Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Kasia, mojemu nawet jak przeszły kolki profilaktycznie podawałam 3 razy na dobę przez 7 dni i więcej nie powróciły, oprócz tego miałam rygor dietę przez 6 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Kasia a jakie kropeki jesli mozna wiedziec dawalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie :) Marita współczuję przeżyć przy porodzie. Wracaj do sił i wypoczywaj. A maleństwo pewnie i tak wszystko Ci wynagrodzi :) xxx Matosza, Misiula- gratulacje! xxx Mila - trzymaj się! Jeszcze trochę :) czekamy na jakieś wieści :) xxx Gosia czekamy na foto synka :) xxx Karolina nie daj się tej burzy hormonów i nie łam się , jestem przekonana, że to tylko przejściowe , trzymaj się!:) xxx Pałka u mnie też zapalenie ucha zamieniło się w zapalenie uszu:o xxx Misiula- dobrze, że wszystko się tak skończyło, bo to co opisałaś, to jakiś koszmar :( fajnie, że już w domku razem, dużo żdrówka i siły dla Was! xxx Annmarie -ja też, jeśli nic nie ruszy w tym tyg. mam się zgłosić w piątek do szpitala na wywołanie, a wolałabym tego oczywiście uniknąć, ale cóż poradzę . Skurcze coraz częstsze i coraz mocniejsze, ale są i potem długo , długo nic itd. termin mam dzień później niż Ty :) Czekam i liczę na małego, żeby przed piątkiem zdążył :p xxx W tabelce zastała już sama elita czekających :D niesamowite jak to wszystko szybko poleciało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie pamietam juz komu gratulowalam, ale w kazdym razie dla wszystkich nowych mamus gratulacje i zdrowka dla dzidziusiow. Marita, najwazniejsze, ze wszystko dobrze sie skonczylo. Ja po pierwszym porodzie tez powiedzialam, ze nigdy wiecej. 7 lat mi zajelo, zeby podjac decyzje o drugim dziecku. Strasznie to niesprawiedliwe, ze musimy przez to przechodzc. xxxx Matosza, Kalinka super duza babeczka. Jak Ty ja wycisnelas ;)? xxxx Karola, takie emocje sa normalne. Po urodzeniu Bartka strasznie mnie udezylo takie poczucie odpowidzialnosci, ze juz zawsze bede sie o kogos martwic. Teraz tez mnie czarne mysli czasem nachodza, ale staram sie je szybko przeganiac. Bedzie wszystko dobrze! xxxx Kurcze wczoraj znow cos zjadlam i mala zielone kupki robila w nocy i zas cala noc na cycku. Zarłok z niej straszny a pozniej jej sie ulewa. xxx Malwi jesli mozesz to napisz co polozna radzika Ci w sprawie podwyzszonej bilirubiny. Emilka tez zolciutka, Bartek mowi, ze wyglada jak Chinka ;). Oby to szybko minelo, bo wycieczki do szpitala sa niesamowicie uciazliwe. xxx Wracam do czytania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dziewczyny,ja chyba poki nie ur nie będę czytac topiku!!!co poród to coraz gorszy!!!!,a jak przeczytalam Misiulinke to prawie zemdlalam,pozniej dwie godz plakalam i sie trzeslam. Straszne emocje,straszny stres,jak czytam o komplikacjach to zaraz w glowie mam,ze tego sie boje,ze tez mnie to moze spotkać wrrrrr....maz chce mi Internet odciąć! Misiulinko moje najserdeczniejsze gratulacje i ciesze sie,ze wszystko dobrze sie skonczylo!!!! Wracajcie do sil!!!!! xxxxc ja mam jutro wizyte,zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1710
