Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

No zle zawroty głowy mdlosci ogolnie mi słabo ciagle:( a co do tycia to w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg w drugiej 12 kg czyli idąc tym tokiem teraz 4kg powiannam :P haha chyba to niemożliwe :) póki co jestem na zero. A juz 10 tydzień się jutro kończy... Ogólnie wyglądam ładnie tylko po oczach widać ze zmęczona jestem. maz mi powtarza żebym odpoczywała ile się da ale to nie da się bo samo się nie zrobi... Mówi żebym mu mówiła jak ma coś zrobić... Ale ja nie chce go ciągnąć żeby mi sprzątał czy coś. on bardzo ciężko pracuje wiec dom to moja działka. Jutro idę badania zrobić a w poniedziałek wizyta. Man nadzieje ze po krwiaki nie ma śladu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Ja mam jutro wizytę po 25 dniach. Oczywiście już stresor się włącza. Mam nadzieję, że będzie ok. Ja wyglądam okropnie, nie mogę patrzeć na siebie. Jak jutro będzie ok u lekarza to od razu lecę zapisać się do fryzjera i zrobić ze sobą porządek, bo te odrosty nie wyglądają ciekawie. :P Mężuś wpadnie tylko na obiad i leci na zebranie służbowe. Ja pójdę chyba na jakieś zakupy. Mężusiowi schabowych się zachciało. Niech mu będzie. Może się zdziwicie, ale ja za schabowymi nie przepadam. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! jestem po wizycie,dziś skończyłam 11 tydz a już lekarz powiedział,że na 70% to chłopczyk... Z Nadią tez było 70%dziewczynka ale nie wiem czy tak wcześnie mi powiedział.Moja waga super 50,2kg jakoś na razie nie nabieram masy hahah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Kati34, jak szybciutko lekarz powiedział! A to było 3D USG? :) Fajnie. Ja liczę, że pewnie dowiem się tak jak ostatnio, około 19 tygodnia. Kuzynce mojego męża lekarz do 8 miesiąca mówił, że dziewczynka. Cała wyprawka gotowa, a tu raptem "coś" urosło. :D Wyobraźcie sobie, że urodziła synka siłami natury, a ważył 5800. Ot, tak lubią ryzykować lekarze z naszego szpitala. Na szczęście mały jest cały i zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta ;* monisia przeprowadzaj sie, wdychaj jod i zyj bez mdlosci ;);* jagamami to juz chyba ostatnie podrygi i mdlosci powinny sie skonczyc, zycze tego :) co do piersi - mnie swedzi cale cialo;/ nawet z szyi schodzi mi skora, nie wiem czy od tego czy to opalenizna, ale jest masakra. i brzuch i piersi i nogi, jestem sucha jak nie wiem co i non stop balsam na przemian z oliwka. co do tycia, u mnie 1kg nawet nie przybyl.... kati tak wczesnie juz by lekarz wiedzial?no ale oby sie sprawdzilo, gratulacje:) ja jutro mam usg genetyczne, a w czw normalna wizyte... zobaczymy co powie na to ze stoje w miejscu, ale wcale sie nie ograniczam, jakos zle mi z tym i dzis troche tak mi jest smutno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było zwykłe Usg a najśmieszniejsze to to ze w 6tym tyg nie bylo widać na nim serduszka a tu teraz w 11 tyg juz płeć,ja marzę o 2 córci ale jak synuś to równie kochany tylko szkoda tych ciuszków i wózka ale byle zdrowiutki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma Lenka czemu nie masz sil ? mam nadzieje ze po krwiakach nie ma sladu:) monisia to super ze wyjazd sie udał:) jagamami daj koniecznie znac po USG, a na swedzące piersi polecam całuski i pieszczoty hhahhaha:D Syrfi ten 2 wozio najlepszy wg mnie;) Aniołkowa no tak jak lekarz się nie przypatrzy dobrze to co, ojej 5800 to ogromne dziecko! Kasiasianko u mnie tez waga nie drgnela kati ja bym sie tak nie nastawiala :) ale ok. Moja kolezanka dopiero w 22 tygodniu na 100% uslyszala ze to chlopak bo dopiero w pelni mial rozwinietego fifolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całuski i pieszczoty na swedzace piersi, jestem jak