Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Gość ma  LENKA
Damy rade. Silny maluch. To na bank chłopak. Nie macie pojęcia jak się ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się przez Was normalnie przekręcę !!!o matko aż i mi plakać się chce maLenka tak się cieszę ! mówiłam że bedzie dobrze! o matko palpitacji serca dostane Usia slonce co Tobie natomiast ?! na zawał można zejść z Wami, o jej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
ma Lenka, to czemu od razu nie zrobili USG?! Ja w tych szpitalach to połowę personelu bym powybijała czasem. :/ W ogóle to który to tydzień u Ciebie? Jak mogli straszyć, że Dzieciątko nie żyje. Wrrr......!!! Trzymaj się Kochana. Ja niestety wiem jak to jest usłyszeć "brak akcji serca" i jak wtedy wali się cały świat. Co gorsza usłyszałam to w 40 tc, już na łóżku porodowym... Oby było dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Ma Lenka, to chyba jakis cud :) wspaniale! Odpoczywaj teraz, dbaj o siebie i słuchaj lekarzy - jak mówią, ze leżeć, to leż. Aż serucho dziecka nie zacznie bić jak dzwon. A na pewno zacznie. Powodzenia!!! Kurcze, ciagle jestem glodna... Też tak macie? ;) Ustaliłam sobie godziny posiłkow, żeby jesc regularnie, zeby metabolizm przyspieszyc. I zdrowo sie odzywiać. Tak w miarę ;) O 11 zjadlam 2 śniadanie, a o 14 mam mieć obiad. A juz teraz jestem taka głodna. I tylko patrze na ten zegarek. Aha, jeszcze pytanko mam: pobolewa mnie podbrzusze, troche jak na okres. Ale nie cały czas. Raz czy dwa razy dziennie. Czy to normalne? I plecy też trochę w okolicy lędźwiowej. Ja to od razu się zamartwiam. Dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Jeśli chodzi o spanie, to ja pod koniec ciąży miałam problem, bo przez sen przekręcałam się na plecy, a ta pozycja jest zabroniona. Ogólnie to sypiam zawsze na boku jednym albo drugim. Co do bączków, to ja zawsze mówię, że to nie ja, tylko Dzidziuś! Hehe. ;) Oczywiście, że w bibliotekach są książki dotyczące ciąży i rozwoju maluszków. U mnie w bibliotece jest sporo. :) Jeśli chodzi o powieści to mówcie co lubicie czytać to mogę Wam polecić trochę tytułów. Pracuję w bibliotece, więc orientuję się co kobitki czytają. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Juz 11 tyg. Sama widziałam na wizycie że jest nie tak. Powiedzieli ze ust zrobią rano przed zabiegiem. Tak kontrolnie. I dobrze ze zrobili... Uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usia co sie stało? Jagamami tez mnie czasem pobolewa brzuch, w kazdej ciazy tak mialam,wszystko tam na dole teraz rosnie, rozciaga sie wiec moze pobolewac Co do spania to ja spie tak jak mi wygodnie,poki moge spie na brzuchu, w pozniejszym etapie spalam i na boku i na plecach Malenka oszczedzaj sie teraz choc przy 2 maluchow to niełatwe Ja dzis znow pd rana wymiotuje,mam dosc:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma lenka to mi stracha napedzilas po tej wiadomosci to i ja dzis od rana leze i stwierdzilam ze oszczedzac sie bede, ale sie ciesze ze z malenstwem ok teraz wypoczywaj i bedzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
ma LENKA tak się cieszę że jednak to pomyłka tych idiotów lekarzy ! Jak można powiedzieć kobiecie w ciąży coś takiego bez zrobienia podstawowego badania ! Ale najważniejsze że wszystko dobrze i teraz leż jak najwięcej :) Usia a co z Tobą ? Ja byłam dzisiaj u endokrynologa i też w trybie pilnym od razu mialam robione tsh kolejne i w trybie pilnym na poniedzialek mnie wciskala bo wydaje jej się że będzie trzeba zwiększyć dawkę hormonu ech. A mówią że ciąża to nie choroba chociaż ostatnio słyszałąm ze te poglądy też już się zmieniają bo naukowcy stwierdzili że jest bardzo duże obciążenie fizjologiczne dla organizmu kobiety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolkowa ja to uwielbiam czytac ksiazki o zyciu pozagrobowy jak i co sie dzialo w polsce w czasie drugiej wojny, jutro mi maz obiecal ze poszukamy biblioteki gdzies tu na miejscu bo jutro ma wolne. Mnie dzis czeka zebranie w szkole ciekawe co ten moj synus zmalowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena bo ciaza to nie choroba tylko stan fizjologiczny ktory kazda znas przechodzi inaczej, niektore sie czuja naprawde zle, sama widze po sobie, z 3 ciaz w tej czuje sie najgorzej:o ale nie mowmy ze to choroba bo ludzie chorzy chcieliby tak 'chorowac'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena 15 a powiedz mi masz nadczynność czy niedoczynność tarczycy? Ja mam nadczynność i mój gin powiedzial,że to