Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

tak to też na infekcje :( bo niestety podczas ciąży zmienia nam się ph miejsc intymnych. W 6 tygodniu pojawiło się pieczenie więc biegusiem do lekarza :( na szczeście udało się infekcje zatrzymać stosując probiotyki. Do tego doszły wymioty ( takie że potrafie w toalecie spędzić za jednym podejściem 1,5 godziny ) zalecił mi brać ten właśnie specyfik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Witam, chcę się do Was dołączyć. Termin 10.06 pierwsza ciąża jeszcze 27 lat:) właśnie wróciłam z wizyty i dzidzia ma 1,70 cm. Widać już rączki, nóżki- wspaniałe uczucie. Dolegliwości straszne- mdłości i ból żołądka- taki na maksa. Lekarz przepisał mi reni i mam ogromną nadzieję, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest właśnie dziwnie. Mdłości pojawiają się za każdym razem kiedy coś zjem typu obiad czyli konkretny posiłek. Na szczęście nie zawsze kończą się wymiotami. Kiedy jednak się tak stanie i całą toaletową operację mam za sobą czuje tak potworny głód, który muszę zaspokoić. I znów szykuję sobie coś do jedzenia. Mąż się śmieje, że zachowanie kobiety w ciąży jest bardzo nieprzewidywalne. Może dlatego moja waga nie zmniejsza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to też biedna się meczysz strasznie:-( ja na szczęście tam na "dole" mam na razie wszystko ok.Nic nie piecze,oby tak zostało. Właśnie zjadłam rosół,to chyba teraz jedyna rzecz która mi przechodzi przez gardło i smakuje,już drugi raz w tym tygodniu go gotowałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kathana:-) ja po wymiotowaniu właśnie nic nie dam rady przełknąć,staram się ale jest cholernie ciężko. Dlatego ja lece na wadze. Ale pije ile dam radę,bo nie chcę skończyć w szpitalu z odwodnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kochane do Was pytanie czy któraś jest w ciąży po przebytej cesarce. Nie wiem czy takie uczucię "ciągnięcia" w podbrzuszu to właśnie spowodowane jest bliznami na macicy i powłokach skórnych? Nie boli mnie nie kuję tylko tak ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muniek może faktycznie gotuj te pyszne rosołki, może one choć trochę złagodzą skutki wymiotów. Ugotuj zamroź będzie zawsze pod ręką :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Muniek, ja mam jedzeniowstręt i nawet picie mnie obrzydza. Wciskam na siłę, bo muszę. Jak widzę reklamy w tv o jedzeniu to miskę podstawiam. Biorę duphaston i to niestety potęguje efekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
nick...........wiek..........termin porodu......która ciąża..........płeć joaaaaa______33_______2.06___________1___________? kokosek89____25______2.06____________2___________? Anett304______23_____3.06____________1___________? yoasiunia______25_____8.06___________1___________? razem_razniej___20_____9.06___________1___________? Kathana________27-------10.06___________1__________? Asinek1980_____34____12.06__________3___________? Muniek84______30_____13.06___________1___________? gocha89_______25_____15.06___________3___________? Zu_85__________29____15.06___________2___________? Adrianna86_____28_____15.06___________2__________? monika62015__________18.06___________1 ___________? Weronique33____33_____23.06__________2____________? Lila1976 _______29_____23.06___________5___________? Aliszon_______23_______24.06__________2____________? Vita84________30________ 26.06_________1___________? Trufla33_______26______28.06__________1___________?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie plany na jutro . pytam czy podobnie jak ja mam do przejechania w sumie 260km i ciekawa jestem czy i ile razy będą zaliczane krzaczaste pobocza wpisane w miejsca postoju ciężarnej kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamrozić nie mam co bo do kropli zjadam :-) Z racji tego że mieszkam w Niemczech,ominie mnie jutrzejsze święto.Mamy ponad 700km więc w tym stanie chyba bym umarła siedząc w aucie tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 28
hej , chcialabym sie do was dolaczyc, wg kalkulatora internetowego jestem w 6 tc. to moja 3 ciaza. narazie nie mam mdlosci(hurra) w poprzednich ciazach mialam. wymioty codziennie az do porodu. w ktorym tc wam sie zaczely wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie było całkiem całkiem z tymi mdłościami ale niestety teraz jest gorzej i mdli mnie okrutnie co ranek :((( Nie wiem jak u Was, ale u mnie już widać zaokrąglony brzuszek co mnie bardzo cieszy :)) na szczęście jeszcze się mieszczę w spodnie tylko pasek lżej dopinam. Współczuję wszystkim Dziewczynom, które czeka jutro dłuższa podróż.. ja mam blisko na groby, może nawet na piechotę pójdę jak będzie znośna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Kupiłam wczoraj śliwki susz zalałam wrzątkiem zaparzylam i wypiłam oraz zjadlam rownież śliwki B pomogło Owszem nie obyło sie bez czopkow ale przynajmniej ruszyło:) Ja jestem po cesarce i nie mam żadnego uczucia ciągniecie...ale opisz dokładnie o co chodzi i czym to sie objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMD86
witam ponownie! ja juz po badaniach krwi a tak panikowałam :P wszystko OK - koszt niby na promocji dla kobiet w ciąży .....a ponad 200 zł ale kamień z serca ja mam 28 lat i termin na 18 czerwca (aktualnie 7 tydzień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMD86
