Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zorjana

tak, czuję się lepsza od niektórych kobiet tutaj

Polecane posty

Ehh, Sulimira. Szczerze mówiąc ja też czuję się lepsza od wielu osób tu piszących (choć akurat z Twoimi poglądami nie do końca się zgadzam). Kretynizm na tym forum sięga zenitu. Można sobie już i tak znakomity humor jeszcze bardziej poprawić. Ps. Podoba mi się, że masz swoje zdanie i że go bronisz. Ale czy nie szkoda Twojego czasu dla ludzi, którzy są ograniczeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche szkoda, dlatego juz nie będę dyskutować z osobami które dyskutować nie potrafią. Ten tydzień przysporzył mi troche rozrywki na kafe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale Zorjana sama jest sobie winna ze tak dziewczyny tu na nia naskoczyły .Pisząc ze kobiety ktore podają mm nie powinny zostać matkami uraziła pewnie tu nie jedna mamę. Nie jej osadzać kto sie nadaje na matkę a kto nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sulimira a czy wiesz ze sa kobiety ktore nigdy nie będą karmić piersia bo zwyczajnie brzydzą sie tej czynności ? Wiesz o tym ze to leży w ich psychice ? One nie "czują" tego specjalnie zeby zrobic na złość dziecku ...one juz tak maja . Niezależnie ile będą miały lat ,jakie wykształcenie i jaka syt finansowa to i tak nie bedą karmić piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmienie piersią nie zalicza się do priorytetów w dziedzinie wychowania dzieci... Kobiety wiedzialybyscie to, gdybyście nie były matkami jedynakow. Pewnie tak już pozostanie. Może jakieś jednostki będą miały dwójkę. Jest wiele innych prawdziwych! problemów, z którymi przyjdzie Wam się zmierzyć. Ograniczone czy też nie, będziecie musiały stawić im czoła. Swoją drogą wiem, że to portal o ciąży i macierzyństwie, ale mam wrażenie, że każdy temat sprowadza sie do karmienia czy to piersią czy mlekiem modyf.- poszerzenie trochę swoje horyzonty drogie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu się mylisz, bo kp jest jednym z ważniejszych aspektów wczesnego macierzyństwa, bo kp to nie tylko pokarm jak mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tylko pokarm? a co niby?:D Karmienie piersią to jak sama nazwa wskazuje karmienie, zaspakajanie potrzeby dziecka. Gdy twoje dziecko bedzie miala 20 lat to bedzie mu naprawde obojetnie czy karmilas go piersia czy butla, nie bedzie to mialo zadnego wplywu na to jakim jest czlowiekiem. Na to wplyw bedzie mialo wychowanie, ale jestes pewnie zbyt ograniczona by to pojac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko,ze nie wszystko,co mialas w dziecinstwie pozostanie ci w pamieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marnie się pocieszasz, bo kp nie jest tylko karmieniem ale zaspokajaniem wielu innych potrzeb dziecka. Jeśli myślisz, że to jak się karmi nie ma wpływu na dziecko w przyszłości to się grubo mylisz :p nie muszę się dowartościowywać obrażaniem obcych osób w internecie, bo wiem że racja jest po mojej stronie. Był czas, że wypisywałam tu, udowadniałam ale jak ktoś jest impregnowany na wiedzę, to i tak nic się nie wskóra. Teraz po ponad 2,5 roku karmienia, jest mi to obojętne jak kto karmi, nie mam potrzeby nawracania świata, czasami mogę tylko przyznać że niczego innego jak karmienia mm się po kimś nie spodziewałam a tułmaczę i pomagam tylko tym, którzy tego chcą i potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama też długo karmiłam piersią pierwsze dziecko, kolejne mlekiem modyfikowanym i nie miałam wyrzutów sumienia z tego powodu. Brak doświadczenia u Was to rzecz normalna i naturalna. Karmienie piersią przestanie wywoływać u Was takie emocje, gdy już nie będzie dla Was nowinka techniczną. Wtedy jestem pewna będziecie się kłócić o wyższość szkół prywatnych nad państwowymi placówkami. Juz niemal sobie to wyobrażam :D Jestem autorką wpisu z godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego pocieszam? Nie mam po czym się pocieszać. Ile lat ma twoje dziecko? Moje starsze ma 25, a młodsze 19:) Jeśli masz podobny staż macierzyństwa to doskonale wiesz, ze kp nie ma absolutnie żadnego wpływu na dalsze życie dziecka i na to jakim jest człowiekiem. Dodam jeszcze, że karmiłam starsze dziecko tylko miesiąc piersia, a młodsze 2 lata więc mam porównanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy p******e jestescie !!! Nie macie nic wiecej do zaoferowania dziecku jak swojego naciagnietego cyca :/ .. . Musicie miec straszne kompleksy skoro jedyne czym sie tu chwalicie to wasze "mleko" !! Zenada :/ ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz prawo mieć takie zdanie ale tego faktu nie zmienisz, że mleko matki jest najlepsze, później mleko innej matki (dawczyni) i długo, długo nic i dopiero na szarym końcu mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość : Witam, zacznij czytać ze zrozumieniem, nie mam nic złego na myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro jest to temat o mleku, to o czym mamy pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat dla babć i przyszłych babć jest gdzie indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie,ze mleko matki jest najlepsze dla dziecka...w sumie,to nie ma nawet o czym dyskutowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 2243