nic takiego gorzej ta druga strona,że teraz dużo pacjentek ma takie wyniki ale kazał iść do lekarza ogólnego i dzisiaj byłam dostałam skierowanie na badanie Ft4 Ft3 oczywiście płatne!czy to jest zaburzenie które wyszło teraz w ciąży czy juz miałam przed? śmieszne jest to,że u nas na wizytę u endokrynologa musisz czekać 6mcy jak wyniki wyjdą nie tak to znowu prywatnie, nawet powiedziałam,że przecież to ciąża ważny jest każdy dzień...no niestety ,cała Polska wszędzie jak nie zapłacisz to Cię olewają tylko po co płacimy te składki?mam doła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma Lenka normalnie kamień spadł mi z serca :). Bardzo się cieszę. Tego posta że jest wszystko w porządku dopiero teraz doczytałam więc mój poprzedni post w trakcie pisania był już nieaktualny :). Jeszcze tylko Usia nic nie pisze :(. Przydała by sie kolejna dobra wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajna wiadomość nasza Usia jest w szpitalu bo ma morfologię kiepską jak napisała na 3+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
kati34 ja mam włąśnie tą gorszą wersję czyli niedoczynność :( a wyszła mi dopiero teraz w ciąży podczas badań tsh w sumie to też dawno takich badań wcześniej nie robiłam bo ie było potrzeby ale w każdym razie dowiedziałam się o tym dopiero teraz :( no i lekarka chce teraz sprawzić czy nie trzeba mi jeszcze zwiększyc tej dawki hormonu którą już mam .A z tą ciążą to nie mówiłam w tym sensie że zaliczam ją do jakiś ciężkich chorób :) ale chodziło mi o to że faktycznie niektóre kobiety kosztuje ona bardzo wiele nawet i zdrowia bo znam też takie przypadki . Jeszcze raz ma LENKO ściskam Cie i cieszę się że sedruszko bije :) Usia daj znać co i jak u Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska to dobrze ze synek zdrowy, wiem ze liczylas na corke, ale na tym etapie ciązy pomyłki co do płci sie zdarzaja wiec moze jednak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick_____Wiek__ TP___plec/imie___ Które dziecko? Miejscowość Miśka82__________32______01.04____xxx___3___Lublin nana94___________20______01.04____xxx___1. katowice 79_______________35______02.04____xxx ___ Pola88 ___________26______ 04.04____xxx___1 lena15____________30______05.04___synuś __2_kraków frugo28___________28______ 05.04___córcia____1 jagamami_________26______05.04___xxx____1 poznań Usia1993__________21______06.04____xxx___1__Gorzów WLkp misiabelka________23_______ 09.04___xxx____1 gałgolinka_________30______10.04____xxx____2 retro86____________28_____ 11.04____xxx____2 paulina00023______23______11.04.____xxx___1 kasiasianko________22______11.04____xxx___1 łódzkie jeżynka123________25______15.04___xxx___1__mazowieckie monisia647________29______16.04____xxx_____1 Szczecin ziulka79__________35_______19.04____xxx___2 kati34_____________34______20.04 ____xxx___2 Piekary Slaskie Gabryjelka_________31______20.04____xxx___2 Szczecin syrfi ______________37______20.04_____xx___2 Boleczka__________20______23.04_____xxx___1 titilinkaa__________29______26.04_____xx___ 3 ma LENKA_________23______28.04_____xxx___3 jastrzębie i_ika_____________38_______05.05____xxx___3 warszawa az musialam znalezc tabele jak mi tu miska o jajkach pisze,juz jestes jakos w 14tyg i takie widoki,liczylas na core wiem wiem. Moja tesciowa zawsze mowila ze u niej w domu 3 psy i jedna suka taki zarcik,cos czuje ze i u mnie sie powtorzy ale jeszcze licze ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick_____Wiek__ TP___plec/imie___ Które dziecko? Miejscowość Miśka82__________32______01.04____syn___3___Lublin nana94___________20______01.04____xxx___1. katowice 79_______________35______02.04____xxx ___ Pola88 ___________26______ 04.04____xxx___1 lena15____________30______05.04___synuś __2_kraków frugo28___________28______ 05.04___córcia____1 jagamami_________26______05.04___xxx____1 poznań Usia1993__________21______06.04____xxx___1__Gorzów WLkp misiabelka________23_______ 09.04___xxx____1 gałgolinka_________30______10.04____xxx____2 retro86____________28_____ 11.04____xxx____2 paulina00023______23______11.04.