Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Gość Aguśka1234
Mój maluszek znowu marudzi. Chyba kolejne ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Dziewczyny co macie zamiar robić po macierzyńskim? Do pracy? Gdzie mały? Boję się dać maluszka do żłobka, bo wiem jak tam traktują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fika90
U mnie na zęby w ogole sie nie zapowiada dziasełka takie same cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fika90
Pewnie do pracy a malutka z tesciowa a pozniej przedszkole przyjmuja u nas od 2.5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, ja też będę chciała i też będę celować w dziewczynkę tym razem ;-) Wcześniej celowałam w chłopca i się udało (prosto w owulację). No ale najchętniej to jak Iwuś skończy 3 lata. Powiem Wam, że już 2 razy robiłam sobie test. Zaszalałam z lubym tuż przed okresem, bo niby małe ryzyko a tu okresu nie ma i nie ma już drugi tydzień. Oby to tylko rozregulowana po porodzie miesiączka ;-) My nosimy w większości rozmiar 80, bo w 74 mały wygląda jakby był ściśnięty. Wygodniej mu. Aga, a to już mogą być kolejne zęby? Mój też ostatnio znowu bywa marudny ale myślałam, że będziemy mieli chwilę odpoczynku. Ja kupiłam żel na wychodzące zęby, można go smarować 2-3 razy dziennie maks. Pomagało, czasami tylko chwilowo a jak było ciężej to dostawał pedicetamol i było mu dużo lepiej, bo on działa też trochę przeciwbólowo. Ostatnio nauczył się wkładać sobie smoka do buzi jak mu go podam. Śmiesznie bo zaczaił, że jak nie puści a ruszy rączką, to go wyjmie z buzi, więc tak kombinuje na różne sposoby i udało mu się parę razy włożyć i puścić rączką. Wygląda przy tym tak jakby rozwiązywał zadanie z fizyki ;-) Fika, mój ważył 3610 a waży teraz 9300, więc nie martw się ;-) Co do macierzyńskiego, to ja we wrześniu 2016 posyłam do żłobka, nie damy rady długo z jednej pensji... Zapisałam go jakoś w marcu chyba już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi, jakie Elizka ma duże brązowe oczy, po kim? Ja też przesyłam zdjęcia na naszego maila. Co do sukienki to na kościelny też bym chciała taką bardziej jak księżniczka, ale to jeszcze pewnie za parę lat. Monia, jaka Amelia już jest dama :-D Matko, dlaczego ja nie wpadłam na to, żeby położyć swoje dziecko w wanience na brzuchu, przecież to super pomysł! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i Paulinka się ukryła w wysłanych, nie widziałam w odbiorczej. Laleczka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość edi1212
Kasisi Elizka ma oczka po tatusiu;) Dziś byłam na szczepieniu. Elizka waży 7400, jest długa i ubieram jej ciuszki 68, a zdarzy się 74. Dziś bardziej płakała niż ostatnio. Kupka się poprawia, lekarz powiedział, że za dwa tyg. można rozszerzać diete. Ząbków jeszcze nie widać, choć ślini się na potęge! ;) Ja jestem na macierzyńskim i pewnie wróce do pracy, choć jak na razie nie mam pojęcia kto zajmie się moim dzieckiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość edi1212
Jaki fajny mały facet z tego Iwulka! ;) bardzo się zmienił. Iwo już tak sam siedzi w tym krzesełku ? Moja jeszcze troszke leci do przodu. I to zdjęcie na basenie, Iwo taki zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Nie wiem czy już. Tylko tak samo jest marudny jak wtedy. Tzn był, bo po południu mu przeszło. Wtedy dostałam ząbki na dzień matki to może teraz na urodziny :) niedługo mam. Hehe. No i już drugi dzień zasypia o 20:30 :) :) i było wczoraj w nocy tylko jedno karmienie. :) To jak macie fb? Na zamkniętej grupie lepiej pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Witam Kochane :) , miałam dużo innych zajęć, pisanie prac leniwych osób itp. No ale uffff :) wróciłam :) jak się macie? myślalam, że już nie istnieje nasza grupa, a tu... ogromne zaskoczenie :) postaram się częściej zaglądać na nasze forum :D wszystkie dzieciaczki zdrowe? ząbki idą? jestem ciekawa co u każdej z Was! całujemy z Asiulką i życzymy miłego dnia! :*:) buźkaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Aguśka, ja mam w razie co fb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1234
