Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mieszkam za granicą i sram fiołkami, bujdy biednej emigracji...

Polecane posty

alez ja nie jestem na stalej emigracji :D. i nie jestem zagranica, bo sobie poradzic nie umielismy. ale to juz inna bajka - dla was istnieje tylko zmywak i nic wiecej. i nie mierze wszystkiego cena ubran - ot podchwycilam przyklad, ktory ktos podal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejny : Zaden z naszych przywodcow nie sabotuje rozwoju naszego kraju (moze poza niepotrzebnymi wydatkami na wojsko). Jest takie stare powiedzenie - ja jestem murarzem, zeby moj syn zostal inzynieremlub lekarzem, a wnuk mogl zostac filozofem. Po prostu kazda radzina, tak jak i kazdy kraj musi budowac wlasny dobrobyt, to jest praca uciazliwa i przynajmniej pierwsze pokolenia musza zapomniec o swych ambicjach i zainteresowaniach, albo kontynuowac je w formie hobby. Bez watpienia zarobki w krajach bogatych sa wyzsze i wlasnie to powoduje, ze fachowcy i mlodzi ludzie wybieraja emigracje, tak bylo zawsze, a po otwarciu granic, poza sentymentalnym, nie ma powodu dla ktorego mieliby poswiecac swe zycie pracuajc za grosze. To jest tragedia naszego narodu, po prostu najmadrzejsi wyjada, a ci ktorzy pozostana to albo starzy, albo nieporadni, albo tacy ktorzy beda w stanie wykorzystac tych glupoli do jakiejs prostej pracy. Rezultatem tego sa duze firmy produkcyjne ktore s zamuja sie skladaniem podzespolow (screwdriver plant) lub produkuja urzadzenia zaprojektowane poza naszym krajem. Po prostu bledne kolo, wydajemy na edukacje wiedzac dobrze, ze absolwenci wyjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisze jeszxze raz, zeby bylo jasno - polakom sie wydaje, ze ktos zyje bogato, bo ma 60 m2 na kredyt i paroletnie auto oraz wakacje na poludniu raz w roku przez tydzien, ubrania z sieciowek i wozek britax czy inny maxi cosi. otoz na zachodzie to jest biedne zycie, 60 m2 to mieszkanie gora dla pary, na paroletnie auto stac studenta, na tydzien wakacji na poludniu kazdego pracujacego (nawet jesli utrzymuje zonie i 3 dzieci), na ciuchy z tanich sieciowek tak samo, jak i na wozek "firmowy" jak to sie u nas mowi. na zschodzie jest wyzszy standard pod kazdym wzgledem - sad but true.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewny jesteś i haha bardzo śmieszne trzemu na swój kraj czyli pl tak plujecie wasi dziadkowie oddawali życie za ten kraj a wy tego nie szanujecie i dali sie torturować i głodzić w wojne i nie potraficie tego uszanować gdzie wasz patriotyzm i duma że polakami jesteście i co wam z tego narzekania skoro to wam nic nie daje los polski jest w waszych rękach w moich też bo też jestem polakiem dam przykład solidarności i Lech Wałęsa i tamta reszta narzekała na komunizm utworzyli Solidarność i doprowadzili do rozpadu komuny co innego narzekać i zacząć działać żeby było lepiej samo przecież sie nie zrobi i wy jesteście nieludzcy nie szanować tego że ktoś oddawał kiedyś życie za nasz kraj i za wolność jesteśmy cywilizowanym krajem mamy telewizje internet elektryczność czystą wode w kranie nie ma u nas wojny jesteśmy wolnymi ludźmi jest wiele dużo biedniejszych krajów od polski gdzie ludność z głodu umiera nie mają takich udogodnień jak internet domy murowane czy czystą wode w kranie drogi mamy jakie mamy ale są tak samo z opieką medyczną i innymi rzeczami w innych krajach to nawet dzieci muszą pracować pi 15 godzin dziennie za 4 dolary miesięcznie np w afryce czy w najbiedniejszych