Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Agagula
Katka tak mam miec cc. Ale bez planowania. Czekam na pierwsze skurcze i jechane...z usg wyszedl mi termin na 23 pazdziernika...wiec stresik jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula, hehe ja z pierwszym lezalam w szpitalu juz tydzien przed porodem i akcja zaczela sie w szpitalu, a i tak trzy dni lezalam z takimi skurczami, ze po scianach chodzilam. Ale byly nieregularne, rozwarcie na 2 cm i wodty nie odeszly. Oby teraz sprawniej to poszlo. xxxxx Katka, jak tam sytuacja u Ciebie? Oj fajnie, ze masz cesarke zaplanowana. Oj jak ja bym chciala znac date porodu. xxxxx Gosia, pytalas o przebookowanie biletu. Zazwyczaj to jest rowne z kosztami kupna nowego. Moja mama tak na marginesie nie wykazuje zadnej checi przyjazdu i zaczynam sie zastanawiac nad sensem sciagania jej tu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
ja lubie ogladac takie programy ale tez w ciazy na nich rycze :p emocje biora gore po prostu, to mi sie zawsze takei smutno wesole wydaje:) bo z jednej strony co by nie powiedziec cierpienie i trudne chwile z drugiej szczescie narodzin :) ehhhh tak sie zastanawiam czy na swoim porodzie tez bede wyc ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula, hehe ja z pierwszym lezalam w szpitalu juz tydzien przed porodem i akcja zaczela sie w szpitalu, a i tak trzy dni lezalam z takimi skurczami, ze po scianach chodzilam. Ale byly nieregularne, rozwarcie na 2 cm i wodty nie odeszly. Oby teraz sprawniej to poszlo. xxxxx Katka, jak tam sytuacja u Ciebie? Oj fajnie, ze masz cesarke zaplanowana. Oj jak ja bym chciala znac date porodu. xxxxx Gosia, pytalas o przebookowanie biletu. Zazwyczaj to jest rowne z kosztami kupna nowego. Moja mama tak na marginesie nie wykazuje zadnej checi przyjazdu i zaczynam sie zastanawiac nad sensem sciagania jej tu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki:) Właśnie wróciłam z zakupów, nachodzilam sie jak głupol, ale cały weekend i polowe przyszłego tygodnia, mam wolne od sklepów... Jezeli chodzi o zakupy to jestem tak leniwą, ze nawet kupuje po 5 małych chlebkow, mroze i wyciągam zawsze wieczorem:) żeby do piekarni nie latać... X Porody, oglądam ale nie rycze, raczej zakrywam oczy żeby nie widzieć... Takze tak oglądam:) X Anja, Mała podobna do Mamy czy Taty? X Wczoraj cały wieczór z Mężem oglądaliśmy Zawitkowskiego, jestesmy załamani tym jak nic nie umiemy...:( X Do becikowego mom wszystko:), a zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego nie ma terminu ważności tak mi Pan w urzędzie powiedział. Wogole bardzo miły był, wszystko posprawdzal, wyliczył mi z pitow składki na chorobowe wpisał w odpowiedzie oświadczenie, dlatego do Zusu juz jechac nie muszę, takze Maz tylko ma dowieść Dok z aktem i juz:) X Z ta jazda do szpitala to bedzie hardcore, tez nie mam pojęcia kiedy? Co? I jak? Peniam juz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Mam pytanie do doswiadczonych mam. Zauwazylam dzis przy podcieraniu taki bardzo gesty galaretkowaty sluz przezroczysty ale podbarwiony na zolto. nie wiem co o tym myslec? chyba na czop jeszcze za wczesnie. a i sorki ze tak szczegolowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej hej Anja gratulacje!!!!super,ze Hania zdrowa i ze Ty szybko dochodzisz do siebie,super:)))) Andzik jak dla mnie to czop:)on wyglada jak taki mega płodny śluz,taki wlasnie kisiel galaretka,mój byl z nitkami krwi juz. Czop moze odchodzić na dwa tyg.przed porodem. Jak jest podbarwiony krwia to zazwyczaj 2,3dni przed. Także czekaj na rozwój wypadków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Mojej znajomej czop odszedl juz w 33tyg.a ur w 38 tyg.takze roznie z tymi