Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Duzo milosci z okazji walentynek:) moze na chwile zapomnimy o naszych problemach i stresach ciazowych i popiszemy sobie jak w tym wyjatkowym stanie spedzamy dzien zakochanych? My niespecjalnie obchodzimy te swieto ale teraz kiedy niezbyt mozemy pozwolic sobie na romantyczny wieczor pod kolderka mam na to najwieksza ochote.Tez tak macie? No i ograniczymy sie do zamowienia oobiadku aby tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Wiem, że za wcześniaka uznaje się dzieci powyżej 2,5 kg więc napisałam, że najlepiej żeby ważył więcej, a przynajmniej te 2,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mam grander tutek pley i jak dla mnie jest super. Ja dziś walentynki pracowicie. Od rana na zakupach.Teraz leźe. Ten dzień przeminą remontowo. Moźe teraz pizze zamówimy ale mie wiem bo zgaga mnie męczy. MAM ZAPARCIA. Te kłucia to są spowodowane tym,źe szyjka jest któtka i dziecko uciska na nią główką. Ja tek mam bardzo często. Dziś pojawił sie taki śluz więc moźe cos ruszy u mnie bo teraz się obawiam,ze przenosze i będą mi wywoływać poród a tego wolała bym uniknąć bo po oksytacynie bardziej boli. Jeśli chodzi o poród to ogólni bezpieczny termin jest po skończonym37 tc ale dziecko jest wtedy jako wcześniak dopiero po 38 tc nie jest wcześniakiem. Jeśli o wage chodzi to moja siostra rodziła w 37tc i jest wcześniakiem mała a jej sąsiadka w pokoju teź w 37 tc i dziecko miało przeszłe 3 kg i teź jest wcześniakiem więc to nie do końca paterzą na wage. Jak kobieta ma problemy z cukrzyca to dzoecko w 36tc moze miec duze dzie ko a mimo to jest wczesniakiem. Tu chodzi bardziej o to ,ź3 dziecko urodzone w 36 tc moźe jeszcze samodzielnie nie oddychać. Jednym słowem to taka loterja. W 37 tc juź maluszek samodzielnie oddycha. jeśli chodzi o tc to szpital zawsze liczy te skończone. U mnie dziś jest 37 tyg i 4 dni ale w szpitalu wpisali by mi, ze urodziłam w 37 tc. Dopiero w e wtorek będzie skończony 38tc. Asia co tam u Ciebie. Nic nie piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć , przepraszam że tu pisze ale nie moge znaleźć watku. A że jesteście doświadczone bardzo bym chciała usłyszeć wasza opinię. Ostatnią miesiaczkę miałam 17.01 w 20dniu cyklu kochałam się bez zabespieczenia z mężęm , stsounek przerywany ale trwało to krótko jakieś 30sekund po czym z prezerwatywa. Tego dnia miałam sluz biały, gęsty o kwaśnym posmaku. Cykle mam zazwyczaj 28-29dniowe. Dziś jest 29dc a @ nie ma. Mam okropną suchość w pochwie, zero jakiegokolwiek śluzu. Po zbadaniu szyjki stwierdzam że jest ona twarda dość nisko. Czy mogłam zajść w ciążę ? Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaDwochCoreczek
Hej :) Wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek :) Ja juz torbe spakowalam. Dorzuce jeszcze szlafrok na koncu. Wszystko prawie poprane. Poprasowane. Recznk z kapturkuem tylko. Pokrowiec z materaca upralam bo mam po starszej corce. Od wczoraj mam mega zapchan nos. Umieram. Lecze sie czosnkiem. Herbata z malinami. Wszyscy mi mowia ze mam wielki brzuch i z dziecko bedzie duze :) we worek wizyra u giba. Usg i ustalenie terminu cc. We czwartek jeszcze czeka nas wizyta u okulisty ze starsza corka w pobliskim miescie. Takze rodzic mog pozniej... Ulubiona po porodzie bedziesz myslala jak to blo spokojnue lezec. Nocne pobudki. Dieta karmiacej ale poiem Ci ze i ak jest super. Poza tym moze Twoja dzidzia bedzie spokojna :) damy rade!!! Marlenka m mamy chyba taki sam termin na 3 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latorek
