Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Woda do płynu z kranu! Destylowaną używa się do ostatniego płukania po myciu, przed sterylizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o pakietowaniu wiem tyle, ze cały zestaw diagnostyczny w jeden pakiet, a pozostałe narzędzia tj. upychadło, nakładacz w drugi pakiet. Bynajmniej tak słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myjemy jakąś szczoteczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym umyła szczoteczką, ale czy to bd punktowane nie wiem. w necie, dokładnie na yt jest filmik jak posługiwać się tym płynem do dezynfekcji, bo to jest preparat także myjący więc wystarczy narzędzia wyczyścić szczotką jak po wyjęciu z płynu są zabrudzone , wypłukac je , wysuszyć i można pakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że jeśli będzie na stole technicznym szczoteczka to lepiej jej użyć - nigdy nie wiadomo co egzaminatorzy maja w kluczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy miał już ktoś to zadanie z amalgamatem i formówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będzie nic z formówką i amalgamatem! to jest tylko dla zmyłki. Będzie wybielanie zęba martwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla zmyłki było upychadło do amalgamatu,formówka i łyżeczka zębodołowa. Do mycia narzędzi nie było szczoteczek, najpierw przepłukujemy zwykła wodą następnie wodą destylowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy może ktoś z was napisać treśc zadania oraz czy te pakiety trzeba zagrzać w zgrzewarce czy tylko włożyć do folia papier? i czy kładziemy je razem z paskiem oraz co tam piszemy bo z tego co sie orientuje wystarczy tylko data oraz narzędzia i materiały, które są potrzebne do wybielania tego zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rękawy papierowo foliowe były zaklejane, nie trzeba nic zgrzewac i nigdzie wkładać. powyżej zgrzewu a w tym wypadku powyżej zaklejenia piszemy date dzisiejszą i za 3 miesiące oraz pesel podajesz swój jako podpis, do środka oczywiscie wkładamy pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś " Czy mogłabyś napisać treść zadania , jesli jestes po egzaminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
narzędzia układamy kolejno: lusterko,zgłębnik,pęseta,ekskawator,nakładacz i upychadło kulkowe. obok wysypujemy tamponiki oraz kuleczki z waty. Zestaw zostawiamy na asystorze asystentki ponieważ praca ma byc na 4 rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Treści niestety nie pamiętam treści. duzo tego było ale na początku robiłam dokumentacje,dezynfekcja blatu,środek do dezynfekcji ANIOSYME DD1. były 2 grupy. różniły sie tylko ilościa wody jedna miała 3 litry a druga 2l. Metryczka na środek był oraz metryczka na odpady medyczne skażone lub pozostałe(skażone były w 1 a pozostałe w 2 grupie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co chodzi z tą planszą i rysunkiem z jańczuka na str 81 NA EGZAMINIE? tam jest jeden rysunek jak pacjent leży i ustawiono odp stolik z narzędziami a przecież na egz nie bd unitu pacjenta i lekarza żeby pracować na 4 ręce? a narzędziado mycia z wanienki przenoszę w koszyczku z tego co mi wiadomo nie wolno nieść i jest zabronione w gabinetach przenoszenie narzędzi do mycia w wanience razem z płynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ekskawator tez bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
był rysunek ale on nic nie pokazywał takiego.w arkuszu było wyraznie napisane"duo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha czyli są 2 asystory dla lekarza i asystentki a one są już ustawione czy trzeba je ustawić odpowiednio a ten mat wyb gdzie zarabiamy i gdzie go kładziemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak rozróżnić Asystor lekarza od asystentki? jak się zarabia ten materiał endoperoks i gdzie wyrzucamy resztke tego preparatu do medycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze napiszcie jakie narzędzia razem do 1 pakietu wiem, że zestaw podstawowy to jeden pakiet drugi to szpatułka i metalowa płytka którą trzeba umyć najpierw 3 a upychadło nakładacz i ekskawator to razem czy osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co trzeba było wpisać w metryczce na materiał? a w każdej grupie są kody na odpady medyczne i komunalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a środki dla pacjenta czyli kubek ślinociąg serw gdzie kłądziemy? a w karcie choroby pacj piszemy że wybielono ząb martwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co kładziemy na asytorze lekarza a co asystentki?skoro ma być praca duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zestaw podstawowy nakładacz ekskawator i upychadło plus kulki i wałeczki kładziemy na asytorze asystentki? a na lekarza co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w metryczce płynu dezynfekcyjnego ile wody i ile płynu trzeba wpisać bo to trzeba obliczyć z tego wzoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
narzędzia kładę w foli czy wyciągam je z foli a folie wrzucam do niebieskiego worka? co kładziemy na asytor lekarza a co asytentki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zadajecie po 100 razy te same pytania. Przejrzyjcie dokładnie posty które są wyżej. Jeżeli któraś dziewczyna jest już po egzaminie to może niech dokładnie napisze co trzeba było przygotować. Ja egzamin mam 16 czerwca więc "po" napiszę dokładnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co mi wiadomo na pakietach pisze sie tylko date sterylizacji bez podpisu i bez daty przechowywania a o co chodzi z tą pracą duo czynną asystą co mamy robić asystować z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć ja zdaję pod koniec czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś może opisać tą cześć egzaminu pracy duo na cztery ręcę jak t0o wygląda i te pakiety jakie narzędzia w dany pakiet kładziemy? bd wdzięczna oraz jak zarobić endopretox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałam zapytać czy ze stołu szwedzkiego do wybielania zęba martwego trzeba wziaść także turbine i mikrosilnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×