Daria, napisz jak tam Twoja Asia? jaka duża, ząbki, dieta, czy wszystko ok? Ja też niedawno odkryłam że forum nadal działa:) super bo można się podzielić doświadczeniami, problemami czy nawet wyżalić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość edi1212
Daria my piszemy na bierząco, więc jak sobie poczytasz to będziesz wiedziała co i jak u nas i naszych maluszków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1234
dziękuję za hasło:) trochę zaszalałam ze zdjęciami:) Ale te nasze szkraby śliczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasy1980
moja ala jest z 1 lutego. dziś byliśmy na szczepieniu waży7540 długa 72. Ubranka zakładam na 74 80. Nie szczepiłam jej przeciw pneumokokom, bo nie mam kasy. Teściowa jak zwykle skomentowała, że to źle. Nie cierpię tych szczepień, bo pani pielęgniarka jest nie miła. Robi komentarze, że powinnam mieć 10 rąk. Jednocześnie dźwigać dziecko, płacić za szczepienie, brać książeczkę i torbę jednocześnie. Wkurzają mnie te baby. Podobna sytuacja była u ortopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ala
Fantasy nie daj sie :) faktem jest że te wszystkie szczepienia fortune kosztowaly. jak tesciowa komentuje to niech sie dołoży.. ah ta rodzina.. ja mam fajną ale czasem potrafią zaleźć za skóre.. Co do żlobka, to ja jestem na macierzynskim i do pracy musze wrocic bo jedna pensja to stanowczo za malo. Mam zamiar poslac Pauline w grudniu bo chcialabym zostawiac ja tak na godzine lub dwie, poki nie pracuje, zeby sie mogla oswoic. Pani psycholog ze zlobka powiedziala mi, ze najlepiej jest zaczac przed ukonczeniem przez dziecko 10 miesiecy, bo potem jest duzy lek separacyjny i czesto dzieci nie daja rady, nie mowiac juz o rodzicach.. Zlobka na szczescie nie musialan szukac, bo firma, w ktorej pracuje ma kontrakt z jednym z prywatnych zlobkow i czesc dofinansowuje. 400 zl daje co miesiac miasto katowice, wiec nam zostaje 200 zl do zaplaty. Oczywiscie wolalabym miec mala caly czas przy sobie, no ale mam nadzieje ze nie bedzie tak zle. Syn mojej kolezanki poszedl do zlobka jak mial rok i do dzis jest bardzo zadowolony. Czasem to nie chce wracac do domu.. w dodatku wiele sie nauczyl przebywajac z innymi dziecmi.. ja pracyje po 12 godzin, ale 12 -14 dni w miesiacu, w tym weekendy i nocki, wiec licze na to, ze Paulina nie bedzie spedzala w zlobku calych tygodni :) Wszystkie dzieciaczki są przesliczne, a Amelia to juz faktycznie mała - duża dziewczynka :D Pozazdroscilam i tez wyslalam fotke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość edi1212
Tak jak pisała Ala,teściowa mogłaby sama sfinansować te szczepienie, a nie jeszcze się wtrącać i Was denerwować, wiadome, ze jakbyście mieli to byście zaszczepili, ale jak nie ma to nie ma, kasa z nieba sama nie spadnie. Nie przejmuj się Fantasy. Ja też mam nie fajna teściową i jeszcze u niej mieszkam, więc chyba rozumiem Cię najlepiej. Ala świetna fotka. Paulinka ma niesamowicie piękne oczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość edi1212
Ala, czy Twoj wozek to Bebetto Luca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1234
Dziewczyny a jak długo myślicie myć buzię malucha przegotowaną wodą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ala