Witajcie mamuski, te rozpakowane i dwupaki :) Współczuje ciężkich porodów, tak niewiele trzeba by stała sie tragedia... Ale jesteście dzielne i gratuluje siły :) >>>> Dzisiaj o 9.28 na świat przyszła nasza córeczka, sn. Po porodzie dowiedziałam sie ze owinięta była pępowina ale położna tak szybko i bez emocji, nie pokazując nam ze jest zle, jak tylko wyszła główka sama przecięła pępowinę i mi kazała dalej przeć. Widzialm jak mała wyciągnęła ze jest troszke sina. Pozniej maż i koleżanka (byli ze mną przy porodzie) powiedzieli ze jak wyszła główka to była sina i niezbyt ciekawie to wyglądało. Na szczęście po chwili usłyszeliśmy jej płacz :) Mieliśmy wychodzić dzisiaj do domu ale jak w sobotę o 7 rano wstaliśmy to jeszcze nie spaliśmy. Wiec zostajemy z mężem i mała a babcia jest w domu ze starsza, bo Majuska by nie dała nam odpocząć, teraz była zobaczyc siostrzyczkę i ja całowała i głaskała. Trzeba bedzie jej pilnować zeby jej nic nie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiula, matko hardcore jakis. Dobrze, ze wszystko sie tak skonczylo. xxxx Ja zycze elicie czekajacych szybciutkich i latwych porodow. xxxx Mila, juz niedlugo bedziesz miala Hanie :) xxxx Nfocat, ja laktatorem reczny ledwo co kolwiek odciagam, ale pokarm mam, bo mala po dwoch piersiach ponad 2 godziny przesypia, wiec nie jest zle. Tyle, ze ja niczym nie dokarmiam a przystawiam ja tak duzo jak ona chce. W nocy spi ze mna a ja z piersiami na wierzchu. xxdd Przy okazji moja koszula do karmienia jest strzalem w 10! ;) xxxd Nie rozlozylam jeszcze lozeczka , bo nie mam materaca. Zamowilam na ebayu i jeszcze nie doszedl :/ Emilka spi w koszu mojzesza w dzien ale jeszcze ani jednej nocy w nim nie przespala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierzemy esputicon. Lekarz kazal po 3 kropelki po kazdym karmieniu ale jak dla mnie to lekka przesada. Zawiecha jak Ty podawalas? mam juz taka fobie, ze jak zaczyna plakac to boje sie ze to TO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, pocieszę sie ze moj poród poszedł szybko i sprawnie, bez nacięcia, bez żadnych znieczuleń. Najgorsze dla mnie skurcze ale całe szczęście trwały jakieś 3godz, samo parcie juz nie takie zle ale za to dziecko jak wyskoczy to czuje sie taka lekkość... A wydaje mi sie ze najwaznieszcze i duzo pomaga pozytywne myślenie, także myśl ze u ciebie pójdzie najszybciej i nam mniej boleśnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, kochana ja tez strasznie przezywalam i podejrzewam, ze okropne musi byc dla Was czytac te wszystkie przerazajace opisy. Ja sobie przy Bartku wogole nic z komplikacji nie robilam a teraz to tragedia byla. Jak maz mi powiedzial, ze glowka wychodzi parlam jak szalona a kazde polecenie poloznej wykonywalam jak w wojsku. Zobaczysz, wszystko bedzie dobrze i dzieciaczki beda zdrowe. xx Jola, gratulacje!!!! Ile lat ma Twoja starsza? Moj syn oszalal na punkcie Emilki i we wszystkim pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, juz widze, ze 2 latka. To bedzie sie dzialo jak taka zywa leleczka pojawi sie w domu :) xxdxd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, ja podawałam Bobotic - nie pamietam po ile kropel sie dozowało, ale rano dawałam raz okolo godziny 7, potem okolo 15 i na noc okolo 20-21 i tak przez tydzien. Staralam sie to rozlozyc w miare rownych godzinach. Za duzo nie mozna tam pisze na kazdym opakowaniu ile max dziennie dziecko moze tego tralatanstwa przyjmowac, dobrze ze robisz to z glowa :) lekarze nie zawsze maja racje, niestety, czasem leca "tasmowo" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dziewczyny te hormony poporodowe tez dają popalic, chociaz u mnie to były hormony szczęścia, ryczalam ze jestem taka szczęśliwa, zobaczymy jak tym razem bedzie :) Ags, moja Maja 17 października skończyła 2 latka, a Lena miała termin na 17 listopada ale