Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Jestem padnieta 😭 ,ale odpowiem Cal .Obszarpance to takie male rosolowki z kurczaka .Nie szeroko rozumiane rosolowki takie obszarpane z miesa kurczaki ,tylko takie krociutkie z mieskiem i szyjka . Zielona ,dalabym Ci kawalek murzynka gdy sie upiecze ,a pomysl jeszcze ,ze jest z wisniami i powidlami z owocow lesnych :-) Cal ,nie wiem jaki masz piekarnik ,ale nie sugeruj sie temperatura podana w przepisie na ten sernik .Na pare minut wstawiam na temperature 170 i potem pieke w 160 lub 150 stopniach. Kurcze ,jak ja dzis oparzylam sobie paluchy ,a niech to ,po chwili wyskoczyly mi 3 bable 😭. Placek w piecu ,moi drzemia ,ja tez ide na chwile sie polozyc ,bo juz nogi odmawiaja posluszenstwa .Gorzej bedzie jak mi sie oko przymknie ,to faktycznie wyciagne z pieca murzyna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przerwie obiadowej ... Dzień Dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Celinko 🌻 l witaj Danusiu 🌻 l siemka Zuziu 🌻 l ukłony Zielona 🌻 trudno oczom uwierzyć .... ale oczywiście wierzę ;) l Prace niestety postępują powoli, choćby dlatego że dość późno były rozpoczęte ze względów obiektywnych. Dlatego wzmocnieni rosołem (tylko skrzydlatym) ruszamy dalej do pracy. Oczywiście kawka też musi być. Goście moje ciasto nazywają murzynkiem i muszę objasniać że to colaowiec :D l udanego sobotniego popołudnia wszystkim życzę l p.s. Gdybym dzisiaj już się nie pojawił to będzie oznaczać że albo padłem albo albo nie miałem chwili intymności by coś skrobnąć l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) Gdziez mnie nie bylo;) Daa dziekuje za narobienie mi smaka i kogo ja posle teraz po skladniki ?;)...jeszcze te dodatki nosz serca nie masz ;) Saam;)przetrzyj oczy to ja we wlasnej osobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały dzień, mam jakiś kiepski, dużo odpoczywam a i tak czuję się zmęczona:( chyba przez to że ciągle słońca brak i ciągle pada. Nie żebym narzekała na deszcz, bo go chciałam, ale kiedy był naprawdę potrzebny to go nie było a teraz mógłby sobie zrobić przerwę na kilka dni...eh...nigdy nie jest tak jakbyśmy chcieli. Calinessa, no jakoś tak mi się zachciało takiej temperówki, bo podobno jest uniwersalna i można z niej wyczarować różniste ozdobniki a także wyprodukować makaron z marchewki :D Wolałabym jednak dowiedzieć się o tym od kogoś kto już ma taką temperówkę, bo jakoś w reklamy nieszczególnie wierzę:D Daa, dmucham na paluszki, oj wiem jak to boli, bo ostatnio też miałam podobnie:( O tych butkach myślę, czy w pudełku były jednakowe buty ? Czasem jest tak że ktoś przymierza różne rozmiary i źle włoży do pudełka. Już kiedyś mi się zdarzyło kupić kupić buty tak rozparowane, niestety musiałam oddać :( Mam nadzieję że ciasto wyszło rewelacyjne. Ja murzynki lubię przekładane duszonymi jabłuszkami, najczęściej jeszcze dodaję trochę żelatyny albo galaretkę agrestową do jabłek. Saam, życzę Ci, by wszystko co na dziś zaplanowałeś udało się wykonać a nawet z nawiązką. Niech roboty ubywa, by koniec prac był bliżej. Zielona, nie znamy się, ale miło Cię tu widzieć, tym bardziej, że pamiętam jak Saam poszukiwał właśnie Ciebie, pewnie byłoby mu szczególnie miło gdybyś tu bywała częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Czy wszyscy juz spia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mili :-) Zielona ,troche mi przykro ,ze narobilam Ci apetytu na murzynka i nie mozesz upiec dzis z braku skladnikow :-( Ferdzi ,jesli chodzi o te ladne buciki ,myslalam ,ze byly wczesniej przez kogos przymierzane kto ma wieksza noge ,ale niby dostalam nie przymierzane ,no szkoda . Murzynek jest super ,wlasnie przed chwila zjadlam kawaleczek i mam ochote na wiecej ,ale nie ugne sie :-) Ferdzi ,no popatrz jaka jestes pomyslowa ,chodzi mi o te biszkopty :-).Niewielkim nakladem pracy mozna zadowolic Zonkila :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,zapomnialam