Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Hej kochani spicie ? :-) Dzisiejszy dzien tak jakos szybko mi uplynal az szkoda . Rozmawiamy o smakowitych daniach ,a ja musze byc na megadiecie i ciagle jestem niedojedzona 😭 ,ciezkie beda swieta ,tyle pokus ,a ja bede jadla salate :-) Pozyjemy ,zobaczymy ,moze sie zbuntuje i potem niech sie dzieje co chce :-) Tymczasem dobrej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta racja, niedziela bardzo szybko upłynęła. Cały weekend szybko uciekł. Ale nic to, następny już za tydzień. I to palmowy już weekend będzie. l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych mokrych ... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
l Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, środkowa i częściowo zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżów. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Ukrainy, z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa. W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju miejscami duże. Temp. maks. od 5 st. na północnym wschodzie do 8 st. w centrum oraz na wybrzeżu i do 11 st. na zachodzie oraz na południu kraju. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, z kierunków południowych. (pogoda.money.pl) l l dzień dobry ! :) l Dzisiaj Światowy Dzień Meteorologii l U mnie słońce już sobie poradziło z drobniutkimi chmurami i podgrzewa jeszcze rześkie powietrze. O świcie temperatura była w granicach zera więc żółty krążek na niebie ma trochę pracy aby zorganizować przyjemne odczucia na spacerze. l Ruszamy z zapałem w nowy tydzień. Jeszcze nie gorączkowo ale już całkiem poważnie trzeba myśleć o świętach. Jeżeli ktoś wysiewa owies, rzeżuchę lub inną zieleninę ozdobną to chyba pora to zrobić. l udanego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry poniedziałkowo Jak widzę Saam pięknie nam rozpoczął nowy dzień prognozą meteorologiczną, nawet dość dobrą, oby się sprawdziła. U mnie też słonecznie ale chłodno, z rana było w granicach 0 stopni. Saam, dobrze że przypomniałeś o wysiewach, pewnie trzeba to będzie dziś zrobić. Dziś dla mnie nadal bardzo pracowity dzień, ale jakoś z rana rozruszać się nie mogę, pewnie dlatego, że znów kiepsko spałam w nocy:( Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę pięknego słonecznego i miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Ferdzi 🌻 ja raczej nie mam co wsiać.Dokładnie nie pamiętam ale chyba nie mam nasion. To znaczy rzeżuchę mam ale wolałbym owies bo wygląda efektowniej. Dzisiaj pracuję dłużej więc kupno muszę zostawić na jutro. Jeszcze sprawdzę w domu czy z ubiegłego roku coś nie zostało. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj również mamy Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej Myślę że na tym polu najwięcej zrobił zespół Omega. Młodsze pokolenie może się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Natomiast starszaki ciągle przy tym utworze odczuwają przyjemny dreszcz, zwłaszcza w koncowej sekwencji l "Tak, przyszła dziewczyna o perłowych włosach, Śniłem, a może to była jawa?... Taka się stała ziemia i niebo zielone i niebieskie jak dawniej. Tak, przyszła jedna dziewczyna o perłowych włosach. Śniłem, a może to była jawa?... l OMEGA - Gyöngyhajú lány l http://www.youtube.com/watch?v=6Z0JVH6e8O0 l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o Trochę dziwna ta prognoza bo powietrze polarno-morskie raczej cieplejsze nie jest ;) ale z prognozą tak jest by była trochę dwuznaczna gdyby się nie sprawdziła :D:D Ja słyszałam w tv, że moje City dzisiaj będzie najcieplejszym miejscem w Polsce:classic_cool: póki co to tylko przez okno wygląda przyjaźnie i słonecznie:) o Ferdzi :) ja już rozruszana od wczorajszego wieczora ;) więc mi lżej :) Widzisz, ja cały rok staram się gotować prozdrowotnie i wówczas podczas świąt mogę zaszaleć. Ale, że tworzą się nawyki pewnie dużo nie odbiegnę od codzienności. Już na myśl o żurku na białej kiełbasie robi mi się niedobrze:-O ale wygotowaną białą będę miała. Wodę po niej wyrzucę. Raczej chodzi za mną zielona, zabielana śmietaną szczawiowa z jajkiem na chudej wołowince lub