wyskoczyła dzien wcześniej. Ona tez chce sie nią zajmować tylko ze jakoś nie ma delikatności w tym co robi :) najgorsze jak wychodziła ode mnie to myślalam ze mi serce pęknie tak bidulka płakała:( Tez rodziłam w takim centrum położniczym jak ty, to wlasnie mi sie podoba za granica, ze sa takie fajne warunki i traktują cie jak człowieka. Tym bardziej ze porod to nie żadna drobnostka, to męki i fizyczne i psychiczne i każdej nalezą sie spokojnie warunki. Mam nadzieje ze kiedyś u nas w pl sie troszke polepszy pod tym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, polozna kazała karmić dziecko na zadanie, żeby przybierało na wadze wtedy na pewno poradzi sobie z żółtaczka. Oprócz tego kochana wystawiaj ja na promienie słoneczne, albo poprostu kosz Mojżesza przystaw koło okna i odsłon zasłonę.;) i niech tak Emilka spi. moja mała dalej jest lekko żółta i oczka lekko przyzolcone... X Kasia, ja podaje 2-3 krople dwa razy dziennie, rano i teraz wieczorkiem przed karmieniem. Aplikuje je na smoczek i pył małej do buzi:) Aha podaje bobotic. X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Gratuluje nowym.mamom:) i.podzielam nadzieje ze mozs.kiedys w pl warunki.beda lepsze:) Xxx Co.do emocji to mnie pozytywnie napedza moj niemaz:) nigdy go nie widzialam tak rozemocjonowanego i przejetego:) ale kazda z nas przezywa duuuze emocje, wazne zeby umiec sobie z nimi poradzic:) Xxx Czekajacej elicie zycze powodzenia Xxx Zimowa kurde ja juz sama nie wiem co i jak, byla polozna i jak naciska to mleko jest ale laktator szpitalny ani moj reczny nie daja rady:( wczoraj maly ssal dlugo, a dzisiaj po chwili sam wypluwa piers.jakby nic nie lecialo i nie chcial ssac. I nie wiem czy nie ma pokarmu albo jest go tak malo ze maly nie jest w stanie go wydobyc czy to cos innego? Polozna powiedziala ze to dziwne ze laktator nie sciaga:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny my mamy dzis z Leonem pierwsza noc bez taty od powrotu ze szpitala. xxx dziewczyny jak czytam waszych porodach sn to sie chyba ciesze ze mialam cc. az ciarki przechodza. xxx ja juz chyba przetrwilam ze moje cycki sa do d..y i nie jestem w stanie wykarmic wlasnego dziecka. ale chwala bogu temu co wymyslil mm. xxx Spokojnej nocy dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewyczny mam takie pytanie otóż: 26.10 miałam ostatnio miesiączkę trwała ona 5dni. Z nocy 28-29 poniosło mnie i mojego Tż mimo że miałam @ i włozył mi z 4 razy potem troche oralu było i znowu włozył mi na jakies 30sekund. Nie było wytrysku. Doszedł na jakies 7minut potem przez stymujacje ręką. Od 5.11 - 10.11 zauwazyłam wiecej sluzu . Jak myslicie czy przez sex przerywany w czasie okresu mogłam zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałaś okres, była penetracja a potem oral? O matko, rzeznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny głupie pytanie ale skąd Wy wiecie że Wasze maluchy się najadają albo nie? Bo moja je strasznie często więc może jest ciągle głodna? Jutro przyjdzie położna to ją zważy i zobaczymy. Xx Malwi ta łyżeczka medeli to lipa albo Ulka jej nie kuma. Dziś kupiłam butelkę TT i wypróbowałam - Mała pięknie ciągnie wiec w razie czego mam alternatywę. Moje sutki są strasznie zmasakrowane więc czasem odciagne i dam butelką. Xx Repetytorium zobacz ile było tu juz porodów i większość była bezproblemowa! A tylko kilka takich złych historii które i tak ostatecznie dobrze się skończyły. Mój poród był spoko i chcę to powtórzyć jeszcze dwa razy ;) Xx