a co do mdłości stosowałyscie może lacidofil ? mi to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMD86
chcialam zapytac czy wam tez tak wypadaja włosy? bo mi garsciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;-)hej Nati mi wymioty zaczęły sie właśnie w 6tc:-( Amd86 to za zwykłe badania musiałaś tyle dopłacić?wydaje mi się to dużo,tym bardziej że u nas za to nie płacę,tylko za te dodatkowe (np.toksoplazmoza, a reszty nie pamiętam nazw bo dosyć trudne),z tym że miałam możliwość wybrania które chce,zdecydowaliśmy się z mężem na wszystkie,bo lepiej mieć pewność że wszystko jest ok. Mi włosy wiecznie wypadają,także teraz różnicy nie widzę.Za to moja twarz,dekolt i plecy są w strasznym stanie,tyle pryszczy nie miałam nawet jak nastolatką byłam.Coś paskudnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zaparcia polecam dziewczyny polskie jabłka :D Ja robię sobie soczki z jabłek świeżo wyciskane z imbirem, kupne soki z jabłek i jem jabłka pomaga, przynajmniej mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Muniek84 to gdzie robiłaś badania przez NFZ? Czy jest możliwość zrobienia badań przez NFZ chodząc do pryw ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronique33 jak już kilka razy wspominałam mieszkam w niemczech i tutaj mamy właściwie wszystko na kase chorych,oprócz tych właśnie dodatkowych badań.A jak to wyglada na NFZ to niestety ci nie pomogę,bo czytałam nieraz wypowiedzi dziewczyn i chyba wszędzie jest inaczej.Musisz po prostu zapytać u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrianna86
Hej Dziewczyny! U mnie samopoczucie świetne. Mialam tylko jeden słaby tydzień. Mdli mnie tylko kiedy mam pusty żołądek więc staram się często jeść.Zaliczyłam 5 godzinną podróż autobusem (w jedną stronę) i tez wbrew wcześniejszym obawą było ok.Przygotowałam wcześniej kanapki i herbatę w kubku termicznym.Bardzo pomogły,zero mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Jestem już w domu, choć nie ukrywam jestem zmęczona. Ogólnie przejechaliśmy około 270km, niewielkie mdłości ...pomagały miętowe mentosy. Bardziej dokuczał mi zapach palonych zniczy. Rodzinka zauważyła już zaokrąglający się brzuszek:) ale w poprzednich dwóch ciążach też szybko było widać. Tym razem nie mam żadnych skórny zmian typu trądzik czy porostu pryszcze. Ale w poprzednich ciążach niestety były, tak do około końca pierwszego trymestru... Mamy dwóch chłopców może to znak na dziewczynkę :)))Choć oczywiście czuje, że to będzie kolejny synuś. Jeżeli chodzi o włosy to w ciąży mam lepsze, wypadać zaczną po porodzie. To uczucie " ciągnięcia " nie sprawia bólu jako takiego, ale w miejscu szwu przy dotyku jest takie odrętwiałe i jak zbyt długo jestem w pozycji siedzącej to czuje właśnie ciągniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Asinek zgodzę sie z Toba włosy wypadają po porodzie Jak bym Wam pokazała aktualne a jak karmiłam piersią to byście pomyślały ze inna osoba Robicie zdjęcia selfie brzuszka? Ja sobie dzis uświadomiłam ze czas najwyższy :) potem taka fotorelacja to niezła pamiątka. A propo brzucha smarujecie sie czymś na rozstępy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już robiłam selfie brzuszka:) robilismy też z mężem mała sesją zdjęciową. Myślę, że będziemy powtarzać takie fotki co tydzień i potem będzie z tego ładna pamiątka :))) Ja się smaruję balsamem Palmers'a przeciw roztępom. W pierwszej ciąży też go stosowałam i na szczęście żadnych rozstępów nie dostałam :))) Chociaż wiem że to też kwestia genów a nie tylko smarowania kremami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Ja tez muszę zacząć klikać zdjęcia bo w 1 ciazy olalam to i dzis żałuje. Tez nie mam ani 1 rozstępu po 1 ciazy tez uwazam ze to genetyczne ale nigdy nie wiadomo Wpadlam na pomysł ze moze byśmy pochwaliły sie zdjęciami naszych brzuszków? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie muszę sobie też zdjecie jakieś zrobić,już pare dni się zbieram do tego,ale ta moja skleroza... Podziwiam was dziewczyny że miałyście na tyle siły i taki szmat drobi przejechać.Chociaż powiem wam,mam nadzieję że nie zapesze,wczoraj i dziś zero wymiotów;-) od razu lepiej się czuje,mimo że mdłości i tak są.Gdyby tak zostało byłoby cudownie!! Co do smarowania brzucha,to własnie przymierzam się żeby cos sobie kupić,tylko właśnie nie wiem co.Ale coś czuje że rozstępy i tak się pojawią,taką mam skórę. Nie mam nic przeciwko pokazaniu zdjęcia,ale myśle że u mnie to za wcześnie,bo właściwie nic nie widać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronique33
Ale o to chodzi zeby umieszczać zdjęcia w 1 trym potem w nast i stworzymy nasza mini kronikę:) ja dzis zrobię jako 1 tylko jakiś serwer muszę dolapac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, u mnie mdło...byłam wczoraj na cmentarzu na mszy, niestety perfumy na ludziach zmieszane ze sobą plus kolacja u rodziców w postaci kapusty z mięsem mielonym sprawiły, że sobota minęła mi bardzo źle. Pomagają mi tylko mandarynki :-) . Obserwuję, że raz jest lepiej raz gorzej z tymi mdłościami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×