cielęcinie + utłuczone ziemniaczki z masłem. Śledzie a'la matjas będą napewno bo już dzisiaj mi się śniły :D Napewno będzie sernik ten puszysty na śmietanie, według przepisu, który zapodała Daa, bo śmietana jest jednak chudsza niż masło. W tej chwili mam ochotę na jakąś galaretę golonkowo-drobiową np. z dodatkiem indyka,koniecznie z zielonym groszkiem, marchewką i pietruszką w kostkę . No i może będzie nadziewana owocami kaczka pieczona.... albo dwie :D bo ostatnio taka była dobra, że zabrakło😭. Sałatka jarzynowa obowiązkowo bo bardzo lubimy. Teraz zamiast drobno krojonej cebuli dodam do niej drobniutko posiekany pęczek natki pietruszki i szczypiorku by życiodajny zielony chlorofil zrobił swoje ;) o Ja nic nie będę siała, jeśli już to kupię gotową doniczkę z zieleninką i jeszcze wetkniętą pisanką na patyku. Albo zrobię stroik z bukszpanu i bazi do wazonu dla ozdoby stołu. Gości raczej się nie spodziewam, dzieci tylko przelotem bo zamiast siedzieć za stołem wolą gdzieś pojechać, choćby do lasu lub gdzie tam sobie uplanowali. o Saam :) jeśli już znajdziesz w domu nasionka to sprawdź datę ważności byś nie został z pustą doniczką ;) Rzeżucha jest bardzo zdrowa, zawiera dużo jodu i siarki ale też daje niezbyt przyjemny zapach. Owies lepiej wygląda i jest bezwonny:D A u Ciebie jak i u Ferdzi pewnie znowu nalot gości to macie nad czym dumać... o miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm...mówi się, że Polak i Węgier dwa bratanki :) piosenka Omegi od początku do końca sprawia, że mam dreszcze ;) subtelne dźwięki poprzedzające mocne wejście, późniejsze delikatne na przemian z mocniejszymi rytmy i końcowa euforia kojarzą mi się jednoznacznie :P idealna piosenka do ....kochania się ;) i mogłaby być trochę dłuższa ;):P:D Jako nastolatka byłam na koncercie na żywo ale wtedy tak tego nie odbierałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Celinko 🌻 powietrze polarno morskie latem sprowadza ochłodzenie a w zimie przynosi ocieplenie. Jest to powietrze znad oceanów. Myslę że to podobnie jak z naszym morzem które latem chłodzi wybrzeże a zimą ogrzewa. l Jeżeli chodzi o gości to nikt z daleka jeszcze się nie zapowiedział. Miejscowi przychodzą bez zapowiedzenia l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,dziewcze drogie ,ja robie zurek nie tylko z biala kielbasa ,ale i z zeberkami ,mmmmmm ,pycha ,z chrzanem i jajeczkiem :-).Nie wiesz co tracisz -p Sledzi na Wielkanoc nie robie ,ale salatke warstwowa ze sledziami marynowanymi i owszem . Mam jeszcze zamrozone pierogi z kapusta i grzybami od swiat Bozego Narodzenia ,wiec tez je ugotuje . Znow o jedzeniu ,a ja jestem glodna bo przed obiadem . Podpowiedzcie mi co kupujecie w sklepach do chleba ,cos co by nie mialo calej tablicy Mendelejewa .Wchodzac do sklepu juz sie denerwuje ,bo co wezme do reki to mieni sie w oczach od 'E' Akurat tak sie sklada ,ze to co mi smakuje jest chemiczne 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Danusiu 🌻 u mnie do chleba idą głównie wędliny. Nie mam problemu z E bo jak kupuję 20 dkg w plastrach to składu nikt mi nie pisze na zawiniątku. Tak więc jem w ciemno. oby tylko smakowało. Z tym że smacznych wędlin w normalnych cenach jest coraz mniej. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie nareszcie przerwę w pracach i zaglądam na topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, widać że zmęczona jestem bo wysałam post prawie bez tekstu:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa :) ja do żurku też nic nie mam ale z białej wypływa dużo tłuszczu i wszystkie wypełniacze. Nieraz jest centymetr tłuszczu w wodzie pokiełbasianej :-o Do chleba można używać samego masełka, na masełko miodzik, powidełka śliwkowe czy inne własnej roboty, jogurt grecki gęsty i smakujący jak śmietana. Ja czasami mam chęć na chleb z masłem i koncentratem pomidorowym :D. A z wędlin to te z tych najdroższych, niby naturalnych, coraz wczęściej można je potkac bo mają nabywców. Zresztą mięsko umiesz sama zrobić, dawałaś nam przepis :) Jajecznica z jajek ściółkowych czy omega usmażona ze szczypiorkiem lub bez też na chlebku fajnie smakuje, często robię sobie do pracy bo daje energię. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę. o Ferdzi :) odpocznij sobie, nabierz sił ja tymczasem popatrz ile dzisiaj skrobię po topiku ;) Ale mam wolny dzień więc nadrabiam :D Byłam na zakupach, M posprzątał połowe kuchni przy okazji bo znowu przypalił czajnik, że ze srebrnego był brązowy :-O. Już chciałam kupować nowy ale wyczyścił go na błysk, nawet kamień sam wyleciał :D i jest ok. na szczęście się nie rozszczelnił :) Dobrze, że nadeszłam z pracy wieczorem bo woda się wygotowała, czajnik na gazie a on śpi sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,ja parze biala osobno i gotuje chude zeberka tez osobno i biore wywar do zurku ten z zeberek .U mnie duzo kielbasy sie nie jada ,od czasu do czasu kupuje tez taka lepsza ,tzn .drozsza i wierze ,ze nie ma tam chemii .Na swieta gotuje schab lub inne miesko do chleba . Teraz jedziemy do jakiegos sklepu ,pewnie do Tesco ,a moze do Biedronki ,nie moge sie zdecydowac ,to moze do jednego i drugiego :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna  Amelia ææ
Ktos usunal moj wpis wiec witam sie jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam pisać ale nie zdążyłam wysłać, bo znów padł mi internet. Dopiero teraz mam go znowu, więc wklejam co napisałam w trakcie obiadowej przerwy. Saam, też na razie nie mam co wysiać, ale pewnie są w sprzedaży jakieś małe torebeczki z owsem, bo ja podobnie jak Calinessa, nie znoszę zapachu rzeżuchy. Przypomniałeś Saam piosenkę o której dawno zapomniałam, miło było ją znowu usłyszeć. Calinessa, myślę że nie chciałabym jej użyć jako pościelówy, dla mnie za ciężki klimat, wolę do tego celu delikatniejsze nutki:D Piszesz że szczawiową masz w głowie a ja już nie pamiętam jak ona smakuje, całe wieki jej nie gotowałam. Śledzi ani ryb w te święta nie podawałam nigdy ani podawać nie będę. Może do jakiejś sałatki ewentualnie, ale ogólnie te święta są mięsno słodkie:D Galaretkę mam w planie, ale wyłącznie drobiową, bo taka wszyscy zjeść mogą a ja też taką lubię. Sernik se śmietaną chętnie bym zrobiła, ale obawiam się, że chyba nie mam przepisu, więc jakbyście mogły Calinessa albo Daa i wkleiły go tutaj, to byłabym bardzo wdzięczna, myślę że nie tylko ja :D Kaczkę kiedyś też piekłam ale szczerze mówiąc trzeba liczyć pół kaczki na osobę, bo jedna na 4 to stanowczo za mało. W moim przypadku musiałabym zrobić co najmniej 4 kaczki, więc na pewno dla mnie kaczka odpada:( Daam kochana, wiesz że ja od bardzo dawna nie kupuję wędlin żadnych. Kupuję mięsko i pekluję albo marynuję i albo piekę w piekarniku, albo gotuję, albo wędzę. Robię też konserwy do słoików, albo całe mięska zalane smalcem też gotuję w słoikach, albo ostatni nabytek to szynkowar, też z niego mam wędliny. Nie zaprzeczę że czasem kupię żonkilowi kilka deko salcesonu, bo to lubi, więc od czasu do czasu ma odmianę. Myślę że Ty sama wiesz że najlepsza wędlinka to własna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) o cześć Zuzia :) a Ty jakie menu szykujesz na święta ? a może idziesz do rodziny w gości ? o Ferdzi :) ja już mam kaczkę, mam wielką golonkę świnkową i mięso z dwóch udźców indyka na galarete. Śledzie też już są w solonej zalewie z terminem ważności do 14 kwietnia więc spoko. Ja lubię więc będą. dokopałam się do przepisu na sernik tylko nie wiem czy link zadziała.. Sernik 1kg twarogu 0,5 l.smietany kremowki 30 1,5 szkl cukru 8 jaj 2 budynie smietankowe lub waniliowe Wykonanie; Twarog utrzec z cukrem i zoltkami na puszysta mase ,dodac budynie (to wszystko wyrabiamy mikserem ). Ubijamy 8 bialek w naczyniu oraz osobno kremowke . Dodajemy do twarogu ubite bialka i ubita kremowke i calosc delikatnie mieszamy lyzka na jednolita mase . Mozna dodac starta skorke z cytryny lub cukier waniliowy (to wczesniej) lub jakis ulubiony aromat .Na koniec dodajemy wczesniej namoczone i osuszone rodzynki ,otoczone w mace lub mozemy dodac inne ulubione bakalie . Sernik jest ciastem,ktore musi byc dlugo 'wygrzewane ',ale to zalezy od piekarnika . Powinno sie piec co najmniej ok godziny ,ale patrzymy czy jest pieknie zarumieniony ,podobno jak pęknie to bardzo dobrze tu jest podobny http://durszlak.pl/przepis/sernik-puszysty--3?c=tag&t=sernik- puszysty-z-wiaderka o Daa :) udanych zakupów ;) a Saamowi smacznej obiadokolacji po pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,pozwol ,ze jutro podam Ci przepis na ten sernik ze smietana ok? Bylismy w Biedronce i tam mi sie zrobilo niedobrze i jestem jakas pi......ta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,dzieki ,liczylam po cichu na Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m agda
