Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Mania1989
Ne bylAm, stwierdzilam ze poczekam jeszcze tydzien, zobaczymy co sie bedzie dzialo. A ten tydzien mnie nie zbawi. Mam nadzieje ze jej przejdzie ten katar. A tak w ogole dziewczyny to czy to jest normalne zeby dziecko mialo katar od 3tygodni? I nic nie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Ja tez nie bylam. Poczekam zobacze czy Ta ospa sie pojawi. Tylko ze teraz to musze czekac z 3 tygodnie no ale trudno. Maniaa moze to jakis katar alergiczny. Moj kuzyn jest uczulony na jakies drzewa nie pamietam ktore I zawsze jak one kwitna to ma wlasnie katar I na jesien tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAntosi
Kilka stron wcześniej babcia czerwcowa pisała żeby na katar uciekać ten dołek między oczami ok 25 razy i ja tego spróbowałam i małej katar przeszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Anett:) fajnie ze tu jeszcze zaglądasz:) jesteśmy z tego samego miasta z PL i obie na emigracji:) Czy Twoja coreczka w UK od razu obywatelstwo angielskie dostała czy też miałaś problemy z dokumentami? My mamy trochę latania po urzędach i wizytę w ambasadzie zaplanowana na początek października po paszport, potem kilka tyg czekania mamy nadzieję że jeszcze w tym roku bedzie:) Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Katalpa, ale podpadłyśmy ;) ja uważam że każda z nas mam ma instynkt i powinna się nim kierować bo mama wie najlepiej co dla dziecka najlepsze;) I kończymy tą drażniącą dyskusję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Bawarka niestety nie zgodze sie z ta wyswiechtana definicja ze kazda mama wie najlepiej co dla dziecka dobre tak instyktownie. To znaczy w pewnym sensie tak ale na pewno nie zawsze. Uwazam, ze potrzeba duzo wiedzy ogolnej i samoswiadomosci zeby to zdanie moglo byc prawdziwe. Zeby mozna bylo miec wybor, rozne opcje, poczytac rozne stanowiska madrych ludzi etc a potem podjac decyzje. Jakis gosc tu pisal ze nigdy nie wierzy w internet. Ok, chyba musi spedzac cale dnie w bibliotece, hihi. W internecie mozna znalezc sporo wartosciowych artykulow i publikacji naukowych a nie tylko krotkich streszczen na portalach dla rodzicow. Polecam raz jeszcze blig hafija.pl dziewczyna pisze w oparciu o najnowsze badania i wytyczne swiatowych ugrupowan zdrowotnych. O rozszerzaniu diety tez jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
kurczę, a ja już myślalam wczoraj,że się Wam pochwalę,że Leoś sam zasął, bez "wiszenia" na piersi. A po 15 min ta sama jazda. I wrecz jest gorzej, bo w dzien bez tego też nie chce spać. Nie trwa to jakoś długo, ale zanim dobrze nie zaśnie nie wolno się ruszyc bo moj książe zasypia :D a najgorsze jest co mi w nocy robi na podbudce. Zawsze go najpierw przewijam, i po przewinięciu czyli jak już pozapinam tego pajaca co trwa wieki, bo Leonek strasznie nogami rusza spojrzy na mnie i kupa, zawsze gdy koncze przewijanie. Ale on ma wyczucie, i znowu przewijanie a on płacze głodny. I on też tylko czeka zawsze, zeby mu sciągnac pieluche, zeby siknąc, Specjalnie na to czeka rozbojnik moj. dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki od dziś cwiczę, stawiam na tabatę ponoc efekty swietne :) pozniej może na chodakowską się przerzucę . Tylko u mnie tak 0 kondycji, wiec zaczynam od zera. Moj cel-15 kg ( przed ciązą byłam już przy sobie) W ciązy nie pije gazowanego, nie jem słodyczy, tłustego, fast foodów wiec jakaś tam mini dietka jest plus ruch, jestem zmotywowana. Może któraś dołączy? Czy już wszystkie mają dopieszczoną figurę po ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1989r