napisac ,ze czulam powiew zimnego powietrza na moje pieczace paluszki ,a to Ty tak mocno dmuchalas ,dzieki Ci bardzo :-)👄 Dawno Wam czegos nie gralam ,wiec spiesze zagrac na dobranoc :-) https://www.youtube.com/watch?v=hjV0OAyVnd0 Spokojnej Nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie będzie fajnie legnąć na poduszkach ale najpierw trzeba przygotować .... znaczy się trzeba siebie przygotować. A nie jestem pewien czy dam radę wygramolić się z wanny :p Póki co zostawiam usmiech dla wszystkich dzisiaj zapisanych :) a podwójny dla tych którzy mi dopingowali :) :) l dobrej nocy :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o Śpiochy śpią długo! Ale dzisiaj wszyscy mogą nawet handlowcy :P o Zielone Świątki i wybory prezydenta Polski to dzisiaj najważniejsze święta. Polacy nadal podzieleni :( więc wieczorem będą spore emocje. o Herbatkę już wypiłam, zieloną z domieszką ziół przeciwcholesterelowych ...nie polecam tej z żurawiną z Rossmana pić w pracy. Jest smaczna ale często przebierałam nogami :D bo ona pobudza i oczyszcza drogi moczowe ;):D oj miałam wczoraj hardcor w pracy z tego powodu :D lepiej ją pić w domu. Ciekawe gdzie Saam w końcu spędził noc? w łóżku czy w wannie?:D o fajnego dnia i trafnego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie Calinessa 👄 cieszę się że otworzyłaś dziś Filtrownię:D Fakt pospałam dziś dłużej ale to dlatego że obudziłam się o 4 i ucięłam sobie dwugodzinną pogawędkę przez telefon :D a później zasnęłam ponownie i dlatego taki falstart :D Ale to nic, dziś przecież podwójne święto, więc można pospać dłużej. Myślę że Saam, jednak doczołgał się do podusi inaczej dziś byłby połamany i skostniały z zimna a tego mu nie życzę. Piszesz że żurawinowa herbatka jest bardzo moczopędna ? Od dawna stosuję żurawinę na moje nerki, ale jakichś specjalnych efektów nie odczułam. Pewnie dlatego że używam jej w domu, więc nie bardzo zwracałam uwagi na to. inaczej jest w miejscu pracy i to takim jak Ty masz, to szczególnie się odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi :)👄 ja myślę że dodatkowe składniki jak guarana, yerba mate i granat w tej herbatce dodały efektu :D A to sobie czas na rozmowe znalazłaś ? ktoś o tej porze nie mógł spać bez rozmowy z Tobą? hmm...jeśli to mężczyzna to Ci zazdroszczę :P rozmowy aż po świt....romantycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) a te ilości produktów w nawiaskach to rozumiem, że na większą ilość pieczonego sernika? dziękuję:) w najbliżym czasie gdy dostanę chętki na swój sernik to zrobię właśnie taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety musiałam przerwać pisanie, bo synio skypował :D Teraz z nim mam przerwę , więc kontynuuję pisanie. Calinessa, być może masz rację, to dodatkowy powód by jednak odwiedzić Rossamana. Oj przydałaby mi się taka herbatka. W sprawie telefonu...masz rację :D ale czy to romantyczne, jak człowiek rozespany :D:P ale niech Ci będzie :D Dziś 24 maja dziś Zielone Świątki Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna oraz Amalia, Dawid, Donacjan, Franciszek, Jan, Ludwik, Maria, Milena, Orion, Tomira, Ubysława, Wanesa, Wincenty Przysłowie: „Na Zielone Świątki robimy porządki” Jak tu robić porządki, jak praca wszelka na dziś zakazana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam czasy , jak na ten dzisiejszy dzień, przystrajało się drzwi domu jakimiś zielonymi gałązkami, teraz jakoś nie widzę by ktoś to jeszcze robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietypowe święta: Dzień Cyrylicy Europejski Dzień Parków Wodnych. W parku wodnym byłam kilka lat temu w Galway, bardzo miło wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nadal pochmurno, deszczowo, choć w tej chwili nie pada, ale jest zimno. Na wybory wybieram się około godziny 16 , w drodze do wnusi. Mam nadzieję, że wszyscy idziemy na wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Zielonoswiadkowy 🖐️ Cal ,te ilosci podane w