hej dziewczyny widzę że u nas marcowek spokojnie, chwilowo zastój :-) tylko Asia się coś nie odzywa , ciekawe czemu... my dziś też spokojnie bez rewelacji bo kochać się trzeba cały rok a nie tylko 14go ;-) no ale jakieś kwiatki i czekoladki symbolicznie były :-) u mnie mały jakoś dziwnie się kręci, bardziej jakby tak powoli się wyciągał niż kopał. pewnie mu ciasno już. wszystko mam już poprane też tylko torbę spakować ale jakoś nie mam wizji na nią :-) na przeziębienie polecają ten syrop dla ciężarnych z malin i czosnku, trochę go nawet piłam jak byłam podziebiona ale nie wiem na ile mi pomógł szczerze powiedziawszy. wiecie co.zauważyłam ostatnio? jak odsłonie brzuch to.widzę takie pulsowanie brzuszka jakby w rytm serca, nie jest to czkawka na pewno. oczywiście martwię się nawet takimi rzeczami, czy to zdrowy objaw, w.ogóle mam jakiś ostatnio lek czy wszystko dobrze, czy nie obkreci się pepowina, chyba za długo nie miałam.usg i się martwię co się tam dzieje w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczyny:) Ja właśnie piorę ostatnią partię ciuszków. Muszę jeszcze uprasować koszule te do karmienia i włożyć do torby szpitalnej. Tak swoją drogą to ciężką mam tą torbę. A Wy pakujecie rzeczy dla siebie i dziecka w jedną czy osobno? Latorek rozumiem Cię, bo ja też mam coraz większy lęk przy końcówce ciąży. Też boję się, że mały albo się owinie pępowiną, albo że ma za mało wód płodowych itd. itp. Wiadomo martwimy się żeby ciąża skończyła się dobrze. Ja niby usg mam co wizytę, teraz we wtorek miałam, ale i tak zdaję sobie sprawę z tego, że gdyby cokolwiek miało się stać to trzeba by było codziennie to usg robić sprawdzać czy wód nie ubywa i w ogóle. I i tak się martwię. Także ten lęk jest wpisany w naszą rolę :) Pozostaje nam wierzyć, że będzie dobrze. Nasza Asia może urodziła :) Miejmy nadzieję, że niedługo się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Latorek a to pulsowanie brzuszka to może być Twoja tętnica, albo czkawka, bo że serduszko dziecka to raczej mało prawdopodobne (ale to byś poznała bo bije dużo szybciej niż Twoje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latorek
ulubiona ja chyba spakuje się w dwie bo nie mam.takich dużych toreb żeby wszystko zmieścić. chociaż nie wiem wciąż nie jestem spakowana bo wydaje mi się ze mam tyyyyle czasu. wczoraj się zaslodzilam z.mężem deserem lodowym z.bitą śmietaną jeszcze a dziś objadlam się czosnku, ale funduje mojemu synusiowi smaki, ciekawe czy dziś będzie miał czkawke hehe :-) co do tego pulsowania to pewnie masz rację że to tetnica bo czkawka na pewno nie. czkawką jest mocna i czuje ja w dole bardziej, skacze mi i tak cały brzuch a to jest takie delikatne- niewyczuwalne tylko widoczne :-) tak mnie dziś plecy bolą W krzyżu ze nie mogę ustac ale idę zaraz na spacer z psem, muszę się zmusic bo ładna pogoda jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latorek
A jeszcze chciałam się Was spytać w jakiej pozycji Wasze dzieciaczki kopia najbardziej? bo u mnie zauważyłam że jak leżę na boku- bez różnicy który- to on prawie w ogóle nie kopie a jak leżę w takiej pozycji pół siedziacej to szaleje bez granic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziorek88
Latorek ja te widzę na swoim brzuszku takie lekkie pulsowanie ale się tym nie martwię to raczej normalne tak jak pisałyście myślę, że to moje serducho i krew tętniąca w tętnicach. Ja też zaczęłam pakować torbę do szpitala, ale na razie niewiele tam mam jeszcze muszę dokupić parę rzeczy i obawiam się, że sam szlafrok zajmie pól torby więc też rozpatruję dwie bądź pożyczę jakąś większą od kogoś. Co do pozycji kopania to ja właśnie jak się kładę spać i leżę na boczku to wtedy mały się wierci jakby chciał się jeszcze pobawić przed spaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczyny :) dalej tutaj cichutko. Ja dziś byłam na KTG i nie wyszedł mi nawet jeden skurcz. W ogóle odczuwam jakby brzuch nie był już taki twardy jak jeszcze przed tygodniem. Czyli faktycznie sprawdza się to, że jak zbliża się termin donoszenia to okazuje się, że wcale nie tak szybko urodzimy i prędzej przenosimy :) Jutro idę na USG do szpitala, bo stwierdziłam, że chcę przy końcówce raz na tydzień do małego zaglądać i sprawdzać jak wody i w ogóle. Miałyście już pobierany wymaz na GBS ?? I jeśli tak to ile czeka się na wynik? Bo ja będę mieć pobierany dopiero w przyszłym tyg. i nie wiem czy do porodu mi ten wynik przyjdzie :/ Latorek mój mały to wierci się w różnych pozycjach, najczęściej jak leżę na prawym boku lub na wznak - ale to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latorek
