliowym? do kosza czy złożony na stolik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dziewczyny słabo odpowadaja jakby nie chciały napisać niewiem jaki jest problem napisać czy wszystkie grupy miały ten sam ząb eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały dzień był ten sam ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fartuch wytarłam i złożyłam na biurku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda ze nikt nie odp czy z 16 był ten sam ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde opanujcie stres i będzie dobrze egzamin bardzo prosty . W dokumentacji zalecenia dla pacjęta po ekstrakcji . (dość dużo miejsca).Wizyta za umówić za 7 dni w celu zdjęcia szwów. Opisać metryczki na skażone i pozostałe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko czy napisać datę zamknięcia worków skoro to pierwszy pacjent??? Proszę niech ktoś odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się , ze powinno się napisać datę i godzinę zamknięcia worków. Powinno być to napisane w zadaniu, ze godzina otwarcia to początek egzaminu , a zamknięcia to koniec egzaminu. Nie jestem pewna na 100% ale takie dostałam informacje od dziewczyn , które wcześniej miały egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a powiedzcie jeszcze co z diagramem ? Co było do zaznaczenia ? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Była oceniana metoda mycia rąk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka_stom
podsumowując : wszyscy mieli ekstrakcje zęba 16. kody odpadów (po sprawdzeniu klucza odpowiedzi z roku 2015) ostre (pojemnik twardościenny): 180101, skażone 180103, no i to wszyscy wiedzą pozostałe 180104 . fartuch odkładamy razem z rękawicami wytarty/osuszony na stolik. narzędzi nie pakietujemy, zostawiamy w wanience. płyn hmm.. [ja wykonam] 1l wody + proszek, bez odejmowania wody. znieczulenie : przecierami gazikiem nasączanym spirytusem "główkę" ampułki, odbezpieczamy igłę i wypuszczamy kropelkę. koncówki plastikowe do śmieci (worek niebieski), igła do ostrych. igłotrzymaczem łapiemy igłę z nitką i wszystko. po egzaminie :) trzymajcie się i trzymajcie kciuki za mnie jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie moje koleżanki które zdawały mówiły że nie było nic w diagramie do wypełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powodzenia dziewczyny !!!!!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia!!!czekamy na wieści z godz 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O której dzis macie egz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy było pytanie z pierwszej pomocy ? jakaś rozpisówka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bylo zadnych pytan z pierwszej pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie odejmujecie wody na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wiemy wody nie odejmujemy jaki miałyście ząb ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś miałam ząb 28 i do zrobienia 1,5l roztworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam dzisiaj zab 28 :p 1.5l wody na roztwor ale nie bede pisac ile proszku bo chyba pomieszalam:D ogolnie jest wszystko na prawde proste :p pisze w tekscie co i jak po kolei trzeba zrobic i kiedy sie zglaszac :p pierwsze co zaczelam robic to wypelnilam dokumentacje , poszlam umyc rece i pozniej przygotowalam sie do robienia plynu :p po plynie ogarnelam biurko , poszlam po reszte rzeczy ktore sa potrzebne i tyle :p z dokumentacji tylko metryczki na worki ,plyn i karta pacjenta :p + zalecenia po zabiegu i umowic trzeba na kolejna wizyte :p u nas nie bylo nawet iglotrzymacza a za zestaw do szycia byly uznawane tylko nozyczki :D wszystkie narzedzia na jednej metalowej tacce :p karpule mialam na tej plastikowej i jak wszystko sobie poukladalam to sie zglosilam gotowa do robienia znieczulenia :p po znieczuleniu wszystko posprzatalam , przetarlam okulary , biurko , igla i naboj do pojemnika na ostre odpady :p wpisalam na koniec godzine zamkniecia worka i tyle :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super ciekawe czy o 16 Brdzie ten sam ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli będzie napisane że to nie jedyny i nie ostatni pacjent to czy piszemy czas zamknięcia worków ? i je zawiązujemy ? jakie metryczki trzeba było wypełnić ? na odpady skażone ? na odpady komunalne i na ostre ? na rozwtór ? z obliczenia mi ? czy tylko ilość wody,ilość preparatu dezynf..stężenie w % i jaki czas działania ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie czy trzeba zabrać na biurko pojemnik na narzędzia obrotowe do dezynfekcji- jeśli to będzie pierwszy pacjent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś przez cały dzień raczej będzie to samo zadanie (ten sam ząb i ilość roztworu). W dokumentacji do uzupełnienia jest 1. rubryczka dotycząca płynu dezynfekującego: data, nazwa preparatu, stężenie, czas działania, godzina przygotowania, osoba przygotowująca, 2. rubryczka dotycząca odpadów zakażnych: data, godzina otwarcia, kod odpadów, nazwa i adres placówki, 3. rubryczka dotycząca odpadów pozostałych: do uzupełnienia to samo co z zakaźnych. Oprócz tego trzeba uzupełnić kartę pacjenta: data wizyty, rozpoznanie, udzielone świadczenie. Do tego zalecenia dla pacjenta (dziś były na to 4 pola) + jeszcze do uzupełnienia rubryczka z datą, godziną i celem kolejnej wyizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wczoraj o 16 był ten Sam to dzis tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisalam ze tylko metryczki sa na worki i na roztwor , nie widzialam tam zadnego miejsca na obliczenia . Workow nie zamykalam ale to ja tak zrobiłam, byl to pierwszy pacjent ale napisalam godzine zamkniecia . Z tego co wiem to oni tam potem lukają czy wszystko jest w workach co powinno byc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×