Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
mam pytanie do tego roztworu czy trzeba było zrobić według wzoru odjąć od wody proszek czy do całego litra wsypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wody dodajesz proszek (.nie odejmujesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MArta 2017
Witam interesuje mnie roztwor Czy byl on w formie proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka a czy możesz nam powiedzieć co było mniej więcej na dokumentacji,jaką miałaś karpule i czy po sprzątnięciu stanowiska pracy zawiązywałaś worki???Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny napiszcie proszę czy ten proszek to secusept activ był ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś napisać kto już po egzaminie co było.w dokumentacji do wypełnienia czy był puw do obliczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie zestaw diagnostyczny na jednej tacce kladziemy a narzedzia do ekstrakcji plus karpula i zestaw do szycia na drugiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) czy trzeba bylo po wszystkim pakietowac narzedzia ? Czekamy na wiecej info :) byloby miło :) ja mam jutro egzamin na 8 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cczy narzedzia do ekstrakcji na 1 tacce zestsw diagnostyczny na drugiej a zestsw diagnostyczny na 3? I gdzie karpule kladziemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zestaw diagnostyczny na jednej tatce. Narzędzia do ekstrakcji + szycie na drugiej wraz z karpula według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie koleżanki które są juz po egzaminie mówiły ze nie trzeba potem myć ani pakietować narzędzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A diagram stomatologiczny byl np. Zab 18 do ekstrakcji czy np na mezjalnej prochnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ksiazce ktora mam z przykladowymi egaminami jeden jest z ekstrakcja i w kryteriach oceniania napisane jest : 1. Srodki ochrony indywidualnej dla pacjenta .....leza na stoliku 2. Zestaw diagnostyczny ... Leza na metalowej tacce na asystorze 3. Na sterylnej tacce wyjete z opakowan papierowo-foliowych leza narzedzia do ekstrakcji 4. Narzedzia i materialy do szycia .... Leza na osobnej sterylnej metalowej tacce 5. Na plastikowej tacce na asystorze lub stoliku leza przygotowane strzykawka typu Karpula , igla do znieczulenia tutaj akurat jest nasiekkwa , srodek znieczulajacy , spirytus i gazik 6. Na sterylnej metalowej tacce leza sterylme gaziki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli wychodzi na to że minimum trzy tacki metalowe plus jedna plastikowa na elementy do znieczulenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie trzy tacki??? Jedna metalowa na NadrzędZia druga plastikowa na znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli na tą metalową tackę zestaw diagnostyczny, klescze łyżeczka i dźwignia, oprócz tego całe czycie plus gaziki? Zmieści się to wszystko na jednej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na egzaminie była metalowa tylko jedna tacka więc to zależy ile będzie .tak naprawdę to bardzo prosty egzamin tylko worek spokoju by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna tacka na tyle narzędzi i gaziki ? Narzedzia podobno maja byc poukladane w kolejnosci to jak na takiej jednej tacce to zmiescic? Lusterko , zglebnik ,penseta , dzwignia ,kleszcze , lyzka zebodolowa , iglotrzymacz , nozyczki , nici i jeszcze gaziki na to ? Chyba ze tak trzeba . Ja napisalam tylko dokladnie to co mam w ksiazce i tyle :) nie chce sie z nikim o to wykłócać:) sama zdałam szkole półtorej roku temu a dopiero jutro przystepuje pierwszy raz do egzaminu wiec nie wiem jak to ma wygladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest jedna metalowa wszystko sie zmieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy mają to samo czy każda grupa inny ząb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co było w dokumentacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny które zdawały proszę Was o uściślenie..Czyli jest jedna metalowa tacka na wszystko, plus plastikowa na znieczulenie? (Które gdy przychodzi czas potem montujemy) i przekładamy na metalową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoras może napisac pokolei jak narzedzia klafziemy najpierw lusterko zglebnik peseta potem dzwignia lyzeczkai kleszcze i zestsw do szycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wydaje mi się że pdstawową rzeczą jest zestaw diagnostyczny od tego lekarz zaczyna pracę następnie kleszcze dźwignia łyżka zębodołowa hak tępy,gaziki sterylne,zestaw do szycia czyli igła z nitką ,igłotrzymacz,pęseta chirurgiczna,nożyczki ,gaziki ,a znieczulenie według poleceń lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki był diagram ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dźwignia przed kleszczami po kleszczach łyżka ma byc kolejność strasznie tu mylicie masakra wymyślacie ze jakieś 3 tacki metalowe tacka ma byc jedna metalowa i jedna plastikowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem po egzaminie, była ekstrakcja zęba 18 (znieczulenie w karpuli i przygotowanie zestwu do szycia), jedna metalowa tacka, płyn sekusept activ- granulat, 1 litr płynu - wlewamy 1 litr wody i rozpuszczamy w niej 20 gr proszku, z dokumentacji metryczki na odpady, płyn do dezynfekcji i zalecenia po zabiegowe (9 do wypisania), dodatkowo karta pacjenta tzn. wpisać trzeba cel wizyty, rozpoznanie i umówić pacjenta za 7 dni celem zdjęcia szwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej,czy w zadaniu bylo napisane ,ze plyn zrobic według ulotki czy obliczyc wedlug wzoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny,czy roztwor trzeba bylo zrobic wedlug ulotki czy wedlug wzoru? Oraz czy igłę na tackę trzeba wyjąc z opakowania iglotrzymaczem i wraz z nim polozyc na tackę? Czy iglotrxymacz osobno i iglę osobno w opakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my się uczyłyśmy aż na 4 a nawet 5 no ale jak jest jedna to trzeba na jednej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×