Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość flakonikperfumik

Jakie znacie najbardziej wieśniackie imiona?

Polecane posty

Gość Gosc
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Bezdzwieczne i nijakie to dobre okreslenia.  Moja siostra znowu dala corce na imie Sara- nikt w rodzinie tego imienia nie lubi (zreszta nawet siostra rowniez tylko tata sie uparl), ale tez sie nie odzywalismy.  Oczywiscie mamy problemy ze spieszczeniami, a tata nazywa ja Sarenka.  Mi przez gardlo nie przechodzi Sarenka, Sarunia wiec ide z Sara.  Takie twarde imie.  Siostra chciala Kaline, ale coreczka tatusia...  Nie ma sie co wtracac, my mamy swoje dzieci do nazywania, ale po prostu nie rozumiem atrakcji niektorych imion.

Sarenka dobre 😄 hehhehe w sumie trzeba bylo jakos zdrobnic ale sobie poradzili

Ja ostatnio slyszalam zdrobnienie Laury jako Lauryś. Mozna? Mozna heh 😄

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Klaudiusz 

Pamietam jak w szkole na jakiegos dziwolaga albo na kogos z dziwnymi zachowaniami wolali dziecko klaudiusza. I chyba dlatego to imie zle mi sie kojarzy. Nigdy jako dziecko sie nie zastanawialam dlaczego tak wymyslili pozniej gdzies doczytalam ze byl jakis cesarz klaudiusz ktory sie ślinil, jąkal, utykal i chyba stad sie to wzielo.

Klara tez brzydkie i nijakie, a tak to uwazam za brzydkie imiona wszystkie, doslownie wszystkie ktore tu wymienilyscie.

 

Nie wiem czy moje bylo wiec dopisze: Ilona. Tez mi sie nie podoba 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Gosc napisał:

Sarenka dobre 😄 hehhehe w sumie trzeba bylo jakos zdrobnic ale sobie poradzili

Ja ostatnio slyszalam zdrobnienie Laury jako Lauryś. Mozna? Mozna heh 😄

 

 

 

Dobre to zdrobnienie od Laury.  Oj tak ludzie wybiora imie, a potem akrobacja sie zaczyna, zeby cos z tym "pieknym" imieniem zrobic, bo ni jak nie da sie go ruszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość gosc napisał:

Klaudiusz 

Pamietam jak w szkole na jakiegos dziwolaga albo na kogos z dziwnymi zachowaniami wolali dziecko klaudiusza. I chyba dlatego to imie zle mi sie kojarzy. Nigdy jako dziecko sie nie zastanawialam dlaczego tak wymyslili pozniej gdzies doczytalam ze byl jakis cesarz klaudiusz ktory sie ślinil, jąkal, utykal i chyba stad sie to wzielo.

Klara tez brzydkie i nijakie, a tak to uwazam za brzydkie imiona wszystkie, doslownie wszystkie ktore tu wymienilyscie.

 

Nie wiem czy moje bylo wiec dopisze: Ilona. Tez mi sie nie podoba 😕

Zgodze sie z ta Klara.  W sumie Ilona mnie nie zachwyca, ale zdecydowanie jest lepsza od tej Klary i wielu innych imion wiec raczej nie jest takie zle.  Klara jak i Sara.  Sarcia (pomylilam sie i napisalam Sracia najpierw), Klarcia.  

Ja mam podobne skojarzenia z Leonem jak ty z Klaudiuszem.  Byly wokol mnie osoby, ktore na pytanie , a kto to zrobil, albo powiedzial itd zawsze odpowiadaly Leon.  Jak nie wiesz to idz sie zapytaj Leona itd.  Takze szczerze mowiac to Leon kojarzy mi sie z takim glupim Gabrysiem z wierszyka Tuwima.  Leon jest tak dzwieczny jak Natan- takie nijakie, jakos suche imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja sie dziwie jak Lewandowska mogla dac corce na imie Klara!!!🤢🤮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onkosfera

Dla mnie najbardziej siarskie są imiona starych wujow: Wiesław, Zdzisław, Szczepan, Roman, Halina, Grażyna, Bożena. A także imiona z młodszej puli ciotek: Mariola, Renata, Jolanta, Bogdan.

Także nie zachwycają mnie imiona żeńskie pochodzące wprost od męskich i dodanie końcówki "-a". Typu: Mieczysława, Bogusława, Bogumila, Kazimiera itp. Dla mnie to masakra.

Ale widzę że mlodsze pokolenie nie cierpi imion, które noszą "nasze" roczniki (mam na myśli baby w wieku rozplodowym)czyli Agnieszek, Katarzyn, Magdalen i tym podobnych.

