Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jak nie masz ubezpieczenia zdrowotnego to musisz zdechnąć

Polecane posty

Gość gość
NA 9 miesięcy ? To granda. Ale no tak mniej zarejestrowanych to piszą potem że bezrobocie spada. Ale hipokryzja , dajcie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak w UP mniej bezrobotnych to i oszukiwać można ale nie powiedzą jaki jest stan faktyczny bezrobocia oszuści. A ludzie mają zdychac bez ubezpieczenia. Co za kraj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posty się nie ukazują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwi mnie
wolał pan nie przyjąć pracy z której miał by pan ubezpieczenie ? Musi pan na czarno tak dobrze zarabiać,że taka decyzja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie za dobrze ale więcej niż tam mi proponowano. 1100 zł z pośredniaka . NA co mi to by miało starczyć ? Jak jestem sam z dzieckiem w wieku szkolnym bo żona zmarła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile zarabiasz na czarno i na co żona zmarła? Przepraszam jeśli zbyt prywatne pytania, nie musisz odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwi mnie
Musiał pan odmówić 3 razy ,ze na 9 mies.? Córka dostaje rentę rodzinną ? Czy nie lepiej przeczekać na niższym zarobku z ubezpieczeniem i szukać w tym czasie czegoś innego ,czy może lepiej z tego co na czarno opłacić składki ?Nie pomyślał pan,że kłopoty mogą się zacząć za kolosalne pieniądze które będzie musiał pan zapłacić w razie ciężkiego wypadku nawet w pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1800 - 2000 zł zależy od zleceń . Miała nieoperacyjnego guza mózgu . A co najśmieszniejsze pomagam ludziom bo jestem zarejestrowanym dawcą szpiku w DKMS a jak ja potrzebuję głupiej recepty to nie ma kto pomóc w służbie zdrowia. To jest dopiero paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie , nie odmawiałem 3 razy . Raz tylko odmówiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie można się dopisać do ubezpieczenia dziecka, które ma rentę po zmarłej matce? Dziecko jest przecież rencistą, a Ty jesteś członkiem rodziny, więc nie może Cię dziecko ubezpieczyć? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwi mnie
Ja nie ryzykowała bym przy takim zarobku opłaciła bym trzysta parę zlotych postarała się o dofinansowanie do mieszkania i światła i parę innych rzeczy skoro nie może pan wykazać dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie bardzo bo żona hmm tak ją nazywam zawsze bo przezylismy ze sobą 14 lat ale bez ślubu w konkubinacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalem wyżej że byłem w MOPSie to powiedzieli mi żebym się wstydził a na podręczniki zaproponowali mi 60 zł . Jak bym stał pod brama i pił wódę to pewnie bym dostał zasiłek i opłacali by mi komorne , prąd , gaz tak jak opłacają miejscowym pijaczkom. No cóz jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jest chore, że ćpuny, pijaki, mordercy, gwa\łciciele mają ubezpieczenie, a człowiek porządny nie ma. A wiecie ile kosztuje utrzymanie Trynkiewicza i jego ochrona w specjalnym ośrodku? Około 1000zł DZIENNIE. I na to idą wasze pieniądze ze składek, na utrzymanie zboczeńca, który zamordował i zg\wałcił 4 chłopców. Na jego ochronę, jedzenie, papieroski, opiekę psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież po śmierci żony chcieli mi zabrać dziecko do rodziny zastępczej czy tam domu dziecka , bo nie moje nazwisko tylko zmarłej. Ledwo wywalczyłem bo sąsiedzi poświadczyli ze ja się opiekuję , jestem ojcem no i na metryce jestem wpisany. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłem na urzędzie pracy tylko i wyłącznie ze względu na to ubezpieczenie zdrowotne. Rejestrowałem się już 8 razy w ciągu swojego życia a mam 29 lat. Nie moja wina że taki rynek pracy że go praktycznie nie ma. Aż mi wstyd jak sobie pomyślę że mam znowu jechać do UP i się rejestrować i przechodzić te same głupie debilne formułki. Potem zatrudnią mnie na umowę o pracę i w*****ą po miesiącu i znowu rejestracja ? To jest p******* i chore. W tym kraju KAŻDY obywatel bez względu na to czy pracuje czy nie powinien mieć prawo do opieki medycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie, to to nie jest pomoc społeczna, tylko pomoc patologiczna, nie pomagaja spoleczenstwu, tylko patologii; jak czlonek spoleczenstwa jest w potrzebie, a nie pije, to powinien sie wstydzic, buhahaha; ale takie idiotki w mopsach siedza, moja mama pracuje w domu pomocy spolecznej jako opiekun - duzo mi ciekawych historii opowiada - to jest prawda, nie pijesz, nie jestes po wiezieniu - nie obchodzisz ich, moze mysla, ze jestes leniwy czlowiecze; nie rozumieja, jaka jest sytuacja w kraju, bo maja po znjaomosciach i dzieki konkesjom rodzinnym cieple stolki - taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwi mnie