Aleksandra jak juz mowilam u mnie z zasypianiem przy piersi jest dokladnie to samo :) I tez dopoki Lenka twardo nie zasnie nie man prawa sie ruszyc, taka dyscypline mi wprowadzila ;) Z tymi kupkami po przewinieciu Twoje dziecko chyba robi Ci na zlosc :p Co do cwiczen to zycze powodzenia. Mi do wagi sprzed ciazy zostalo dwa kg ale moze samo zejdzie bez cwiczen tak sobie tlumacze ;) Ehh nie wyspalam sie dzisiaj, snow Lena kupy nie mogla zrobic I pol nocy sie krecila I pchala a dopiero rano sie udalo no ale nocnieprzespana przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Aleksandra na co stawiasz? Na tabate czy sie zle napisalo? Ja musze przyznac, ze jak poloze dwojke spac i jest 20.30-21 to marze tylko o 2h wolnego na czytanie ksiazki, ogladanie serialu etc a czasem i tak jeszcze prasowanie, sprzatanie, gotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tulipka jaka masz róznice miedzy dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Tulipka, po co jatrzysz? Juz kilka dziewczyn zakonczylo temat, a Ty szarpiesz nerwy. Daj kazdej z nas decydowac o tym,co dotyczy jej dziecka. I właśnIE ze instynkt mamy niejednokrotnie sprawdza się lepiej niż caly tabun lekarzy. Bawarka, to az tyle jest papierologii? A mowia, ze tylko w Pl trzeba ksiegi zapisywac, żeby jeden swistek załatwić :-). U nas wszystko w porządku, kupki super, identyczne jak przed kleikiem, wczoraj wyszlismy na spacer i przynieslismy sobie koszyk maslakow, mialam obierania co niemiara... Mąż w delegacji, a u mnie sa rodzice, wczoraj bylam u kosmetyczki, dziś fryzjer. Babcia to jest to.... Yeah. ;-) Dolaczam do ćwiczeń, do zrzucenia 15-18 kg. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Bawarka nasza Lena w ogóle nie będzie miała tutejszego obywatelstwa, jedno z rodziców musi tu być przynajmniej 5 lat a my z mężem jesteśmy od 3. A z tymi papierami to mi nawet nie mów :\ czekamy aż treściowa wyślę nam polski akt ur i musimy pojechać do polskiej ambasady z prosba o wyrobienie polskiego paszportu dla dziecka. A z tym aktem ur tez było trochę mecyji, mam nadzieje, ze szybko teraz pójdzie, bo na święta jedziemy do Pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Aleksandra ja sie z checia bym przylaczyla :) do wagi z przed ciazy zostalo mi 3 kg ale zgubic bym chciala 5 kg :) ja cwicze jak mam czas a przy dwojce dzieci to tak 2-3 razy w tyg w zaleznosci jakie maz ma zmiany by posiedzial z chlopakami. Tez pije wode nie gazowana nie jem fast foodow jednak nieraz skusze sie na cos slodkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haneczkowa Mama
Tulipka popieram całym sercem. A to ze dziewczyny zakończyły dyskusję odnośnie karmienia nie znaczy ze nie można juz wyrazić swojego zdania. Katalpa troche pokory wobec innych ludzi. W imię bycia matka swojego dziecka macie prawo robic mu krzywdę na kolejne lata? Później są konsekwencje widoczne a nie teraz. I mówię ogólnie juz abstrahując od Was. Zarówno karmienie jak i pielęgnacja ma wpływ na cale dalsze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Justyna-ale pisałaś,że tylko wieczorem to jest, a u mnie też tak było a już i w dzień przed zasnięciem, dobrze,że nie w nocy-odłożony od razu zasypia:) Tulipka- dobrze napisałam, tabata to czterominutowy trening metaboliczny:) Katalpa-o czyli zbliżone kg mamy do zrzucenia Aska-a Ty chyba z kosci na osci- kojarze ze zdjęcia z poczty ze szczuplutka jesteś:) ale najgorzej zrzucic te ostatnie kg, moja waga stoi, sprzed ciazy 3 kg zostały i miesiac stoją Ja się biorę solidnie za pracę nad sobą! 15 kg bedzie cięzko, ale bede systematyczna i sumienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
tulipka-ja też uwielbiam czytać ksiązki, ale wieczorem zwyczajnie padam i nic mi się nie chce, głowa a poduszkę i spie:) Ja już nie prasuje ubranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mania- moze dla Ciebie to będzie jakas podpowiedz odnosnie katarku- moj Leon też miał ciągle katarek , a prałam tylko jego ubranka w proszku dla dzieci, a odkad zaczęłam swoje i meża to przeszło. Moze nasz plyn do plukania go drażnił czy coś, albo zbieg okolicznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja o zywieniu dziecka nie będę pisała aż do 5.10 godz 3.45 kiedy to moja