krajach azji tam ludzie żyją w slumsach na ulicy i często umierają na ulicy i często nie mając dostepu do podstawowej opieki medycznej czy bieżącej czystej wody o tv i internecie nie wspomne o tym to oni mogą sobie tylko pomarzyć jak chcecie wyjechać za granice to doi tych krajów zapraszam to od razu byście z tamtąd uciekli i zatęsknilibyście za polskim poziomem i standardem życia i ciekawe czy wtedy bylibyście tacy mądrzy i żal mi tych ludzi tam nawet ich na miske ryżu nie stać i nawet na dziurawe buty i uszanujcie to co macie i ludzi co za polske życie oddali jak waszym pradziadkom spojrzycie w oczy mówiąc wyjeżdżam z tego pieprzonego kraju bo jest nic nie warty?czy g****o mnie obchodzi że życie za durną polske oddałeś?i jak im w oczy spojrzycie zero w was uczuć wyższych ja bym tak moim pradziadką nie miał sumienia powiedzieć zastanówcie sie nad tym i skąd tyle energii na narzekanie bierzecie co? I nie oszukujmy sie za granicą traktują was z politowaniem ręki i jesteście tam tylko wypierdkami może oni wam tego nie mówią bo może nie wypada ja kocham polske i szanuje jej dobra kulturowe historie i ludzi którzy za nią kiedyś walczyli i uszanujcie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:37 - "trzemu" wymiata :))))) widać, że na co dzień obcujesz z polską "kulturą", o braku przecinków nie wspomnę. Nie wstyd ci tak kaleczyć polską mowę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:37 "politowanie ręki" też jest niezłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeoczylas w tym belkocie taki kwiatek jak "pradziadką". Szacunek do ojczystego języka az bije z tych postow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak widac narzekaja Ci, co mieszkaja w pl ;) zal wam d**e sciska, ze moze komus sie lepiej powidzi, wyzywacie amerykaninow bo grubi, niemcow bo nazisci itd ! A popatrzecie sie na siebie i swoje zachowanie!! Buraki i prostaki !! Chwalicie sie swoimi zarobkami i w jakich to luksusach zyjecie .. Zakompleksione zabojady !!!! Wstydzcie sie !!! Typowi polacy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, oczywiscie w polsce nikt nie pracuje na zmywaku, nie ma sprzataczek ani roboli na budowie :D !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niechcąco kalecze język bo szybko pisałem i niektóre litery mi umkły ale to nie chodzi o to każdy ma być idealny? Każdy musi wszystko robić idealnie każdemu sie zdarza przecież czasem machnąć to chodzi o coś więcej niż o błedy ortograficzne i jak czytam te fora to krew mnie zalewa jak wy psioczycie na nasz kraj i kłucicie sie czy H&M to sieciówka czy ekskluzywny sklep mnie żadny sklep nie obchodzi czy to sieciówka czy nie mnie tam wszystko jedno i napiszcie szczerze czy nie obchodzi was że w innych krajach np w afryce jest gorzej i ich obchodzi tylko czy znajdą chociaż kawałek chleba czy gdzie znajdą wodę a wy kłucicie sie o durny sklep i dla was polska jest taka ,,biedna i zła,, wcale tak nie jest jesteśmy wolnymi ludźmi mamy wode w kranie prąd internet dom nie umieramy z głodu i możemy kupić coś sobie w supermarkecie czy w głupiej sieciówce wojny nie mamy jesteśmy cywilizowanym wysoko rozwinietym krajem w centrum europy możemy sobie naprawde na wiele pozwolić i nie zdaje sobie wiele osób sprawy że my kupujemy coś w H&M czy hamburgera w mc,donaldzie a w afryce z głodu umierają mamy możliwość pisania na tym forum możemy sobie żarcie w biedronce czy kauflandzie kupić czy lody w lodziarni czy oglądać tv i nie zdajecie sobie sprawy