____xxx___1 kasiasianko________22______11.04____xxx___1 łódzkie jeżynka123________25______15.04___xxx___1__mazowieckie monisia647________29______16.04____xxx_____1 Szczecin ziulka79__________35_______19.04____xxx___2 kati34_____________34______20.04 ____xxx___2 Piekary Slaskie Gabryjelka_________31______20.04____xxx___2 Szczecin syrfi ______________37______20.04_____xx___2 Boleczka__________20______23.04_____xxx___1 titilinkaa__________29______26.04_____xx___ 3 ma LENKA_________23______28.04_____xxx___3 jastrzębie i_ika_____________38_______05.05____xxx___3 warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka gratuluje synka ;* jajka jak berety heheheh :D ja jestem po wizycie, jezeli mozna to nazwac wizytą i jestem zalamana. wiem ze macie moze gorsze problemy ale czuje sie... strasznie. poszlam 1 raz na nfz do lekarza na wizyte, ale do tego samego co bylam 2 wizyty wczesniej prywatnie. i co? dziewczyny zbadal mnie tylko ginekologicznie i przepisal falvit mama. jestem zalamana, zadnego usg, doslownie nic, nawet w karte ciazy nie wpisal nic, zadnego wazenia cisnienia... pokazalam mu usg z wtorku gdy bylam na genetycznym, i ze za tydz mam powtorke bo dzieci sa za male, obejrzal i tyle, nie wiem jak mam sie czuc..i za 3 tyg mam przyjsc. no i nie wiem czy mam znow isc na nfz skoro nie wiem, znow nie zrobi badanaia zadnego czy mam isc prywatnie, jestem w szoku i jakas poddenerwowana o to, no przezywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze, ja oczywiscie ciemna masa nie zapytalam, biorac ten falvit mam zakonczyc przyjmowanie kwasu foliowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA zawsze chodziłam prywatnie pewnie dlatego że u nas trzeba strasznie długo czekać na wizyty płacę 100 zł za wizytę ale w tym mam już wszystko tylko za połówkowe płacę 150 mam zaufanego dr do którego chodzę już 7 lat mam takie poczucie bezpieczeństwa. Kasiu jeśli masz możliwość idź prywatnie do jakiegoś zaufanego dr wiadomo że ciąża bliźniacza jest bardziej wymagająca od pojedynczej - ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałam z mama i siostrą i nie będę łasić się na darmowy nfz, tylko dalej będę chodzic prywatnie, po prostu się rozczarowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałgolinka
o matko ale tu się dziś dzieje :) Ma LENKA miałaś chwilę grozy na szczęście jest światełko w tunelu :) dużo sił i zdrówka :) kasiasianko ja na twoim miejscu szła bym prywatnie i się nie zastanawiała.Ciąża bliźniacza wymaga więcej uwagi szczególnie w twoim przypadku gdy dzieciaczki są mniejsze. Ja chodzę prywatnie do lekarki,która pracuje w szpitalu. Jakoś się tak u nas przyjęło,że lepiej chodzić do lekarza ze szpitala wtedy nie ma problemu z przyjęciem do porodu. Miśka 82 gratuluję synka :) Rozumiem,że w twoim przypadku wolałabyś córkę,ale najważniejsze że jest zdrowe dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma Lenka wytłumacz mi na jakiej podstawie oni Ci powiedzieli wymiar dziecka i że brak akcji serca skoro nie zrobili usg? Konowały wrrr! Na takich lekarzy to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Tylko nie mów, że detektorem tętna szukali. Ja w szpitalu na odchodne wybłagałam żeby sprawdzić detektorem. Nie chciały mi zrobić, bo powiedziały że nawet na tym mocniejszym co jest przy ktg w 14tc nie będzie jeszcze słychać, ale pod wpływem moich próśb i znając moją historię poszłyśmy i faktycznie nie było nic słychać tylko prace jelit. Detektor wprawdzie coś wyłapał i jakieś pomiary się pojawiły ale to nie na 100% było to więc jesli u Ciebie oni to tylko tak sprawdzili i to w 11tc a potem nastraszyli że dziecko nie żyje to nic tylko im krzywde zrobić. Ehh mam nerwa jak słysze takie akcje. Usia trzymaj się dzielnie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z czerwoną fasolką
Dziewczyny, mogę do Was dołączyć? Bo od jakiegoś czasu Was podczytuję, ale dopiero wczoraj napisałam o tych bólach. Fajnie jest tak poczytać i pogadać z dziewczynami, które są na tym samym etapie :) Ma Lenka, już z samego rana przeczytałam najpierw tą pierwszą wiadomość. Wiem, co czułaś. Przechodziłam to pół roku temu, nawet nie chcę o tym wspominać. Tylko dlaczego oni taką diagnozę postawili bez usg?? To jest po prostu chore!!!!!! Na szczęście serduszko bije i to się tylko liczy. Trzymam ogromnie mocno kciuki. Usia, trzymaj się tam!! Kati i Lena też mam kłopoty z tarczycą, usuniętą połowę, niedoczynność. Biorę cały czas euthyrox 125 i w weekendy 112. Poziom tsh mam ponizej 1 już od dlugiego czasu, ale mam badac do 6 tygodni, bo podobno lubi się obnizac w ciąży, nawet zerować. Ale nie ma co schizować. Ważne, by kontrolować. Jagamami jeśli chodzi o bóle jak na @, to ja czasem takie mam, tylko slabsze. Pytalam mojego lekarza ( na kazdej wizycie :) ) i mowi, ze to normalne. A dziewczyny mam pytanie wlasnie odnosnie usg. Jak czesto macie wykonywane, jak czesto macie wizyty i czy na kazdej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×