Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna2608

Starania o dziecko in vitro 2015

Polecane posty

Gość izzka2015gwiazda12
Kasiu haka to wkoncu będzie ustawa bo juz dużo słyszałam teraz się nie zaglebialam bo też mnie to strasznie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasia
Ustawa dotycząca in vitro. W tej chwili jest w senacie i muszą sprawdzić czy jest zgodna z konstytucją. I tam już szaleja. Wystarczy włączyć tvn24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc M to bedziemy sie nawzajem dopingowac bo ja biore od 5 dni gonapeptyl ( dlugi protokol) 16 lipca anestezjolog a 20 lipca wizyta i 1 dzien stymulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
No to dobrze , ze ktos tu jeszcze jest taki poczatkujacy jak ja , bo wiekszosc dziewczyn juz widze na zaawansowanym etapie ;) Ja dopiero wizyte bede miala chyba 17 lipca, jutro jak pojade jeszcze wszystkiego sie dowiem i zobaczymy co dalej :) Czasem sie boje ,ze o czyms zapomne sporo lekow, wizyty tez czeste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc M ja doatalam od swojego lekarza taki harmonogram i tam jest wszystko dokladnie napisane kiedy zastrzyk mam wziasc, jakie badania zrobic przed wizyta itd. Nie martw sie tez myslalam ze zapomne cos , moj gin mnie przepytal z tego wszystliego co i kiedy mialam robic... ;) a gdzie się leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
Tez mam niby wszystko rozpisane ,ale mimo to jestem cala w strachu,podekscytowana i wszystko naraz. W Lodzi a Ty? Jesli mozna wiedziec to jaki jest u Was problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadzia27
ja w Gdyni w Gamecie. u nas problem z nasieniem, a ty jaki protokół masz? ja zastrzyki zaczełam brać w 17 dc obecnie co drugi dzien prędzej tabletki antykoncepcyjne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
Mam 26 lat, mam IV stopien endometriozy... :( co do protokolu to nie wiem... lekarz mi nic nie mowil , w ogole jest malo mowny, mowi tylko to co potrzeba i tyle :/ ja od 3 dc mam brac Gonal F , czyli od jutra a w srode mam wizyte i zobaczymy co mi dalej powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z Gamety z Gdyni, chodziłam do doktora Ś. jestem mega zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svita88
Dziewczyny, specjalnie przeczytałam cały wątek, żeby nie pytać was o to samo, wyczytałam że po transwerze tylko MamaOla nie leżała a była cały czas w ruchu. Co robiliście po transferze?? Ile czasu leźali? A to ja boję że mogę zaszkodzić czymś. Czy mam powrotnie coś robić, żeby nie siedzieć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Hej dziewczyny! Czy któraś z was poddała się in vitro w tej krakowskiej klinice http://macierzynstwo.com.pl/ ? Czytałam sporo dobrych opinii na ich temat. Widziałam też kadrę lekarską na stronie i wydaje mi się, że byłabym tam pod dobrą opieką. Staramy się z mężem o dziecko już 8 lat :( Robiliśmy szereg badań, poddałam się inseminacji i nic. In vitro lub adopcja to nasze jedyne opcje. Mimo wszystko na razie adopcji nie bierzemy pod uwagę. Z góry dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
Moje dzisiejsze wyniki badan: Estradiol 33,9 FSH 4,18 Progesteron 1,09 Mam pytanie do dziewczyn "juz po" jak myslicie jak jutro zaczynam zastrzyki to plus minus kiedys moze juz byc punkcja , transfer? W srode ide do lekarza ale w sumie to juz bym chciala cos wiecej wiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
Pomylilam sie, wizyte mam dopiero w pt... A te wyniki ktore podalam sa z 2 dc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciaewcia
Ją po transferze leżała więcej ale nie plackiem, po prostu odpoczywała ale sprzątałam itd. Gość M jak zaczynają w 3 DC to chyba masz krótki protokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
Byc moze, mowi nikt mi nic nie powiedzial, od niego mam tylko informacje co kiedy brac , kiedy jakies badania i tyle. W sumie to sporo od was tutaj sie dowiaduje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAADZIA27 tak szłam długim protokołem:) x SVITA88 mam 3 letnie dziecko i ciężko tylko leżeć, generalnie starałam się nie dźwigać, tak jak i teraz choć czasem musiałam córkę podnieść i "wysadzić" siusiu na trawce. Mi lekarz mówił, że powodzenie transferu nie zależy od nas tylko od zarodka, czy jest zdrowy i silny, gdyby zależało to od nas to każda kobieta zachodziła by za pierwszym razem a tak nie jest. Mówił też aby nie wierzyć w żadne akupunktury i inne dziwne rzeczy. Co ma być to będzie i z takim nastawieniem robiłam test i życzę wszystkim dziewczynom aby ich transfery także udały się za pierwszym razem. Buziole :* A Ty kiedy testujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOŚĆM nie masz takiego dokumentu jak "protokół stymulacji"? Tam wszystko jest opisanie łącznie z tym jaki to protokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svita88