czopami hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik, to moze byc czop, moj byl brazowy i czasami tez z nitkami krwi, odchodzil czesciami. Nie pamietam dokladnie ile odchodzil ale na pewno ponad tydzien, ale nie dluzej niz dwa ;). Po tym sie zaczely te 3 dni skurczy a pozniej juz porod ;). Zobaczysz co bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozpakowane serduszko.gif Anja----------------27l---------1dz------------09.10----- -Hania-----3250 kg Czekające kwiatek.gif Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada---------Mieszko Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- ------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada----------Adaś Andzik87-----------27l---------1dz------------03 listopada---------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada----------Julian Claudina-----------27l--------1dz------------04 listopada---------Córcia onaoczekująca---27l--------2dz------------06 listopada---------córka Matosza------------38l--------3dz------------07 listopada---------Kalina Malwi86------------28l--------1dz------------09 listopada---------Marysia Misiula24----------25l--------2dz-------------09 listopada---------synek Katka84------------30l---------2dz-----------11listopada- --------Synek Ags------------------33l---------2dz-----------11listopad a---------Córa kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada---------córka Safari29------------29l---------1dz-----------14 listopada---------córka izulinka7-----------24l---------1dz-----------15 listopada---------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada----------Nadia/Artur magdalenkamz---24l---------1dz-----------15 listopada----------Synuś Marita1990---------24l----------1dz----------15listopada ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja promyczek85------29l---------2dz-----------16 listopada---------Kubuś gosiaczek847------30l---------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz------------23 listopada---------Jeremi repetytorium------29l---------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha-----------24l---------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada----------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada----------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz-----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Malwi, o tak, ja tez zamykam oczy na te wszystkie wkłucia itp., to pomaga...;) Matko, jakie silne wzruszenia moze wywolywac czyjs porod... Kochane, juz niedlugo i my!!!!! Agagula, ty na czele listy, chyba ze Katka cię uprzedzi;) Xxxx Co do czopa, to mialam dwa porodu i nigdy zadnego nie widzialam wczesniej odejscia czopa. Ale mize jakos przeoczylam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Matosza moge odstapic miejsca nr 1 w kolejce;-) dzis urodzic nie chce. Xx Ja caly czas mam taka wydzieline - zoltawy sluz...na mysl ze to czop rozbolal mnie brzuch:O Xx A poza tym wlasnie sie obudzilam:-) Xx Tez mroze chleb;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Hej ja koncze gotowac ogorkowa. Bylismy dzis w urzedzie stanu cywilnego zeby zlozyc papiery i zapisac sie na jakas date slubu a tam baba nam mowi albo za tydzien 17 pazdziernika albo dopiero 7 listopad. SZOK mowie ze na 7 listopada to raczej zbyt duze ryzyko bo moge przeciez urodzic i wzielismy ten termin na za tydzien. Kurde az tak dziwnie ze moj nie maz bedzie mezem juz za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wróciłam z zakupów. Jestem jakaś padnieta i mam ochote walnąć sobie godzinnego komara;d znów boli mnie podbrzusze tzn chyba raczej mam ucisk na pęcherz. xx mam załatwioną już połozna do porodu;d w przyszłym tyg ma wpasc na