Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Anja
Andzik a ja pozwalam jednak teraz czasem Hani popatrzec, stwierdzilam ze jak Leos moze to i jej sie troche kina reklamowego nalezy :p U nas tez slina leje sie po brodzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossiaczzek
Witajcie. Też urodziłam w listopadzie i nawet opisałam w internecie swój poród. Jesli chciałybyście przeczytać - zapraszam :) http://dumnamama.pl/tak-plakalam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja moj na macie jak lezy to wyciaga w gore do zabawki, dosiega, stuka ja i bardzo sie cieszy ale piastki zaciska. Jedyne co chwyta to smoczek zeby wyjac, pielucha do przytulenia i moja bluzka i palec przy karmieniu:-) tv ogolnie nie ogladam wiec mlody tez nie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Andzik moj Miesio od urodzenia uwielbia msze:-) zawsze idzie z nami do kosciola, potem mega spacer i po 3-4 godz.do domu:-) zawsze super spi!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć;) Anja, oglądałam ostatnio jakis program w tv i podobno nie ma czegoś takiego jak hartowanie jest tylko przyzwyczajanie fo niskich temperatur:) X My tez dzisiaj juz po spacerku i to dlugasnym, tylko kurde mi mała zaczyna sie w trakcie wybudzac i drze sie na całego!!! Moze byc jej niewygodnie czy co?? X Mi mała teraz zasnela w chuście i tak z nia siedze na kanapie. Przedtem była koleżanka i tez w chuście mi spała a my piliśmy kawę:) chyba nie za dobrze ja uczę...:/ X Kurde ja tez tak wcinam ze głowa mała... Wczoraj jadłam pizzę... Dzisiaj makaron ze szpinakiem... Takze mało dietetyczne, o co chodzi z tym apetytem? X Marys nie obraca sie na boki, a z brzucha na plecy to juz wogole opcji nie ma. Sama nic nie chwyta, ale jak jej cos dam do łapki to trzyma, i tak dzisiaj dałam jej grzechotke i sie w pewnym momencie wściekła ze nie umie jej wywalić nie skumala cos ze moze ja puścić hehe i krzyk był niemilosierny. Według mnie rozwija sie bardzo dobrze i nie doszukuje sie w niej braków na wszystko przyjdzie czas:) w tym tygodniu dopiero zaczęła sie świadomie śmiać i jest w tym bombowa:) X Andzik, mi Marys tv nie ogląda, ale tak jak pisałam juz teledyski na yt to tak, szczególnie piosenki z króla lwa;) X U nas kupa co drugi dzien, ale to taka, ze np wczoraj brudna była po kolana hehe;)) X Dziękujemy za wsparcie jezeli chodzi o oczko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia sorry że to napiszę ale widocznie ktoś musi - ile razy mały był na spacerze ? ciągle tylko narzekasz i narzekasz a nie robisz nic żeby go jakoś zająć, rozruszać. Ja rozumiem że wózek cięzki to nie codziennie chce się go znosić ale ja Cię proszę ty jestes ciągle na nie ! Bierzesz fotelik okrywasz go kocami i lecisz z nim, kiedy on ma wychodzić na dwór ? kiedy się hartować ? sorry ale kisisz dziecko w domu to i męczy się ono ciągle. Kiedys będziesz musiała z nim wyjść i będzie tragedia bo zaraz będzie chory i zasmarkany. Niby nie moje dziecko i nie mój problem ale ciągle szukasz problemu we wszytskim, każda z nas ciągle stara sie Tobie pomóc doradzić, ale Tobie nigdy nic nie odpowiada i nigdy nic nie możesz zrobić. Nie wiem czemu ale w Twoich postach w ogóle nie czuć radości z macierzyństwa, ciągle tylko narzekanie i narzekanie. Wyjdź z domu ! nie tylko dla małego to dobrze zrobi ale i Tobie widać to potrzebne. I tak jak mówi Agagula CHCIEĆ TO MÓC ! Mam nadzieję że nie obrazisz się, bo nie o to mi chodziło by Cię urazić czy obrazić, ale uwierz u nas wszystkich jest brzydka pogoda, każda z nas ma jakies problemy ale głowa do góry cyc do przodu i bedzie