hej hej :-) ja też dziś miałam wizytę u lekarza i pobierany badanie gbs- coś mi.mówiła że do końca tygodnia powinny być wyniki. także chyba się trochę czeka. coś chyba mówiła 3 dni. szyjka nic a.nic mi się nie skrocila i żadnych innych objawów więc chyba będę nosić ciąże jak slonica :-) jedynie co to 27 lutego idę na ust ciąży tzn zwazyc i pomierzyc małego i takie tam. to jest właśnie ten problem o.którym wam pisałam że lekarz.mój nie robi takich badań tylko trzeba się rejestrować do innego. na szczęście nie dostałam ochrzanu za te 2 kg w ciągu 3 tygodni :-) łącZnie mam 8 kg do przodu do teraz czyli 36 tydzień. no ale ja wiem skąd te 2 kg bo jem słodycze jak opetana. wszystko co czekoladowe musi być moje a szczególnie są takie pyszne kulki czerwone z linda no po prostu bajeczne polecam wam hehe :-) :-) ja dziś ogólnie tryskam energią, byłam u lekarza później zalatwialam kserokopie dokumentacj od ortopedy na cesarke bo mam przepukline duża w kregoslupie i jeszcze o smyka zahaczylam. mam nadzieję że tak się utrzyma do końca ciąży :-) :-) a Asia dalej cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latorek
A czy któraś się zdecydowała na pieluchy Dady z biedronki? koleżanka sobie bardzo chwali i mówi że są tak samo dobre jak pampersy. powiedziała że są teraz w promocji jakieś ogromne paczki ze się opłaca ale nie wiem czy się zdecydować. :-\ mam 1 paczkę oryginalnych pampers 1 te białe a później nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakotaka1
Latorek, ja póki co na początek kupiłam pampersa. Ale tez słyszałam, ze Dada są dobre. Aczkolwiek boje się, że mlodemu nie spasuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Dzień Dobry :) Latorek 8 kg do przodu do niewiele, masz podobnie jak ja też jakieś 8-9 przytyłam :) Fajnie, że dobrze się czujesz i możesz sama wszystko pozałatwiać. Ja byłam wczoraj na KTG a dziś na USG i wychodzi na to, że wody i łożysko są ok, tylko cały czas jest dysproporcja między brzuszkiem (za mały), a główką małego. Martwię się trochę, czy to nie hipotrofia, ale na wcześniejszym USG też było jakieś 3 tyg. różnicy w tych wymiarach. A u Was dziewczyny są jakieś różnice czy wszystkie narządy rosną proporcjonalnie? U mnie jest brzuszek np. 32t5d, a głowa 36t3d. Lekarze mówią, że jest to dysproporcja w normie, ale wiadomo i tak póki się nie urodzi będę się martwić. Co do pieluszek....ja mam pampersy, bo boję się trochę na początek o inne, żeby nie uczuliły małego, wiadomo taki noworodek jest b. delikatny. Ale na przyszłość planuję dady, bo są po prostu dobre podobno. Także jak skończę paczkę pampersów spróbuję z dadami i mam nadzieję, że nie uczulą go. Poza tym robiłam przez ciążę zapas chusteczek nawilżanych i mam dużo dad więc muszą być dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziorek88
Ulubiona mój mały też ma dysproporcję między głową, a całą reszta, ale w normie bo o ok 2 tygodnie różnicy jest. Moja gin mówi, że jeżeli i brzuszek i kość udowa jest mniejsza to po prostu dzidziuś może być mniejszy zwłaszcza, że też dużo nie przytyłam bo 10 kg na razie a na 24 mam termin. W czwartek mam wizytę zobaczymy czy się coś zmieniło. Co do pieluch to wszyscy zachwalają te dady, więc widocznie naprawdę są dobre. Ja tak jak pisałam wcześniej kopiłam na promocji bella happy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latorek
ulubiona wiesz ja ostatnio jak miałam robione usg to było w 31 tygodniu to też była jakas dysproporcja ale u mnie to znowu on jest wielki. :-\ wtedy miał wymiary na 34 tydZień nawet z głowy i nóg a z brzuszka miał mniej i lekarz a to dobry specjalista powiedział mi - prawie tak jak madziorkowi. :-) - ze jak dzieci mają mniejszy brzuszek niż inne części ciała tzn ze są szczupłe a np. jak u mnie dodatkowo długie. i stąd te różnice. także nie martw się skoro lekarz nie alarmuje tzn ze.może będzie bobas szczupły z natury :-) poza tym teraz już w tych tygodniach te usg nie są już takie dokładne więc ja aż tak bardzo nie biorę sobie do serca tych wymiarów