Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Gość Dariaaa24
Zwierzę się przyzwyczai zobaczysz :) chociaż może być tak, że może być na początku zazdrosne. Moj luby weźmie jakiś brudny ciuszek ze szpitala od dzidzi naszej i da wcześniej do powachania. Tak czytaliśmy gdzieś żeby tak zrobić, żeby zwierzę przyzwyczailo się do zapachu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria w ciąży nie można brać rutinoscorbinu bo tam są rutyny tylko czystą wit C. 🌻 Ja mam kota i psa, starsza córeczka się z nimi wychowuje od początku jest fajnie oswojona ze zwierzętami, i nie ma alergii ani nic. Więc zawsze mnie dziwią komentarze że jak dziecko przyjedzie to będziecie musieli oddać kota/psa no bo jak małe dziecko i zwierzę ... Tylko co to ma do rzeczy, dzięki nim od małego ma styczność z alergenami i się na nie uodparnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguśka musisz jedynie pilnować żeby kotka nie leżała na kocykach dzieciątka bo to jednak sierść i może dostać się do buzi. A tak to wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój kot jest strasznym łobuzem a my nie mamy jeszcze drzwi, więc myślę że przez jakiś czas będzie musiał nocować na dworzu. Nie wiadomo czego się można po nim spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria, znasz jakieś dobre ćwiczenia na brzuch, piersi, uda, pośladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Dziewczyny dzisiejsza noc to była tragedia, nie spałam ani sekundy, nie wiem co się dzieje, ale moja głowa to jest jeden wielki ból. Zatoki bolą to normalne, ale boli mnie również cała szczęka aż po uszy, nos, głowa, język, wszystko.. gorączki nie mam , ale czuje się okropnie. Jedyna szansa na to żeby się przespać było leżenie na prawym boku, wtedy było mi wygodnie , ale nie wolno na prawym, więc przewracałam się z powrotem na lewy i tak przez całą noc... Teraz właśnie zrobiłam sobie bombę czosnkową i zobaczymy, ale ból twarzy jest bardzo nieprzyjemny. Do tego mała w nocy się wierciła, bałam się że ją gniotę a teraz znowu zero znaków życia. eh nie potrafię jej już niczym pobudzać od pewnego czasu, rusza się wtedy kiedy po prostu ma ochotę, Daria z jednej strony dobrze, że Ci przeszło a z drugiej szkoda, bo może tuliłabyś już dziecię :) może następnym razem Ja nie mam ani kotka ani pieska, chcemy mieć pieska, ale dopiero jak z małą się trochę ogarnę. Kota nie chce bo nie mam do nich zaufania, nasłuchałam się, że kotki są bardzo zazdrosne i podobno w nocy mogą podduszać noworodki, pewnie to kolejna głupota, którą ktoś sobie wymyślił, ale wolę jakoś unikać teraz kotków i do tego mam na nie uczulenie :) Odezwę się za kilka godzin jak trochę poleżę, może uda mi się zasnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ja przez całą ciążę śpię i na lewym i na prawym boku. Spanie na lewym jest zalecane, ale bez przesady, gdyby spanie na prawym było tak niebezpieczne dla dziecka kobiety miałyby bezwzględny zakaz a niektóre nawet o tym nie wiedzą. Więc jak już nie masz wyjścia to myślę, że naprawdę nie ma co się aż tak ograniczać z tym przekręcaniem na prawy. Ja dziś nie spałam źle, ale lekko ćmi mnie głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Ja miałam dobrą noc, chociaz jak to ostatnio bywa pobudka o 4 rano godzina bezsenności i poźniej znow 3 godzinki snu. Daria, ale miałas szkołe wczoraj! ;) Madzia, a Ty to lepiej idź do lekarza, bo święta tuż, tuż lepiej sie wykurowac teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Ja kładę się na lewy bok, a budzę na prawym. Wygodniej mi. Na lewym coś uciska, przeszkadza. Co u Was? U mnie płaczliwie... :( boli kręgosłup i nic nie mogę zrobić. :( O Maleństwo jestem o dziwo spokojna. Jak tylko zobaczyłam te 2 kreski to już się bałam cały czas, a teraz mam taki spokój. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też boli kręgosłup, leżę i szukam prezentów przez internet, bo nic jeszcze nie mam :-( Nie mam siły już łazić po sklepach, ale brak mi pomysłów, to najgorsze :-( A Wy macie już prezenty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Agnieszka, lekarz powiedział, że w małych dawkach mogę brać rutinoscorbin :) moja siostra też brała w ciąży i jej lekarz też pozwolił :) więc nie wiem już sama jak to jest :) Kasisi jest dużo fajnych ćwiczeń na brzuch, uda i pośladki. Na brzuszek ćwiczeń narazie bym nie polecala, dopiero jak wszystko się zagoi :) a na pośladki i uda ja często jak oglądam cos to na boku unosze górna nogę wyprostowana w kolanie do góry. Noga ta idzie równolegle do podłogi (delikatnie) dolna ugieta i wysunięta w przód. Bez skrętu bioder, palce do siebie skierowane. Glowa leży i odpoczywa na dolnej ręce :) Powtórzeń tyle ile możesz, na początek np. z 15 na jedną nogę. Później dodać pulsowanie nogi w górze, tyle ile dasz rady. I zmiana strony. I co dzień zwiększać liczbę powtórzeń. Poszukam później jakiejś fajnej stronki z ćwiczeniami, bo to co piszę może nie być zrozumiałe dla wszystkich. Lepiej by było gdyby byly jakieś obrazki. Albo prześle Wam ćwiczenia specjalne dla kobiet w ciąży i po ciąży, bo też z tego robiłam kurs :) tylko proszę o podanie