Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Paluszki
Cos sie zawiesza posty sie nie wyswietlaja...test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
No chyba wiedzą co robią, widocznie nie robi się tego na prenatalnych, nie ma co się tam aż tak doszukiwać i martwic, jak jest wszystko Ok to tego się trzymamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Oj, dziewczyny, mam wrażenie, że im lekarze chcą być dokładniejsi, tym więcej się u was pojawia wątpliwości i niepokoju. Ja nie dostałam żadnego opisu,wiem tylko to, co lekarz sobie mruczał pod nosem podczas badania. Na pewno, gdyby coś ich zaniepokoiło, to by wam o tym powiedzieli. Jeśli nie mówili, to znaczy, że było w porządku. U mnie jeszcze trochę czasu do połówkowych, bo mój lekarz zazwyczaj robi je ok. 22-23 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo takich informacji to ja nie dostalam, powiedzial tylko, ze wedlug niego nie ma nic niepokojacego ale zadnych tych wymiarow nie podal, moze dlatego, ze Dzidzius dupka sie wypial i nie chcial sie przekrecic. Na polowkowe umowie sie chyba jednak prywatnie do kliniki, za kase lekarze sa bardziej wylewni chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Te informacje sa wyglada na to tylko przy wykonywaniu testu podwojnego ( usg genetyczne + badanie krwi ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia czy dobrze pamiętam że to Ty masz detektor tętna?ja również kupiłam i chciałam się zapytać czy łatwo udaje Ci się wychwycić tętno maluszka i ile wynosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
2 plus 3 połówkowe badania na ogol robi się miedzy 18-22tyg ciąży, żeby też ci za późno nie zrobił. Ja wcale nie szukałam tam nic złego w badaniach, widziałam ze wszystko ok, i już nie drążyłam dalej i nie analizowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listopadowa - no mój gin już chyba po prostu tak ma, że wszystkie te badania w ostatnim możliwym terminie wykonuje. 2 poprzednie ciąże poprowadził mi bez problemów. Tym razem mu nie "zaufałam" i genetyczne o tydzień przyspieszyłam. Ale z połówkowym chyba zdam się na jego doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula1991, to nie taka prosta sprawa z tym tetnem plodu, trzeba wychwycic jak sie ulozy i tak naprawde rownomiernie ciagle nie bije, bynajmniej u mnie. A jak to jest u Ciebie? Raz mam 120 za chwile 95 a pozniej 135, momentami oszalec idzie. Ale slychac serduszko i raczej trudno pomylic ze swoja jakas tetnica bo tak szybko "pufa" ;) Mysle, ze jak juz bedziemy w bardziej zaawansowanych ciazach to wtedy pomiary moga byc dokladniejsze. U mnir drugi dzien wieje wiatr jak oszalaly, normalnie niemormalny!!! Pozdrawiam i udanego piateczku zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no właśnie wczoraj go dostałam i musiałam długo szukać żeby znaleźć. Wkurzyłam się bo myślałam że będzie łatwiej☺ale było różnie 120-140 ale też spadalo nawet do 90. Chyba maluszek ma narazie duzo miejsca i to dlatego. Będę korzystać z niego w późniejszym etapie ciąży ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny masz gość jest jakiś nerwowy hehe bynajmniej radzę wypić melisę na uspokojenie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ja nerwowy, tylko wy niedouczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dziwnie u Was z tym tętnem płodu. Powinno być zdecydowanie wyższe,ok.160 u/min. Może po prostu dajcie sobie na razie spokój,to są maleństwa i po co kontrolować co chwilę. W przychodni badają tętno dopiero ok.20 tc. Na pewno jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
A ja tak myślę po jakie licho tu właziłaś, czy aż tak masz nudne życie w tych słownikach?? Co do tętna też mnie kusi, ale myślałam o stetoskopie, takim za 40 zł z all bo w sumie chyb podobny efekt, z tym, że nie robi pomiarów, ale i one jak widać trudne są do zmierzenia nawet profesjonalnym urządzeniem :) Muszę nad tym poważnie pomyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris no właśnie u lekarza mam zawsze ponad 150 wiec na razie sobie odpuszczę badanie w domu ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na kij wam tego słuchać??? Kupta se jeszcze usg i same róbcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wyszlo jeszcze w dodatku jaka ze mnie glupia koza ;) Ale wspaniale, ze sa tutaj tacy "goscie", ktorzy Cie uswiadomia i robia to baaaaardzo kulturalnie ;) Od kilku dni mam Dziewczyny faze za ogladanie lozeczek, wozkow, wybieralyscie juz cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Asiu ja już wózek wybrałam,łóżeczko dostanę od szwagierki. Ciuszków na początek też mam sporo,po córce,od sąsiadki która niedawno urodziła. Szybko z tych najmniejszych dzieci wyrastają i nie warto za dużo kupować. Dzisiaj po południu mam wizytę u genetyka,odczyta mi wyniki PAPPA. Wizyta w toalecie już kilka razy,głowa zaczyna boleć. Masakra. Strasznie żałuję że robiłam te testy,trzeba było pozostać tylko przy usg genetycznym. Dziewczyny nie przejmujcie się wpisami gości i tak mało teraz takich nieprzyjemnych komentarzy. Najlepiej nie reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, trzymam kciuki! Pamietaj tylko, ze Pappa to statystyka, jesli usg genetyczne wyszlo w normie to tego sie trzymaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
