Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Właśnie dziewczyny, jak z ta igła? Trzeba ją wyjąc iglotrzymaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
roztwór robimy według ulotki, igłę trzeba wyjąć z opakowania, złapać igłotrzymaczem i położyć na metalową tacę na której leżą narzędzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie nie podoba mi się ten płyn. Jeżeli to jest secusept activ, to w ulotce jest napisane że na 1l roztworu 20 g proszku. ..co sie niby zgadza..tylko jest też napisane że te 20g proszku = 30 ml. Czyli należałoby odjąć te 30 ml od tego 1l wody. (Aby otrzymać ten 1l roztworu) Co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nie wiem co z tym roztowem ale jak dziewczyny piszą ze nie odlewamy to nie odlewamy sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miarka na granulat jest w gramach, wsypujemy 20 gr do 1 litr wody, nie odlewamy wody! tak jak napisałam wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny przeciez pisze w ulotce ze 20 gram to 30 ml jak nie odlejemy to nie bedziemy mialy litra tylko 1030ml !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszek nie jest płynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem po egzaminie, także wiem na pewno że wody nie odlewamy, tak jak napisałam wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszek nie jest płynem ale wg ulotki 20g wynosi 30 ml, więc ja odleję. W przeciwnym razie wyjdzie te 1030 ml. Tym bardziej że w ulotce pisze na 1l roztworu, a nie wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, roztworu a nie wody, ma być litr! a skoro 20gram to 30 ml to bedzie 1030ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w takim razie te osoby z komisji mówiły żeby nie odlewać? Skoro taka pewność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny które zdawały czyli w metryczce na roztwór pisałyście ilość wody: 1 l, ilość preparatu 20 g ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak pisałyśmy 1 litr wody i 20 gr proszku, tak mamy pewność, skoro trzeba przygotować 1 litr płynu i odlejesz np. 30 ml i wsypiesz 20 gr granulatu to będziesz miała ostatecznie 970 ml płynu, prawda? nie wiem dlaczego niektórym osobom tak ciężko to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego na przykład ze ten proszek po rozpuszczeniu a swoja objetosc ! Zróbcie sobie w domu test, 200 ml wody do szklanki i wsypcie cukier! czy po rozpuszceniu bedzie 200 ml nadal czy wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nazwa preparatu: Sekusept Aktiv Ilość wody: 1000 ml Ilość preparatu: 20 g I nie piszcie bzdur o wyliczaniu ze wzoru. Posłuchajcie tych co są już po egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, posłuchajcie tych co są po egzaminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tu ktos po egz o 12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I było to samo co o 8 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie co do pakietów papierowych czy zdejmujecie w całości przed zadaniem a narzedzie odkładacie na tackę na asystor czy tylko otwarte skierowane w strone egzaminatora. Jak to powinno byc Chodzi mi o takie kleszcze np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny przepisuję fragment ulotki SEKUSEPT ACTIV " PRZYGOTOWANIE ROZTWORU 2% Właściwe stężenie roztworu najłatwiej przygo- tować przy pomocy załączonej miarki (30 ml = 20 g). Na litr roztworu należy użyć 20 g Seku- septu aktiv i w ciągu pierwszych 15 minut roztwór parokrotnie zamieszać ".... Proszę oceńcie czy to faktycznie są bzdury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narzędzia otwieracie i układacie na tacce, stroną pracującą do siebie. Przy egzaminatorze otwieracie z pakietu tylko karpulę i wszystko do znieczulenia. Good luck ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
narzędzia trzeba wyjąć z pakietów, ułożyć na metalowej tacy częściami pracującymi do siebie, karpule zostawiamy w pakiecie i kładziemy na asystorze, wyjmujemy ją z pakietu po podejściu egzaminatora wtedy jak robimy znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do koleżanki, która upierdliwie twierdzi, że się cokolwiek odejmuje: W zadaniu nie bedxie przelicznika na mililitry. Zobaczysz na arkuszu. Jezeli uważasz, że: a) da się od mililitrów odjąć gramy i wychodzi jednostka w mililitrach b) rozpuszczony proszek podwyższa objętość wody To życzę zdanego egzaminu, tylko zaznaczam, że za prawidlowo zrobiony płyn jest duża ilość punktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak na litr roztworu,a roztwor to woda + proszek,a nie sama woda,woda jest rozpuszczalnikiem ,więc wydaje mi sie ,ze wody musi byc mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpisuje się również pod powyższym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MArta 2017
A czy ampulke do znieczulenia trzeba cala przetrzec czy tylko czubek gumowy tam gdzie sie wbija igle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MArta 2017
A czy ampulke ze znieczuleniem trzeba cala przetrzec czy tylko u gory gomowa czesc co igle przebija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×