dobrze :) xx Zuza też ślini się okropnie, rączki ciągle w buzi :0 xx zimowa ja tez od kiedy karmie na lezaco nigdy rano nie wiem ile karmien było hehe czasem mi sie sni ze karmilam, a mala budzi sie wrzeszczac z głodu ;) xx Ags Zuzka tez woli na prawy :) xx a i my też jeszcze nie szczepione, przeciagłam do 10 tyg i i we czwartek idziemy dopiero :) xx Anja nic się nie bój jak widać wszystkie oficjalnie sie odchudzamy, nie oficjalnie amciu mniamciu :D xx Agagula a ja właśnie dziś jestem panią domu, tak wszystko wysprzątałam że nawet poodkładałam za małe już ciuszki ha i pyszny obiadek już w piekarniku :) no nic tylko mnie dziś kochać ;) xx moje małe szczęście śpi mi na rękach - i teraz dylemat odłożyć i czekac te 5 min i od nowa uspać czy odpocząć z nią na rękach :D hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam czytam i chciałam napisać dokładnie to co Iza. Magda nie ma wymówek, trzeba iść na dwór, Bartek sie dotleni a Tobie też to dobrze zrobi poza tym dzieci uwielbiają spacery i świeże powietrze i cały czas śpią! No może poza Marysią Malwi haha :) Dla mnie nie ma opcji nie wyjść ale to też dlatego że ja na spacerze odpoczywam bo Ulka śpi. I dziś jest u nas pizgawica jak cholera (Agagula potwierdzi), leje i wieje a Ulka zaliczyła dwa spacery po dwie godziny!! Owijam ją w śpiwór i koc, na wózek nakładam przeciwdeszczowy pokrowiec a na siebie ciepła kurtkę z kapturem i idę! A jaki to fitness :) Ulka się przekreca z brzucha na plecy ale zabawek nie chwyta. Ja ją bardzo dużo gimnastykuje na brzuchu mimo że nie lubi za bardzo :P ale efekty są. Ags ja też chce ją zapisać na basen na specjalne zajęcia, podobno od 3 miesiąca można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi myślę że to kwestia nazewnictwa a sens jest ten sam, zresztą pewnie mozna polemizowac ale czy to ma sens?:p xxx U mnie bylo ostatnio -13 i spacer tez był tak wiec jestem ZA PRZYZWYCZAJANIEM DZIECI DO NISKICH TEMP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudia, kurde ale ona mi zawsze elegancko spała, 3 godzinki pozniej godzinke w domu jak Mieszko a teraz cos dziwoczy:p ani nie zmieniłam godzin ani wózka, wszystko po staremu ... Tzn moze nie cuduje az tak tylko wyolbrzymiam dzisiaj 15 min ryku i 1,45 spania...;) X Anja, No jasne ze nie ma co juz rozkminic tej kwestii;) X Mój Pimpus juz spi, tzn jeszcze ssie mi pierś ale nie chce puścić, zaraz jej wyciągnę i lecę do tatusia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, dzieki to niedlugo wyruszymy poplywac. Starszy brat juz sie doczekac nie moze, zeby Emi w swiat plywania wprowadzic ;) xxxx Udpokoilyscie mnie troche ze slinieniem, bo juz myslalam, ze to z moja cos nie tak. Slini sie jak maly bulldog ;). xxxx Magda, Iza ma duzo racji wydaje mi sie ;). Nie wiem jak wyglada Twoj dzien, ale moim zdaniem sukces to dobra organizacja i pozytywne nastawienie. Ja mam dwojke w tak roznym wieku, wiec i z roznymi potrzebami ale u nas nie ma, ze sie nie da. Maz wraca bardzo pozno z pracy, czesto w weekendy ma jakies prywatne prace, wiec wiekszosc spraw ogarniam sama. Dzis mala mialam wlasnie w foteliku na 2godzinnym spacerze, bo Bartek po szkole chcial w pilke pograc :). Mam spiworek do fotelika i budke zaciagnieta. Kombinezon nosi bardzo rzadko, czapke zreszra tez, dzis nie miala, bo jak ma bluze z kapturkiem to czapki nie daje;). Aktualnie mamy ponad 10 st, wiec nie jest zle. Wiem, ze w Pl ludzie by mnue zjedli, bo mentalnosc jest inna i az sie balam o tym napisac ale co tam ;) :) xxxxx Dziewczyny ja sie tez troche zreflektowalam z lezaczkiem i teraz wiecej mala klade na