najbardziej za!!:) dziewczyny, a nie wiecie jak jest z piciem czegosc takiego jak np. pluszzz magnez, jakas wit c czy multiwitamina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wiem a sama się zastanawiałam mad magnezem ostatnio. Ją właśnie wstalam bo dziś strasznie boli mnie głowa, postanowiłam się przespać niestety niepomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytalam sie Pan w aptece, te wszystkie plusze są nieprzebadane wystarczajaco,aby moc je spozywac, ja jem falvit mama+ do tego magne B6 bezpieczny w ciazy Omega 3, witamine D3 dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
mnie dzisiaj tez okropnie boli głowa, apap nie pomogł, zaraz kapiel i do łozka co do tych lekow do picia nie mam pojecia, ja łykam tylko kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Witam się we wtorkowy poranek. :) Właśnie zajadam śniadanko, zaraz kąpiel i do lekarza... Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry, Aniołkowa 3mamy kciuki !;* ja tylko kwas foliowy i dlatego was pytam, bo chcialabym coś brac, bo wiem ze nie zawsze moge dostarczyc dzieciom wszystko. a jak pytalam lekarza o falivit mama lub cos, to powiedzial ze jeszcze nie, mam nadzieje ze teraz mi to da. co do bolu glowy, wstalam dzis o 4 w nocy i nie moglam spac, bol niesamowity, taki pulsujacy w skroni, ale ja to boje sie leki przeciwbolowe brac, no i dzis jestem na pol bulce z twarozkiem i herbacie poki co, a glowa od rana znow pobolewa;/ po poludniu jade z tata na genetyczne, takze moze ten dzisiejszy stres tak na mnie wplywa, milego dnia Wam kochane i nie tylko Wam samym ;p życzę :) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagamami
No witam przyszłe Mamusie! Dziękuję za odpowiedzi! :) Zacznę od tego, że byłam wczoraj na USG genetycznym. Więc lekarz powiedział, że wszystko wygląda dobrze, tylko... Nie widział kości nosowej! Aaaaaa! Od razu się przeraziłam. Wytłumaczył to tym, że dziecko jest źle ustawione, nie chce się obrócić i dlatego nie może powiedzieć czy jest ta kość, czy jej nie ma. Mam nadzieję, że mówił prawdę. Poza tym powiedział, że reszta parametrów w normie. Troche mnie to uspokoiło. Ale wiadomo, że myślę o tym. Za 10 dni wyniki krwi. Mam nadzieję, że będą dobre. Cholera, ja to mam pecha. Najpierw stres z tą toksoplazmozą, a teraz z tą kością nosową. Chociaż powiem Wam, ze faktycznie dziecko tak fikało, że trudno było je zbadać. Wiecie co? Widok dziecka na monitorze wspaniały!!! Te małe rączki, te małe nóżki. Główka, kręgosłup. Lekarz ocenił wiek płodu na 12 tc + 2. Więc +/- 4 dni się zgadza z tym co mówił mi mój lekarz prowadzący i to jak sama liczyłam. A najbardziej wzruszyłam się, jak usłyszałam bicie serca. CUDO!!! CUDO!!! Kupiłam wczoraj w aptece krem zapobiegający rozstępom. Będę smarować piersi, może przyniesie mi to ulgę. Oczywiścei też brzuszek powinnam smarować. I jeszcze doradźcie mi, bo chyba łapie mnie choroba. Mam rano trochę kaszel i katar. W ciągu dnia psikam i jest mi ciągle zimno. Co mogę wziąć, żeby infekcja się nie rozwinęła? Czy mogę w ogóle coś wziąć? Aha, niestety nie poznałam jeszcze płci. Jak to lekarz powiedział "Nie wazne co, ważne, że zdrowe". Ma rację oczywiście, ale ciekawość jest silniejsza. A chcecie w jakiś szczególny sposób poinformować tatusiów o płci dziecka? Bo ja chcę przygotować kolację i wtedy powiedziec czy będzie córka czy synek :) Miłego dzionka! Pozdrawiam z bardzo pochmurnego Poznania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jagamami,nie martw się o tą kość nosową, zapewne lekarz powiedział Ci prawdę, że dzidzia po prostu się obraziła i pokazać nie chciała :) przecież skłamać by nie mógł, bynajmniej tak mi się wydaje, zobaczysz wszystko będzie dobrze! a co do infekcji, ja to