to ja gość z 22:43:) Kochana to nie jest moje zdanie, ale niepodważalny życiowy fakt:) Ja się domyślam, że masz małe dziecko i na razie jesteś zafascynowana wszystkim co się dzieje dookoła niego, póki co sposób karmienia to jest to "coś" dla ciebie, bo w sumie na wychowaniu malucha nie skupisz się przecież. Ale twoje dziecko rośnie, kiedyś będzie miało 10, 15 i 20 lat i uwierz mi, ze w miarę jego rozwoju będziesz zapominać o tym czy karmiłaś piersią czy nie, bo będzie to najmniej istotny fakt przy wychowaniu dziecka. Ani ty nie będziesz o tym mysleć ani tym bardziej twoje dziecko. Teraz się tym tylko tak nakręcasz bo masz malutkie dziecko, ale spokojnie:) wiem, ze ci to przejdzie, a jak za 15 lat ktoś tobie czy autorce tematu pokaże wasze wpisy to będziecie się śmiać same z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka stara nie jestem. Odnoszę jednak wrażenie, że mentalnie dzielą nas całe lata świetlne :) My po prostu na innym poziomie myślenia funkcjonujemy. Ty się kobieto zafiksowalas na to karmienie piersią. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 2243
wpis o babci powalający:) Nie jestem babcią ani przyszłą, bo moje 25 letnie dziecko stawia na karierę co mi absolutnie nie przeszkadza. Jakkolwiek byś mnie jednak nie próbowała obrazić to nie zmienisz tego, że jesli chodzi o macierzyństwo mam większe doświadczenie od ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o babci było do mnie, cóż ja jestem pewnie według was stara, bo bliżej mi do 50 niż dalej:P Jednak stara się nie czuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś pewna, że mam tylko małe dziecko? Otóż mylisz się. Nie zamierzam tu uzewnętrzniać się i opisywać swojego życia ale mam też większe dziecko i tak dalej uważam, że kp jest najważniejszym aspektem wczesnego dzieciństwa. Mam też starsze koleżanki, które długo kp, mimo propagandy antykp w latach 80, dzieci są już dorosłe a one widzą różnicę między dziećmi kp a kb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to jedyne co ma to cyce z mlekiem :) . Co w zwiazku z tym, ze kp jest zdrowsze??? Nie qmam. Przeciez nikt nie pisze, ze mm jest lepsze ??? Gdzie macie problem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurfa kobieto to, ze ty potrzebujesz natychmiastowego leczenia psychiatrycznego świadczy juz nawet twoja fota na tym forum... cycki rozciagniete od dwuletniego karmienia ci caly świat przyslonily... a twoja corka może bedzie mega super odzywiona przez ten cudowny nektar z twojego cyca, ale cos czuje, ze tak jak ty bedzie osoba nietolerancyjna i narzucajaca innym swoje poglady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie chodzi o obrażanie ale o to dlaczego wypowiadasz się na tematy, które nie są dla ciebie aktualne od 15-20 lat? Dokształcasz się w tym temacie, czytasz publikacje naukowe, rozmawiasz z osobami które mają rozległą wiedzę w temacie dietetyki, zdrowia, psychologi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 2243
a możesz mi napisać jakie różnice są między dorosłym człowiekiem kp a karmionym butelką? Bo skoro koleżanki mające starsze dzieci je widzą i ci mówiły to chyba je znasz:) Pytam naprawdę z dużej ciekawości, bo moje dzieci jakoś prócz płci, wieku i wyglądu się nie różnią i nie widać które było kp długo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmiesznie się zrobiło, hi hi Proponuje założyć temat nie dotyczący karmienia piersią czy też karmienia mlekiem modyfikowanym. Uwaga!, mlekiem modyfikowanym tez sie dziecko karmi. Niewiedza młodej matki jest całkowicie uzasadniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 2243
tak, rozmawiam z osobami, które są dietetykami, rozmawiam z psychologami, a nawet z lekarzami na ten temat, bo sama jestem lekarzem tylko, że akurat psychiatrą, więc o kp mam mniejszą wiedzę niż chociażby lekarz pediatra. Nie wiem tylko co to ma do rzeczy? Wiem, ze zaraz wyskoczysz z argumentem, że mleko matki jest najlepsze więc od razu uprzedzę, że ani ja ani żaden lekarz czy nawet leik w tejże dziedzinie nie neguje tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja karmilam butelka i zorjana nie urazila mnie swoimi pogladami. To wy macie hopla.na punkcie karmienia skoro was tak zabolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie urazilo mnie dlatego,bo swojej decyzji jestem pewna w 100%. Mam takie samo pewne stanowisko w kwestii karmienia ze nie boli mnie ze ktos uwaza inaczej:) podobnie w kwestii szczepien,wychowywania itp. Z zorjana moge rozmawiac na rozne tematy mimo odmiennego zdania i nie widze powodu by ja szykanowac i wyzywac. Tylko wy pokazujecie jak niski poziom reprezentujecie. Zorjana-szacun;-):P za pewnosc siebie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×