Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Wera33
Do Zaniewskiej do Chrzanowa Bylam tez u Bieli spoko jest duzo moich znajomych chodzi do niego a bedziesz rodzic w oswiecimiu? Ja sie zastanawiam miedzy chrzanowym a Oświęcimiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Maz każe do katowic na Lubinowa ale komu sie tam bedzie chciało jeździć jak urodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzić będę w Rybniku, tak jak poprzednio. Mój gin pracuje w tym szpitalu i bardzo sobie chwalę jego opiekę w ciąży i w czasie porodu. Z racji przebytej cesarki, wieku i z choroby pierwszego dziecka znów czeka mnie cesarka. Z mojej strony brak zarzutów co do opieki w tym szpitalu. Współczuje jeśli któraś ma inne doświadzczenia ale w moim przypadku było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Zastanawiam się jeszcze- trochę czasu zostało:) myślę, że jak wszystko będzie ok i nie bedzie wskazań do cesarki to w Oświęcimiu, bo na miejscu. Znajomi polecają eskulap w Bielsku, właśnie Katowice i ostatnio Mikołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinek dziękuje , dziś o niebo lepiej sie czuje. Chyba mamine sposoby w końcu działają i zaczynam wygrywać z chorobą. Ja też już czasem przeglądam sobie wózki i mam już nawet kilku faworytów. Córci kupiliśmy 3w1 , a spacerówkę do samochodu po roczku i tym razem też tak będzie. Mamy taki zwyczaj że chodzimy na mega długie spacery, często po lesie i nie wyobrażam sobie od początku użerać się ze spacerówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzież to założycielka topiku? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathana co do esculapa to też słyszałam że jest w porządku,ale słyszałam też że tam nie ma za dużej opieki,tzn w razie jakiś komplikacji przewoza do szpitala. Nie wiem ile w tym prawdy,ale jakby coś to zrób sobie wywiad. Aliszon cieszę się że już wracasz do zdrowia,jednak każda mama potrafi najepiej zadbać o swoje dziecko ;-) moja właśnie jutro przyjeżdża na tydzień,ale się cieszę!! A wózek też myślałam taki 3w1,ale jeszcze musimy to przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja już po wizycie. Jestem mego szczęśliwa bo wszystko jest w jak najlepszym porządku. wyniki badań mam doskonałe, a co najważniejsze mój maluszek ma się świetnie i mierzy już 1.50cm :) Serduszko pięknie bije, aż mi się łezka w oku zakręciła jak zobaczyłam, a mąż się szeroko uśmiechnął.A ja głupia tak się denerwowałam wszystkim i niepotrzebnie. Kolejną wizytę mam za 4 tygodnie i na tą wizytę już idziemy z naszą Córeczką. Akurat to będą Mikołajki więc będzie miała myśle wspaniały prezent. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i z wrażenia zapomniałam napisać wg usg termin porodu mam na 21 czerwca, czyli na moje imieniny:) Jeśli się uda to dostanę najpiękniejszy prezent imieninowy na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja tez planuje rodzic na lubinowej, i korzystam z lux mery na szczęście jestem z Katowic i tych placówek tu sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathana proszę dowiedz się szczegółowo co do opieki po porodzie właśnie w Bielsku w Eskulapie. Moja znajoma na własne życzenie wybrała tam zabieg cesarki ( bo pierwszy poród miała bardzo ciężki i bała się poprostu). Niestety wypuszczono ją po 2 dobach mimo, że stan zdrowia był nienajlepszy. Przepłaciła to pobytem prawie 3 tygodniowym w szpitalu bo rana była źle zszyta i zabezpieczona. Rana zainfekowana, ropiejąca poprostu nie wspomina tego zbyt dobrze. A na wypisie miała napisane na własne rządanie. Napisałam to, nie żeby odradzać ale wzbudzić czujność. ;) Aliszon super, że z Tobą już lepiej a i maluszek ma się dobrze. Ja mam wizyte 19 i nie mogę się już doczekać. Co do wózka to napewno 3w1 choć z doświadczenia wiem, że spacerówkę taką miejską łatwo składaną też trzeba bedzie kupić.;) Z młodszym synem pobiłam sama siebie wymieniając wózki 4 razy ( spacerówki) bo zawsze było coś nie tak. Należy podejść do tego wyboru z dystansem bo ideału nie ma, tak myśle. Miłego wieczoru :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jest tutaj ktoś z północy Polski? ja mieszkam na pomorzu ale widzę że tu większość z południa... Ja praktycznie wszystko mam dla Maleństwa po moim Synku:) chociaż jak będzie dziewczynka to pewnie dokupię jakieś sukieneczki :) A miałyście już to badanie przezierności karkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zu_85 mam rodzine na pomorzu:) ja po swojej córci mam sporo ubranek , trochę zabawek itd. nie mam wózka, łozeczka i bujaczka- wszystko to oddałam znajomej która zaliczyła wpadkę i nie miała zbytnio pieniędzy na wyprawkę. chociaż i tak te 3 rzeczy kupiłabym nowe, bo tamte po córce wszystkie były już wcześniej używane przez mojego chrześniaka. Co do usg mam się na nie umówić przed 6 grudnia czyli