ze wiele mamy i nie chodzimy nagolasa jesteśmy w ue i w strefie schengen oraz w nato mamy bardzo wysoki dostęp do edukacji na wysokim poziomie i do szkolnictwa wyższego i wiele wygód innych i polska nie jest ,,biedna i zła,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez mi luksus - juz moi pradziadkowie mieli ciepla wode w kranie, prad i nawet tv (co prawda pod koniec zycia, bo wczesniej nie bylo, ale jednak). a ze internetu nie mieli - coz, wtedy jeszxze go nie bylo. ps. w afryce tez maja internet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i spodobala mi sie jeszcze edukacja na wysokim poziomie (czwarta setka, i to nasze najlepsze uczelnie...). moze porownywalbys polske do krajow na naszym kontynencie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurwa mać nie czwarta setka tylko 1 dziesiątka i polska jest na 10 miejscu pod względem edukacji a szkolnictwa wyższego na około 20 miejscu i dobrze że nie wiem jak wyglądasz tak to ja bym ci cwaniaczku przypierdolił ty hh 29 a wiem co to znaczy huj huj 29 i sie krakowiaczku cwaniaczku nie cwaniakuj i nie broń sie tym że chuj pisze sie przez ch bo to na jedno wyjdzie 29 huju huju i polska nie jest taka biedna i zła jak ci sie wydaje my jesteśmy wysoko rozwinietym krajem cywilizowanym w centrum europy i ciekawe kto w afryce ma internet chyba tylko ekipa rządząca i to nie zmienia faktu że tam sie dużo dużo gorzej żyje od nas cwaniaczku pojebaczku wychwalasz afryke to prosze bardzo wypierdalaj tam pracować za 2 dolary miesięcznie i mieszkając w domach z gówna bez prądu i bieżącej wody tv i tym bardziej internetu i i phone,a jak taki kurwa mądry cwaniaczku jesteś takimi jak ty to ja sie bawie jak znienawidzonymi pluszakami i nie wmówisz mi jak jest w afryce ja byłem w 10 krajach afrykańskich pomagałem tym biednym ludziom takich luksusów ani komfortu życia to oni na oczy nie widzieli i internet to tylko ekipy rządzace mają i w tych krajach to prąd jest tylko w najbogatszych dzielnicach miast i tylko 2 lub 3 godziny dziennie a nie raz w cale go nie ma i o edukacji czy szpitalach nie wspomne chcesz tam mieszkać prosze bardzo wrócisz do pl i bedzie sie z za tobą kurzyło i tam są ciągle wojny plemienne i zarobki od 1 do 2 dolarów miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz ci napisze prosze bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz ci wymienie to są dane pisa 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wspaniale zyjac za ta granica,to moze i zamilknac na polskim forum mozna by bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, ze lepiej za granica niz miedzy takimi burakami polskimi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczescie wiele burakow polska wyeksportowala,jak widac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ja ci będe pisać wejdź sobie na strone polska edukacja jest na 10 miejscu na świecie lub polska edukacja jest jedną z najlepszych na świecie to zobaczysz nie bede ich wymieniać bo jest to dużo państw i czasu mi szkoda chcesz wiedzieć coś o wiadomościach gospodarczych to wejdź sobie na forsal.pl lub jak chcesz wiedzieć jak polska jest rozwinieta na tle innych państw to wejdź sobie na wskaźnik rozwoju społecznego Human development index 2014 lub wskaźnik rozwoju społecznego HDI 2014 lub wpisz sobie list of countries by human development index 2014 i jeżeli chcesz wiedzieć jakie pkb na osobe ma polska na tle innych państw to wpisz sobie pkb na osobe w krajach świata lub pkb ppp per