już kiedyś pisałam, cebule w plastry ( ze 3) zasypać cukrem i puszczą sok, ja taki sok piję gdy jestem przeziębiona, mleko z masełkiem, miodem i czosnkiem, jak pisałam, śmierdzące ale pomaga :D a co do mówienia tatusiowi o płci, to powiem Wam że nawet o tym nie myślałam jak to zrobić :) w centrum Polski identycznie jak u Ciebie niestety, liczę na wypogodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Witam :) u mnie słoneczko od rana zagląda do okna :) i dzisiaj pierwszy dzien bez porannych mdłości :) oby deszły precz ! Ja dzisiaj tez mam stresujący dzień bo o 13.00 odbieram wyniki testów PAPA .Trzeba myśleć że wszystko dobrze ale i tak nerwy są w takich chwilach. Aniołkowa czekamy na wieści po powrocie od lekarza :) jagamami na pewno wszystko jest dobrze :) myślę że gdyby coś zaniepokoiło lekarza to nie mowił by w ten sposob ,także głowa do góry :) kasiasianko oczywiście Ty też po powrocie od razu proszę na kompa i zdac relacje jak tam Twoje kruszynki :) A tak z innej beczki mam do Was pytanie .Otóż od jakiegoś czasu mam takie dziwne dolgliwości no może żle to ujęłam ale miłe to nie jest .Więc od jakiegoś czasu mam takie dziwne kłocia jakby porażenia prądem . Naczęsciej przy jakims ruchu nagle takie kopnięcie prędem w brzuch a wczoraj to tak porządnie kopnęło .Nie wiem co to jest i nie przypominam sobie czegoś takiego w 1 ciąży. Do lekarza n wizytę idę 8.10 także zapytam co to takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Cześć Dziewczyny! Wróciłam od lekarza. :) A więc już się spowiadam: Dzidzia urosła znacznie. Na ostatniej wizycie miała 2,66 cm, a dziś już 7,91 cm! Rośnie jak na drożdżach. :D Wg dzisiejszego USG termin na 1 kwietnia. Jak tak dalej pójdzie to będę musiała przenieść się do marcówek. :D Przezierność karku NT =1,3 mm, tak więc prawidłowo, serce bije jak dzwon. :) Dziś poszperam w necie i zamówię detektor tętna, żeby podsłuchiwać jak bije serduszko mojego Słoneczka. :) Kasiasianko, jeśli jesz owoce, warzywa, mięso to naprawdę dostarczasz dzidziusiowi wszystkiego co trzeba. Ból głowy w tym okresie niestety się zdarza. Ostatnio wzięłam pół apapu, na szczęście pomógł. Tylko, że najpierw cały dzień się męczyłam z tym bólem głowy, bo nie chciałam tabletki wziąć. Jagagami, ale Ci stracha napędzają! A ile wynosi NT - przezierność karku? Jak masz taką wierc**iętę w brzuchu, to co się dziwić, że lekarz nie dojrzał. ; ) Na przeziębienie: woda z miodem i cytryną, a na zagrychę kanapka z masłem i czosnkiem! Lena15, ja też tak mam od czasu do czasu. I wiesz co? Cieszę się wtedy, bo wiem, że tam się wszystko rozciągła. To najprawdopodobniej wiązadła. W pierwszej ciąży tak miałam i teraz też. Lecę zrobić mężowi schabowe, potem do pracy zanieść zwolnienie, zapisać się do fryzjera, do apteki po lutka i do mamuśki na kawusie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Aniołkowa2013, a czy Tobie powiedział, że widzi kość nosową NB? Bo może to po prostu niezawsze jest widoczne. I niepotrzebnie się zamartwiam. Poza tym macie rację, gdyby lekarz uznał, że coś jest nie teges, to kazałby mi powtórzyć badania. Moje NT wynosiło 1,09 mm. Więc prawidłowo. Serduszko biło 162/min. Więc też dobrze. I DV w normie. A dziecko ma 5,79 cm, więc prawie 6 cm, co wskazuje na 12 tc+2 dni. Ja mam termin na 5 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia647
Cieszę się że wasze badania są dobre, ja mam woje za tydzień, już nie mogę się doczekać . Mdłości nie mijają, mam wrażenie że się pogłębiły, wczoraj wieczorem już się tak źle czułam że myślałam że nie wyrobię, dziś z rana nawet ok , ale jak zjadłam śniadanie to znowu mnie bierze. Tak się zastanawiam że wpływ na te moje mdłości ma też to że od 2 miesięcy mieszkamy na nowym mieszkaniu, wszystko jest tu nowe, włącznie z meblami które jak dla mnie śmierdzą cały czas nowością. A pogoda za oknem paskudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabryjelka
Niestety pogoda paskuda wiec siedze w domu,monisia moze byc ze te meble maja taki wplyw ale u mnie tez wiekszosc nowych i mnie nie bierze. Jagamami tez uwazam ze lekarz by tak spokojnie nie podszedl do sprawy jesli byoby cos nie tak wiec nie masz czym sie denerwowac. Ja lekarza mam w poniedzialek i juz doczekac sie nie moge po 3 tyg przerwy ma mi zrobic usg piersi teraz bo stwierdzila ze jest to darmowe wiec warto zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Witam Mamusie! Jak wam zazdroszczę,ze widziałyście swoje dzieciaczki, ja swojego maluszka zobaczę dopiero za jakieś 2 tyg. Cóż najważniejsze, ze wszystko u was dobrze. Ja dziś w końcu wybrałam się na badanie krwi bo jakoś nie mdlilo i mogłam pójść na czczo. Oby tak juz zostało. Pisalyscie wcześniej o wadze, ja w poprzedniej ciąży przytyłam ok 22 kg i niby wyglądałam ok to i tak dużo. Nie wiem jak ,ale udalo mi się prawie wrócić do poprzedniej wagi i ta ciążę zaczęłam z waga 64 kg. Przez mdlosci i wymioty schudłam, ale już wróciłam. W tej ciąży mam ambitne plany nie przytyć aż tak dużo. My kobiety to mamy problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
No problemy :) zrobiłam sobie zdjęcie brzucha i porownalam z tym z piątego tygodnia i co jest mniejszy:P mnie to cieszy następne za piec tygodni:) nie widać po mnie ciąży. I dibrze:) tylko mdli tak ze nic ugotować się nie da a najbardziej mdli pi słodyczach na które mam okropna ochotę. Xx Jamagami nie martw się moja miała brał kości nosowej/hypoplastyczna i do tego NT 3,6 mm i jest zdrowa jak ryba mimo ryzyka 1:5:) do tego bardzo madra skończy rok za dwa tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
Witam wszystkie babeczki, wróciłam już do rzeczywistości :) monisia, prawda że nad morzem teraz pięknie? mi sie podobało nawet to że tak pusto i tylko szum morza. W Sopocie sporo ludzi było, w Krynicy też trochę sie kręciło, ale znależliśmy sobie taka dziką plażę w Piaskach gdzie bylismy tylko sami. Mam nadzieję że mam zapas jodu na cały rok :) Co do ciążowych objawów to u mnie nadal są mdłości, a juz sie za wczesnie ucieszyłam ze przeszły, nie bardzo mam ochote na jedzenie, albo w ogóle skubne i wiecej sie nie zmieści. Bóle głowy tez nie przechodzą, szczególnie po podróży samochodem mnie męczyły, ale coż, trzeba przeżyć. Już za 10 dni usg, juz bym chciała zobaczyc naszego Bąbelka :) Widze też ze temat wagi na czasie, ja moge sie pochwalić, że jeszcze nie przytyłam nic, a może nawet ciut schudłam. Brzuszek jakby sie zaokrąglił (choć ciężko mi oceniac, bo zawsze miałam wystający) ale jakby w dupce i w nogach mnie mniej, oby tak dalej, jest nadzieja bo na słodkie mnie prawie nie ciagnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołkowa trzymam kciuki za wizytę;* Gratuluję dużego bobaska! jaki już duzy :) i cieszę się ze wszystko wporządku:* Kasiasianko, ja biore falvit mama od samego początku ciąży a od miesiąca lekarz kazał brać jeszcze wit D3 dodatkową porcję i Omega 3, Jakby któraś się chciała dowiedzieć po co te wszystkie witaminki, to zagłębcie się na necie, Jagamami, to cieszę się że z malenstwem jest ok, a koscia nosowa sie nie martw , lekarz nie widzial bo moze z*******iwego bobaska masz, co do przeziebienia mozesz stosowac wszelkie domowe metody, tylko nie alkochol i nie przegrzewac organizm, czyli herbata z miodem i cytrynka, jesc kiwi, albo kupic sobie witaminke C, do tego mleko z czosnkiem, tabletki z podbialem i spytaj w aptece co ci jeszcze moga dac bez recepty. Lenka daj znac o wyniku Pappa, a co do tych kopniec to nie mam pojecia co to jest :O ma Lenka :O to jeszcze jestes bardziej szczupla :O szok. A wam Zycze milego wieczorku, odezwe sie jutro lub w czwartek, odebralam dzisiaj wyniki, i są nieciekawe i to bardzo. 3 majcie kciuki :* Buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
