Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
To dobrze wystarczyło napisać na spokojnie a nie wyśmiewać . I bez problemu . Może i masz racje ze dziewczyna powinna sie douczyć ale naprawdę bez napadów agresji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteśmy tutaj aby sobie pomagać a nie obrażać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak myslicie co moze byc z dokumentacji nie macie jakis wytycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi o niedouczenie dziewczyny :) napisałam że w activ odlewa się wodę, ponieważ pulver i activ mają całkiem inne ulotki :) czytam ze zrozumieniem dobrze :) w secusept pulver jest wyraźnie napisane, ze na 1 litr WODY wsypuje się określoną ilość proszku :) więc tutaj się z Wami zgadzam jak najbardziej :) ale mam ulotkę secusept activ przed sobą i nawet w innych szukałam i jest tak samo, że aby uzyskać 1 litr roztworu 1 % należy : wlać do wanienki odmierzona ilość wody, a na 1 litr ROZTWORU (nie na 1 litr wody jak w secusept pulver) wsypać 10 g proszku. Dla mnie woda i roztwór to są całkiem dwa inne pojęcia. Przepraszam jeżeli kogoś wprowadziłam w błąd, ale dla mnie jak byk są to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś pytał o kleszcze do dolnych ósemek te kleszcze będą miały dwa trzpienie ale różnią się od tych co użyjemy do trzonowców. One na dziobie będą zagięte przez krawędź.A jeśli chodzi o roztwór to jak widzicie każdy ma inne zdanie.Rozmawiałam z kilkoma osobami które ukończyły szkoły medyczne i twierdza że jeśli by to była ciecz to wodę trzeba odjąć a jeśli proszek to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas uczyły Ze przy proszku odejmują wodę kurde ale lipa z tym roZtworem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozmawiałam z wykładowcą i że wodę trzeba odlac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robimy według wzoru ale stres to juz w sobotę !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoscos
Marta zadzwon do mnie :) A. wg. mnie nalezy odlac wode na 1litr 1% 15ml=10g proszku lub na 1litr 2% 30ml=20g proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tak zrobię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaobliczyłam tak,że 1litr wody waży tyle co 1000g wody żeby otrzymać roztwór według ulotki 1litr np.2%-- trzeba odjąć od 1000gwody-20g proszku wychodzi 980g wody i jeśli będzie miarka w ml to trzeba przeliczyć 10g proszku=15ml to 20g proszku wynosi 30ml.pisałam już wcześniej że woda ma tyle objętości ile waży ale substancja w proszku jest inna i 30ml po rozpuszczeniu nie da 30g tylko 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam prośbe jak która bd już po egzaminie żeby napisałą ile wody a ile proszku wlać... nam mówiono że jak np. na litr 2% to 30 ml proszku i 970 wody bo trzeba odjąć od ilości wody ten proszek ale czy ktoś jeszcze tak myśli ? bo widzę że są podzielne zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nas natomiast uczono że jeżeli trzeba przygotować np. 2 litry płynu i środek jest w granulacie to wlewamy 2 litry wody i rozpuszczamy w niej odpowiednią ilość granulatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też tak uczono,według wzoru jak wyżej że odjąć od wody procent podzielić przez 100,ale po co podają nam przeliczenie 10g=15ml proszek jest lżejszy od wody i jak odejmiemy 30ml to stężenie nie będzie 2% tylko 2,5.sama do końca nie wiem ,ale mój mąż jest biegły w tych sprawach i powiedział,że innej opcji nie ma.czekam na jutro aż ktoś po egzaminie da znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy co innego pisze strasznie wymyślili z tym proszkiem powinien byc roztwór jak zawsze a nie takie wymyślanie głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś może niech wrzuci zdjęcie kleszczy do usuwania zębów mądrości górnych i dolnych lewe i prawe z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz wszysko na internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość77uuu
Czyli ekstrakcja 8 z szyciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0653
Czyli mozna zalozyc na 99,9% ze bedzie ekstrakcja osemki wraz z szyciem,tak? Znieczulenie : bierzemy naboj wyjalawiamy go waxikiem nasaczonym spirytusem wkladamy do karpuli wbijamy iglę i odpowietrzamy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mają być kleszcze bagnetowe,esowate,do gornych ósemek i dolnych trzonowcow. Każda grupa będzie miała prawdopodobnie inny ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o wanienke to najlepiej zrobić to wg ulotki, która będzie. Nas też uczyli,że jeśli jest proszek to nic się nie odejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto pisze jutro o 16 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki za tych co jutro zdają.Proszę dajcie jakieś info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekam jutro na jakieś informacje dziewczyny :) dajcie znać jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszcie na 100% ogolnie co ma byc na egzaminie praktycznym bo komentarze sie roznia i w koncu nie wiadomo jak to liczyc i co ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u nas będzie noramlny płyn do deynkcjekcji beż żadnego proszku, tylko tak jak zazwyczaj będzie w postaci cieczy. U nas tak szykowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam jeszcze pytanie gdyby trzeba było przygotować po dezynfekcji pakiet do sterylizacji to trzeba się przebrać tak jak do robienia płynu w fartuch i gospodarcze rękawice?czy podchodzimy z całą kuwetą do zlewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karpula najpierw igła czyampułke wkładamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do karpuli wkładamy najpierw igłe potem ampułke ze znieczuleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po egzaminie usunięcie zęba 18 kleszcze berteny do 8 dzwignia bejna prosta iłyżeczka zębodolowa i zestaw do szycia. worki uszykowane były .płyn dezynfekujacy 1l 2% woda i dodać proszek .karpula znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×