Brajany, Kewiny i Dzesiki to klasa sama w sobie. Aspiracje chloporobotnikow do wyższych sfer. Ale teraz to chyba wśród plebsu modne są imiona szlacheckie, np Ksawery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onkosfera

Dodam że kiedyś poznałam gościa w moim wieku (30+ obecnie) o imieniu ROMEO. Polak, normalnie... przerąbane, gorzej niż Roman...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dorian, Fabian brzmi jak pawian, Stasiek, Zośka, Baśka, Natan, Faustyna, Dzesika no tragedia, Karina, Brajan, Nikolka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onkosfera

Natan jak szatan😈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Sylwester i Patryk to tez brzydkie imiona 

Moja bratowa dala dzieciom imiona Nikola, Vanessa i Dorian. Uwaga zaznacze ze nie sa patologia ale ona nigdy ale to NIGDY nie miala w niczym gustu. Wies tanczy i spiewa wszedzie czy to w wyborze imion, czy w urzadzeniu mieszkania czy w ubiorze 😖

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Onkosfera napisał:

Dla mnie najbardziej siarskie są imiona starych wujow: Wiesław, Zdzisław, Szczepan, Roman, Halina, Grażyna, Bożena. A także imiona z młodszej puli ciotek: Mariola, Renata, Jolanta, Bogdan.

Także nie zachwycają mnie imiona żeńskie pochodzące wprost od męskich i dodanie końcówki "-a". Typu: Mieczysława, Bogusława, Bogumila, Kazimiera itp. Dla mnie to masakra.

Ale widzę że mlodsze pokolenie nie cierpi imion, które noszą "nasze" roczniki (mam na myśli baby w wieku rozplodowym)czyli Agnieszek, Katarzyn, Magdalen i tym podobnych.

Brajany, Kewiny i Dzesiki to klasa sama w sobie. Aspiracje chloporobotnikow do wyższych sfer. Ale teraz to chyba wśród plebsu modne są imiona szlacheckie, np Ksawery?

Ja rowniez nie lubie tych meskich przerobione na zenskie, Kamila, Patrycja, Emilia i zenskich na meskie np. Marian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjh

Mnie najbardziej wkurza: Wiola, Milena, Olivier, Leon, Ilona, Sandra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Jjh napisał:

Mnie najbardziej wkurza: Wiola, Milena, Olivier, Leon, Ilona, Sandra...

Oprocz Mileny te imiona sa na mojej liscie rowniez.  Olivier i Oliwia przyprawiaja mnie o dreszcze (w bliskiej rodzinie obydwa imiona).  Wiolki tez nie lubie i znam dwie, ktore swoich imion rowniez nie lubia.  

Od siebie dodam te wszystkie skroty imion Ida, Ada, Pola, Lena, Mila, Iga, Tola, Kuba, Wojtek itp.  Szczyt wiesniactwa nadawanie skrotow imion jako imion- nielogiczne i bez sensu poniewaz pozniej te skroty rodzice rozszerzaja do spieszczen- ...yzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaza

Idac tym tropem: Napisz swoje imię, albo swoje ulubione, udowodnię ci, ze jest wiesniackie :):) Oczekuję  propozycji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Alez my rowniez wypisujemy swoje imiona i uwazamy ze sa wiesniackie. Ja pisalam ze mam na imie Ilona i mi sie to imie nie podoba tak jak zreszta Iwona. 

 

Oo ja zapomnialam jeszcze dopisac Sandra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
34 minuty temu, Gość Jjh napisał:

Mnie najbardziej wkurza: Wiola, Milena, Olivier, Leon, Ilona, Sandra...

A dla mnie te imiona są normalne, może wole Oliwier przez w, a nie przez v.

Brzydkie to typu Maria. Dla dziewczynki Marysia jest w miarę, ale dla nastolatki Maryśka jest okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ja rowniez nie lubie tych meskich przerobione na zenskie, Kamila, Patrycja, Emilia i zenskich na meskie np. Marian

A z czego niby Marian jest przerobiony wg ciebie? Przecież to jest imię wywodzące się prosto z łaciny, oznaczające kogoś z rodu Mariuszów (Marius -> Marianus -> Marian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość gość napisał:

A z czego niby Marian jest przerobiony wg ciebie? Przecież to jest imię wywodzące się prosto z łaciny, oznaczające kogoś z rodu Mariuszów (Marius -> Marianus -> Marian).

Marianna

to jest zenski odpowiednik imienia Marian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Gosc napisał:

A dla mnie te imiona są normalne, może wole Oliwier przez w, a nie przez v.

Brzydkie to typu Maria. Dla dziewczynki Marysia jest w miarę, ale dla nastolatki Maryśka jest okropne.