nawiasie sa na 1 kg. twarogu ,tylko nie wiaderkowego .Dzis syn zjadl ostatni kawalek sernika sprzed tygodnia . Musze zabrac sie za przygotowania do obiadu ,ktory bedzie dopiero na 15 ,ale jak wiecie o 13 ;00 bede ,jeszcze nie wiem gdzie na mszy :-) Chcialam sie wylaszczyc na glosowanie i malnac sobie wlosy ,ale mi sie nie chce i tylko umyje :-) Teraz musze wypi kawe bo zasne,nie moglam spac 😭 Wszystkim zycze bardzo milej niedzieli 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grasz w zielone? Gram!!! Masz zielone ? Mam!!! l Zielone Dzień Dobry! :) l cześć Celinko 🌻 l hej Ferdzi 🌻 l Noc spędziłem w łóżku ale trudy wczorajszego dnia sprawiają że i tak czuję się rozkalibrowany fizycznie. Mimo to wybieram się na spacer bo pogoda piękna. Na wyborach już byłem, głos ważny oddałem. Jeszcze zrobię wykładnię dzisiejszego przysłowia :classic_cool: porządki robi się nie w Zielone Swiątki ale na Zielone Swiątki czyli przed świętem. A w przededniu przystraja się dom tatarakiem i brzozą. Pamiętam, w dzieciństwie było to praktykowane. Porządki również. Ja wczoraj raczej bałagan robiłem a wieczorem tylko odgruzowałem. l Udanego świętowania filtrownikom życzę :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wszyscy idziemy na wybory" ale bez większych emocji , bo jakie mogą być emocje jesli trzeba wybierać pomiędzy dżumą a cholerą? na Eurowizji też klapa, mieliśmy słabiutką piosenkę , wykonanie pani Moniki też nie najlepsze :( zostaje nam się cieszyć z "zesłania ducha św." , a może to własnie jest albo powinien być ten najważniejszy powód do radości ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Danusiu 🌻 l hej Gość l Zapraszam wszystkich na kawę a potem na spacer :) l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Daa a co ci szkodzi się wylaszczyć ? Bądź piękna, niech wszyscy widzą i niech Ci zazdroszczą że taka laska nebeska jest z Ciebie👄 Saam, tak jak myślałam, ciało Twoje dziś odczuje wczorajsze trudy, ale jak się pomyśli że już niedługo ten niegdyś byle jaki korytarz, będzie lśnił nowością i urodą, to aż się chce przy tym pracować. Tym razem Ci nie odpuszczę, musisz koniecznie pyknąć fotki i pokazać swoje dzieło. Może przy okazji pokażesz i to przecudnej urody lustro łazienkowe, które było powodem wielu dyskusji :D Gość, tak bez emocji, i tu popieram tak źle i tak nie dobrze, ale trzeba wybrać mniejsze zło, by to większe nie zaprowadziło nas na szafot:( Saam piszesz o kawie i Daa także, a ja jak na złość nie podałam na Filtrowni kawy, wybaczcie to z braku czasu. Chętnie wypiję drugą kawę, bo jak ostatnio zauważyłam, wcale na mnie jakoś pobudzająco nie działa, a wręcz przeciwnie. Druga kawa mnie usypia :O Myślę, że producent mojej kawy dorzuca do niej cykorię, albo inny usypiacz, bo jak inaczej wytłumaczyć to dla mnie nowe zjawisko ? Niestety, kupuję kawę mieloną a tu można dosypać wszystko:O czy Wy też tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze uciekac na moja msze i tylk zapytam , Ferdzi ,jaka kawe pijasz? Ja bez malniecia wlosow jestem niczym laska nebeska z wieloma spr******lymi sekami :-( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s/p/r/u/c/h/n/i/a/ł/y/m/i :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Daa, dobrze że pod spodem napisałaś o co chodzi z tymi sękami :D bo domyślasz jak przeczytałam wyżej :D Od wielu lat piję kawę Prima Finezja w niebieskim opakowaniu. Od zawsze piję mocną i jedna wystarczała mi na cały dzień, ale teraz czasem piję drugą. Kiedyś po drugiej nie mogłam spać, nieraz pół nocy, a teraz po wypiciu drugiej robię się senna :O Nie wiem o co kaman :O To się zmieniło całkiem niedawno. Też się zmywam, idę do kuchni zapodać drugie danie żonkilowi. Później też będę się robić na bóstwo :D I to nie dlatego że idę na wybory, ale dlatego że idę do wnusi a tam za pewne będzie sporo dawno nie widzianych gości. Miłego popołudnia wszystkim życzę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×