Cześć:) Ferdzi czytam z zaciekawieniem o twoich przetworach mięsnych i muszę powiedzieć, że nabrałam apetytu na konserwę mięsną w słoiku, jeśli możesz podzielić się szczegółowym przepisem, będę wdzięczna 👄 Danusiu bardzo się zmartwiłam twoją chorobą, mam nadzieję że chociaż spać możesz, sen regeneruje i pozwala nabrać sił, trzymaj się 👄 Celinko zazdroszczę ci twojego zaparcia na zdrowe jedzenie, przepis na koktajl ze szpinakiem i bananem pycha, Saam nie bardzo mogę cię rozgryżć, raz piszesz że gotujesz i pieczesz hurtowe ilości a potem że kupujesz kilka dkg wędliny :) Olivier czyżbyś był tak zapracowany, że nie skrobniesz paru słów? Kochani zaczęłam wiosenne porządki i muszę powiedzieć że przeraził mnie stan mojego mieszkania, założyłam okulary i niestety widziałam najdrobniejsze zabrudzenia dlatego namachałam się co niemiara a i tak wszystkiego jeszcze nie zrobiłam. Może jutro przewrotnie zdejmę okulary:D Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu kochana ,przez okres 3 tygodni po powrocie ze szpitala spalam jak nigdy w zyciu ,a teraz juz zaczynaja sie klopoty ze snem . Madziu i po co Ci bylo zakladac okulary :-).Ja to mam dobrze ,nic co wymaga wysilku lub wchodzenia na krzesla np do mycia okien u mnie odpada .Denerwuje mnie to ,bo trzeba by okna myc ,firany prac i wieszac i mysle ,ze nikt tego lepiej nie zrobi odemnie (oczywiscie to jest moje myslenie ). Jesli chodzi o mieska w sloiku tzn .konserwy to sa na blogu 'k/u/c/h/n/i/a/a/l/e/e/x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,ten sernik moze byc z sera wiaderkowego .Ja kupuje z Piatnicy .Spodu z ciasta zazwyczaj nie robie tylko daje pod spod ciastka lub biszkopty .Pieke go w nizszej temperaturze i dluzej ,kiedys pieklam prawie dwie godziny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór ! l cześć Zuziu 🌻 fajnie że drugi post dotarł szczęśliwie do nas l hej Gościulka 🌻 witamy na topiku bo choć na kafeterii jesteś od lat to u nas chyba pierwszy raz. Z pewnością pierwszy raz skoro tak skromnie. l wiaj Madziu 🌻 hurtowo to ja na święta gotuję i piekę albo jak goście przyjeżdżają. A bywa że jestem saam i wtedy cztery kotlety to już ilość hurtowa jak na jeden brzuch. Wędlin nie robię więc kupuję. A że codziennie to dwadzieściadeko wystarczy. l Po pracy zwiedzałem sklepy i mam teraz opóźnienie. A że nie zwiedzałem spozywczaków to wróciłem do domu głodny. Trzeba się dobrać do lodówki. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusiu ja też uważam, że wszystko robię najlepiej ale nauczyłam się już, że zarządzać też trzeba umieć:D, więc jak mogę zlecam roboty każdemu kto się nawinie:D Tak jest jutro okularów nie włożę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę wkleić linku bo treść uznają za spam , ale na stronę dotarłam:) Dzięki za przepis chętnie skorzystam, tylko nie wiem czy trzeba przed włożeniem do słoików mięso przesmażyć? w tym przepisie nie ale słyszałam, że tak jest lepiej Dzięki raz jeszcze, zmykam do kąpieli i spać, bo mnie te okna wymordowały, Dobranoc, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko Madzi dobranoc. Wszystkim filtrującym już DOBRANOC bo wszyscy pewnie zmęczeni poniedziałkiem, każdy się napracował bo wśród nas nie ma leni :classic_cool: Jeszcze życzę kolorowych pogodnych .... l do jutra l p.s. Dziękuję za przypomnienie przepisu na sernik. Może wejdzie w świąteczne menu. Muszę jeszcze odnaleźć przepis Ferdzi na szynkę bo już niedługo trzeba się za nią zabierać. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy Saam 🖐️ Dobranoc Wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×