USG wyszło dobrze. U nas jeszcze opóźnienia pociągów,niedaleko był wypadek. Nie chcę jechać autem,zaparkować w Warszawie w godzinach szczytu w śródmieściu graniczy z cudem,do tego dochodzą nerwy,więc wolę pociąg. A po wizycie koniecznie lody u Grycana z bitą śmietaną,nie ważne że gardło boli może przestanie. Córka jedzie ze mną więc zapewne i MC Donald. Choć w piątek mięsa nie jemy to dam jej dyspensę,a co niech się cieszy. Mój pierworodny za tydzień pisze maturę i znowu stres,oby do wakacji. Ale się rozpisałam,niekoniecznie na temat. Musicie mi dzisiaj wybaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
To tzw " hate-er" , z zasady wszystko neguje ;) Ot zwyczajny brak wlasnego zycia...Panie " douczony"...cyt. " Kupta se..." - nosz tosz to jest słoma z butów drogi Panie...:-) bez złosliwosci rzecz jasna. ps. juz sie cala trzese bo zaraz dostane bure, iz nie uzywam polskich znakow...;))))piekna pogode mamy dzis na dworze ;))) Od rana kwiatki bratki, pnace roze, slonce, cieplo, lezak i cwierkajace wiejskie ptaszki....;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba po to tutaj jestesmy, zeby pisac o wszystkim :) Ja jade zaraz na zakupy, jutro planujemy grila zrobic, tylko jak bedzie tak wialo jak dzisiaj to glowy nam poukreca ale co tam! Normalnie potrzebuje do ludzi bo idzie zwariowac ciagle w domu i w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Zawsze się zastanawiam po co tacy ludzie jak nasz "miły gość" zaglądają no różne fora, i komentują? Gościu, zamiast zawracać sobie głowę naszymi sprawami, idź pospaceruj, to dużo lepszy sposób na poprawienie sobie nastroju niż wylewanie jadu na kobitki w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Doris - przez ciebie mam ogromną ochotę na lody i na McDonald'sa tez... Mimo wszystko lepiej jedz pociągiem, zawsze pewniejszy transport, niż samochód - korki jak to korki, ale parkingu wolnego pewnie za grosz... Chyba że pod Pałacem KiN tam jest płatny ale udaje się trafić miejscowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Doris LJ4 trzymam mocno kciuki za dobry wynik, ale tak to właśnie jest z tym pappa, że tam precyzji nie ma za grosz i to tylko takie gdybanie, nie warto tym się przejmować. U mnie nie wieje, świeci słonce jest pięknie! :) Ja jeszcze nic nie mam, nie wybieram, i nie szukam :) Co innego moja rodzina, ciągle mi coś na gg mama z siostrą podsycają dla malucha, a ja tylko tłumacze, że jeszcze nie czas. :) Zacznę jakoś za miesiąc się rozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Ja jeszcze też się nie rozglądam za ciuszkami ani innymi gadżetami. Choc ostatnio jak przechodziłam kolo sklepu z wózkami to miałam ochotę wejśc ale jednak nie:) Ale na pewno zacznę właśnie od wózka - bo chciałabym wiedziec jakie są i ile kosztują (to pewnie jeden z najdroższych zakupów dla maluszka). Za to widzę, że mój narzeczony namiętnie przegląda strony z autami - zaczął rozgladac się za większym (typu sharan), choc ja uważam że ten który mamy zupełnie wystarczy na wózek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paula to mój jak zobaczył w Sopocie przy molo te samochodziki dla dzieci, co sobie tam można wynająć, i te dzieciaki co w nich pomykały, od razu powiedział, że trzeba szybko taki kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Doris, trzymam kciuki, żeby wszystkie wyniki wyszły prawidłowe. Ja dziś byłam na pogrzebie sąsiadki i usłyszałam (od dalszej krewnej), że mi nie za bardzo wypada. Wiecie coś o tym? Że niby w ciąży na pogrzeby nie wypada chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
2+3 nic nie słyszałam żeby nie chodzić na pogrzeby.Gdy byłam w trzeciej ciąży(ok 20 tc) umarł mój wujek chrzestny,oczywiście na pogrzebie byłam i nikt uwag nie robił.Nie wchodziłam tylko do kostnicy bo uważam że jednak w ciąży nie powinnam,zresztą lepiej ludzi pamiętać tak jak żyli. Wczorajsze wyniki ok,nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście gdybym chciała to mogłam dostać skierowanie na amniopunkcję,harmony i inne cuda,ale nie widzę takiej potrzeby. Następne USG genetyczne to usg połówkowe. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×