Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość flakonikperfumik

Jakie znacie najbardziej wieśniackie imiona?

Polecane posty

Gość gość
"A najgorsze imiona żeńskie to:Marta,Olka,Ada,Marysia,Kaśka takie imiona noszą najczęściej fałszywe suki i latawice" Tylko to Marie, Katarzyny, Zofie i Aleksandray zasiadały lub zasiądą na królewskich tronach. Są to imiona związane właśnie z rodami królewskimi, szlachtą itp. Nie uświadczysz w takich rodach żadnych Nikoli, Brajanków czy nawet Julii i Oliwii. Część z was mówi, że głupio będzie brzmiało imię Antek, Staszek czy Franek dla nastolatka, a mnie śmiech bierze jak sobię pomyślę o babci Nikolce, Dżesice czy dziadku Kacperku. Pamietajmy, że wiekszość życia jesteśmy dorośli. Nie wyobrażam sobie również pani profesor Wanessy Jakiejśtam czy prezydenta Kewina/Doriana Jakiegośtam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co głównie nazywacie wsią ja kojarzę z miastem, niestety. A wsiowe to te wymienione już: Mietek, Czesiek, Bronka, Wiesiek. Nie lubię też Jana, bo forma Jasiek kojarzy mi się z wiejskim głupkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia 12:58 dobrze piszesz i tym samym sie kierowalam przy wyborze imion dla dzieci nie wiem jak mozna byc wyksztalcona np prokurator Mają czy Blanką wiem powiecie, ze marzy mi sie wyksztalcone dziecie a pewnie skonczy w kasie sklepu, ok bedzie jak ma byc, ale imie powinno byc imieniem i wybrzmiewac ze tak powiem "godnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie że Kasia, Basia, Ania to bardzo ładne, kobiece, chociaż pospolite imiona. Sama mam na imię Gosia i się cieszę, bo np. Samantą nie chciałabym być. Podobają mi się jeszcze: Julia, Ola, Pola, Alicja i to, ile osób je już nosi miałabym głęboko tam gdzie słońce nie dociera :) nie podobają mi się za to wszelkie "zagraniczne" imiona typu jessica, Nicola. Brzmią jak pseudonimy prostytutek, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między Kasią, a Samantą jest cały szereg innych imion nie popadajcie w skrajności, to że nie podoba mi się Kaśka, Ania, Baśka, Madzia to nie znaczy, że od razu Dżesika i Nicola mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś moja ginekolog ma na imię Blanka nie widzę problemu.... nikt nie widzi, wszyscy ją w moim mieście znają i nikt się nie obrusza tak to tylko myślą głupie kury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja znam sandry, klaudie i nikole właśnie lekarki i prawniczki i nie widzę, że to jakos głupio brzmi :P głupie to są baby które tak tępo myślą. mnie się te imiona osłuchały i też nie widzę problemu. moja babcia jest Maja i jest wykładowcą akademickim! ja mam syna Franciszka po moim mężu dostał imię, a mój mąż po swoim ojcu i tak to idzie nie rozumiem tych docinek imiennych na kafe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu wychodzicie z założenia, że Jeżeli nie Kasia to na pewno Nikola i Jessica? głupie jestescie :o a mnie się nie podobają Kaśki i Anki bleee!! gorsze niż Nicola i Olivia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PRETENSJONALNY - zbyt wyszukany, świadczący o złym guście. Definicja słownikowa. Więc idealnie pasuje do waszych Brajanów i Nikolek 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego uzywacie cudzysłowu piszac , ze Nicola czy Jessika to "zagraniczne" imiona ? Przeciez ona są zagraniczne !:D Bardzo mi sie podoba imie Nicol, własnie bez polskiego 'a' :D Deborah, Deride, Zoe.. jak dla mnie idealne :D I moge tak sobie nazwac dziecko, jesli bym chciala:) Nawet moje nazwisko pasuje:) Lubie imiona , które nie mozna zdrobnic, nienawidze Kasiek, Asiek czy Krzychów, zamiast Katarzyn, Joanny, Krzysztofa.. Dobrze jest jesli imie jest podobne do odpowiednika za granica, czasami identyczne..np. Adam. Nigdy nie wiadomo jak nam sie zycie ułozy.. Ja mam Pamele i Oscara :) Miedzynarodowe imiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakonikperfumik
Pamela, śliczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajka13467
Rany, ludzie ale macie problem. Czepiacie sie imion! Każde ma coś w sobie. Są te ładniejsze i te które innym nie odpowiadają, ale cóż taki kraj. Wy nic na ti nieporadzicie. Zajmijcie się swoimi sprawami, a nie wygadujcie bzdur na temat imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kewin, Brajan, Alan, Nikola, Dżesika, Wanesa, Oliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.26 ale Dzesika to juz jest "zagraniczne" imie bo niby zza granicy a nieudolnie spolszczone. Wszystko wszystkim ale najbardziej smiac mi sie chce jak ktos nadaje imie dziecku a potem nie potrafi go wymowic albo odmienic. Kolezanka nazwala corke Kaja ale nie wie, ze odmienia sie "Kai" a nie "Kaji". No cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pretensjonalne -nadawane dla wyleczenia kompleksów rodzicieli dziecka . W latach 80tych wytapirowane mamuśki z słynną już tu