Jola i Ags - ja tu się strasznie zawsze bluzgalam na pl służbę zdrowia a po tym jakiego doświadczyłam super podejścia do porodu i opieki poporodowej to już złego słowa nie powiem. Myślę że bardzo się wszystko zmienia na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 20;57 za kazdym razem wycieralismy chusteczkami nawilżajacymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina-dzieci potrzebują bliskosci wiec moze chce ssac bo ma potrzebe bycia blisko. Nasz kajtek tez duzo czasu spedza przy piersi. Im wiecej dziecko bedzie ssalo tym wiecej bedzie pokarmu. Ja syna karmilam 13mcy i jadl np wieczorem gdzie przysypial cala noc juz (czyli glodny nie był) a laktatorem sciagalam np 30ml! Nie mozesz sie sugerowac laktatorem. Xxx My jutro idziemy na pobranie krwi, az sie boje wynikow...mam nadzieje ze nie trafimy do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Mialam nie czytac,ale chyba jestem uzależniona:P wiem Dziewczyny wiem,Claudina tez tak sobie tlumacze,ze juz tyle porodów za nami i 90%byla ok,ale to jest cos,czego od zawsze panicznie sie balam!!!komplikacji,śmierci przy porodzie:/ naprawdę,co wiecej zastanawiam sie po kiego grzyba chcialam kolejne dziecko skoro tak boje sie porodu?!haha musztarda po obiedzie:P niebawem wam napisze,ze juz jesteśmy po i bylo ok-mam nadzieje,a tymczasem jakiś tam lek jest... co do karmienia,to moja tez wisiala na cycku bardzo czesto,ale to pamietaj jest i smoczek,i picie,i jedzenie. Także czasem może chce tylko pic i chwile pociągnie,czasem poprzytulać a czasem po prostu jesc:)karmilam na zadanie,to ze sie najadala to po pieluszkach i kupkach wiedzialam,no i mialam wagę niemowlęca:D i ja co kilka dni wazylam-to przez to,ze nie spala a kazdy mówil,ze z glodu!!!wiec mialam pewność ze tyje odpowiednio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Jolu wielkie gratulacje:)zamawiam taki poród:D super podnoszący na duchu opis,dzięki:) xxxx Zimowa mamo,jakie badania masz robić,cos sie dzieje z malym?!chyba mi cos umknelo. xxx Ags masz racje,to jest zadanie do wykonania!raz dalam rade , dam i drugi,trzeci czy ktorys tam;)rodzę z mezem wiec będzie czuwal nad nami i będzie wszystko ok!!!!tego sie trzymam:) xxxx Zawiecha jak u Ciebie syt.?! xxxx Andzik szkoda,ze kp Ci sie nie udalo,no ale co zrobić?!czasami tak bywa i juz,przyczyny nie ma. Moja kol.przy dwójce dzieci nie miala pokarmu,masz racje super,ze mm jest:)kiedyś bylo gorzej hehe tylko mamka zostawala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Synus tez ma niestety lekka zolyaczke i mimo, ze ja byłam juz dzisiaj do wypisu to musieliśmy zostać, bo Malý jest naswietlany. Na szczęście na karmienie mi go przywożą. Tak w ogóle ti od kilku godzin mam nawal pokarmu, piersi twarde i bardzo bolesne... Ale to dobrze, bo przynajmniej Maly się juz najada bez dokarmiania butelka:) X Dziewczyny oczekujące nie zrazajcie się kilkoma porodami z powikłaniami, bo to zaledwie niewielki procent wszystkich porodów. Wam na pewno pójdzie łatwo:) X Dzisiaj odwiedziła nas w szpitalu moja babcia i Bartusia prababcia - cudowny widok:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To która dzisiaj sie rozpakowuje? Repetytorium i zawiecha może? Potrzeba porodu szybkiego i bezpowiklan, podniesiecie resztę oczekujących na duchu :) >>>> Claudina, oczywiście ze trafiają sie wyjątki, oby było ich coraz wiecej. Tylko dlaczego w pl ludzie gdzie by nie pracowali to jakby za karę. Wydaje mi sie ze to bardziej nasza mentalność ma na to