kawe zeby obgadac ze mna wszystkie szczegoły;d nie wiem co na to moj nie mąż, ale to jest żona jego prezesa;d ciekawe czy po tym spotkaniu bede bardziej spokojna czy bede sie bardziej bała tego co mnie czeka. xx Co do programów o porodach to ja oglądam regularnie. Ryjcze jak nie wiem co, zastanawiam się czy jak juz urodzę to tez bede;d Poza tym to ostatnio jak widziałam na dobre i na złe to tez ryczałam;d;d jakies mam ostatnio miękkie serce;p xx Ide sie połozyc, niedługo wróci nie maz to juz sobie tak nie poleze na całym wyrku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pałka jak super, strasznie Ci zazdroszczę że masz w ogóle taką możliwość żeby mieć swoją położną do porodu. U nas już ani oficjalnie ani nieoficjalnie się nie da załatwić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Cześć Kochane! Ale mam urwanie głowy! Całe wakacje zajmowaliśmy się cholera wie czym, a teraz nas wzięło na remoncik. Chyba tak do końca normalni nie jesteśmy... ;-) xxx Anja - serdeczne gratulacje! To fantastycznie, że wszystko poszło tak szybko i sprawnie! xxx Co do programów o rodzeniu, to jakoś nie mam do nich przekonania. I tak u każdej z nas będzie inaczej,po co się bez potrzeby stresować, albo na coś nastawiać co i tak nas ominie? xxx Rozmawiałam ostatnio z moją koleżanka, która drugie dziecko przenosiła prawie dwa tygodnie :-( Mam nadzieję,że mnie to nie spotka, bo oszaleję z niecierpliwości! No, zobaczymy,wizyta już w poniedziałek. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik mysle, ze jak galaretowaty to tez mysle, ze to moze byc czop. Ja 2 dni po odejsciu urodzilam, ale moze odchodzic duzo wczesniej. Odpoczywaj duzo :) Ja dzis mialam niespokojny dzien. Bolal mnie zoladek, potem bylo mi niedobrze a jak poszlam po corke to jakos mokro mi sie zrobilo.. troche sie przestraszylam, ale to tylko takie wrazenie bylo na szczescie. Ja lubie ogolnie ogladac programy medyczne, ale dzis sie rozkleilam przy tych porodach, jak podali mamie dzieciatko. Bolu sie nie boje, ale sie strasznie rozczulam momentami jak pojawia sie taki Cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Witam się i ja :) Gratuluje mamusiu szybkiego porodu, teraz to juz tylko z górki, fajnie ze córcia od razu przy Tobie, ile musialas byc unieruchomiona? U nas 6h i idzie sie na sale juz poporodowa o własnych nogach i dzidzie ma się przy sobie :) mala dobrze wcina? Jej zazdroszczę troche ze masz juz za sobą, bo ja chyba się stresuje gdyz noce mam zarwane :) Katka my tez mamy cybexa, Jest ciezki ale przede wszystkim bezpieczny, jednak mamy bez bazy, facet nam tlumaczyl roznice miedzy nim a maxi cosi z baza i wychodzily w rankingu tak samo, takze mamy ten bo jakościowo dla mnie byl chyba ciut lepszy... Izia Ty nasz stresusiu :D jak maluch? Rozrabia dalej? Ja czekam dziewczęta na poniedziałek bo juz konkretnie profesor mi powie kiedy cc, jakos czwartek piątek mowil bo chca aby maly posiedział dluzej i żeby mu plucka dobrze sie wyksztalcily, wazy tylko 2200 będę miala małego kurczaczka w domku ale najważniejsze aby byl wydolny oddechowo :) nadrobi, niestety moje nadciśnienie wstrzymalo jego tycie ale dalej szaleje i sie rozpycha, dopóki ktg w normie niech siedzi a mamy je 3x dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
kurcze Asiek to znaczy ze za tydzien mozesz juz tulic swojego szkraba?:-) super:-) Xx Izulinka a co tak ucichlas? Co porabiasz? Xx Ja znowu jem...szukam tego smaku...obejrzalam ugotowanych...chyba musze przed porodem znalezc kebaba! Xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katka84
