Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Algorytm masz kilka stron wcześniej na tym wątku. Wysil się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny koleżanka moja już zdawała i podobno zestaw diagnostyczny kładziemy na os, osobnej tacce na asystor lekarza wraz z środkami ochrony dla lekarza a na asytorze swoim i na drugiej tacce narzędzia do zabiegu które bd podawać lekarzowi plus środki dla pacjenta tyle się dowiedziałam oraz że na pakiecie piszemy tylko date bez podpisu i bez 3 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w szkole był egzamin próbny, na którym było tylko biurko i asystor, żadnego stolika pomocniczego nie było. Na asystorzee kladlo się narzędzia, na biurku resztę: wanienkę, środki ochrony dla nas, itp. Przy tym samym biurku wypełniało się dokumentację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w szkole było tylko biurko i asystor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to fakt ja w gabinecie na praktykach też zestaw podstawowy kładę na osobną tacke a narzędzia do zabiegu na drugiej i leki tampony i kulki z waty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 16:20: moim zdaniem tak powinno być, Ale czy ktoś z komisji to potwierdził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jak jeden asystor bd to logiczne że narzędzia materiały kładziemy tam z tym, że na jednej tacce zestaw podstawowy, tacka ta jest zapakowana wraz z zestawem podstawowym a na 2 ekskawator nakładacz upychadło kulka i tampony i kulki z waty i tyle na ten temat przed oczywiście dezynfekujemy asytor i biurko zresztą wszystko w zadaniu jest napisane a środki ochrony dla pacjenta lekarza kładziemy tam gdzie jest napis w zadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak w sumie nie wiadomo jak to zorganizują i punktują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lily88
http://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_ZAWODOWY/przykładowe_arkusze/z_15_00_praktyczny_www.pdf Dziewczyny tu znalazłam z OKE przykładowe zadanie egzaminacyjne. Więc już możemy zobaczyć jak mniej więcej jest skonstruowana treść zadania. Faktycznie pisze co gdzie odkładać. Więc może już zniknie połowa niepotrzebnych pytań. Teraz tylko musi się znaleźć jakaś dobra dziewuszka po egzaminie która powie nam dokładnie jakie była treść zadania i może wspólnie uda nam się to złożyć w całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt, nie idzie. Musisz sama wejść na strone www.cke.pl i tam wyszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może znajdzie się ktoś kto powie jak zarobić ten materiał do jakiej konsystencji ile czasu mieszać i czy proszek dajemy porcjamy czy cały do płynu i czy podajemy na nakładaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z ulotki :Przygotować pastę poprzez zmieszanie dwóch pełnych łyŜeczek proszku z jedną kroplą gliceryny, do uzyskania ścisłej konsystencji. Poszukajcie ulotki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
W mojej szkole już były egzaminy i każda grupa miała endoperox. Zarabia się go do konsystencji "mokrego cukru" tylko musi byc taki żeby się utrzymał na szpatułce a nie spłynął z niej. Z tego co ja się orientuje to zadania różniły się tylko ilością roztworu ja miałam 3 litry a inne dziewczyny miały 1 litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na matowej czy gładkiej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
na matowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
forgetmenot1990 dziś mogłabyś podać treść zadania? prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
będzie cięzko bo tego nie pamiętam. mogę napisać mniej wiecej o co chodziło. Pacjent przychodzi po 4-5 dniach na ponowne założenie endoperoxu. polecenia lekarza: przygotować endoperox, umówić pacjenta na kolejną wizytę w celu założenia wypełnienia stałego. laski łapały się na tym że nie doczytały i wołały egzaminatorkę przed zamieszaniem a tam jest napisane ze ona ma podejść dopiero jak jest endoperox już wymieszany. dodatkowo trzeba było przygotować narzędzia do sterylizacji. narzędzi do przygotowania lekarzowi i tego ze trzeba przygotować gabinet i go posprzątać nie bede pisała bo każda to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na 1 l bedzie 5 ml płynu, na 3l 15? bez zadnej podpuchy :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
nie ma podpuchy:) nie moze być bo w arkuszu jest zamieszczona ulotka aniosyne dd1 i tam jest dokładnie napisane że stężenie to 0,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
forgetmenot1990 dziś dziękuję za informacje! a miałaś plansze? co trzeba z nią zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z wanienką chodziłyście do zlewu? i myjemy pod bieżącą wodą, później woda destylowana? układamy na tacce plastikowej wyłożonej papierem? czym później wycieramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
No była. bo właśnie jest napisane że lekarz pracuje metodą duo i pod tą metodę trzeba wszystko przygotować i ułożyc. my nie miałyśmy dwóch asystorów tylko ławke która była na wszystko oprócz pisania zadania. robiła za oba asystory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
forgetmenot1990 dziś mogłabyś dokładnie opisać co na co kładłaś? zebym mogła to sobie wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
Tak przy zlewie robiłyśmy płyn i wszystko tak jak piszesz. wycierałyśmy ręcznikiem papierowym. a później do pakietów. tylko psaka nie zapomnijcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ten płyn co zostanie to też wylewacie do zlewu i płuczecie wanienkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy środki ochrony dla lekarza trzeba przygotować i gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co potrzebne jest do lakowania zęba? co trzeba wylożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież nie będzie nic zlakowania , wiec po co Ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, juz wiem. bo dzisiaj tak slyszalam, ze asystenki maja miec lakowanie. a moglby ktos napisac jak sie endoperox rozrabia? na czym, proporcje, ile czasu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×