Edi dziekuj***ardzo :) oczka ma po tatusiu hehe a wozek mam babybdesign husky :) Asiu dobre pytanie, ja sie jeszcze nie zastanawialam, ale moze czas skonczyc z gotowaniem tej wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gotować? Normalne mycie. Kiedyś oczka przecierałam solą fizjologiczną , ale teraz już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ala
Gosciu a w jakim wieku jest Twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
więc tak, moja Asiula niebawem (30.06) skończy 6 miesięcy :) waży ponad 8 kg, ubranka na 74-80cm :) ząbków brak - ślini się już od 3 miesięcy ale narazie cisza ;) dieta - od 4 miesiaca podaje inny pokarm ( jeśli chodzi o mleko to karmię tylko cyckiem). Najpierw były jabłuszka, marchewka, później ziemniaczki, niedawno króliczek, gruszki, niektarynki. Ze słoiczków wcina już maliny, jagody, brzoskwinie, wszystkie dozwolone od 4 i 5 miesiąca:) obiadki gotuję sama :) Dopiero od paru dobrych dni sama przekręca się z plecków na brzuszek :) wcześniej jakoś nie wykazywała chęci. Z brzuszka na plecy czasami też się przewraca. Gaworzy jak opętana :) dochodzą już odgłosy "be be " itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ala
Dzien dobry :) poszlam wczoraj na zakupy, mialam "zaszalec" i kupic pare ciuchow dla siebie. Dzis ide na spotkanie klasowe z liceum, takie 8 lat po maturze no i wiadomo, trzeba sie jakos ubrac ;) i zastanawiam sie czy jestem jakas nienormalna bo: łaziłam 3 godziny po sklepach i nie kupilam dla siebie NIC. Ale za to dzieciecych ubranek pełna torba.. moj maz powiedzial, ze wiecej mnie samej nie pusci bo mam jakies mamowe skrzywienie, bo szafa Pauliny peka w szfach. Czy Wy tez tak macie czy tylko ja? No a dzis naturalnie nie mam w co sie ubrac... Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ala
Daria to cudnie :) moja Paulinka nie chce sie przewracac :p a 5 miesiecy skonczy 27.06. Turlam ją i staram sie przekonac jakie to fajne, ale ona jakos niee.. juz nawet wrocilam do karmienia na lezaco i klade ja na pleckach, pokazuje cyca, to wtedy sie przekula na boczek i wcina, ale to jedyna dzialajaca zacheta... a robilas jakies cwiczenia z mala czy cos? Moze masz jakas wskazowke? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Asia też chce siadać :) próbuje ile sił, ale jeszcze jej samej nie sadzam, nie obkładam poduszkami. Jeśli chodzi o spanie to nasza Mala od 1 mż śpi w swoim pokoju i przesypia całe noce. Kleiki ryżowe też jej podaje. Teraz jest na etapie jedzenie swoich paluszków u stóp:) Właśnie ją zostawiłam na podłodze i zaczełam tu do Was pisać a ona już się przetransportowała na drugą stronę maty :) Lece na spacer, pożniej poczytam co dokładnie u Was słychać :) buźźźkaaaa:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Alu, wieczorkiem napiszę jak ćwiczylyśmy. Byłyśmy na 2 zajęciach u pani rehabilitanki i ona nam pokazała jak to robić. Ale powiem Ci, że moja niedługo kończy 6 miesięcy a dopiero obraca się od tygodnia. Więc jeszcze spokojnie i nawet te ćwiczenia, które stosowałam nie dawały rezultatów. I powiedziałam sobie, że odpuszczam, niech Asia rozwija się w swoim tempie... i na następny dzień sama zaczęła się obracac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1234
u mnie Ala z plecków na brzuszek się obroci (oststnio nawet chce spac na brzuchu) ale z brzucha na plecy już nie potrafi, no i tu sie zaczyna problem bo jak już poleży trochę na tym brzuchu (nie za długo oczywiście, bo nie lubi) to jest afera i płacz bo co teraz zrobić:) Daria zazdroszczę że mała Ci tak dobrze śpi, u nas jest masakra w nocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×