meila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Magda a może powinnas iść do lekarza? Jeszcze parę takich bezsennych nocy przez tą beznadziejną chorobę i nie będziesz miała na nic siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Daria. Mnie interesują już chyba te po ciąży ;-) bo już nie mam siły na nic. email: shhe@tlen.pl dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Kasisi porobie zdjęcia z opisami i wyśle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby tylko była motywacja i czas na ćwiczenia... :-) Jak się czujecie? Madzia chyba śpi cały dzień ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Ja miałam gosci, niedawno pojechali. Ja już nie bardzo sie nadaje na takie spotkania:) Ale przynajmniej kolejny dzien za mną.Jutro zaczynam 35 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Wystarczy systematycznie ćwiczyć. Każdego dnia robić np brzuszki czy inne ćwiczenia. Wystarczy 10-15 minut dziennie i efekty murowane!:) ale jak to zrobic jak dzidzia wymeczy w dzień i tylko jedyne o czym kobieta myśli to sen?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria tak to jest z tymi lekarzami gażdy co innego gada i bądź mądra. A co do dzidzi to przez pierwsze 3 mce głównie śpi je i sra brzydko mówiąc i jest czasu sporo, no chyba że ma problemy z brzuszkiem to trochę gorzej ale nie ma co zakladać ze tak będzie. Trzeba myśleć ze nasze dzieciątko będzie kochane będzie ładnie jadło spało ... :) i da mamusi wypocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 min może się uda, to w końcu nie tak dużo :-) Edi Ty liczysz zaczęte czy skończone tygodnie? Mi lekarz od początku powtarzał, że liczy się skończone, u mnie 35 skończony. Jak Wy liczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1234
Mi też lekarz liczy całe tygodnie, a ja liczę po swojemu:) Powiem Wam dziewczyny że po tym weekendzie to jestem taka wymęczona że masakra, dwa dni goście w domu... nie mieli litości, siedzieli bez opamiętania... Dlaczego ludzie nie mają na tyle wyrozumiałości, żeby posiedzieć dwie godziny i do domu, dziewiąty miesiąc już naprawdę nie jest najlepszym czasem na takie siedzenie i nudne historie... No ale co zrobić. Daria, ja też mogę prosic o ewentualne linki do strony jak coś znajdziesz ciekawego?? mejl: askajastrzebska@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasisi ja licze tak, ze jutro zaczyna mi sie pierwszy dzień 35tygodnia, czyli dziś jestem w 7dniu 34 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem padnięta po tym dniu. Ide pod prsznic i potem do spania, mam nadzieje, ze zasne bez problemu. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Dziewczyny ja caly dzien w lozku spedzilam, zaczyna mi sie goraczka. Maz mi kupil z firmy wicks maść vapo rub. Rozgrzewajaca i mentolowa. Wyczytalam, ze na tym etapie ciazy mozna spokojnie to stosowac, ale na ulotce pisze, ze nie ma zadnych informacji na ten temat. Ja chcialam spac na prawym boku ale mijalo kilka sekund i mala sie rozpychala i wiercila i balam sie, ze ja gniote. Edi mi tez jutro zaczyna sie 35tc. Moja gin tez liczy skonczone tygodnie, ale jak sie mowi, ze jest sie w 35tc to w 35 a nie po skonczonym :-P przynajmniej mi jakos szybciej to leci jak sobie mowie, ze to juz 35:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Dobrej nocy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1234
Oby była dobra dla nas wszystkich:) Dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt ludzie nie mają wyczucia. I pomyśleć że prędzej domyśli się facet niż kobieta. W kolejce to zazwyczaj faceci przepuszczają a kobiety nie i miny jeszcze tworzą, a powinny bardziej zrozumieć bo większość była w takim stanie. 🌻 Ja też wczoraj z m i córą ostatni wypad do galerii na fast fooda i małe zakupki. Bo dystansów długich już ciężko robić i w sumie nie mogę przez to rozwarcie, a i później przez dłuższy czas takiego jedzonka nie będzie można spróbować. 🌻 Jeszcze tydzień do pracy i chyba wolne sobie zrobię. M ma w piątek urodziny 30 te i mówi że czeka na prezent może młody przyjdzie wcześniej :D No to ja do niego może już przyjść ale rano żeby mnie do niedzieli wypuścili bo w poniedziałek mam fryzjera :D a na święta i po porodzie trzeba jakoś wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Ludzie nie mają wyczucia bo nie zdają sobie sprawy jak to jest nosić dzieciaczka w brzuchu... I to jeszcze w tak zaawansowanej ciąży... Ja inaczej będę patrzyła teraz na ciężarne kobiety, pełny szacunek ;) jak się jedzie na porodowke i się ma np 38+2 dni to jest już 39 tydzień i oni tak zapisują(z tego co slyszalam i czytałam) Agnieszka czy Ty jeszcze pracujesz?:) Wow!!! A co robisz z włosami? Bo mój odrost to na pół głowy już jest :) ale mówię sobie, że później jak pójdę i pomaluje to będzie dopiero :) jak pierwsze farbowanie :) tak samo mowie o seksie po połogu... Ze prawie jak 'pierwszy raz' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaaa24
Magda dużo zdrówka. Mi pozostał głupi katar... :/ jutro usiade i porobie zdjęcia tych ćwiczeń i powysylam :) dobrej i spokojnej nocy!!! I przede wszystkim wyspanej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×