Proszę się poniekąd nie dziwić,że nie chcą chyba wierzyć iż nie może znaleźć pan pracy, sprawę pijaków pomijam bo to prawda i szeroki temat .Gbyby miał pan te najniższe pieniądze a opłacany z mopsu czynsz ulgi z gazowni i inne świadczenia ten najniższy dochód dzieli się wtedy na 2 zostało by w kieszeni te 1100 z pewnym ubezpieczeniem a z 1800 wydaje pan na opłaty ile zostaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tak czytam na necie to dziecko może zgłosić rodzica do ubezpieczenia, więc może idź do zusu się zapytać jak z tym jest. To że nie mieliście slubu nie ma nic do rzeczy, jesteś ojcem, mieszkacie we wspólnym gospodarstwie, więc dziecko może Cię zgłosić do swojego ubezpieczenia skoro ma rentę po matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie to że nie mogę znaleźć pracy. Pracuję ale na czarno . Opłaty cóz 600 zł mieszkanie , 200 prąd ok 60-70 gaz . Zywność jakiś ciuch , coś dzieciakowi w kieszeń . Malutko zostaje . Nie pamiętam już kiedy byłem w kinie , w ZOO , no bo szkoda pieniędzy i tak ledwo przędę . Całe szczęście że te leki tanie jak mi sprzedadzą bez recepty w jakiejś aptece to 40 zł za cały komplet na 100% tylko nie zawsze chcą sprzedać i wtedy lipa wylew lub zawał od nadciśnienia moze nastapić bez leków w każej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak 1100zł z ubezpieczeniem a 2000zł na czarno to spora różnica, też bym wolała na czarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TAk no musiałbym się przejśc do tego ZUSu dowiedzieć się . Tylko praca od 7-18 a szef na dzień wolny delikatnie mówiąc krzywo patrzy. A na utratę pracy nie moge sobie pozwolić. No ale moze poprosze go no i dniówka leci na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile lat jeszcze zamierzasz zyc w ten sposob? co to za praca - tzn pracujesz jako kto? jakie masz wyksztalcenie/doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwi mnie
wiem że pan pracuje na czarno aczkolwiek chyba trudno w to uwierzyć tym ,którzy w mopsie pracują,że ma pan 29 lat i nie ma pan dochodu bo przecież nie przyzna pan ,że go ma zresztą o pracownikach mopsu to tez szeroki temat. Zakłada pan,że po miesiącu pracy na umowę ktoś by pana tam wkurzył i zrezygnował by pan ? tam gdzie pracuje pan na czarno jest okey ? a jesli któregoś dnia nie wypłacą panu pieniędzy to co pan zrobi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za czasy tylko kasa się liczy, a dobro pacjenta schodzi na dalszy plan:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWa
dobra, ja napiszę. Niech pan znajdzie osobę, która panu wystawi umowę zlecenie nawet na małą kwotę (ze stawką za godzinę, ileś godzin w miesiącu albo na część etatu). Prywatnie może ktoś zlecić dowolną pracę i płacić panu ze zlecenia składki. W ZUSie wszystko panu powiedzą i na stronie ZUS jest dużo informacji. Co miesiąc do 15ego nast.miesiąca trzeba opłacać składki za zlecenie za miesiąc poprzedni (np. do 15.06 za maj). Proszę się zastanowić co i dla kogo może pan wykonywać na zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.... Potem zatrudnią mnie na umowę o pracę i w*****ą po miesiącu i znowu rejestracja ? To jest p******* i chore. ... To chyba jakieś prowo. Przy umowie o pracę nie da sie pracownika zwolnić po miesiącu. No chyba, że kradnie, albo w ogole nie pracuje i wtedy dyscyplinarnie. Mieć 29 lat i 8 razy rejestracja w UP??? To musi być prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym UP nie daje 9 miesięcy karencji przy pierwszej odmowie przyjęcia pracy Coś nam gościu ściemniasz po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daje się. umowa o prace na okres określony od do.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×