przed nastepna wizytą. Będę je robić w prywatnej klinice w wawie i koszt tego badania to 250zł. A jak u Was? Jak to wygląda u tych dziewczyn które chodzą do gina na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ale jakie Usg kosztuje 250zl o co chodzi konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Powiedzcie coś o tym badaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to usg to dokładne badanie usg z oceną przezierności karkowej. Mój gin powiedział że obecnie każda kobieta w ciąży niezależnie od wieku powinna mieć wykonane to badanie. Robi je się pomiędzy 11 a 14 tygodniem. Mój gin mógłby zrobić mi je u siebie, wtedy zapłaciłabym 150zł. Jednak w tej klinice do której będę się zapisywać jest o wiele lepszy i dokładniejszy sprzęt więc stwierdziliśmy z M że oszczędzać nie będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem czy jeśli ktoś chodzi do lekarza na nfz to też zostanie mu zlecone to badanie. Zalecane jest przez Polskie Tow Gin więc na logikę lekarz na nfz też powinien to badanie wykonywać , tylko ciekawe czy nieodpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę kupić całą wyprawkę. Bartek ma 5 lat więc nie trzymałam żadnych rzeczy, z natury jestem " rozdawaczką" wszystkie rzeczy rodzącym znajomym i rodzinie rozdałam. Zu_ mam rodzinę w Szczecinie bo tam się urodziłam ;) i mieszkałam do 7 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja tam dziewczyny samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aliszon,jesteś z Warszawy? Do której kliniki idziesz na to prenatalne badanie? Jest tutaj ktoś jeszcze z Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja mam prenatalne na 10.12 I tez prywatnie za 300zl Nie wiedziałam ze sa lepsze i gorsze sprzęty Po co w sumie robicjuz lepiej dopłacić i mieć b profesjonalny wynik Nie wiem czy szukać gdzies taniej Ja mam zlecone w feminie w Katowicach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Jeszcze ginekolog kazała zrobic posiew z pochwy . Nie wiem w sumie po co mi to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera33 Tu sie jednak nie zgodze.Najgorszy blad jaki popelnilam z pierwszym dzieckiem to brak gondoli.Musialam pozniej dokupowac wozek i byly cyrki. Jak wyobrazasz sobie chodzic na dlugie spacery z dzieckiem w takim foteliku?Jest on dobry na szybkie zakupy,wypady do lekarza itp ale takie malutkie dziecko nie powino spedzac w tej pozycji wiecej niz dwie godziny. Z kolei nie wyobrazam sobie nie wychodzic z czerwcowym dzieckiem na dlugie spacery na swiezym powietrzu.Wypady do lasu czy na plaze. Co do Maca to fajna podwiezdupka ale typowo chodnikowa/galeriowa.Na trudniejszym terenie juz sobie nie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja mieszkam w Wołominie , 25 km od Warszawy. A klinika w której będe robiła to usg to Pro Life Medical Care na Placu Przymierza 6. Tam przyjmuje mój lekarz, najlepszy po słońcem:) Wera33 my z mężem stwierdziliśmy to samo że jak robić to już zapłacić więcej i mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianna86 zgadzam się z Tobą w zupełności, najpierw 3w1 a dopiero jak już bobas zacznie siadać spacerówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werys
Hej podczytuje was prawie codziennie,napisałam już nawet dwa posty :). Widze ze piszecie o esculapie i o Łubinowej ,tak się składa że pierwsze dziecko rodziłam w 2009r.w Bielsku a w 2013 na Łubinowej i w razie jakiś pytan chcętnie pomogę.Mieszkałam w cieszynie a obecnie w DE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja chętnie podpytam o lubinowa co prawda czytałam opinie ale wolałabym tak z 1szej ręki :). Robiłaś tam wszystkie badania ? Jak przebiegał poród ? Naturalnie czy cesarka no i czy korzystałas z pokoju premiom może ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werys
Zaczne od tego ze nie chodzilam tam do zadnego gina. Na pierwsza wizyte przyszlam w 35 tc.zrobiono mi usg. I dostalam skierowanie na porod.koszt wizyty200zl.zapisalam sie na kosultacje do anastezologa bo chcialam dostac w razie czego znieculenie .to bylo cos kolo 37tc.na do porodu musialam miec zrobione badania .krew,mocz,krzepniecie krwi.badania robilam u siebie w cieazynie. Porod sn.co bardzo mi sie podoba na lubinowej to to ze staraja sie bardzo by nie nacinac krocza.podczas przerw miedzy sk.polozna sukcesywnie masowala krocze nie peklam :).porod byl na prawde tam nie najgorszym doswiadczeniem nawet milo wspominam ten dzien,wszysxy mili i bardzo ponocni. Moge polecic z czystym sumieniem,gdybym mieszkala w pl.3cie dziecko przyszlo by na swiat wlasnie na lubinowej. Ps.sale mialam normalna dwu osobowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Np to cieszę się ze taką opinie ma ten szpital. Będę tam robiła prenatalne bo gin mam z luz medu. Jesteś w 3 ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×