Dziękuję za odpowiedzi, dziewczyny <3 no już też nie leżę caly-caly czas, dziś już wychodziła do miasta, gotowała obiad, ale staram się wszystko robić po woli i bez przemęczenia. Będzie mnie cieszy to, że wszyscy nasze znajomi bardzo nad wspierają, piszą, troszczą się, jak się czuje i etc. GośćM ja miałam długi protokół, to od brania antyków do punkcji minęło mi dokładnie 46 dni + 5 dni do transferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
Ja dostalam kartki z "przygotowaniem lekami" do in vitro...mam tam wszytsko po kolei rozpisane itd ale nie mam nic napisane o dlugosci protokolu. Moze w dokumentach ktore podpisywalam bylo cos o tym napisane ,ale pewnie nie zwrocilam na to uwagi. A co ma byc to bedzie...Tez mi sie wydaje ze to krotki protokol,ale pewnosci nie mam. Dlugi czy krotki wazne zeby sie powiodlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Karolik
Dziewczyny ja juz po transferze:) trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svita88
Gość Katolik, i ja trzymam kciuki :) a jaki miałaś podany zarodek??? Kiedy betujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Karolik
mialam dwa zarodki, podali mi dojrzalego tamten jeszcze sie rozwiaja, beta 23 lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svit88
gość Karolik to chyba miałaś podane 3 dniowe? trzymam kciuki, żeby udało) ja będę testować chyba 17-18 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svit88
Własnie znalazłam taką informacje, co się dzieje z zarodkami po transferze: 2-3 dniowe: 1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli 2dpt .. Embrion staje sie blastocysta 3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki 4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium 5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium 6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium 7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana 8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG 11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste : 1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki 2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium 3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium 4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium 5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany 6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG 9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza Jednak moje przejścia uczuliły mnie na tyle, że wiem, że nie wszystko zawsze przebiega książkowo. I tak pozytywne hcg w 9 dpt może zacząć spadać, a jego brak w tym dniu nie oznacza, że nie pojawi się ono w 11 dpt. Wszystko się przecież może zdarzyć. Dwa tygodnie to masa czasu. Również na to aby dać się skusić na zrobienie testu ciążowego z moczu. Jednak to rozwiązanie dla ludzi o silnych nerwach. Standardowo w aptece nie ma czułych testów, które pomogą wykryć początki przyrostu hcg. A taki fałszywie negatywny wynik może nieźle namieszać w całym nastawieniu… Poza tym im więcej przejść, tym ochota na robienie sikańców przechodzi – nikomu nie zależy na tym aby się dowiedzieć jak najszybciej. Tylko na tym aby ten Cud trwał jak najłdłużej. I tak jak inne, „normalne” matki często dowiadują się, że są w ciąży dopiero na etapie szóstego, siódmego a nawet ósmego tygodnia, tak my „staraczki” analizujemy wszystko dzień po dniu. Myślimy, zastanawiamy i robimy mnóstwo rzeczy, o których normalnie się nawet nie myśli. Wszystko to po aby zwiększyć nasze szanse. I kiedy tylko pojawi się jakiś mały, maluteńki objaw, kiedy zakuje brzuch lub zabolą piersi, to w nas rozkwita maleńki promyk nadziei. Może w końcu się udało. I to nic, że te wszystkie „objawy” mogą być spowodowane przyjmowanymi lekami. To nic, że na tak wczesnym etapie ciąży objawów praktycznie nie ma. Dla nas „staraczek” są jak ocalenie. Ocalenie od beznadziei, zwątpienia, załamania. Są dla nas ratunkiem pozwalającym dotrwać do godziny zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia0323
Wczoraj miałam wizyte to byl 21dpt . widzialam mojego kropka :) teraz mam kolejną wizyte za 10 dni zeby zobaczyc czy bedzie serduszko. Od wczoraj mam plamienia mysle ze to po usg ale dzisiaj rano bylo dosyc duzo takiej ciemno czerwonej prawie brazowej krwi na aplikatorze a potem troche tez na wkladce. Martwie sie bo przy plamieniach to luteina sie chyba nie wchlania dobrze a u mni z progesteronem to cieniutko. Od wczoraj biore jeszcze prodesteron w zastrzykach prolutex. Drogie i bolace. Jak wczoraj M dal mi zastrzyk to do dzisiaj czuje. Ewcia a co u Ciebie? Karolik trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×