kolekcją puszek po dezodorantach i pustych flakoników po zachodnich perfumach dawały właśnie "zachodnie " imiona . Jakie ? już tu pisaliście . Potem już w XXI wieku nosicieli tych imion można było spotkać wśród blokersów lub niuń dających w krzakach za remizą . stad macie takie a nie inne skojarzenia. Owszem może też i jakaś pani adwokat ma pretensjonalne imię ale to nie po dziadziu przedwojennym nauczycielu a raczej to wymyślili rodzice którzy dzięki "awansowi społecznemu"czytaj legitymacji PZPR czy UB ery PRL zajęli miejsce w społeczeństwie zupełnie nienależne i pragnęli ukryć swoje kompleksy pochodzenia często nawet nie z biedoty a podklasy społecznej . I stąd Antoś czy Jasio kojarzył sie im nie z nobliwym panem a dziadkiem pijakiem czy niepiśmiennym ojcem. Stąd dziecku dawali "nowoczesne i wykwintne ' czyli pretensjonalne . To samo jest dziś jak nowobogaccy którym słoma z butów wystaje lubują się w "europejskich " imionach znanych z telenowel na przykład .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klaudia, Kasia, Ania, Agnieszka, Beata, Renata, Wioletta, Mariola, Iwona, Wiesława, Sylwia, Andżelika, Marzena,Marzanna, Lucyna, Bożena, Nela, Lena, Sara, Vanessa, Nicola, Monika, Maja, Amelia, Sandra, Sonia Dorian, Fabian, Wiesław, Alan ( :D ), Bryan, Kuba, Dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie wiejsko kojarzą właśnie Antki, Staśki, Jaśki, Franki i ich odpowiedniki żeńskie oraz Zośki, Maryśki. Nic na to nie poradzę, nawet jeżeli teraz jest od cholery dzieci o takich imionach i mogą być mądre, "miejskie", ilu celebrytów by tak swoich dzieci nie nazwało czy też ważnych, mądrych osób, zawsze będą mi sie tak kojarzyły :D. Dla mnie są po prostu brzydkie, brzydko brzmiące. Nie chciałabym się nazywać Antosia np. za żadne skarby :D. Wolę swoje "PRLowskie" imię (tak je tutaj określiliście :D) wg. mnie jest ładne i wcale nie pretensjonalne, już wolę stor razy bardziej Mariolę od Marii czy nawet Anete, Edyte. Nie podobają mi sie też zagraniczne imiona czy nawet Nikola, wolę proste, polskie imiona, ale na pewno nie te hiciory powracające po 100 latach do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cholera, mam na imie Sandra a nie daje za remiza. Ale macie racje, ze ludziom takie imiona kojarza sie jednoznacznie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podklasy powiadasz? Jedna z najbardziej znanych adwokatów, ze starej adwokackiej rodziny, a nie peerelowski wypierdek ma na imię Marita. To tez podludzie? Pomijam tu już fakt, że nie zawód czyni człowiekiem? Masz jakieś komunistyczne kompleksy? Jakoś nikt ze znajomych moich rodziców dezodorantów na regle nie ustawiał? Gdzie Ty mieszkałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam kobietę, które 40 lat temu dano na imię Andrzelika, bo pani w USC stwierdziła, że to od Andrzeja i tak biedna kobieta musi pokazywać dowód i mówić jak się pisze jej imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakonikperfumik
Brzydkie są też: Amanda, Otylia, Emanuel, Sylwia, Marzena, Janina, Danuta, Jolanta, Wisława, Monika, Pakosława i inne, których nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Melania Stefania Jan Antoni i inne wieśniackie wymysły. Mamy w rodzinie roczną Melanie ochydne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpisuję się pod tymi deodorantami, dodaję od siebie złote zęby trójki, pierścionki z ruskiego złota na każdym palcu i wąs u szczerbatego gdzieniegdzie ojca Wioletty czy Andrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola, Nikol gorzej być nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wieśniackie to Wiesiek :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wieśniackich imion chyba nie ma są modne i nie modne ja mam na imie Basia i nigdy mi się nie podobało zawsze chciałam być magdą czy agnieszka popularne za moich czasów ja osobiście nie lubię imienia Sylwia chociaż znam trzy fajne babki ale nie trawie tego imienia a z męskich to Miłosz nie znam ani jednego ale nie lubię i już. Moja córka ma mało oklepane imie ale nie dziwaczne ogólnie nie lubiane kojarzące się z prostytucją a mój synuś ma chyba najbardziej męskie imię ja jestem zadowolona to najważniejsze mam nadzieję ze moim dzieciom też się będzie podobać no ale o gustach sie nie dyskutuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakonikperfumik
Nie podoba mi się też: Kuba, Apolonia, Kasper, Kacper, Daniel, Maciej, Marcin, Korneliusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruzia ruzia
Andrzej, kojarzy mi się z wiejskim głupkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesniackie?! akurat wymieniacie imiona królewskie, choćby Maria, Zofia, Krystyna, Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty od melani jesteś jakaś psychiczna w kółko o tym piszesz,masz jakieś kompleksy,idź sie lecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×