Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Gość gość
Mój też je teraz częściej. Gdzieś czytałam, że właśnie około 8mego tyg tak jest. Nie pamiętam ile ma trwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Morciek też spojrzałam najpierw na nick :) zobaczysz, że w piersi będzie coraz mniej pokarmu. Nie będzie ona nabrzmiala... Ja bym doprowadzila do zaniku pokarmu w jednej piersi bo ciągle praktycznie dostawialam do lewej (prawa nie byla wypełniona tak często jak lewa) i czekałam aż prawa sie napelni i wtedy chciałam pokarmic. Ale niestety w prawej piersi było coraz mniej pokarmu. Od dwóch dni odstawiam tak samo często prawą jak i lewą i już obie mają tyle samo mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Wyrodna matko, moja Mala ma skończone 8 tyg. i też zauważylam, że częściej ja przykładam do piersi... Już niby było wszystko ok. Piękne odstępy co dwie, trzy godziny a tu już parę dni je często. Ale szczerze...? Mi to jakos nie przeszkadza w ogole. Jeśli widzę, że chce i, że nie jest przezarta ;) to karmię wtedy, kiedy wola o mleko :) pewnie wszystko niedługo wróci do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nick taki przewrotny faktycznie, bo jestem tu nowa i wszystkie ktore mi przyszły do głowy były zajęte ;-) Co do karmienia dzięki za słowa otuchy bo ta noc rownież była inna niż zwykle. Normalnie położona o 20-tej spi do 23-24. Dziś pobudka o 22 a w piersiach pusto, przynajmniej takie mialam wrażenie bo miękkie są jak przed ciążą, ale moze jest tak jak mówicie, ze tam coś jednak jest a ona potrzebuje wiecej i wiecej ... Ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria mi zasadniczo tez to nie przeszkadza, ale trochę sie martwię czy to nie idzie w złym kierunku. No nic. Trzeba przeczekać pewnie :-) Dam znać a i Was proszę dajcie znać czy to sie u was juz normuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
U mnie było już tak, że przez cały dzień prawa pierś nie chciała sie napelnic. Ale trzeba jak najwięcej przystawiac. I po dwóch dniach wszystko wróciło do normy :) A propos karmienia, moja Asia też już tak systematycznie jadła, a teraz daje jej wtedy kiedy chce. Czasami brzuszek dokucza więc chce być przy cycku i dostawiam ja. Albo jak wychodzimy na dwór to ja karmię pare razy przed wyjściem i spi ładnie. Moja Mala ostatnio położona o 20 obudziła sie o 5.30, karmienie przebieranie i spanie znowu do 8. Byłam w szoku, ale my każdego dnia kapiemy Mala o tej samej porze. Godzinę przed kapaniem już staram się, żeby nie spala (zabawy, śpiewy, tancowanie itp) i do kąpieli nie jadła cycka. Po kąpieli dorywa się do cycka, je dość dużo i wtedy zasypia na parę ładnych godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pije herbatkę żeby mieć więcej mleka. Wczoraj 2 i dziś w nocy spał z 3 h ponad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja odciągałam mleko, żeby wiedzieć ile mała je i żeby sobie pojadała, bo jak pamiętacie szybko się denerwowała przy cycu i jadła mniej, a częściej. Od paru dni karmię już prosto z piersi. Nie odciągam nawet na noc. Oj jaka to wygoda! Nie trzeba myć ciągle tych butelek, odciągacza. Pokarmu mam mniej i mała się już tak nie dławi i nie denerwuje. No i nie trace mleka, bo nie raz jak odciągnełam np. 110 zjadła tylko 90, rszte musiałam wylać. Jak odciągnełam 100 to nagle się okazywało, że jeszcze by zjadła ;) A tak zje tyle ile chce. Na laktacje pije od czasu do czasu Femaltiker jak czuje,ze pokarmu jest mało. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Czy którejś z Was wrócił już okres? Ja zaczęłam mieć teraz takie lekko brązowe upławy jak przed okresem, ale karmię piersią, nie minęło nawet 7 tygodni i to już? :-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pije herbatke Bocianek. Kupuje na Allegro i na razie pokarm mam, chociaz piesi miękkie ;2) Okresu jeszcze nie mam ale jak byłam na wizycie po 6 tygodniach do kontroli to doktor powiedział że mogąa wystąpić plamienia i że to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Kasisi ja już miałam. Właśnie tak koło 6 tyg nawet nie spodziewałam się, że tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
Dziewczuny ! Ja wlasnie od kilku dni odczuwalam bol jai na ojres i dzis zauwazylam lekkie krwawienie. Mysle ze to wlasnie okres bo juz wszystko tam bylo ok. Sama az zdziwiona bylam bo dopiero miwsiac minal a tu juz taka niespodzianka niemila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