Usia trzymaj się, na pewno w koncu doczekasz się i dobrych wyników. Zawsze ciaża z jakąż chorobą to większe wyzwanie dla kobiety, trzeba więcej siły i determinacji w sobie żeby przejść przez ten okres w życiu. Dużo jakoś ci lekarz zaleca witaminek, mi tylko kwas foliowy kazal brac, ale mam go w takim całym komplecie Vita-min plus mama i tylko to biorę. Poprzedni lekarz z kolei zalecał mi Pregna plus ale że mam to pierwsze kupione to juz skoncze i zobaczymy co dalej. Dziś masakryczny ból głowy mnie męczy, ledwie żyje, ale tak sie jakoś zawziełam że nawet apapu nie chce brac, bo różne opinie na ten temat znajduje. Jakby tego było mało opryszczka mi sie robi, mam praktycznie co roku albo czesciej, miałam w lipcu a teraz znowu :( zdenerwowałam sie tym okropnie, posmarowałam sie pochopnie Hascovirem, potem wyczytałam na ulotce że tylko lekarz może zdecydowac co wolno bo te leki sa szkodliwe, a na dokładke naczytałam sie w necie o szkodliwości opryszczki w ciaży :( wizyte mam za 10 dni i nie chciałbym jej przyspieszac bo jest zgrana z L4, a tu taki psikus i nie wiem co robić, czy przeczekac i leczyc sie pasta do zebów, czy ta maścią jednak bo duzo osób pisało w necie ze jednak ta substancje lekarze normalnie w ciazy każa brac. Ehh musiałam sie wyżalić z moich wątpliwości. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
jeżynka123, opryszczka w ciąży jest szkodliwa jedynie w przypadku, gdy w ciąży występuje po raz pierwszy w życiu. W poprzedniej ciąży miałam kilka razy i hascovir też używałam. Takie ilości nie powinny zaszkodzić. Usia1993, mam nadzieję, że wyniki się poprawią. Trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, byłam dziś na genetycznym, niestety muszę przyjechać znów za tydzień, bo moje dzieci, okazało się że są tydzień młodsze niż wynika z OM. i nic nie zmierzył, zrobil tylko kilka zdj, ale trafil mi się tak cudowny lekarz!po prostu świetny :) maluchy mają 4,72 i 4,75 cm :) takze moje kochane kruszyny, nie chcialam plakac ale jak widzialam jak ruszaja się i wierca.. to juz nie zwykle pecherzyki, jestem dzis w blogim stanie, zaluje, ze niestety bylam tam sama... usia bedzie dobrze zobaczysz, jestem pewna:** jezynka, pisz co chcesz, wszystkie zale! a w jakims sensie na pewno zrobi ci sie lzej - nie jestes sama mamy tak samo i wiemy jak sie czujesz:* ja tez na opryszczke pasta do zebow badz masc cynkowa - wysusza i pomaga, jak rowniez masc tribiotic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
dzięki dziewczyny :) Aniołkowa to myślisz że moge smarowac sie tym hascovirem? Ty go brałas sama z siebie czy lakarz ci zalecił? nie chciałbym miec tego wielkiego kapiacego purchla a wiem ze sama pasta tego nie unikne, ona wysuszy ale w późniejszym etapie, a teraz mam taka mikro górkę, Do lekarza nie mam jak zadzwonic i zapytac czy moge bo to na nfz, numerów wiadomo nie udostepniają. Ja to jestem taka panikara ze szok, na same słowa opryszczka-ciąża-dziecko juz najgorsze skojarzenia w głowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja moze z innej beczki,robilyscie sobie te wrozby chinskie co to plci dziecka,ciekawa jestem bo ja zrobilam i zastanawiam sie czy sie sprawdzi. Szczegolnie ciekawa jestem tych dziewczyn co juz wstepnie plec znaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi mi wyszła dziewczynka i dalej w to wierzę, ale szczerze, co ma być to będzie ważne zeby zdrowe było :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×