Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kate4

staraczki na 2015!!!cz. II

Polecane posty

Aleksandra ja dlugo byłam na bezrobotnym a teraz w zasadzie to od stycznia zaczęłam prace wiec na l4 jeszcze nie byłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nell nie masz co sie bać tego hcg bo jak zrobisz w tym samym laboratorium to bedzie to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja chodzę na l4 ale góra moze dwa razy w roku.Ale może będę mogła pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra1988 ja czasem chodzę na L4 chociaż bardzo rzadko może ze dwa razy do roku :) jak młoda jest chora i nie mam dla niej opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba coś jest z kafe nie widzę swoich wpisów pisałam do was kilka razy i nic nie wiem o co chodzi chyba coś muli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co sobie teraz czytam to wychodzi ze beta hcg jest droższe a wiekszej różnicy nie ma;) wiec zobacz jak masz na wyniku czy hcg całkowite czy betaHcg i zrób to samo to bedziesz spokojna:) Mi gin zawsze zlecał tylko hcg i było ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smike nie przejmuj sie takie zacinki się zdarzają;) jak zmienia sie nowa strona;) Wystarczy kilka postów i przeskakuje już normalnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIMKE mi chodzi o to czy ktoś z Was ma taką sytuacje jak ja... Ja pracowałam przed zajściem w ciąże, ale nie mam gdzie wracać. W zeszłym miesiącu poroniłam. Od początku ciąży miałam lekkie plamienia i dostałam od 6 tygodnia ciąży L4. A teraz mam jeszcze zwolnienie do dziś. Wieczorem jadę do mojej ginekolog, która ma dać mi jeszcze trochę zwolnienia, zobaczymy na ile... Mam nadzieję, że chociaż na 2-3 tygodnie a najlepiej na miesiąc... Na moje miejsce po 2 tygodniach przyjęli już nową osobę. W mojej firmie jak ktoś idzie na L4 to bez względu na to, czy poszedł na nie bo poronił, czy był w ciąży, czy to tylko przeziębienie po powrocie otrzymuje wypowiedzenie za porozumieniem stron a okres wypowiedzenia pokrywają urlopem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jussio - dobrze ze sprowadzasz mnie na ziemie :D Nie, objawiw nie mam takich zawsze. Przewaznie tylko bol piersi calych, czasem dwa dni lub dzien przed boli brzuch, a teraz tydzien mnie boli. Nudnosci nie miewam, a teraz mam, sluz tez dziwnyy mam, zmeczenie ogromne,zawsze tryskam energia, mam wiele pomyslow, uwielbiam ruch, no a teraz? Najchetniej to bym spala calymi dniami -.- no i to odrzucenie od papierosow. Nigdy nie przeszkadzalo mi jak ktos pali a teraz to uciekam. Wymienialabym w nieskonczonosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra kurde to trochę faktycznie słaby temat.Gdyby u mnie tak się stało jak u ciebie to też bym dostała wypowiedzenie jednym slowem wielka kicha.Ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza psychiatry on by dał ci zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pracuję i ciężko mi znaleźć pracę na tą chwilę. albo niesprostam wymaganiom, albo praca zmianowa, a mąż pracuje często do 19-20 a synek w przedszkolu do 16 może być i jest kicha. teraz uczymy się kupować rozsądnie, tak żeby na koniec miesiąca zębami nie zgrzytać przy każdej wydanej złotówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIMKE chyba tak zrobię tym bardziej, że planuję kolejną ciąże i chcemy z mężem rozpocząć starania w przyszłym miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hashija i super że w domu siedzisz synek ma ciebie ja mam wyrzuty że pracuje moje godziny pracy to 9-17 wiec cały dzień ucieka chwile widzę się z dziecmi ale teraz to juz se obiecałam że do roboty nie wróce.Tez bedę starać się w miare być oszczędną dla chcącego nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joana87