i wagi. dziś jakoś pomyślałam o tej cesarce i doszlo do mnie ze się boję :'( boję się tego bólu po operacji i tej igły , z drugiej strony chciałabym być już po I mieć synka po drugiej stronie i odzyskać swoje ciało. to piękny stan ale ostatnie tygodnie to już nie koniecznie :-) a jak wy się czujecie? na zaparcia lekarka poleciła mi babkę plosznik jutro kupię- chyba marlenka też się boryka więc dziele się nowością :-) czytałam że rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Ja też ostatnio myślałam o cesarce. Naczytałam się i wychodzi na to, że każda kobieta znosi to inaczej. Pewnie też zależy jak nam tą cesarkę zrobią. No ale nie mamy na to wpływu dziewczyny, jakoś przeżyjemy :) Nasze skarby będą na pewno naszą siłą :) Ja odebrałam właśnie wynik anty HBS i mam 80 i nie wiem czy to dobrze czy źle. Miałyście to też już robione?? Do ginki idę dopiero za tydzień. A co to za specyfik na zaparcia ? :) Przyda się i mi :D Coś się dziewczyny nie odzywają. Ciekawe co i jak i kiedy porodzimy. Tak mi się wlecze ten czas...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latorek
ta babka to jest taki suszone lupiny, w aptece można kupić podobno. efekt dodatkowy ze wypełnia żołądek i hamuje wilczy apetyt :-) dziś ją kupię bo jeszcze nie miałam kiedy. taką dzisiaj jestem zmęczona, zrobiłam cały gar gołąbków , część z naszej kapusty a część z włoskiej. zmęczona jestem- dobrze ze robię 3 razy w roku hehe. zajechalam do biedronki ale nie było już 2 tej dady. ale 3 są od 4 kg więc może sobie kupię jedno pudełko, skoro wszyscy chwalą to coś musi być w tym. co do wyników to ja też jeszcze nie mam. całą noc brzuch mnie bolał i twardy był, ale bolały mnie pachwiny najbardziej , to chyba te wiazadla. ale to bolesne :-( ble marudze dziś :-) ja jeszcze 2,5 tygodnia. niby cesarke wstępnie na 9-go marca. też mam wrażenie że ten ostatni miesiąc to chyba trwa rok :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Latorek to już masz wyznaczony termin cesarki?? To ile przed terminem to będzie ? Zazdroszcze Ci, moja ginka jeszcze nic nie wspominała o terminie i nie wiem jak sie nastawiać. Ale muszę być cierpliwa. Twój synuś jest duży, mój baardzo maleńki więc im dłużej posiedzi tym większy urośnie. A jakie masz wskazania do cc? U mnie mały się nie obrócił i dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej to ja marlenka.wybaczcie,ze sie nie odzywalam ale znow bylam w szpitalu. Mala lubi sie draznic z nami. W niedziele caly czas mialam skurcze. Brzuch bolal jak na okres i krzyźe. Pojechalismy wieczorem do szpitala. Okazalo sie ,ze skurcze sa co 5 min ale bardzo slabe bo dochodzily tylko do40 proc. Mimo to zatrzymali mnie na obserwacje. W poniedzialek wszystko minelo a i tak w szpitalu zostalam do dzis. Teraz przyjechalam do domu i mloda znow cos robi bo mam skurcze. Zloszcze sie juz na jia bo ilez mozna. Albo chce wyjsc albo nie niech sie zdecyduje bo ja mam dosc tych szpitali. od soboty mam sluz taki zoltawy i jak bialko kurze wiec czop sluzowy mi odchodzi. Rozwarcie bez zmian. Asia co tam u Ciebie nic nie piszesz a my wszystkie jestesmy ciekaweczy urodzilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczyny, znowu nikt tutaj nie pisze, a co dopiero będzie jak porodzą nam się dzieci - to dopiero nie będzie czasu tu zajrzeć. My dziś kończymy 36 tydzień. Codziennie mam jakieś skurcze, ale są dni, że brzuch nie jest aż taki twardy, co mnie cieszy, bo np. dziś taka piękna pogoda mąż ma wolne i możemy sobie coś niecoś pozałatwiać, a jeszcze kilka tyg, temu nie mogłam się na minutę ruszyć ani wyjść taki brzuch miałam twardy. Jestem dobrej myśli, że uda mi się donosić jeszcze ze dwa tyg. ciążę. Piszcie dziewczyny co u Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaDwochCoreczek
Hej Ja mam cesarke 25 lutego. Mam byc na7.40 na czczo. Jakos do mnie nie dociera ze to juz. Jestem zmartwiona stanem.zdrowia starszej i jakis tak. Wszystko przygotowane jest. Jeszcze uprac pokrowiec z fotelika samochodowego. Zmeczona sie czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×