mała oficjalnie skończy 4 miesiące i będzie rozszerzanie diety dozwolone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anett my juz mamy pl akt urodzenia i właśnie "tylko" ambasada nam zostaje i czekanie na pesel i paszport (ok 6-8 tyg). Także chyba od razu wyrobimy tymczasowy żeby się moc gdzieś z małą ruszyć- zwłaszcza teraz jak kontrolę na granicach są itd. Także jak będziesz miała możliwość to tez tymczasowy zróbcie, żebyście na pewno na swieta zdążyli;) Oj tutaj tez jest papierologii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra ja mam jeszcze 3 kg sprzed ciąży i juz od jakiegoś czasu ćwiczę;) Brzuch mam płaski (aż się sama dziwie), największy mój problem to udziska :( Ciężko się zmotywować przy dziecku i całej domowej robocie do tej godzinki 3 razy w tygodniu, no ale trzeba coś robić. Ja zaczynałam od przysiadów żeby się rozruszać przez 3 tyg, teraz ćwiczę z YouTubem- zawsze to jakieś towarzystwo:) Poza tym codziennie 1-2 godz spaceruje z małą co też jest jakimś ruchem;) dodatkowo zakładam ciężarki na nogi dla wzmocnienia efektu hehe:) Oczywiście trzymam kciuki i zachęcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Bawarka- podziwiam Cię! Super. A jakieś efekty już są? Czy dodatkowo masz jakaś dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Haneczkowa, o jakiej pokorze ty mowisz??? Tulipka juz wyrazila swoje zdanie i to dosc dosadnie, po co to walkowac? Nie popieram wprowadzania owocow w 3 miesiacu, ale nie bede tu linczu przeprowadzala. Moze zajmijcie się tymi, które naprawde o swoje dzieci nie dbaja. Wiec Haneczkowa, nie o pokorze, a o dystansie Ci napisze. Ja tez się biorę za ćwiczenia, brzuszki plus rower stacjonarny - zobaczymy co wyjdzie :-) Ale za.wszystkie ćwiczące trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra dzieki za podpowiedz. Narazie sprobuje z tym uciskaniem, moze to cos da. Aleksandra ty tez hestes po cc z twgo co pamietam, tak? Zaglebialas juz temat cwiczen jakie mozna typowo na wzmocnienie miesni brzucha robic? Mi lekarz przez 3 mce zakazal cwiczyc brzuch a dzisiaj oto mijaja te 3mce. Moja Martynka juz taka duza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Aleksandra moze wydaje sie nie duzo kg ale tak jak mowisz te ostatnie kg najdluzej sie trzymaja ;) a za Ciebie 3mam kciuki dasz rade ;) Moj malutki w pon skonczyk 3msc i wazy 7,5 kg a co najbardziej mnie cieszy robilismy wyniki i wyszly prawidlowe nie ma anemii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra: w ciazy przytyłam ok.15 kg, pierwsze 10 kg samo spadło w 2 tyg mniej wiecej od porodu, a z tych 5 pozostałych 2 juz nie ma, a z 3 jeszcze walcze- najgorsza ta końcówka:) Kiedyś za "czasów młodości" chodziłam na aerobik brzuch-uda-pośladki i miałam super figurę, to co proponuje Chodakowska to praktycznie te same ćwiczenia, które tam robiłam, wiec jestem dobrej myśli i polecam też Tobie Chodakowska oczywiście po przygotowaniu się wstępnym, bo tak na 1 rzut to może być za ciężkie i zakwasy murowane. Aska: wow duży ten Twój synek, super rośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do książek to ja też uwielbiam czytać i mam taki sposób ze czytam małej na głos:) ja mam relaks a ona słyszy głos mamy- dwie pieczenie na jednym ogniu:) póki nie rozumie co czytam jest ok, jak porośnie przerzucę się na literaturę dla najmłodszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do książek to ja też uwielbiam czytać i mam taki sposób ze czytam małej na głos:) ja mam relaks a ona słyszy głos mamy- dwie pieczenie na jednym ogniu:) póki nie rozumie co czytam jest ok, jak porośnie przerzucę się na literaturę dla najmłodszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytam mojej małej na głos moje książki- dwie pieczenie na jednym ogniu, ja mam relaks a mała czytankę;) będzie funkcjonować dopóki nie rozumie, później się przerzucę na literaturę dla najmłodszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×