agagula, ja tez mam stresik ale bedzie jeszcze wiekszy przed 3 listopada pewno, powiem szczerze jak pierwsze dziecko rodzilam sn to sie mniej stresowałam bo nie wiedziałam kiedy dokladnie mnie wezmie a teraz jak wiem to jest gorzej z nerwami, w ogole ostatnio jakoś słabo u mnie z nerwami, a jak u Was? wszytko mnie drażni, dziś prawie się rozpłakałam, bo bylam na myjni i pieknie autko umylam ale ledwo dojechalam pod dom to takie zakurzone - bo u nas wszedzie remonty i cale miasto rozkopane-jakby w ogole na tej myjni nie bylo- cholera mnie wzięła... xxx Ags, dzięki u mnie już trochę lepiej, sytuacja w domu się poprawiła, trochę skorzystałam z Twoich rad, dzięki:) btw, piękny rysunek na brzusiu na fb, to Twoj Bartek wykonał? xxx Andzik, jak galaretkowaty to pewno czop, ale on może odchodzić długo i po kawałku, nawet do 2 tyg, Asiek, bedziesz miala wczesniejsze cc ze wzgledu na nadcisnienie? a napiszmi prosze jakie wartosci nadcisnienia sa niepokojace, bo mi wczoraj wyszlo u ginka bardzo wysokie 160 na 99, i kazal dzwonic jakby dalej bylo takie wysokie, dzis jednak mialam caly dzien cos ok 140 na 90 i w sumie nie wiem czy to juz tez nadcisnienie? Palka,super,że będziesz miala swoja polozna:) a ile sie u was placi za taka usluge? u nas 500 zl i przychodzi nawet jak nie ma dyzuru, oficja;nie oczywiscie nie wolno ale i tak duzo kobiet z tego korzysta xx claudina u nas tez oficjalnie nie wolna z położna kombinować...ale jak masz do jakiejś numer to zawsze warto zadzwonić i zapytać...one się w sumie oficjalnie nie oglaszają...a jak nie masz żadnego numeru to możesz spróbować np na lokalnej stronie internetowej,, na forum swojego miasta popytać, moze ktos akurat zna taka osobe.. xxx magdalenka, no to za tydzień będziemy Ci już gratulacje składać z okazji zmiany stanu cywilnego, xxx diewczyny, ja też mrożę chlebek, mało tego mrożę i mięso i ryby świeże też, bo mi się nie chce codziennie po sklepach latać... xxx mam pytanie do mam starszaków- chodzicie z waszymi pociechami na lodowisko? my zaczęliśmy w zeszłym roku, ale jak n razie Michaś umie się przesuwać i chodzić po lodzie, jeszzce nie załapał jak to zrobić, żeby jechać:) byliśmy dziś na spacerze pod lodowiskiem - i jakie bylo moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, że hala działa- normalnie szok- ponad 20 stopni na polu a oni uruchomili maszyny i jazda- w przyszlym tyg wybieramy sie -znaczy mam nadzieje tatus stanie na wysokosci zadania i pojdzie z malym a ja bede podziwiac z widowni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katka84
Rozpakowane serduszko.gif Anja----------------27l---------1dz------7-15.10/09.10----- -Hania-----3250 kg- cc Czekające kwiatek.gif Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada---------Mieszko Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- ------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada----------Adaś Andzik87-----------27l---------1dz------------03 listopada---------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada----------Julian Claudina-----------27l--------1dz------------04 listopada---------Córcia onaoczekująca---27l--------2dz------------06 listopada---------córka Matosza------------38l--------3dz------------07 listopada---------Kalina Malwi86------------28l--------1dz------------09 listopada---------Marysia Misiula24----------25l--------2dz-------------09 listopada---------synek Katka84------------30l---------2dz-----------11listopada- --------Radzio Ags------------------33l---------2dz-----------11listopad a---------Córa kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada---------córka Safari29------------29l---------1dz-----------14 listopada---------córka izulinka7-----------24l---------1dz-----------15 listopada---------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada----------Nadia/Artur