Fakt, Maria jest nieciekawa.  W mojej rodzinie jest prawie 30-letnia Maria i myslalam, ze ma na imie Malina poniewaz tak na nia mowia, az zobaczylam gdzies na papierku jak ma na imie.  Maryska brzmi bardzo niezachecajaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Marianna

to jest zenski odpowiednik imienia Marian

Dziekuje.  Wiekszosc zenskich imion ma meskie odpowiedniki.  Chcialam pokazac, ze Stanislawa czy Wladyslawa sa zawsze przy takich okazjach wyciagane, a inne wlasnie typu Marianna, Kamila, Patrycja, Emila, Konstansja, Aureli, Kornel itd sa bardzo wygodnie zapominane przy uzyciu tego argumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Dziekuje.  Wiekszosc zenskich imion ma meskie odpowiedniki.  Chcialam pokazac, ze Stanislawa czy Wladyslawa sa zawsze przy takich okazjach wyciagane, a inne wlasnie typu Marianna, Kamila, Patrycja, Emila, Konstansja, Aureli, Kornel itd sa bardzo wygodnie zapominane przy uzyciu tego argumentu.

Przepraszam: Konstancja, Aurelia, Kornelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Marianna

to jest zenski odpowiednik imienia Marian

To jest imię utworzone dokładnie w ten sam sposób jak Marian, tylko od łacińskiego przymiotnika w formie żeńskiej ("mariana"). Nie utworzono Marianny od Mariana, i nie utworzono Mariana od Marianny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Maria okropne.  

Imie wybiera sie na cale zycie. O ile ladniej brzmi Marysia to trzeba sie zastanowic ze to dziecko/nastolatek/dorosły bedzie sie musialo przedstawiac jako Maria a nie ze zdrobnienia. 

Tak samo jak Stanisław/Staś. Nie wiem skad był taki wysyp tego imienia.... W pustyni i w puszczy się te matki na oglądały czy jak .... Brzydkie imię

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja tez nie lubie imion ktore maja odpowiednik meski i zenski.

Najlepsze jest to, że ja kiedys myslalam ze Sylwia to odpowiednik Sylwestra a tu sie okazuje ze meskim odpowiednikiem jest Sylwiusz a imienia Sylwester - zenski odpowiednik to Sylwestra :classic_blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazaa

Nowięc  jakie imiona wg tych wybrzydzajacych sie na inne sa ok? Podejzrewam, że te, ktore sie innym nie podobają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gość napisał:

To jest imię utworzone dokładnie w ten sam sposób jak Marian, tylko od łacińskiego przymiotnika w formie żeńskiej ("mariana"). Nie utworzono Marianny od Mariana, i nie utworzono Mariana od Marianny.

To samo dotyczy też Kornelii i Kornela, Aureliusza i Aurelii, Patryka i Patrycji, Jacka i Hiacynty, Krystyna i Krystyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wole juz Stasia od Natana czy Leona.  Duzo wdzieczniejsze imie.  Nie dla mnie jednak, ale cos w tym imieniu jest nawet jezeli tylko lata histori i wiele znanych postaci.  Natomiast zaczal sie wysyp Mari i Marianny i nie rozumiem tego zupelnie.  Ani Maria, ani Maryska nie sa ciekawe.  Marysia jeszcze tak, ale to tylko przez kilka pierwszych lat, a potem tragedia.  Juz wole Anke pomimo, ze jest ich w Polsce ponad milion i jeszcze niedawno bylo ich po 5 w klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Ja tez nie lubie imion ktore maja odpowiednik meski i zenski.

Najlepsze jest to, że ja kiedys myslalam ze Sylwia to odpowiednik Sylwestra a tu sie okazuje ze meskim odpowiednikiem jest Sylwiusz a imienia Sylwester - zenski odpowiednik to Sylwestra :classic_blink:

Ciekawe, nigdy sie na tym nie zastanawialam.  

Ja bardzo niewiele takich imion lubie.  Moze lubie to przesada, ale toleruje.  Aleksander i Aleksandra toleruje jakkolwiek skrot Ola dla dziewczynki mnie mierzi.  Alek dla chlopca jest ok, ale ten Olek tez mi sie nie podoba.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jest kilka neutralnych imion.  Aleksandra, Anna, Wojciech, Dominik- sa to imiona, ktore wydaje sie byc albo lubiane, albo tolerowane i naprawde rzadko kiedy sa nazywane wiesniackimi.  Tym, ktorym sie nie podobaja uwazaja je za nijakie, ale nie wywoluja jakis wiekszych negatywnych emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ciekawe, nigdy sie na tym nie zastanawialam.  

Ja bardzo niewiele takich imion lubie.  Moze lubie to przesada, ale toleruje.  Aleksander i Aleksandra toleruje jakkolwiek skrot Ola dla dziewczynki mnie mierzi.  Alek dla chlopca jest ok, ale ten Olek tez mi sie nie podoba.  

Ja sie coraz czescie spotykam ze na Aleksandra wolaja Aleks zamiast Olek.

 

Mi sie nie podobaja jeszcze imiona Anita i Wacław 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×