Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Mililitry proszku są podane jakby gabinet nie posiadał miarki z jednostką gram tylko mililitry. Proszek rozpuszcza się w wodzie, a o odejmowaniu czegokolwiek moze napisac wyłącznie osoba, ktora nie pisala egzaminu. Zgodnie z zasadą: nie wiem, nie rozumiem no to sie wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To rozpusc sobie Kochana w domu w litrze wody 20 gr np. cukru i zobacz czy nie zwiększy Ci się objętosc roztworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swój egzamin dzisiaj zdałam. A Wy odejmujcie, nie każdy musi przecież zdać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnamx
Dziewczyny a było coś napisane o rozmiarze łyżeczek ? i jeszcze jedno pytanie kleszcze korzeniowe też wyjmujemy, czy tylko jedne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie było rozmiarów łyżeczek, kleszcze jedne, zresztą będziesz miała wypisane w arkuszu polecenia od lekarza co trzeba przygotować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swój egzamin też dziś zdawałam i wiem że płyn mam zrobiony dobrze, a wy sobie odejmujcie jak chcecie. Ja miałam ekstrakcję zęba 18, grupa o godz 8 i 12 miała to samo zadanie, brałyśmy jedne kleszcze i było dobrze, a co do łyżeczek to trzeba wziąć łyżeczkę prostą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd masz pewnosc ,ze ten roztwor mialas dobrze?jesli zdalas to bardzo się cieszę i gratuluję,ja nie wiem wlasnie czy odjac czy nie dlatego pytam czy na 100%wiesz ,ze to mialas dobrze?powiedzial Wam ktos po egzaminie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, powiedział jak grupie poszlo i ewentualne błędy. Nikt nie odejmował i wszyscy zdali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak sobie juz wszystko przygotujemy , wyjmiemy z opakowania to co trzeba oprocz karpuli to wtedy zglaszamy sie zeby egzamianator podszedl i ogarniamy znieczulenie ? Po tym wszystkim odkladamy znieczulenie na tacke metalowa z narzedziami? I plyn rowniez robimy pod okiem egzaminatora ? Chodzi o to co robimy przy egzaminatorze i jakby ktos opisal kolejnosc egzaminu :D ja ze stresu pewnie pomieszam wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, dostaliśmy informacje że roztwór mamy dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płyn przy egzaminatorze, znieczulenie również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. czytamy zadanie, pobieramy narzędzia 2. obliczamy płyn 3. zgłaszamy egzaminatorowi gotowość, robimy płyn 4. dezynfekujemy asystor 5. ukladamy narzędzia 6. zgłaszamy egzaminatorowi gotowość, robimy znieczulenie 7. sprzątamy 8. dezynfekujemy asystor 9. piszemy dokumentacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z tym iglotrzymaczem ???? Kładziemy normalnie czy musimy na igle nałożyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na iglotrzymacz nakladasz igle i odkladasz na tacke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem dziewczyny...Jeżeli będzie dostępna ulotka tego płynu na egzaminie, to sporządzę go wg tej ulotki czyli 20g=30 ml które odejmę od wody, tak też napiszę w dokumentacji. Jeżeli okaże się że źle to pójdę z tą ulotką do OKE i najwyżej się odwołam od tego...Poprostu uważam że wlanie litra WODY i dodanie 20 g proszku nie jest zgodne z ulotką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy po egzaminie narzędzia wkładamy do wanienki i zostawiamy. ? Rozumiem że nie trzeba pakietowac , ani myć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz ktos pisal ze nie trzeba pakietować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak dla upewnienia sie, czapeczke z ampulki dezynfekujemy, czy całą? tylko nie krzyczcie i nie mieszajcie mnie z błotem- prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co piszemy na metryczkach chodzi o worki i roztwór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki czas dezynfekcji wpisalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny napiszcie proszę gdzie położyłyście "to co dla pacjenta" i środki ochrony dla siebie? Na blacie roboczym? Bo Srodki ochrony dla lekarza na asystor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
środki ochrony dla siebie na asystorze, dla pacjenta na blacie obok asystora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Środki ochrony dla siebie to chyba oczywiste że ubieramy na siebie . A rękawiczki na zmianę leżą w kartonikach przy zlewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki kochana :-) Czyli na asystorku masz środki ochrony dla siebie i dla lekarza...Ale stres, nawet najprostsze rzeczy wydają się trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tym roztworem nie odlewamy tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka igłe dawałyscie do znieczulenia 0,3 czy 0,4????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto miał dzis o 16 ????? Dajcie znać albo kto miał wcześniej niech spyta koleżanek co było o 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A najpierw zaczynamy czytac zadanie , idziemy sobie po narzedzia ktore potrzebne i idziemy umyc rece , ubieramy sie tak jak do przygotowania plynu i wtedy zglaszamy ? Czy mycie rąk tez ktos obserwuje i trzeba sie zglosic ? Niby banalne i ktos pomysli o co ona sie pyta ale w gabinecie na praktykach wszystko wyglada inaczej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś zdawał o 16? Miał to samo co inne grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×