Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Dziękuję:) Rozrabiaka z niej straszna, ale mocno kochana:) Odnośnie profentilu to nie pomogę, nie kojarzę tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Bubu Czy już jesteś po wizycie w klinice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flossy13
Cześć Dziewczyny :) Wracam do Was po długim czasie. Cały czas podczytywałam, ale jakoś ciągle brak czasu żeby coś napisać. My też wracamy do kliniki, jesteśmy już po wizycie wstępnej do krio. Dostałam listę badań, ale jakoś nie mogę sie zebrać, żeby z tym ruszyć. Teraz juz nie mam takiego ciśnienia ;) Maluchy nasze cudne, właśnie skończyły 16 m-cy. Ledwo je mogę ogarnąć, na razie nie wracam do pracy, bo wątpię żebyśmy znaleźli kogoś chętnego do opieki ;) Sylwia, my nic nie kupowaliśmy. Dzieci tez do Wa-wy 300km nie ciągneliśmy. Normalnie wizyta, dr pytal jak dzieci, ciąża, poród itp. Podziękowałam i tyle. Pewnie się będę teraz częściej pojawiać tutaj ... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej możecie napisać czy podchodząc do crio wasi lekarze w pierwszej kolejności stawiali na cykl naturalny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Kinia To chyba zależy czy cykl jest owulacyjny.... Jeśli tak to nie widzę przeszkód... Dziewczyny puk puk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Dziewczyny potrzebne mi wasze kciuki. :) I TO bardzo mocne... Na dziś miałam zaplanowany transfer, zarodek 5 dniowy. Wczoraj rozmnażanie ale dziś nie stety rano tel z kliniki,że jednak zarodek jeszcze nie osiągnął stadium blastocysty i dajemy mu szansę do jutra :/ Bardzo się boje najgorszego...... to będzie trudna noc :/ Mam nadzieję, że rano nie zadzwonia z kliniki i pojedziemy na planowany transfer na 14.50 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylvia trzymam mocno kciuki!! Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
Dziewczyny, tak jak pisałam jestem tutaj nowa i jeszcze zielona w temacie - bardzo proszę o Wasza pomoc w interpretacji wyników - co to wszystko oznacza ? Wyniki badań Badania i parametry Wyniki Wartości referencyjne LH 10,7 mlU/ml -- f. folikularna 2,4 - 12,6 f. owulacyjna 14,0 - 95,6 f. lutealna 1,0 - 11,4 po przekwitaniu 7,7 - 58,5 po menopauzie 15,9 - 54,0 FSH 7,9 mIU/ml -- folikularna 3,5 - 12,5 f. owulacyjna 4,7 - 21,5 f. lutealna 1,7 - 7,7 po przekwitaniu 25,8-134,8 po menopauzie 23,0 -116,0 AMH 3,95 ng/ml Mediana 20-24 lat 3,97 1,66 - 9,49 25-29 lat 3,34 1,18 - 9,16 30-34 lat 2,76 0,67 - 7,55 35-39 lat 2,05 0,77 - 5,24 40-44 lat 1,06 0,09 - 2,96 >45 lat 0,223 0,04 - 2,06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
Mam 33 lata - 3 dzien cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Dzięki Justyna ale nie stety nie doszło do transferu :( Muszę nowy plan omówić z dr. Zarodków już nie mamy. Mam zamrożone komórki i nasienie. Ktoś był w podobnej sytuacji? Crio na cyklu naturalnym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylvia, przykro mi. Takie sytuacje zdarzają się rzadko i miałam nadzieję, że twój zarodek jednak ruszy. Czy to oznacza że był mrożony jako 2 lub 3 dniowy i po rozmrozeniu hodowany był do blastki? Pamiętam że zarodek który dał ci ciążę był 2 dniowy. Dużo masz mrożonych komórek? Ważne że nie musisz się ponownie stymulować bo przy jednym dziecku to już z pewnością trudniej logistycznie. Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Justyna Zarodek mrożony był jako 5 dniowy, po rozmrażaniu jednak nie osiągnął jeszcze zdaniem blastocysty. Wiedziałam,że jest nie najlepszej jakości ale nadzieję miałam. Tak,masz rację ostatnio transfer był 2 dniowych zarodków, 6 i 8 komórkowe. Mam zamrożonych 13 komórek. Zastanawiam się jak to jest w takim przypadku... kiedy nastąpić powinno rozproszenie,kiedy zapłodnienie i ilu dniowe zarodka ewentualnie transferowac przy cyklach 28 dniowych. Owulacja w tym cyklu była 13dc a transfer zaplanowany na 18dc. Muszę o wszystko wypytac dr.... Jest ktoś mi w stanie odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kobietki!! a ja sie pochwalę.... po 4 latach starań w Novum1-go lutego przyszły przez cc w 37 tyg na świat moje dwie księżniczki <3, wszystko super, dostały po 10 pkt, zabieg wykonał mój lekarz prowadzący, według mnie najlepszy w Wawie :-) i są po prostu piękne! Świat sie zatrzymał... a teraz zmienił się o 180 stopni :-) jesteśmy szczęśliwi jak nigdy w życiu <3 !!!!! warto było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
życzę każdej z całego serca takiego zakończenia jak u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Miało byc: stadium blastocysty I rozmrozenie a nie rozproszenie. Ahh ten słownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylvia myślę że to wyłącznie decyzja lekarza. W zależności od tego do której doby będzie hodowany zarodek, odpowiednio wcześniej rozmrozą komórki. Myślę że z komórkami jest tak samo jak z nasieniem i rozmrozą je przykładowo w 13 dc i tego samego dnia zapłodnią a transfer będziesz miała w 2, 3 lub5 dobie i pewnie też na cyklu naturalnym. Daj znać jak coś ustalicie. Andzia, Kinga, Bubu co u was? Pozdrawiam Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofiak
Cześć kochane staraczki, przerzuciłam chyba calą kafeterię. Poszukuje opinii o klinikach, bo sama chce zacząć leczenie. Mam stwierdzone PCO, i hashi. Staramy się już dwa lata, nie będę ukrywała że pod uwagę biorę tylko Novum i Invimed. Jestewm z warszawy, proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula00
Cześć sofiak! No ja wybrałam invimed po długich obradach z narzeczonym, ale jestem zadowolona. Mają dobra opiekę na wysokim poziomie, zasadniczo nie mam się do czego przyczepić. Ja jestem u ziółkowskiej, konkretna babka, przy tym odpowiada na wszystkie moje pytania z taka szczegółowością, że czasami wolałabym nie wiedzieć takich rzeczy hahha. Ja właśnie do inseminacji się przygotowuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEmcia1987
Hej dzis mialam punkcje pobrano tylko 5 komorek czy jest jakakolwiek szansa na zaplodnienie czekanie do jutra na tel jest okropne. ILE SIE PRZY DELIKATNEJ STYMULACJI SREDNIO POBIERA KOMOREK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 komórek to dobry wynik, nie nakręcaj się :) Sylwia - u mnie zawsze słabsze zarodki to była porażka, mi nie zdarzają się cuda że w beznadziejnym przypadku nagle pyk! Chyba jestem statystyczna :) Fajnie że masz komórki, aż 13, ciekawe ile uda się zapłodnić... ja po pierwszej procedurze z rządowego miałam nadmiar komórek, ale ich nie zamroziłam (lekarz odradził, ze względu że słabo się mrozi komórki o czym wszystkie wiemy i że mamy jeszcze 2 procedury, no ale program się skończył, więc już z tych dwóch skorzystać nie mogliśmy) teraz miałabym chociaż te komórki... na razie pogodziłam się z myslą że będę miała jedno dziecko, a nawet nie wiem czy chcę więcej, na pewno nie teraz bo realizuje swoje plany, które były uśpione przez 3 lata starań. Co będzie w przyszłości... nie wiem. Ale mocno trzymam kciuki za twoje komórki! Za poprzedniczki także!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Lillalu Tak wiemy,że słabiej się mroza komórki ale lepiej je mieć niż nie mieć :) Przynajmniej na lekach teraz nie muszę wydawać. Zobaczymy co będzie...ile się rozmrozi i ile będzie dobrej jakości do zapłodnienia. Nie mamy na to już żadnego wpływu. Dziś mam 1dc zaczynam na progynovie i encorton. W 12-14dc wizyta. Zobaczymy co dalej. Różne historie i przypadki tu mieliśmy... ani dobre zarodki ani gorszej jakości niczego nam nie zagwarantują. Jedyne co najmniej pozostaje to czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillalu
Jasne! Trzymam mocno kciuki!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEmcia1987
Hej jestem juz 5 dni po transferze zero jakichkolwiek objawow mialam podane dwa trzydniowe zarodki. Nawet dzisiaj test zrobilam oczywiscie 1 kreska. Kiedy powinnam pojsc na bhcg? Strasznie sie boje czuje ze nic z tego nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Lillalu Dzięki ;) Gośćemcia 5dpt to może być za wcześnie na test. Dziś masz 7dpt. Myślę,że spokojnie możesz robić z krwi już 10-12dpt. Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie może gdzie najszybciej można zrobić laparoskopie w warszawie oczywiście na nfz ??? ewntualnie jakiś lekarz prywatny który pracuje w szpitalu i który swoje pacjentki kładzie do siebie do szpitala??? Jestem po drugim transferze niestety znowu nieudanym, w przyszłym tyg kolejny. Jesli się nie uda, chce laparoskopie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
GoscEmcia Jak tam test robiłaś już? :) Kinia Bardzo mi przykro,że się tym razem nie udało:/ Kiedy kolejny transfer? Ja też pewnie przyszły tydzień. Co do laparoskopi nie pomogę. Miałam histeroskopie. Robił dr.Doniec z kliniki A mi robił w Pułtusku.tam wtedy jeszcze pracował. Może podpytać w klinice dr. Może kogoś Ci poleci. No to trzymam kciuki za Nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Gość Emcia Robiłaś już test? Trzymam kciuki :) Kinia Kurcze przykro mi,że się tym razem nie udało:/ znasz termin kolejnego transferu? Może razem w przyszłym tygodniu będziemy znów przez to przechodzić ;) Co do laparoskopi to nie pomogę. Miałam histero.... robił dr.Doniec z kliniki i On mnie wziął na oddział do siebie w Pułtusku wtedy. Ale to było 2012r. Może zapytaj dr swojego to Ci kogoś zaproponuje. Daj znać co do terminu transferu :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Ooo dopiero teraz zobaczyłam,że wcześniejszy wpis wszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia83 nie znam jeszcze daty ale licząc od początku @ myślę że wypadnie 31 lub 1 kwiecień. Podchodzisz na cyklu naturalnym czy sztucznym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia 83
Kinia Ahh to jeszcze następny tydzień dopiero... :) Ja na progynovie i encorton. Ponieważ my mamy zamrożone komorki i nasienie. Nie stymuluje się teraz. W poniedziałek rozmnażają i zapladniają komórki. Zobaczymy ile się uda i kiedy transfer dowiem się w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×