Aleksandra1988 masz umowę na czas określony czy niekreślony, bo nie znam całej sytuacji? może będę mogła pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra pewnie tak zrób a jak powiesz że masz depresję po stracie ciąży na bank dostaniesz L4 moja koleżanka wiedziała że dostenie wypowiedzenie i poszła do psychiatry i przez 6 miesięcy miała depresję :) była tyle na zwolnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksandra1988 możesz zarejestrować dziecko i dostaniesz 2 miesiące skróconego macierzyńskiego.Są na to przepisy i lekarz ma Ci obowiązek wydać zaświadczenie tylko pamiętaj żeby wpisał wagę i płeć ( na zasadzie domniemania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simke da się :) tylko trzeba rozważyć co naprawde jest potrzebne. oszczedzamy na kupowaniu wędliny i sera krojonego zamiast pakowanego w biedronkach i innych. za 4 zł mamy tego całkiem sporo w porównaniu do pudełeczek z marketu. wodę filtrujemy a nie kupujemy :) itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość aby zarejestrować to trzeba zrobić wszystkie formalność związane z aktem zgonu w tym sprawy urzędowe. Jak leżałam w szpitalu i roniłam moje dziecko to ostatnią rzeczą o jakiej myślałam była strona finansowa! Przy poronieniu takiego małego dziecka trzeba robić badania genetyczne koszt ok 400-500 zł aby mogli określić płeć a ja musiałabym nadawać imię dziecku, które miało 8 miesięcy i było w częściach, bo roniłam każdą część ciała dziecka osobno, ostatnia wypadła głowa... Chyba Ty - gość - nie byłaś nigdy w takiej sytuacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokardkaaa44
Witam nowe staraczki :) aleksandra1988 - ja dopiero 1,5 roku po ślubie :) Co do zwolnienia i l4 to przekichane, ja miałąm u siebie w pracy taki przypadek ,że przyszła babka potem szybko na zwolnienie bo ciąża no i poroniła i nie miała już czego tu szukać :( Też się boję, że jak będę i wezmę l4 i niedajboże coś się stanie to zostanę na lodzie :( Kate4 spoko ja też ten cykl bez monitoringu i będę działać tak jak działałam tylko u mnie o tyle dobrze, że za 1 razem było oki z pęcherzykami więc się łudzę, że teraz też będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj byłam i to 5 razy więc stąd wiem jak to wygląda.Chciałam pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joana87
Aleksanda to trochę słabo, a nie wiesz na jakiej podstawie zatrudnili tą nową osobę? moze umowa na zastępstwo?,bo wtedy Ty wracasz a tamta nowa wypada, od tego roku weszły nowe przepisy że umowa na czas określony nie może trwać dłużej niż 33 m-ce, a później juz nieokreslony, ale to sie tyczy chyba tylko tych nowo zawartych, muszę jeszcze troche poczytac o tych zmianach, bo nie ogarnełam wszystkiego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość przeczytałam rozporządzenie: "1) 14 dni od dnia urodzenia — dla żywego urodzenia; 2) 3 dni od dnia urodzenia — dla martwego urodzenia." A ja poroniłam czyli jednoznaczne z tym, że urodziłam martwe? 3 dni od dnia urodzenia! Tzn. że jak roniłam kilka godzin to w między czasie powinnam wypełniać papiery... Zapytam wprost: poroniłaś kiedykolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joana87 tą nową osobę zatrudnili na podstawie umowy o pracę nie na zastępstwo, bo koleżanka z biurka obok mi zaraz "życzliwie doniosła". Umowę mam do końca 2017 roku... Może psychiatra da zwolnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałam,że 5 razy, masz więcej czasu na zgłoszenie dziecka .W USC są wyrozumiali a skoro poronienie miało miejsce w szpitalu to dowiedz się czy przypadkiem nie wysłali takiego zgłoszenia do USC. I mnie nie musisz pisać co to znaczy stracić dziecko , ja straciłam pięcioro , więc chciałam ci pomóc bo wiem jak ciężko po tym wrócić do św2iata żywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joana87
Aleksandra warto spróbować, dobry nawet m-c czy 2, a może w tak zwanym między czasie ktoś sie pojawi :) życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziękuję, ale nie mam siły znów to rozdrapywać. Poza tym w szpitalu, jak jednak z lekarek zakładała mi dopochwowo tabletki poronne, druga dała do podpisu dokumenty i musiałam zadecydować, czy chcę aby szpital wysyłał dokumenty i zgłaszał zgon czy nie chcę i podpisałam że nie chcę bo mówili, że musiałabym robić te wszystkie badania genetyczne za 500 zł i pochówek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×