Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Gość calinessa1
dobry wieczór :) o widze , że biznes na topiku kwitnie :D dla mnie stówka za użyczenie imienia dla reklamy i będziemy kwita ;) ja niestety jeszcze robię inny biznes więc miłego wieczoru tymczasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l Śmiało dzisiaj można mnie nazywać bohaterem. Naprawdę wiele przeszedłem i jeszcze więcej przejechałem. Niedawno,dopiero wróciłem do domu i zjadłem obiad. Zakupy średnio udane. Niewiele kupiłem z tego co było zaplanowane. Ale to co najważniejsze już upatrzone więc jutro dokończę. l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Sam - zdefiniuj okreslenie bohater. - Jan Pawel 2 wielki czlowiek ale bohaterem bym go nie nazwala - Józef Piłsudski - byly przywodca i popularny Polak ale tez co to ma wspolnego z bohaterstwem - Adam Mickiewicz wiesz jak zaden inny ale tez nie bohater - Maria Konopnicka pisarka i poetka ale tez nie bohaterka - Jan Matejko malarz, kronikarz wielkie zaslugi dla kraju ale bohater? Moze trzeba zaczac od definicji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzanno mała masz wiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
21.35 A Ty masz duza odwage? Napiszesz to pod swoim nickiem? Ja sie nie obraze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filtrowanie
pieprzenie głupot saam gadanie dla samego gadania? rozumiem i toleruję, ale tylko do pewnego stopnia, co za dużo to niezdrowo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
Zuziu :) definicja była wcześniej. Bohater narodowy to osoba mającą wielkie zasługi dla kraju. Wcale moim zdaniem nie musi walczyć szablą czy oddać życie. Osoby które wymieniłem z pewnością bardzo się przyczyniły do podniesienia rangi naszej ojczyzny. A przecież mogły siedzieć w cieplych kapciach przed telewizorem (gdyby w ich czasach był). .l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
A to ja tej definicji nie przeczytalam. Dla mnie bohater to ten od szabli i poswiecenia zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Bohater – osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem, pomocą i ofiarnością wobec innych ludzi. Tytułem „bohater” określa się także postać w utworze literackim, filmie, Biblii itp. – zastępuje się jednak go terminem postać literacka, jako że słowo bohater posiada ograniczone konotacje heroizmu i pierwszoplanowości. Nazwa ma pochodzenie irańskie – bahadur - mężny, atleta itp., lub węgierskie bátor – dzielny, stąd nazwisko króla Stefana Batorego. W języku staropolskim odpowiednikiem było słowo gardzina, podobnie w czeskim i słowackim hrdina. Osoby będące bohaterami często doczekują się poświęconych im dzieł literackich, opowieści w postaci legend, mitów czy epopei. W wielu przypadkach opisywani bohaterowie nie musieli w ogóle istnieć w rzeczywistości, lub ich istnienie jest wątpliwe. Społeczne uznanie jako bohaterowie zyskują ci, których dokonania są w danym społeczeństwie, kulturze i epoce uznawane za ważne, niebezpieczne, nadzwyczajne i trudne.. Istniejący w zachowanych w kulturze dziełach czy opowieściach bohaterowie są zazwyczaj osobami, które działają zgodnie z przyjętymi imperatywami kulturowymi i są wzorcami moralnymi dla społeczności. Pełnią także często funkcję wychowawczą w socjalizacji jednostki. W mitologiach bohaterowie są osobami, które zazwyczaj potrafią dokonać czynów, jakie przysługują tylko bogom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filtrowanie :) nie chce mi się z Tobą gadać ale skoro Ci tak zależy. To jest forum, tu się mówi, słucha, pisze, czyta ogląda i podgląda. Jeśli zorganizujemy warsztaty to będziemy działać, czynić, robić itp. Nudno ? A czy może być bardziej pasjonujący temat niż "bohater narodowy"? l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziu :) ten który oddaje życie to raczej męczennik narodowy. Ale bohaterem jak najbardziej jest. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzia Piłsudski jak najbardziej walczył i zwyciężał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już nie mam zamiaru dłużej zgrywać bohatera :p idę spać. l dobrej nocy życzę wszystkim :) l kolorowych śmiałych .... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc nim przyśnią się śmiałe sny :P życzę wszystkim dobrej nocy :) trzeba już w pościele wskoczyć co by rankiem rześko wstać i za nowy dzień się brać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o Dzień Babci dzisiaj !!!! Ja już nie mam babci ale dla uczczenia święta wszystkim Babciom zadedykuję piosenkę, oczywiście śpiewaną przez kochane wnuczęta ;) o https://www.youtube.com/watch?v=mbZU-pmemUs Wesoła piosenka dla babci i dziadka - Presto - Piosenki Maluszka o miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
l dzień dobry! :) l cześć Celinko 🌻 l hej Gość l Ja również wszystkim babciom składam najpiękniejsze życzenia z okazji ich święta. Aby im liczba wnuków ciągle rosła a one same miały na tyle zdrowia aby zapamietać ich imiona :D l Ja swoj***abcie mogę już tylko pamiętać. Niestety nawet lampek na grobach dzisiaj nie mogę zapalić bo są daleko. Jedną babcię (z tą mieszkałem] kojarzę jako często naprawiającą moje porwane ubrania. Druga próbowała mnie niejadka dokarmiać w drodze ze szkoły. Oczywiście było to jeszcze w czasach kiedy babcie nie przekupowy wnuków słodyczami i prezentami l udanego dnia życzę :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam :) nie te czasy teraz, że tyle wnuków było by nie spamiętać imion :D chociaż zdarzają się rekordziści. U mnie same skrajności bo jedna babcia nie dożyła 60 a druga dożyła 100 lat:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty, Cal, przy swoim chorobliwie zdrowym podejściu do życia, wdałaś się w tę drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinessa1
gościu, normalne mam podejście, trochę intuicyjne ;) jak będę dożywać setki to poinformuję o tym na topiku :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuzia :) ciekawe co mówią statystyki bo niby jest coraz trudniej ale jednak ludzie dłużej żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
cześć Zuziu 🌻 całkiem dobrze babcia z dziadkiem sobie radzili w tańcu. Powiem że nawet za dobrze. Pewnie byli ucharakteryzowani na starszych niż w rzeczywistości byli. I na początku udawali niedołężnych :D fajne l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) mieć trzeba nadzieję że dzięki nam statystyki pójdą w górę. Oby również statystyki dobrego zdrowia. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypatruję Meri bo może jej sie uda wdrepnąć do mnie do pracy :) Jest w moim City i gorąco pozdrawia Filtrowników i czki :D Saam :) porzuć jedzenie chipsów i chodź wcześniej spać to może powywijamy kiedyś na wieczorku tanecznym w jakimś ...domu jesiennym :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) wszystko na dobrej drodze,dzisiaj nie zjadłem nawet jednego chipsa. Spać też mam zamiar iść wcześniej bo ten tydzień jest niezwykle wyczerpujący. Jutro znowu długo w pracy. Taniec oczywiście jest motywatorem ale znam ciekawsze dyscypliny dla których bylbym bardziej skory do poświęceń ;) l Dziękujemy za pozdrowienia od Marii :) mam nadzieję że odwzajemniłaś bo wierzę że udało Wam się spotkać. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galopujące DOBRANOC ! l kolorowych babcinych .... l do jutra l patataj ... patataj ... patataj.......... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×