Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Dzien Dobry 🖐️ Cal ,jestem glodna a Ty kusisz ,na dokladke przegladam blogi z przepisami i jezyk o malo mi nie wchodzi do d...:D Cal ,ty znasz przyczyne mojego 'klopotania',takze nie musisz nadstawiac uszu .Myslalam ,ze nie bedzie tak zle .Jutro mam wizyte kontrolna w Poznaniu . Pogoda jest super ,ale na weekend ma sie oziebic ,takze nie planujcie wypadu na piknik :-) Ferdzi ,czy cos sie stalo ,poniewaz nie przygotowalas rano napitkow dla nas ,martwie sie i brakuje mi Twojego soczku 👄 Dobrego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link nie wchodzi więc trudna zagadka :D Idzie facet przez cmentarz , zatrzymuje się nad czyimś grobem i śmieje się... Dlaczego? PODPOWIEDZI:. Zastanów się kim był zmarły, kim osoba śmiejąca się i co było na grobie... Zmarły i osoba śmiejąca się są dla siebie obcymi osobami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,te soki sa geste niczym galaretki ,to ciekawe :-) Ja nie mam pojecia o co chodzi w tej zagadce ,ale nie ma co sie dziwic ,moja mozgownica pewnie tez sie odchudzila 😭 Ostatnio codziennie zjadam 2 owoce kiwi ,poniewaz dobrze wplywaja na perystaltyke jelit :-) i ponoc naukowcy odkryli ,ze kiwi moze poprawiac jakosc snu ,ze wzgledu na wysoka zawartosc wapnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa :) tak, kiwi mają te zalety ale jak ze wszystkim trzeba zachować umiar bo kiwi zawiera substancje rozpuszczające kolagen. Efektem czego jest np. to, że galaretka z owocami kiwi nigdy nie stężeje. A w człowieku jest dużo kolagenu w skórze, włosach, stawach, ścięgnach i może on niestety ,,uciekać,,. Tobie pewnie dobrze posłużyły by banany. Jeśli ich nie lubisz to można pomieszać np. z jabłkiem lub innym owocem robiąc coctail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Danusiu 🌻 jeżeli znajdziesz coś ciekawego na tych blogach to się dziel z nami. Tylko że u mnie na święta można robić ciasta tylko z wypróbowanych przepisów. Z nowością raczej się nie przebiję. Dotyczy to również ciasta o którym wczoraj wspominałaś. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) nie znałem odpowiedzi na Twoją zagadkę i jej nie wymyśliłem. Ale z pomocą przyszedł mi mózg i wyszukałem odpowiedź. Brzmi ona: dentysta i ginekolog :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotarłem do artykułu z linku o dobrym odżywianiu mózgu. Pewnie gdyby zastosować to w życiu to efekty byłyby widoczne. Ja przynioslem wiedzę w pigułce jak dbać o mózg (z portalu "nasze miasto") l "Dla prawidłowej i wydajnej pracy mózgu ważne jest aby właściwie o niego dbać. Mózg lubi więc ruch oraz tlen, lubi też sen i dobre odżywianie. Mózg lubi również wodę - bo głównie z niej się składa. Szkodzi mu alkohol, cukier, narkotyki i brak bodźców. Niekorzystnie na nasz mózg wpływa również brak dobrego humoru! Gdy wykonujemy codzienne, rutynowe czynności, nasz mózg się „rozleniwia". Wskazane jest zatem by dostarczać mu intensywnych bodźców. Sprawi to, że będzie pracował na „wysokich obrotach". l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiad gotowy ,mozna troche poczytac . Saam ,tyle razy nacielam sie na 'rewelacyjnych przepisach ,ze tez juz nie bede korzystala z takowych .Moje stare przepisy sa najlepsze . Co do sernika ,ktory bede piekla (taki jak na Wigilie )dam polowe podanej ilosci smietany aby nie byl tak bardzo puszysty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Dzien dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry wieczór ;) dobra, dobra Saam:) znałeś to :D tak, facet ginekolog zaśmiał się bo na nagrobku dentysty był ząb więc pomyślał co może być kiedyś na jego nagrobku :D o miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinessa1
wylogowało mnie to ja calinessa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze i ja zadam zagadke . Co to jest ,wisi na suficie i grozi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
dobry wieczór :) l cześć Zuziu 🌻 l Danusiu :) to żarówka pewnej znanej firmy :D ewentualnie może też to być swietlówka tej saamej firmy. l Celinka znowu w pracy do nocy ? Ja już dotarłem do domu i nawet Wiadomości obejrzałem bo dużo się dzieje. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Saam ,to zarowki firmy Osram :-) Zagadka nie byla zbyt trudna :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze jedna zagadka. tym razem mojego autorstwa :classic_cool: Naukowcy twierdzą że mózg decyduje o wszystkm. Jak to się ma do tego że cześć ludzi w niektórych sytuacjach kieruje sie głosem serca za nic mając inne zdanie rozumu?, l Trzeba dać odpocząć i jednemu i drugiemu więc dobrej nocy już życzę :) l kolorowych mądrych.... l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) a taki piękny, że aż się myśli o wagarach :D jakby co 4 dni urlopu na żądanie jeszcze mam pod ręką ;) A tymczasem Kaszubi i Wędkarze łączcie się! bo dzisiaj Dzień Wędkarza Dzień Jedności Kaszubów ale może nie aż tak bardzo się łączą bo gdy się połączą to nie zajrzą na topik :D :D Górale i Podgórale, Wielkopolanie i inni też mile widziani ;) Niby odpowiedź na nocną zagadkę jest prosta ale ja ją nieco utrudnię szukając odpowiedzi u źródła: Co jest głosem Boga? głos serca czy głos rozumu? o niech wszystkim czwartek miłym będzie :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