macie albo na lozku, zeby wlasnie miala swobode. Bartek lezaczka nie mial wcale i moze to tez jest powod dla, ktorego wszystko szybciej robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze starszym w wozku jezdzilam dopiero spokojnie jak mial 4,5mca i przerzucilam go na spacerowke-tak to sie darl strasznie w wozku, wiec nosidlo bylo na porządku dziennym :) Xxx Magda wiadomo jak nie masz sily nie musisz wychodzić, tez mam dni gdzie starszy mnie wykancza i nie ide. A nie raz lece tylko do sklepu. Ostatnio sie wracalam do domu po 30min bo starszy chcial chodzic po blocie na czworaka (byl caly brudny!) I uciekal mi a jak go gonilam to mlodszy sie budzil w wozku i ryczal. Wiec szlag mnie trafial-nie wiedzialam przy ktorym robic;p ubieram cala nasza 3 w 15min po to zeby wyjsc na 30min! Albo sprzedaj ten wozek i kup parasolke rozkladana na plasko(polecam espiro metro), jest ona duzo lzejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa, ja to Cie z Twoja dwojka podziwiam. Hehe, ale ten obrazek Tymka taplajacego sie w blocie mnie rozsmieszyl, bo moj Bartek tez sie kiedys w kalurzy postanowil wykapac jak byl taki maly :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nosidlo uzywam jak wychodze z domu zaraz po dluzszej drzemce, bo wiem, ze mi niunka jazde zrobi w gondoli jak jej przyjdzie plackiem lezec i nie spac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha zimowa Ty to masz wesoło :D Agagula jak to jest że mama mors, tata mors a Mieszkowi ma być za zimno na basenie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Malwi czytalam ost jakis artykuł gdzie byl opisany przyklad dokladnie taki jak Marysi, czyli ze wczesniej spala super a teraz zaczyna plakac na dworze, musze go odszukac i Ci wysle. No ale Sedno bylO takIe ze to normalne na tym etapie rozwoju:-) Xxx Ags ja Tez mam zamiar wiosna nie zakladac Hani czapki. Teraz nosimy bawelniana i kaptur bo jednak -10 to troche zimno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Zimowa padlam na kolana czytajac Twoja historie, chcialabym zobaczyc tego brudaska blotnego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Iza, troche mi glupio bo pewnie o tym pisalas a ja tego nie wylapalam ale dlaczego czekasz do 10 tyg ze szczepieniem?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, tez mi sie gdzieś taki artykuł o oczy obił, ze niby dziecko interesuje sie otaczającym go światem, dźwiękamiitp a leżąc nic nie widzi. Takie cos czytałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Tak Malwi, cos takiego wlasnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
jop Madzia - wszystkie chcemy żeby Ci się udało - ale to TY musisz tego chcieć najbardziej :) xx Izuś - natchnienie moje - zrobiłam na obiad fląderkę :) nawet stał się przy robieniu cud rozmnożenia ;) wyjęłam 4 sztuki a na talerzu przy namaczaniu w jajku wyszło ich osiem!!!!!! no cud jak nic ;) hehehe i jak tu dbać o linię ;) xx Claudina - potwierdzam - piździ jak na uralu! :) ale podczas mojego spaceru w deszczu spotkałam też inne mamusie z wózkami i jednego tatusia - więc wariatów nie brakuje ;P xx Malwi - ostatnio co wracam z Mieszkiem do domu to na klatce oczy otwiera ;) no chyba że jest tato to śpi...hehe xx teraz synu jest na etapie wpatrywania się w przedmioty...rano zasnął patrząc w oczy słonia - swojego największego funfla...a przed chwilą spodobała mu się lampa...tak na nią patrzył że najpierw się śmiał a potem padł :) to mi się podoba :D xx Claudina - mój Miechulec to największy zmarźlak jakiego znam :) żeby trzęsła się broda i zrobiły ciarki na nogach przy przebieraniu