wpływ. Miejmy nadzieje, ze pokolenie naszych dzieciaków to wszystko zmieni :) >>>>> Ags, u nas tez zalecają ustawiać dziecko przy oknie, najlepiej jak jasno i słońce ale u Ciebie pewnie trudniej z tym słońcem bedzie :) >>> Po kp suty bolą ze szok, zapomniałam jak to bolało, no ale księżniczka szybko mi przypomniała :) siedziała na każdym cycu po 1,5 godz tak od 22 do 1, wcześniej ładnie szybko jadła po 15 min z każdej. Ale juz mnie tak bolało i byłam zmęczona, bo ni spałam od soboty rano,ze tatuś wziął mała i dał jej palucha do ssania i pozniej usnela :) teraz smacznie śpi ale muszę ja budzic do karmienia i będziemy sie zwijać do domku :) Dziewczyny długo wam maluszki ulewaly wodami? Jejku wczoraj myślami ze padnę jak mała zaczęła sie dławić, szczęście szybko zadzwoniłam po pielęgniarkę i powiedziała ze mała za szybko wyskoczyła, ze te parte były krótkie i dlatego. Mam nadzieje ze juz nie bedzie sie dławić. Jak u was długo to trwało? Widzę ze mała oko otwiera i mieli jęzorkiem. Trzymajcie sie dziewczyny, lecę karmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój skarbus cala noc nie dała nam spac. Ma okropne wzdecia. Brzuch jak balon biedactwo. Co do wzdec była u nas wczoraj położna długo wszystko omawialysmy. Mówiła ze wzdecia to głównie moja dieta :-/ a kolki to są czym innym. Kolki jelitowe to są bo jelita za szybko rosną a nie nasza dieta. Dieta jedynie na wzdęcia. Mam co chwile piersi jak skały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Ags mi tez babki mowily ze recznym laktatorem.troche dupa, ale elektrycznym tez nic nie leci:/ Xxx Andzik to mozemy sobie przybic piatke:) ja chyba dzisiaj wychidze.do domu i jade po mleko mm . Nie mam wyjscia:) a Wy jakim mlekiem dokarmiacie dzieci? U mnie w szpitalu nan pro ha i takie tez kupie. Xxx Marita to zdrowka dla bartusia i ciesz sie z pokarmu:) u mnie 3 doba i nie mam nawalu, ale widac po cc inaczej to wszystko rusza... Xxx Zimowa a kajtek w ktorej dobie dostal zoltaczki? Xxx Jola fajnie.ze porod ok:) Xxx Repetytorium dasz rade i wszystko bedzie ok:) Xxx Zawiech jak sytuacja?:) Xxx Btw Wlasnie immunoglobuline mi dali i boli mnie tylek:) Xxx A i mam pytanie o.mocz z moczanami, tymi.ceglastymi plamami- Wasze pociechy tez tak maja? Kiedy to mija? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Repetytorium jak kp i daje butelke bo samymi piersiami maly sie nie najada. dzis w nocy dostal 2 butelki i spal jak zabity. pobudka co 3 h na mleczko. Piersi rano mialam pelne ale possal troche i juz cycki miekkie. xxx Nfocat ne bede na sile dawac tylko piersi bo widze ze Leos nie dojada i zas jest niesokojny. a po butelce calkiem inne dziecko. my podajemy takie mleko jak w szpitalu dostawal czyli nan pro 1 w bierdze nie cale 40zl kosztuje podwojne opakowanie. xxx laktator kupilam i stio nie urzywany. probuje sciagaac ale jak juz dostawie malego to do lakttora juz nic nie leci. maz zly bo kasa nie potrzebnie wydana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja;) Melduję się nadal w dwupaku, od wczoraj mam znów mega sraczunie, skurcze dokuczają coraz czesciej i są mocniejsze, ale nie sa regularne;/ Nadal męczę się z uszami, wczoraj musiałam jechac do pani laryngolog bo ból niesamowity po obu stronach. Staram się nie brac do siebie tych waszych porodow z komplikacjami, ale gdzies to jednak w glowie zostaje. xx Magdalenko i jak tam cos się ruszyło? Ja chyba nigdy nie urodze, schudłam kilogram, nie mam apetytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×