l Niedawno zastanawiałem się czy nie zostać wędkarzem. Fajnie byłoby mieć powód aby więcej czasu spędzić na łonie. Jednakże po przeprowadzeniu sondażu wzrokowego zrezygnowałem z ubiegania się o kartę wedkarza. A to dlatego że wśród wędkujących nie ma pań.. A jeżeli już jakaś z kijem się trafi to zawsze obok łowi mąż. Siedzenie nad wodą w męskim otoczeniu jakoś mnie nie pociąga. Ale wedkarzom życzę taaaakiej ryby. l dzień dobry! :) l cześć Celinko 🌻 Twoje pytanie jest trude. To co wychodzi zarówno z głowy jak i z serca może ale nie musi mieć coś wspólnego z Bogiem. Człowiek ma wolną wolę i sam kieruje swoimi myślami. Może to robić według Bożej recepty bądź zupełnie przeciwnie. Ale oczywiście dla Boga to nic trudnego przemówić przez człowieka i to się zdarzało i zdarza. A co Celinko, poczułaś jakieś powołanie? Może będziemy jeszcze mieć znajomą zakonnicę :D l U mnie dalej słonecznie. A dzisiaj chyba ostatni dzień zimy l udanego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby ktoś nie wiedział co na obiad dzisiaj zrobić to podpowiem że jest Święto Kuchni Francuskiej. Ale nie wiem czy już pojawiły się ślimaki i żaby, może wędkarze wiedzą :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam :) prędzej zostałabym pustelniczką :D niż zakonnicą. Dosyć mam podporządkowywania się w życiu, w pracy, w domu itd, czyli ,,róbta co chceta,, :D no nieźle... ;) o u mnie dzisiaj filety z udek, niestety nie żabich a kurczakowych ale w warzywach na patelni. ślimaki już widziałam, te bez skorupki i apetycznie to one nie wyglądały:-O ble.... po francusku to ja dzisiaj mogę zaśpiewać o SOSIE :D oddalając się już do obowiązków ;) Indila - S.O.S https://www.youtube.com/watch?v=m65jhGwtWrg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) "róbta co chceta" ale bierzecie odpowiedzialność za to co robicie. Mam nadzieję że SOS wyjdzie Ci o odpowiedniej konsystencji. Ja musiałem wyszukać sobie inny filmik z tą piosenką bo Twoja nie była na telefon. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi dalej walczy z kłopotami sprzętowymi czy może teraz z organizacyjno - towarzyskimi ? I oby to nie było wirusowe towarzystwo. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Charakterystyczne potrawy kuchni francuskiej to: zupa cebulowa z grzankami, zupa bouillabaisse (zupa rybna z kuchni prowansalskiej), szatobriand (podwójnie grube befsztyki), sałatka nicejska, Ratatouille (potrawa z duszonych warzyw), wołowina po burgundzku, pasztet sztrasburski (z gęsich wątróbek), Fasola z Tuluzy. l Francuskie desery: pianka czekoladowa, deska serów, suflety, cerem bru lee, tarta z rabarbarem, paluchy posypane serem, pistacjowe macarons, kiszonki z fetą w cieście francuskim, mus czekoladowy, Charlotte rogale. l (z www.menu24.pl) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz coś w kaszubskim temacie. Do kaszubskich terenów mam około 50 km. Podróżując łatwo to zauważyć bo pojawiają się dwujęzyczne nazwy miejscowości. l Trochę wiadomości z Wikipedii bo większość ludzi ma problemy z umiejscowieniem Kaszub na mapie. l Kaszuby ( kasz. Kaszëbë lub Kaszëbskô) – region kulturowy w północnej Polsce będący częścią Pomorza , w którym zamieszkują Kaszubi (autochtoniczni Pomorzanie) posługujący się językiem regionalnym – etnolektem , określanym jako język kaszubski. l Tradycyjnie Kaszuby dzieli się na 5 regionów kulturowo-językowych: 1. Norda – obszar północnokaszubskich dialektów (powiaty: pucki, wejherowski) 2. Westrzódk – obszar wschodniokaszubskich dialektów (powiat kartuski) 3. Pôłnié – obszar południowokaszubskich dialektów (część powiatów kościerskiego, chojnickiego i tucholskiego) 4. Zôpôd – obszary należące przed II wojną światową do Niemiec, z niewielkim procentowym udziałem ludności kaszubskiej (powiaty lęborski i częściowo bytowski) 5. Trzëgard – Trójmiasto. l Pewnie dzisiejsze święto ma na celu integrowanie mieszkańców tych regionów l A teraz szybki kurs kaszubskiego. Nie obiecuję że będzie łatwo ale i nie trudno bo to podstawy l Kaszubskie nuty (Kaszebscze nute) l http://www.youtube.com/watch?v=dHaG4bDFhW8 l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olivier
Kaszebe na tapecie dzisiaj ...?;):D Dobry wieczór ...;) No piękne są ...byłem parę lat temu na wczasach w Kartuzach...miłe wspomnienia ...no i z Gdańska oczywiście ...;) 👄 A ja dziś (wczoraj rownież) chodziłem po śniegu ...:D i to zaspy takie, że po kolana wpadałem ...;) no super :D Liness :) Bóg ani przez to, ani przez tamto nie przemawia ;) ale robi to...dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) tak, Ferdzi walczy, Daa walczy bo miała dzisiaj mieć kosultacje w Poznaniu. Jak nie została w szpitalu to może nam machnie :) ja walcze w pracy no i tu troszeczkę ;) ale już muszę lecieć miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×