pieluchy? ;) zabawny jest :) xx udanego wieczoru dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha Ags tu czapka to nawet latem bo wiatr i uszka się przeziebia. No i oczywiście w domu po kąpieli. Jak zostawiłam małą u dziadków to ubrali jej na spacer dwie czapki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nie nosidlo tylko fotelik samochodowy uzywam ;). Z nosidlem Emilka sie nie polubila. Wlasnie dlatego w foteliku, bo w gongoli to az sie wije cala jak jest wyspana na spacerze. Nie chce lezec na plaslo i ogladac budke gondoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus z ta czapka po kąpieli to ja miałam dramat, bo mój maz chciał Marysi po kąpieli ciagle czapkę zakładać a w chalpie 22 stopnie...:/ X Zimowa, ale masz jazdę Z tymi twoimi chopami;) X Agagula, Mieszko zasypia patrząc w słonia? Sam? Matko juz wysyłam Mary na warsztaty do Was;)! X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, tu na szczescie jeszcze mrozow nie bylo. A jak wiosna czapki nie zalozysz to Cie ludziska zaszczuja ;) Ja jak Bartek mial cos koli 2 tygodni uslyszalam, ze w taka pogode dziecko w domu powinno byc (5st na plusie). Babka z Jamajki i chyba tam takie zwyczaje panuja :) xxxx Claudina 2 czapki! haha. xxxx Aga, wymorsujesz Miesia to sie chlopak rozgrzeje ;) xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie smiejcie sie, ja w Pl zakladalam Bartkowi czapke po kapieli. Szok jak teraz o tym pomysla ale to mamuski mojej pomysl byl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory dziewczyny ale chyba nie do konca zwracacie uwage na to co ja pisze czasem tylko nie pamietajac osadzacie. Nigdzie nie napialam ze nie wychodze z bartkiem wcale. A tym bardziej ze jestem zmeczona czy mi sie nie chce z nim wychodzic i znosic wozka. Pisalam ze wozka z malym w srodku nie udzwigne sama z 4 pietra a na spacery chodze tyle ze nie w dzien sama tylko dopiero pod wieczor jak maz wroci z pracy to chodzimy razem prawie codziennie a jak wiem ze w jakis dzien nie pojdziemy bo maz dluzej w pracy bedzie to w dzien ubieram bartka i klade w nosidelku na stole przy oknie wiec nie mowcie mi ze kisze w domu dziecko tylko cofnijcie sie nie wiem o ile stron i zobaczycie ze pisalam ze chodzimy na spacery. To ze mi bylo tak smutno i ciezko ze maly nie zabardzo chce ssac piers to nie znaczy ze marudze i narzekam w kazdej sprawie po prostu ktoras z was zaproponowala nosidlo na spacery a ja nie narzekam czy mi sie nie chce tylko po prostu wyrazilam swoja opinie ze mnie to zdziwilo i balabym sie z takim malenstwem wychodzic w nosidelku. To moje pierwsze dziecko i jestem moze troche nadopiekuncza dlatego tak zareagowalam na spacer w nosidle. Sory ze nie jestem taka odwazna jak wy ktore macie juz dwoje dzieci i jestescie tak ze wszystkim obyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Magda nie obruszaj się - bo tak jak pisałam my Ci próbujemy pomóc i doradzić - więc skoro pytasz to każda odpowiada - a ostatnio faktycznie ciągle coś nie tak...ale nikt nie chce dla Was źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, kazde dziecko jest inne. Bartek mi spal o 20tej a Emilka wojuje do 23ciej. Tobie jest ciezko z jednyn czasami to nam z dwojka jest niekiedy 2 razy ciezej ale jak tu Iza napisala, cyc do przodu i robimy swoje ;) A dla mnie wystawienie dziecka przy oknie to nie spacer, ale to tylko moja opinia. A radami staralysmy Ci sie pomoc, podsunac jakies rozwiazanie. Przykro mi, ze poczulas sie urazona, ale skoro kilka z nas ma podobne przemyslenia to widocznie cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×