Dodam, ze karmie pol ma pol = i piers i butla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh, naczytałam się, że przy karmieniu to i nawet 20 tygodni można nie mieć okresu a tu już... No cóż, czas zaopatrzyć się w tampony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra nie miała okresu prawie pół roku. Ja też tak chce! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy karmiłam wyłącznie piersią 4 miesiące i gdy zaczęłam dokarmiać butlą - momentalnie pojawił sie okres. Jak teraz bedzie - zobaczymy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Dziewczyny moja Mala cały dzień robi wodnista, ale normalnie żółta kupkę... Nie wiem czy mam się martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Ja tylko piersią i już miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Dziewczyny, moja siostra jest w 7 tc i dostała takie delikatne plamiebie, dosłownie kilka kropel. Też tak mialyscie na początku ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Daria ja z taka kupą jechałam na izbę przyjęć z małą, bo cały dzień takie robiła i bałam się, że się odwodni. Powiedzieli, że to jest ok, ale nie jeść wiele jabłek i nie pić soków przez jakiś czas. Kazali też kupić krople Dicoflor i podawać 5 kropel Raz dziennie. kontrolować dzidzię. Co do plamienia to niby może się pojawiać, ale niech pójdzie do lekarza, bo w takich sytuacjach lekarze przepisują zapobiegawczo duphastan czy coś innego. Dziewczyny mamy z małą jakiś kryzys. Od poniedziałku jest płaczliwa, mniej śpi gorzej zasypia w ciągu dnia, ale dzisiaj to jest masakra, od 19 nie spała, kąpiel była okej a potem jeden wielki krzyk i to nie przez wzdęcia, bo nie prężyła się ani nic. Pomagał tylko cyc, ale jadła i zasypiała przy nim, więc ją odstawiałam kiedy zasnęła i wtedy znowu ryk, a piła duużo dłużej niż zawsze. z braku sił wysłałam męża do sklepu po mm i wypiła 20ml i zasnęła, więcej nie chciała. zauważyłam, że mam miękkie piersi jakby nie zbierało się w nich mleko, ale jak naciskam to mleko leci. Zauważyłam też, że prawa pierś przez to, że kilka dni odciągałam z niej tylko laktatorem (przez ten sutek) jest bardziej miękka i dużo mniejsza od lewej, dziś zaczęłam znowu do niej przystawiać. No i nie wiem, czy mam małą dokarmiać mm wieczorem (przed dluzszym spaniem) i w ciągu nocy ? Czy nie dokarmiać tylko wisieć na cycu czy może całkowicie przejść na mm, bo może z moim mlekiem coś nie tak ? Dodam, że wcześniej wystarczyło 10 minut przy cycu i spała 3 godziny i kiedy próbowałam odciągać mleko to było żółte a teraz jest białe :-( pomóżcie .. czuję się beznadziejna kiedy mała tak płacze przeraźliwie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Daria zapomniałam Ci napisać, że takie kupy są normalne przy karmieniu piersią tylko i wyłącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Madzia, dziękuję! Zrobiła ładniejsza kupę już, ale rzeczywiście ostatnio piłam duzo soków jabłkowych. Dobrze wiedzieć, naprawdę... :) Kochana ja bym na Twoim miejscu się przemeczyla i dostawiala do cycka. Pij bardzo dużo wody, żeby piersi się napełnily. I jeśli Dzidzia chce to karm tyle ile trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje mleko też zmieniło kolor, więc to chyba normalne. Małgosia jest karmiona tylko przeze mnie, ale mam awaryjne opakowanie mm. Jak płacze i nie wiem co jej może być, robię 30 ml tego mleka i sprawdzam, czy nie jest głodna bo nie może np. sobie poradzić z piersią. Wczoraj tak miała. Potrzymała tylko smoczek, ale nic nie wypiła. Głód mogłam wyeliminować. Na końcu okazało się, że po prostu miała marudę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak Wasze dzieci zachowują się na spacerach? Moja do tej pory spała, jak tylko zapakowałam ją w kombinezon, nie przeszkadzały jej krawężniki, samochody, szczekające psy ani nawet pociąg, wczoraj za to po pół godziny zaczęła się kręcić i popiskiwać. Jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda len. Ja mam właśnie to samo. Stad chodziła jak w zegarku, jedzenie co 2-3h, w nocy dwie pobudki, w ciagu dnia kilka godzin snu. Teraz ciagle chce jeść, a ja mam miękkie piersi, poza tym w ciagu dnia spi tylko jak pójdę z nią na spacer. Poza tym łapie drzemki 5-minutowe i ogólnie jest płaczliwa, zupełnie inna nic przez pierwsze 7 tygodni. Ja na razie zwalam to na ten cały skok rozwojowy mając nadzieje na powrót do normalności.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morciek - u mnie w wózku spi jak zabita przez 2h mimo krawężników i psów. Przynajmniej do wczoraj tak było, ale Ala jest tak zmienna ostatnio, że nie wiem juz nic na pewno ;-) :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
Moj olek tez na spacerkach caly czas spal. Teraz nie zasypia od razu, obserwuje sobie jakis czas a pozniej sobie zasypia ;) Ale zauwazylam ze nie jest bolesny jak to bylo w moim przypadku przed ciaza takze tyle dobrego i niech tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
Chodzilo o okres ze nie jest bolesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Dziękuję, zobaczę jak to dzisiaj będzie ;-) Dziewczyny jecie surowe owoce i warzywa (karmienie piersią), bo mi położna powiedziała ostatnio, że raczej mam jeść gotowane jabłka itp i nie jeść pomidorów o ogórków zielonych, bo są pryskane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Ja jem banany i jabłka. No i też czasem ogórka i sparzonego pomidora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×