capita wszystkie dane są i jak chcesz wiedzieć jaką polska ma wolność prasy to wejdź sobie i wpisz sobie wolność prasy na świecie 2014 możesz sobie te wszystkie dane przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytaj sobie te dane i zobaczysz że polska wcale tak źle nie wypada za granicą wcale tak lepiej nie ma zależy o jaki kraj ci chodzi w europie połowa krajów jest od polski bogatsza to są kraje europy zachodniej i północnej oraz hiszpania i włochy ale są biedniejsze np kraje byłej jugosławii z wyjątkiem słowenii, albania ukraina mołdawia rumunia bułgaria białoruś podobnie jak pl wypada rosja chorwacja węgry czy litwa troche gorzej wypada łotwa my np dla ukrainy jesteśmy bogaci jak niemcy w porównaniu do pl tyle biednych ukraińców do polski przyjeżdża za chlebem znam jedną ukrainke w mojej wsi mieszka ma na imie oksana pracuje u moich sąsiadów jako pomoc domowa i zarabia 2,700 miesięcznie mówiła mi a zresztą to ona najlepiej wie ile zarabia no i jej pracodawcy czyli moi sąsiedzi i żaliła mi sie i mówiła mi łamanym polskim jak wy polaki narzekacie na polską biede i na polske u nas na ukraina jest o wiele biedniej i większa korupcja i wszystko gorsze u was w polsce ok. 3 razy wiecej zarabiam i lepiej sie czuje ale moi pracodawcy traktują mnie jak niewolnice ale u mnie nie mam szans na normalne życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Tak wspaniale zyjac za ta granica,to moze i zamilknac na polskim forum mozna by bylo" :D A dlaczego? :D Dlatego, ze lepiej zyje mi sie poza granicami Polski to mam nie pisac na polskim forum??? To ty widocznie masz z tym problem, ja nie. Pisze gdzie chce, robie co chce, mowie co chce. Moje prawo. Wakacje wole spedzac w roznych zakatkach swiata ale to nie znaczy, ze nie odwiedzam rodziny w Polsce. Tez mam nie przyjezdzac bo lepiej mi sie zyje poza Polska? :D Co cie gryzie czlowieku cudze zycie? Tobie dobrze w Polsce - swietnie, zyj. I jako szczesliwy czlowiek nie wlaz z butami w cudze zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie tak jak wyzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wam ludzie sie dzieje w tych glowach, ja wyjechalam dawno temu i na szczescie nie mam znajomych ktorzy by mnie za to potepiali, polowa tez wyjechala, polowa zostala...dlaczego tak usilnie obrazacie nas za to ze odnalezlismy sie w innym kraju? nie moge tego pojac? co was tak bardzo boli ze tak sie nas czepiacie? przeciez dzieki temu jest wiecej miejsc pracy itd....uczciwie zarabiam na siebie, wczesnie przestalam byc na garnuszku rodzicow, wreszcie to ja im moge pomoc. mowie tu o sobie i nie mam zamiaru obrazac nikogo kto zostal w Polsce. dlaczego wiec wy obrazacie mnie? chce tylko zyc spokojnie i godnie. i poki co to od 11 lat mi sie to udaje, az wchodzi ktos taki sfrustrowany z buciorami, zaczyna znowu o tych zmywakach, sprzataczkach i takie tam.... matko, az nudno. ludzie jest tyle innych miejsc pracy, wystarczy jezyk, a nauka nie jest taka trudna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem nie polega na tym,ze potepia sie kogos za wyjazd.Ale jezeli ktos wyjechal i stara sie tutaj przekonac o niedostatkach Polski ,to jest frustratem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko dlaczego dokladnie ta samo frustracje wyczuwa sie gdy piszecie o nas emigrantach. To dziala w obie strony wiec umowmy sie ze tacy sa po jednej i po drugiej stronie granicy. To po pierwsze. Po drugie to zalezy od choc odrobinu klasym czlowieka. Po trzecie powinni