Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość mamy ruszamy
Chcę zorganizować cykl BEZPŁATNYCH warsztatów dla kobiet w ciąży i teraz pytanie do Was... Który z 3 zaproponowanych tematów interesowałby Was najbardziej? Proszę o kliknięcie w poniższej ankiecie - ma ona tylko jedno pytanie. http://sonda.hanzo.pl/sondy,232223,lNQD.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj po wizycie :) pierwszy raz polezałam sobie pod KTG dostałam do rączki przycisk i miałam naciskać jak Natuś będzie się ruszał po 15 minutach na fotel i tam pobrali mi ten wymaz ,potem standardowo usg i o ile młody pięknie pokazuje swoje klejnotki o tyle buzinkę chowa głęboko w łożysko a co za tym idzie dostałam dzisiaj zdjęcie NOSKA :D.Ogólnie rozmiary wszystkie w normie na KTG żadnych skurczy ,szyjka bardzo długa ponad 4,7 cm i zamknięta,serduszko bije zdrowo i miarowo za tydzień na prenatalne i .....UWAGA " to pani druga ciąża ,wszystko wygląda bardzo ładnie więc nie będziemy pani męczyć dodatkowymi badaniami :D na następną wizytę proszę tylko zrobić mocz a w razie jakiś obaw zapraszam na KTG bezpłatnie ..." aaaaa i mały waży 1600g a jestem w 30 tyg i 4 dn czyli wg mojego gina 31 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczupla i wysoka
magda matołku,niestety niekt dla twego widzi mi sie nie zmieni prawa.i jezeli masz ponizej 15 lat i wyrazasz zgode to i tak jest to nie zgodne z prawem!!!!!! ja rozumiem,ze prulas sie jak stare przescieradlo w wieku 13 lat,ale to nie zmieni wykładni prawa. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiek_przyzwolenia sfrustrowane i nieszczesliwe to jestescie chyba wy.do tego a-moralne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newt- koniecznie dokument z grupa krwi , bo zapis w karcie ciazy jest niewystarczajacy- tak powiedzial moj gin. Ja mam do Was pytanie, macie juz kupione jakies foteliki samochodowe? Obecnie przegladam strony z bazami i fotelikami. Czesto sa chwalone maxi cosi, ale panowie w sklepie polecaja bardziej atony? Ma ktos moze jakies doswiadczenie, rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
hej dziewczyny ! xxx tak się naprodukowalam żeby odpisać i mi uznaje za spam :/ już drugi raz nie mam czasu pisać Glupie kafe dzisiaj cie nie lubie xxx Ags izulinka jestem już po :) fajnie że pamiętalyście :) xxx jeszcze mam kilka stron do nadrobienia i powiem Wam że jak dlugo nie czytam to mi brakuje Postaram się częściej wchodzsić, ale jestem tak zalatana ostatnio.... Jedyne co to czuję si lepiej niż na początku ciaży :) brzuch rośnie Maly daje popalić, ogólnie jest świetnie! xxx odezwę się mam nadzieję ze jeszcze dziś trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
ja w sutkach od dawna mam takie zolte strupki... Sudokrem raczej nie bedzie potrzebny. To krem na odparzenia. Xx Gosia super ze wszystko w porzadku!:-) Xx Iza my w domu zazwyczaj jestesmy jak Bog stworzyl:-) :-) :-) Xx Matosza chcialabym Cie zobaczyc jak sie schylasz:-D nogi szeroko brzmi zaje..scie:-P Xx Ja mam problem...wygralam dla mojego niemeza bilety na mecz:-) okazalo sie ze musze jechac z nim...do Warszawy bo to na stadionie narodowym bedzie...oczywiscie w pazdzierniku! Mam nadzieje ze urodze w szpitalu...juz mi obojetnie jakim;-) chociaz narodowy brzmi dumnie:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Agagula czyli co z tym sudocremem? nie brac go do szpitala? kupilam tez ziajke pośladkową na wszelki wypadek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, to gratulacje!!!! Wpadaj i opowiadaj :) xxxxx Gosia, cudnie, ze u Natusia wszystko ok. XXXX Anja, ale zarypisty ten fotelik! Kosmiczny, uwielbiam takie kubelkowe rzeczy. xxxx Ja od zawsze dla Bartka mam foteliki maxi cosi. Pierwszy nosidelko z baza cabriofix, stary on juz jest ale byl bardzo malo uzywany, bo nie mielismy auta. Pozniej kupilismy Priori a od dwoch lat Rodi, ktory rosnie razem z nim. Emilka odziedziczy wszystkie po