magdalenkamz---24l---------1dz-----------15 listopada----------Synuś Marita1990---------24l----------1dz----------15listopada ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja promyczek85------29l---------2dz-----------16 listopada---------Kubuś gosiaczek847------30l---------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz------------23 listopada---------Jeremi repetytorium------29l---------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha-----------24l---------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada----------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada----------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz-----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Agagula - dokladnie :) w przyszłym tyg będę tulić swoja dzidzie, w końcu :D Katka no mi lekarz mój powiedzial, ze 140/90 to cisnienie szpitalne i mi sie utrzymywalo i trafiłam raz, potem drugi do szpitala a teraz 2 tygodnie leze bo ciśnienie mi skoczylo do 175/120 ale takie jak Ty masz to moim zdaniem tym bardziej szpitalne, kontroluj cisnienie i zapisuj, jesli nie spadnie jedz do szpitala, mi zepsulo sie lozysko i maly przestał przybierać na wadze, teraz jestesmy pod stala kontrola, mierzą cisnienie dają tabsy i ktg podlaczaja, ogólnie w 3 trymestrze cisnienie rosnie dlatego wazna jest kontrola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :* pisze dopiero teraz, bo nie mialam ladowarki a padl mi telefon. Juz wszystko w miare opanowane. Olek dostaje sterydy na pluca (w moj tylek :P), ja kroplowy na podtrzymanie i rzeczywiscie bole ustaly. Ale w nocy myslalam, ze serio urodze :P lekarz powiedzial, ze za tydzien juz nie beda podtrzymywac, bo Maly bedzie gotowy. Ktoras z Was pytala o Jego wage (siedze na tel i juz nie chce szukac) a wiec dokladnej mi nikt nie podawal. Moze miec od 2300 do 3200 :P no dla mnie akurat ten kg robi roznice :P Jestem w jedynce i nawet nie mam sie do kogo odezwac. Masakra... najbardziej mnie wkurza, ze cala moja misternie ukladana torbe szlag trafil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie ma stokrotki w rozpakowanych? Zapomnialyscie o koleżance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek, wow to juz niedlugo :) XXX Kasia tez bralam te sterydy i wiem jak pupsko boli ;). Dobrze, ze skurcze ustaly :) xxxxx Katka, super, ze u Was lepiej :) Ja tez jestem straszny nerwus. Terqz mam aktualnie wkurzenie na rodzicow. Dzielo na brzuchu Bartkowe ;). Na lyzwach nigdy z nim nie bylam ale dziure mi wierci od roku, wiec jak otworza w poblizu lodowisko to sie wybierzemy. W te wakacje nauczyl sie na rolkach smigac. Ja juz sobie rolki zakupilam i jak urodze mamy w planach wspolna jazde :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomnialysmy o Stokrotce, nawet Iza pisala o niej :) Jak sie pojawi to nam powie dokladnie co napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, Natknęłam sie na forum listopadowe mamusie bo leże sobie w szpitaliku i przeglądam tematy. Do szpitala trafiłam dzisiaj ( to obecnie 34 tc) ale już od kilku tygodni odczuwałam skurcze które pomimo zwiększenia dawki magnezu stawały się częste i silniejsze, i leże sobie pod kroplówką na skurcze i dodatkowo też dostałam ten zastrzyk na rozwój płuc u małego gdyby zachciało mu się pośpieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny piszcie cos, bo oszaleje z nudow w tym szpitalu :D Dopiszcie mnie jak mozecie do tej tabelki raz jeszcze, bo ktos mnie zgubil przy kopiowaniu :D 23 lata, 1 dz, termin na 11.11 i syn - Olek :))) Swoja droga niech ktoras zerknie na fb, bo moja prosba o przyjecie tam czeka :D tez chce ogladac te pomalowane brzuchy, pokoje, wozki itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×