Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mismimi

Umowa na okres próbny a ciąża

Polecane posty

Gość Mismimi

Hej, mam umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy, która kończy mi się 31 grudnia. Okazało się, że jestem w ciąży - aktualnie 6 tydzień. Po okresie próbnym pracodawca przedłuża umowę na 10 miesięcy. Chwilowo jestem na L4 przez ciągłe mdłości i wymioty. Mój pracodawca o ciąży nic nie wie. Powiedzcie mi proszę jak to jest? Jeśli okaże się, że pracodawca nie przedłuży mi umowy czy przedłuża się ona do dnia porodu i będzie mi przysługiwać zasiłek macierzyński ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety tak ;). Wszystko będzie Ci przysługiwać. A niestety mówię bo nie ma chyba nic co bardziej wpienia pracodawców, nie ma jak to kogoś zatrudnić i mieć w związku z tym tylko koszta, ale no nic, kobieta w ciąży na lodzie nigdy zostać nie powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Jeśli pracodawca nie przedłuży Ci umowy to nie zostanie ona z automatu przedłużona, gdyż 31 grudnia nie będziesz jeszcze po 12 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
A jeśli przedłuża mi umowę do października 2015 a termin porodu mam na lipiec 2015 przysługuje mi urlop wychowawczy czy tylko zasiłek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz zaraz-a jak bedzie koniec umowy to ktory to tydzien bedzie??? po podobno chroniona jest po 3 miesiacu???oj nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, fakt, mój błąd, zapomniałam o 12 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
10 tydzień. Czyli jednak kobieta w ciąży też może zostać na lodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chroniona jestes od 3 miesiaca zmartwie cie -moze ci nie przedluzyc zostaniesz na lodzie a czemu nie skoro takie jest prawo/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracodawca nie może przedłużyć Ci umowy na chorobowym. Generalnie ja, jako pracodawca, proponowałabym Ci nie ściemniać, tylko spróbować się dogadać. Powiedzieć że faktycznie, jesteś w ciąży i że nie będziesz mieć żadnych środków jak Cię zwolnią. Że jesteś gotowa się jakoś dogadać, pokryć ewentualnie koszty jakie poniosą przez to że od razu po zatrudnieniu zaszłaś w ciążę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się napracowała- całe 2 miesiące :-o dziwić się że pracodawcy kobiet zatrudniać nie chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 21
Ja na jego miejscu bym cie nie przedłużyła. Ledwo zaczęłaś prace i już w ciążę zaszłaś i od razu na L4 poleciałaś po co komuś taki pracownik bezużyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A miałaś już robione badania do pracy? Bo przecież przed podpisaniem umowy o pracę idzie się na badania lekarskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
Co do przedłużania byłam pewna na 100 % że mi przedłuża ale od dzisiaj jestem na L4 i czuje się po prostu fatalnie, nie byłabym w stanie pracować. Non stop wymiotuje więc zwolnienie lekarskie było dla mnie koniecznością. Do tego pracuje wśród ludzi- obsługa klienta i nawet nie ma takiej opcji, że gdyby zrobiło mi się niedobrze poleciałabym do toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
Zwolnienie mam na tydzień. Jak tylko poczuje się lepiej chce pracować. Po prostu złe się teraz czuje. Badania lekarskie robiłam nie byłam wtedy jeszcze w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyzywac jej zdarzylo sie i co ma usunac??? sluchaj idz i dogadaj sie ak jes normalny to pomoze jak nie to sory ale bez niczego zostajesz jesli masz przepracowany rok to na zasilek i tyle noi coz zycie nie zawsze jest tak jkaby sie chcialo zeby bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już widzę jak pracodawca jej idzie na rękę po 2 miesiącach pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto mówi o usuwaniu. Zaszła w ciąże to niech nie oczekuję że ją pracodawca i państwo będą utrzymywać bo jej się to nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
Nic nie oczekuje, po prostu pytam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od człowieka. Dla większości ludzi jednak zostawienie na lodzie kobiety w ciąży nie jest przyjemne i starają się jakoś to rozwiązać, nawet pomimo tego, że takie "wpadki" to zwyczajna wymówka, bo w dzisiejszych czasach jak się ma minimum inteligencji to się zwyczajnie nie wpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko jesli jestes na chorobowym, w tym czasie nie mogą Ci przedłużyć. Chroniona ciaza jest od 3 miesiaca. Ztego co mowisz to sie nie zalapiesz, do pracy tez teraz wrocic niemozesz. Jedynym wyjsciem z tej patowej sytuacji, jest powiedzenie szefowi o wszystkim. I albo sie dogadacie( np ty oplacisz za ten jeden miesiac, tocoon madolozyc do Ciebie) albo Ci nie przedluzy. W tej sytuacjito jedyne wyjscie i ja bym sie dogadala. Fajnego masz szefa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
To nie była wpadka. Próbowałam zajść w ciąże od 3 lat ale się nie udawało. Proszę was, nie mówcie że moje dziecko jest wpadką. To nie jest tak,że bardzo mi na tym zależy. Mój mąż dobrze zarabia ale jeśli byłaby możliwość to wiadomo, że przy takim maluszku każda złotówka się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to tym bardziej się spróbuj dogadać. Co innego jak ktoś szuka pracy po to żeby zajść w ciąże, a co innego jak chce mieć dziecko ale nie idzie. No sorry, ale mogłoby Wam nie wychodzić kolejne 3 lata, to co, masz nie szukać pracy bo być może zajdziesz w ciążę? Ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogadaj z szefem i powiedz zeoplacisz ten jeden miesiac zaktory on ma zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie oceniam autorki, ale często tak jest że laski idą do pracy tylko po to żeby dostać macierzyński. uważam, że zasiłek powinien przysługiwać dopiero jak się ma przepracowany rok. po co komuś taki pracownik, co idzie od razu na zwolnienie? skoro jesteś tydzień na zwolnieniu, może się okazać że znowu będziesz potrzebować, bo dalej będziesz wymiotować, albo może ciąża okazać się zagrożona? lepiej powiedzieć pracodawcy jaka jest sytuacja, bo kiedy Ciebie nie ma on musi jakoś zapełnić dziurę spowodowaną Twoją nieobecnością. wkurza mnie nasze Państwo - sama jestem właścicielka firmy i w d***e mieli to że byłam w ciąży, że się źle czułam, musiałam pracować, żeby mieć za co żyć. i nie podoba mi się to że zatrudniłabym na przykład autorkę, a po 2 miesiącach powiedziałaby że jest w ciąży. i jak tu się nie dziwić pracodawcom, że nie chcą zatrudniać kobiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bym tak zrobiła. Pracodawca jest w takim wypadku do tyłu Twoją pensję, Zus i kilka innych pierdołowatych opłat. Zaproponuj, że to zwrócisz, od razu rozmowa będzie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
Przeczytaj wszystkie moje wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeczytałam wszystkie Twoje wpisy, rozumiem ze sie starałas o dziecko ileś czasu, ale to moim zdaniem niczego nie zmiania. trzeba mysleć. bo niestety za takie osoby jak Ty nie płaci ZUS, tylko my wszyscy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rany, nie przesadzaj, skoro starają się o dziecko od 3 lat to nie sądzę, że to jej pierwsza praca i wnioskuję, że ten Twój rok to już co najmniej gdzieś popracowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mismimi
Czegoś tutaj nie rozumiesz. To, że inne kobiety tak robią nie oznacza, że ja tak robię. Napisałam moim zdaniem wyraźnie, że nie zależy mi jakoś szczególnie na macierzyńskim. To, że inni tak robią nie oznacza, że i ja tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×