Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gośćM
Opakowania rzeczywiście do niebieskiego, ale ssak nie jest jednorazowy, dezynfekuje się go poprzez wrzucenie do wanienki. Ślinociąg jest jednorazowy!!! U nas w szkole rękawice gospodarcze też się płucze przy zlewie i wyciera w papierowy ręcznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
prawidłowo RĘKAWICE I FARTUCH trzeba wziąść gazik nasączony środkiem do dezynfekcji i zdezynfekować to! i odłożyc na asystor asystentki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość npatrycia
Witam , czy mogłaby jakaś dobra duszyczka podzielić się informacjami na temat egzaminu praktycznego? Naprawdę jeszcze nikt tu na forum nie jest po ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem, ze jestem w szoku, bo u nas plyn do dezynfekcji robilo sie w normalnych rekawiczkach, a nie gospodarczych :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, może ktoś już jest po praktycznym i zlituje się nad nami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naptrycia
a ma ktoś może arkusz egzaminacyjny i klucz z odpowiedziami z stycznia 2015 ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam egzamin ze stycznia ( dzięki uprzejmej osobie z tego forum, która się nim ze mną podzieliła ) więc jak ktoś chciałby sobie poćwiczyć to mogę wysłać, tylko adres maila podajcie :) a jeśli chodzi o odpowiedzi to, znajduję się one na stronie oke/cke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam , musiałam nie zauważyć błędu. Oczywiscie , ze pakiety , opakowania od gazików do niebieskiego worka. Ssak nie jest jednorazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby, która opisała algorytm egzaminu: a do dezynfekcji asystora nie zakładasz maseczki i okularów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) mam kilka pytan dotyczace egzminu .ajeśli będzie ta karta dla pacjenta . Metryczka to jakieś kody trzeba będzie wpisać? Czy będzie trzeba podac rozrys zębów? Jakie podać zalecenia dla dla lekarza ? Co po kolei powinnam zrobić przystępując do wykonania zadania? Co będzie trzeba zrobić z ta strefa czasową asysty str 81 .? Pozdrawiam , dziękuję z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem dalej co z tym ssakiem, u nas w szkole się go wywala w gabinetach jakich byłam też wywala się do śmieci, jakby zachował się ssak w autoklawie przecież to taka cieniutka guma?? Wszystkie dziewczyny u mnie w grupie też wywalały na praktykach chyba u jednej zostawiało się, ale to ze względu na oszczędność ;) Proszę o opinie innych osób dotyczących ssaka jaki robiło się u Was?? Czym bliżej tym człowiek głupszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz wczesniej napisane co trzeba zrobic po kolei,a zalecenia sa dla pacjenta po zabiegu.Lekarz zleca asystentce co ma uzupelnic w karcie w arkuszu jest wyszczegolnione lacznie z matryczka na plyn dezynfekcyjny i metryczki na odpady .kody to na czerwony czyli skazone 180103 a na niebieski czyli pozostale 180104 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Do osoby, która opisała algorytm egzaminu: a do dezynfekcji asystora nie zakładasz maseczki i okularów? " odpowiedz: Nie zakłada się , o niczym takim nie słyszałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukałam trochę o ssakach :D info z hurtowni stomatologicznej: Ssak do odsysania śliny z jamy ustnej do JEDNARAZOWEGO użytku ze zdejmowanym filtrem- top Flexogicznej. Więc jak dla mnie jak coś jest jednorazowego użytku to po użyciu ląduje w koszu. No, ale wypytam jeszcze w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość126534
dziewczyny podobno trzeba napisać zalecenia po tym wybielaniu zęba martwego - mogła by któraś napisać jakie te zalecenia mają być??? bo jednaj to jest trochę inne wybielanie niż to tradycyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje A co z ta strefa dla pacjenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś " odpowiedz: Ssak wkładamy do wanienki z płynem dezynfekującym. Nie wyrzucamy do worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mylcie ssaka ze ślinociągiem, ssak jest grubszy z szeroką końcówką, a ślinociąg to ta "gumowa rureczka"-jednorazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry ale juz nie moge sie skupic. Strefa pracy asysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednorazowa jest koncowka slinociagu a ssaka nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma byc z strefa pacjenta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie ktoś co trzeba będzie zrobić z planszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jestem w domu my o tym samym tylko inaczej końcówka ślinociągu ta jednorazowa w hurtowniach jest opisana ssakiem stomatologicznym i o tą mi chodziło :D chyba ssaka tym razem wykorzystywać nie będziemy bo przy takim zabiegu się nie wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam ze będzie plansza ze strefa asysty i nie wiem właśnie co będzie trzeba z nią zrobić .może opisać wszystkie strefy . Może zaznaczyć w jakiej strefie pracuje asysta nie woem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość npatrycia
to ja byłabym wdzięczna gdybyś się również podzieliła tym arkuszem, mój email nowak.patrycja.1995@interia.pl, z góry dziękuje ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego wazne zeby ktoras napisala jak juz bedzie po egzaminie co dokladnie bylo ,bo tak to takie gdybanie i domyslanie sie co moze byc ,i tylko dodatkowy stres a tego przed egzaminem i tak n nie brakuje .wiec dziewczyny prosimy piszcie jak cos bedzie wiadomo napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i mój e- mail : Klaudiamilka@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Była dezynfekcja i mycie narzędzi, pakietowanie oczywiście przygotowanie stanowisk i wymieszane tego endoperox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wyglądało to pakietowanie? Bo w wytycznych kazali przygotować po 2 twindicatory i po 6 torebek na zdającego. Więc co - nie do wszystkich pakietów wkładamy twindicator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w szkole dezynfekcję powierzchni robi się w okularach i masce. W końcu rozpyla się substancję aktywną (incidur), która może podrażniać. Ssak jak najbardziej będzie potrzebny, gdyż taki zabieg wykonuje się "na sucho". A jeżeli chodzi o zalecenia po zabiegu, to na pewno kontrola po 3-4 dniach i zalecenia w zależności od użytego materiału opatrunkowego np. GI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×