bracie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ags a wiesz jak fajnie sie prezentuje na wozku, moze potem dodam fote na fb :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari, wspolczuje. Oby malutka szybko zmienila pozycje i dala CI troszke odpoczac. xxxx Dziewczyny ja co do sudokremu to moge Wam powiedziec, ze my w pracy dla rezydentow uzywalysmy go zapobiegawczo przeciw odparzeniom. Ale jego trzeba na prawde malenko smarowac, praktycznie tak zeby byl niewidoczny na skorze, inaczej ta gruba warstwa tworzy bariere i mocz sie do pieluchy nie wchlania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula, a do Londynu Ci sie zaden wyjazd nie szykuje;)? Moze razem bysmy urodzily :) Ty to na brak atrakcji nie mozesz nazekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ags, juz dodalam fotke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Agagula, jakbyś miała w Wawie rodzić, koniecznie daj znać, podjadę jakby co!!! :) Ags, dobrze ze przypomnialas o sudocremie - rzeczywiście gruba warstwa to zło. Trzeba cieniutką, choć się wydaje, że grubsza lepiej chroni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Safari - ja tak mam przez te moje ułożenie pośladkowe...wszystko czuję na dole... tylko teraz jestem już na takim etapie, że nawet chodzenie nie pomaga. Kiedyś stałam i się w miejscu bujałam, potem musiałam już chodzić a teraz to już nic oprócz sexu na niego nie działa...no ale ile można się kochać? ten mój niemąż musi pracować ;) ogólnie to jak idę a synu mnie kopnie to aż mi się słabo robi - nic tylko się przyzwyczaić i cieszyć że jesteśmy w ciąży :) no i mi pomaga pozycja na czworaka - ja serio z niej korzystam :) xx Anja sudocrem tak jak pisze Ags jest bardzo gęsty... nam położne mówiły że matki które go używały narobiły większej szkody na tych pupach niż jakby nic nie używały. także nie polecam... xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
piszę co dostałam jako wyprawkę od położnej: stanik do karmienia wkładki laktacyjne majtki jednorazowe wkładki hig. - wielkie podpachy koszule nocne do karmienia tamtum rosa - maść do brodawek koło do siadania szlafrok kapcie zwykłe i pod prysznic skarpetki kosmetyki dla mamy ręcznik ręcznik jednorazowy kubek i sztućce papier toaletowy woda do picia pampersy pieluchy flanelowe i tetrowe po 2 szt ciuszki dla dziecka niedrapki - bardzo wazne karta ciązy i ostatnie wyniki dowód ubezpieczenia dowód osobisty xx oczywiście ta lista święta nie jest więc można dopisywać i skreślać - ja taką dostałam... zastanawiam się czy rożek mi się przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Czyli zacząć lepiej od ziajki a sudocrem miec w razie odparzeń? kurcze juz nie wiem, tak samo jak kupilam ten oliatum ale po dluzszym przemysleniu i Waszych radach kupilam tez inny plyn (ziajke) i pewnie wyjdzie tak ze beda mala w niej kąpała a oliatum sama zużyje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Ags jak przeżyję Wawkę to lecę do Ciebie ;) tylko po drodze jeszcze 17-19 pażdziernika mamy szkolenie w Łebie i też planuję tam być ;) trzeba wykorzystać czas póki jeszcze można co nie ;) Matosza to może spotkamy się na meczu? ;P chyba muszę sobie jakiś mega korek zapasowy między nogi wsadzić żeby syna po drodze gdzieś nie zgubić ;) ale byłaby jazda gdybym zaczęła rodzić na meczu :D ciekawe czy przekrzyczałabym kibiców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja odpuść sobie sudocrem. bynajmniej teraz. pupcia po urodzeniu jest śliczniutka i wystarczy ją odpowiednio myć a będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