sie jednak wypowiadac ludzie ktorzy zaznali zycia po obu stronach i maja porownanie a nie tylko to to co uslysza w Tv lub przeczytaja w internecie. Tyczy sie to tych ktorzy za granicą byli i znaja realia z (a po kilku miesiacach wcale one nie sa takie znane) tych ktorzy próbowali tez ułożyć sobie zycie w Polsce i wiedza jak to wyglada. Mysle ze osoby ktore wyjechaly zaraz po szkole tez malo wiedza o zyciu w PL. Ja mieszkam tu gdzie mieszkam i jest mi dobrxe. W Polsce byli mi dobrze chociaz pospiech i frustracja czesto doprowadzaly mnie do depresji. Tu gdzie jestem zyje spokojnie i widze wiecej usmievhnietuch twarzy ( a zaludnienie to jedna dziesiata Polski) nie zawsze chodzi tylko o pieniadze. Owszem wyjechalam szukac pracya ale po tylu latach ciezko mi sie odnalezc w Pl gdzie czesto czlowiek czlowiekowi wilkiem a zwykla pani na kasie czy w urzędzie musi wyladowac na kliencie swoj zly humor. Ostatnio poszlam z mama do sklepu z bizuteria w Pl. Chcialam jej kupic tani srebrny lancuszek ( mama jest bardzo skromna i nie chciała absolutnie nic innego) a kobieta w sklepie byla tak sttasznie niemila ze wyszlam bez niczego. Kupujac ubranie nie chce slyszec ze na moj duzy biust ciezko cos znalezc.mozna by tak wymieniac. Chodzi o podejscie do czlowieka. Po prostu jak do czlowieka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty co pisałaś o 23:51 wczoraj to jak tu cie nie obrażać należy sie polska taka biedna nie jest jak ci sie wydaje i tez można godnie żyć i bogactwo z ulicy widać pojedż sobie pod kępno to tam ile masz zakładów pracy nowoczesnych zakładów stolarskich i wielkich zakładów pracy pod kluczborkiem mnóstwo czy wieżowce w warszawie których niedawno nie było czy luksusowych willi na przedmieściach opola czy na wilanowie w warszawie sam je widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saochc
A mi sie dobrze w polsce żyje zarabiam 8,200 a moja żona 4,500 mam dwójke dzieci stać mnie na tygodniowe wczasy w górach co roku i kupiłem im wczoraj laptopa a w sierpniu aparat lustrzanke i konsole dla syna a miesiąc wcześniej kupiłem im I pady, na święta dostaną każdy po mp3 a w styczniu wezme kredyt na remont łazienki i kuchni i kupno nowych łóżek dla dzieci i właśnie spłaciłem kredyt samochodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie śmieszą właśnie Polacy, którzy wypisują jak Ci emigranci mają źle i jak za granicą jest okropnie, jakby było nam źle byśmy wrócili. ja za Polską jako krajem nie tęsknie, ale tęsknie za rodziną.żyłam w Polsce i wiem ile zarabiałam i wiem jakie pieniądze mam teraz w Niemczech, i powiem tyle,że będe pracować tutaj ile się da i mam to gdzieś co myślą o mnie niemcy bo w Polsce polacy też mnie obrażali i musiałam z tym żyć. Jeśli chodzi o pieniądze żyje nam się zdecydowanie lepiej! kupujemy co chcemy a i tak nam zostaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A korea południowa jeszcze pół wieku temu była biedna jak najbiedniejsze kraje afrykańskie a dziś jest bogata jak francja dzięki elektronice i badaniom naukowym czy intensywnym inwestycją zagranicznym połączonych z ułatwieniami podatkowymi i liberalną gospodarką oraz z bankowości i wysoko wyspecjalizowanym usługom dziś korea pd jest 2000 razy bogatsza niż w 1960 roku i dziś już ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć transportową oraz telekomunikacyjną nowoczesny przemysł i usługi oraz bankowość i rolnictwo i jest wysoko rozwinietym krajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×