I niczym nie smarowac?? odpuscilam sobie smarowanie ciałka oliwa itp ale pupy tez nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Haha wybaczcie ale przeczytałam czesc i juz teraz ośmielę sie skomentować wpisy szczuplej i wysokiej zarazem :D skoro alimenty a dokładniej ich nie placenie wzbudza w Tobie tyle emocji to jak sie wypowiesz na temat NIE szczepienia przeze mnie i mojego męża (uff juz męża) naszego pierworodnego, który niedługo sie urodzi? Wspomne ze leczylismy sie na nieplodnosc, popierany w 1000% in vitro i aborcje a kleryków mamy w głębokim poważaniu :D Kobieto niby jestes taka dojrzala i szczesliwa a jednak saczysz jadem...cos mi tu nie gra tararararara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari ale sie biedna wymęczysz :( moja Zuzka tez często schodzi tak nisko, ale na szczęscie nie obija mnie tak :9 ale ja się pytałam gina ostatnio czy przez to że ona często tam nisko naciska to urodze szybciej czy coś i on mówił że jeśli szyjka zamknięta to nie ma takiej opcji, po prostu tak jest jej wygodnie i tyle. Życzę ci siły :) xx gosiaczek super że z synuśkiem wszystko ok, ciesza mnie bardzo takie wiadomości :D xx karola jak wrażenia ? jej ty masz już męża :) odbiłaś od nas :D hehe a tak poważnie jak było, opowiadaj :D xx Ags ty jesteś chyba najbardziej zmobilizowana mamą hehe xx gośćAnja fotelik bomba :) rzeczywiście taki kosmiczny :D xx Agagula czyli jednak coś robimy po bożemu z tymi naszymi nie mężami, bo my tez tak często hehehe jak tak dalej u Ciebie pójdzie to będziemy robic zakładu w jakiej krainie geograficznej urodzisz :) wiesz ja od bukmachera - mam pozwolenie więc mogę zrobic jakies zakłady :P xx ja czytałam o sudocremie i on jest potrzebny jeśli juz dojdzie do mocnego odparzenia, bo jest silnie wysuszający, ale profilaktycznie nie powinno się go uzywać bo jest za mocny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ide podmienic w torbie sudocrem na ziajke :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
nam mówiły tak: do smarowania dziecka po kompieli w zwykłej wodzie można użyć zwykłej oliwki - i też niekoniecznie całe ciało - tylko miejsca w pachwinach i zgięciach. żeby lekko natłuścić. Emolium do kąpieli - polecają jeżeli chodzi o pupę proponowały odstawić mokre husteczki i myć płatkiem bawełnianym i wodą. a potem delikatny kremik - ja mam taki co się nazywa zdrowa pupka ;) Linomak do ochrony polecają :) tyle zanotowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju 2 dni mnie nie było a tu tyle nadrukowane więc tak ogólnie Współczuję tych nocnych pobudek i wczesnego wstawania ja zawsze byłam śpiochem i chyba nawet ciąża nie jest w stanie mnie z tego wyleczyć;) cieszę się że wizyty udane, jak również kolejne fajne zakupy Co do torby do szpitala to jestem jeszcze w totalnym proszku ,tak samo jak z kwestią kosmetyków,pampersów itp. nawet wózka jeszcze nie mam.Też wychodzę z założenia że jeszcze sporo czasu tym bardziej że narazie żadnych skurczy,bóli i ciśnienie niskie więc z porodem pewnie mogę się o grudzień otrzeć :P xxxx gość Anja teraz to tylko ze spokojem czekamy na twój wpis że tulisz swoje maleństwo w ramionach :) xxx agagula ja głównie śpię na bokach ale zdarza mi się spac na plecach tylko wtedy ciężej mi się oddycha ,ja mam schizo bo zawsze jak się budzę to ręce mam nad głową i boję się zeby przez te moje wysoko uniesione ręce dzidzia nie była pępowiną owinięta xxxx repetytorium zdrówka życzę myślę ze to nie przez loda tylko ogólnie dużo wirusów w powietrzu :( ja do pempka używałam spirytusu rektyfikowanego rozciączonego z wodą ,6 lat temu chyba jeszcze nie było tego oktaniseptu xxxx izulinka ja w pierwszej ciąży ciągle walczyłam z jakimiś infekcjami i wiem co to znaczy lek dowcipny i jak bardzo potrafi zirytować ...współczucia .Jak kluski wyszły ? xxx agagula jesteś z******ta ten wpis do "szczupłej i wysokiej" rozbawił mnie do łez,zresztą grzesznice też ,kupa była już gwoździem programu przez ciebie nie widzę liter na monitorze (oczy mi załzawiły) i boli mnie brzuch od śmiechu xxx witaj promyczku :)ostatnio jechałam z moim 6 latkiem autem i mówię ze ide na badania krew i mocz o on pyta co to jest mocz więc mówię ze muszę nasiusiac do pojemniczka ...chwila konsternacji....i pada pytanie "jak ty to zrobisz ?" normalnie mnie zatkało a on w śmiech i zaczyna opowieści typu a jak sobie obsiusiasz palce,albo jak nie trafisz itp ,całe 15 minut rozważaliśmy wszystkie możliwości :D:D:D:D bylo wesoło. Ja mam upatrzony wózek 3 w 1 czyli z fotelikiem dokupię tylko bazę isofix bo zapinanie pasami tego fotelika w zimie doprowadzało mnie do szewskiej pasji a ponieważ posiadam auto z systemem iso fix to czemu mam tego nie wykorzystać xxx malwi tym bardziej pisz do nas wylej łezki na literki,ponarzekaj to napewno przepędzi te wredne humorzaste hormony xxxx ona oczekująca cóż za bestialska baba z tej położnej ja też bym padła ze śmiechu .... xxx ags ja jak ścisnę sutek to leci mi taka żółta siara ale to tylko raz pod prysznicem sprawdzałam bo wiem że raczej sie nie powinno xxx gośc Anja nie ma takiej potrzeby są wypożyczalnie laktatoró,popytaj w swoim szpitalu a jak się okaże ze jest ci potrzebny to wtedy kupisz xxx safari niestety nie pomogę mały rzeczywiście szalaje ale póki co bezboleśnie xxx newt u nas to samo jeśli chodzi o dokumenty xxx agagula super z tymi biletami co to za mecz mój mąż byłby w 7 niebie jakbym mu coś takiego wygrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Co do mokrych chusteczek to ja mam zamiar ich uzywac ale przecierac jeszcze pupke suchą chusteczką i ewentualnie wlasnie ta zijaką skoro sudocrem odradzacie do codziennego stosowania. Jak bede kapała w ziajce czy oliatum to chyba nie bedzie potrzeby "oliwkowania" chyba ze niunka bedzi miła skórę suchą po mamusi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja i mój leń we mnie mieszkający nie dam rady za każdym przebieraniem szykować wodę do namoczenia płatka, potem go maczać ;) ja tylko szarpnę chusteczki i pampersa i tyle :) z wodą za dużo roboty jak dla mnie :P xx a ja znowu leżakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Rożek tak naprawdę mi przydał się tylko w szpitalu, bo te noworodki lubią być takie ściśnięte jak w brzuchu, a poza tym jak się nie ma wprawy w trzymaniu takiego malucha to w rożku jest łatwiej :) Ja biorę dla małej na pewno tetrowe i flanelowe pieluszki po 2 sztuki, pieluchy, chusteczki nawilżane, ten rożek, ubranka, czapeczkę i to wszystko. Niedrapki chyba odpuszczę bo przy pajacykach i bodziakach mam takie zawijane rękawki. Ciuchy moim zdaniem wziąć warto. Mojego syna ubrali zaraz po porodzie w te szpitalne i zawinęli w ten podkład na łożko który miał pełnić funkcję rożka i wyglądał jak dziecko niczyje ;) Kosmetyków nie biorę dla małej. Sudocremu nie używałam nigdy przy synu, a w szpitalach mają wypasione maści pośladkowe które bez problemu wydają w razie by się coś z pupą działo. xxxx Fotelik mam maxi cosi dla małej. Dla syna ten pierwszy i drugi też miałam maxi cosi, teraz ma Romera. Jestem zadowolona ze wszystkich. xxxx Gosia, dobrze, że po wizycie wszystko ok :) A wymaz to na paciorkowca Ci już pobierali?? xxxx Promyczek, właśnie ciągle mam zapytać o tą grupę krwi. W poprzedniej ciąży robiłam i mam w poprzedniej karcie, a w tej tylko wpisane ręcznie. Cały czas się zastanawiam czy u wieloródek to konieczne ją mieć w oryginale... xxxx Newt u nas w szpitalu jakbyś wniosła butelkę to by Cię zjedli ;) kategoryczny zakaz! Jeśli nie możesz karmić piersią to owszem, mieszankę od nich dostaniesz, ale podajesz albo z kieliszka, albo strzykawką po palcu. xxxx Agagula podziwiam za te wyprawy :) jak mam chwilę dłużej posiedzieć to tragedia, nie wyobrażam sobie jechać tak dłużej... Karolina, gratuluje zamążpójścia :) opowiadaj nam jak było. xxxx o! a ja akurat pamiętam, że rodziłam w skarpetkach :D bez stanika w samej koszuli i skarpetkach, bo mi w stopy wiecznie zimno więc na pewno wezmę no i pomadkę ochronną na pewno też, ale używam codziennie i mam zawsze przy sobie :) xxxx Pamiętajcie o sztućcach i kubku bez tego ani rusz :) A co do reszty to przecież mężowie i niemężowie zawsze mogą dowieść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×