Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Doris - ja marzyłam o Ani, niestety mąż kategorycznie odrzucił. Sylwia to kompromis. A co do tego, czy nowoczesne pasują do starszych dzieci... Nie zgodzę się z tobą, dla tego rosnącego pokolenia będą to imiona tak samo normalne, jak dla nas Magdy, Agnieszki czy Moniki. Bardziej się boję, czy dzieci w wieku naszej córki nie uznają np. naszej Sylwii za dziwne, czy staromodne imię i nie zaczną wyśmiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Ja też mam nadzieję, że ta pełnia na mnie nie zadziała, dla uspokojenia poczytałam trochę o tym i podobno nie ma żadnych dowodów na to, że faza księżyca ma wpływ na poród ;-) Ja mam bardzo napięty grafik na ten czas do 9.10 i jakby coś wcześniej mnie złapało, to pokomplikowało by mi życie. Moja córka zaczyna od jutra adaptację w przedszkolu i akurat potrzebuję tych 2 tygodni zanim będzie mogła zostawać tam dłużej. Poza tym w piątek mój mąż musi wyjechać w bardzo ważnej sprawie. No i po drodze zebrania u chłopaków, wizyta u ortodonty itd. Pewnie przez to wszystko jestem taka zestresowana i boję się, że akcja rozpocznie się sama... O O Imię po wielu trudach mamy wybrane, jest to jedno z tych najbardziej popularnych imion w Polsce, ale na szczęście tu u nas jest dopiero na 53 miejscu na liście popularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
2plus3 - Doris chyba miała na myśli to, że nowoczesne imiona nie pasują do imion jej starszych dzieci ;-) Ja mam tak samo, moje dzieci mają imiona raczej tradycyjne i gdybym teraz nagle nazwała czwarte dziecko Oliwia albo Jessica to w ogóle nie pasowałoby to do imion reszty rodzeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
A Sylwia - bardzo ładne, normalne i międzynarodowe imię, nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby uznać je za staromodne czy dziwne.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus 3 o kurde masz tak na imię? :D I jak Ci się żyje z tym imieniem? Nie miałaś do rodziców pretensji że Ci takie wybrali? :) mam nadzieję że moja córka je polubi. A Sylwia jest super, przynajmniej nie będzie którąś z kolei w szkole jak te wszystkie Julki i Amelki bo jest ich teraz strasznie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
mamaBasia - bardzo możliwe, że źle zrozumiałam Doris ;) A co do faz księżyca, to może i nie udowodniono, ale ponoć na porodówkach w czasie pełni zawsze jest większy tłok, więc skądś się to bierze. Pauliska - w dzieciństwie nie lubiłam swojego imienia. Teraz lubię, a większość ludzi bardzo dobrze reaguje, gdy się przedstawiam, często słyszę komplementy (niezasłużone, bo przecież sama się tak nie nazwałam ;) ), że mam piękne oryginalne imię. Przez całe swoje życie poznałam może ze 2 moje imienniczki... i 1 imienniczkę chomika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 plus 3, Sylwia to normalne imię, na pewno nie będzie miała pretensji o nie, no i raczej nie będzie się powtarzalo. W moim otoczeniu wśród imion dla dziewczynek króluje Zosia, dla chłopców Aleksander, Maksymilian i Antoni. Tez juz nie mogę doczekać sie założenia dżinsów. Tęsknię juz za swoja dawna sylwetka, mam nadzieje, ze brzuch mi spadnie sam z siebie, bo jestem strasznie leniwa jesli chodzi o ćwiczenia. Torbe do szpitala mam spakowana od dwóch tygodni, chociaż w ciąży robię cos wcześnie, a nie jak zawsze na ostatnia chwile ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Mama Basia masz rację właśnie o to mi chodziło.W domu mam Szymona,Mateusza i Aleksandrę,więc Ania będzie ok.Mąż chciał Amelię,Julię chłopaki Zuzię,ale jak któraś zauważyła takich imion jest teraz sporo i chciałabym tego uniknąć. Klaustrofobia mamy ten sam zawód tylko ja studium ukończyłam 20 lat temu i nie pracuję w zawodzie. Sylwia też ładne imię mi jeszcze podoba się Monika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaLumieree
A to Ci niespodzianka, ja mam na imię Monika :D No i wciąż się zastanawiam nad imieniem dla małego. Mieszkam w małym mieście, a nie jestem zupełnie ogarnięta w temacie jakie imiona są popularne i jakie są nadawane dzieciom u mnie. Po prostu jakoś tak nie mam znajomych z małymi dziećmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja już jutro zobaczę małego :D, całą noc coś mi się śniło, nawet Kim Kardashian i jej ciąża, i ogólnie temat ciąży, już trochę nerwy dają o sobie znać. Dzis postanowiłam jeszcze wysprzątać dom, na zakupy jechać, by potem wszystko było, no i czekam :) Aczkolwiek o dziwo mimo, że całą noc coś śniłam, spalam bardzo długo jak na mnie, bo na ogół ostatnio spalam po ok 3h w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się melduję, że pełnia na mnie nie zadziałała:) Jutro idę na kontrolne KTG i już czekam aż się coś zacznie dziać (zostało 8 dni do terminu:) Listopadowa- daj znac jak już będziesz po (w miare mozliwości:) i nie przemęczaj sie dziś. Bo to ostatnie dni luzu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa ale ci zazdroszczę ze juz zobaczysz swojego maluszka!:) zrelaksuj sie dziś;) nie wiem czy przez pełnię czy tak po prostu ale mala tak mnie kopala że myślałam ze wyjdzie pepkiem. Strasznie to bolało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Czymś muszę zając głowę, a u mnie wielki piesek, z wielka sierścią, to i wielkie sprzątanie praktycznie codziennie :) Ja pamiętam z 3 tyg temu jak mówiłam, matko jeszcze tylko 3 tyg, a tu już jeden dzień :D Zaraz wszystkie maluszki nam posypią, i będą tylko wpisy, która mama jakie dziecko urodziła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też mały strasznie kopał w nocy, chociaż wyjątkowo byłam niesamowicie śpiąca to maluch nie dawał za wygraną i ćwiczył kopanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Listopadowa - z jednej strony ci zazdroszczę, że już jutro będziesz miała maluszka przy sobie, a z drugiej współczuję, bo pamiętam te emocje i nerwy dzień przed planowaną cesarką... O O Na mnie pełnia też nie podziałała inaczej jak tylko tak, że nie mogłam spać w nocy. Ale przynajmniej poobserwowałam to zaćmienie, a że zdarza się taki układ raz na trzydzieśc***arę lat, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa ale masz super :) moja mała jeszcze nie chce wyjść a tak bardzo bym już chciała ją przytulic. Mam silne bóle jak na okres ale nic z tego nie wynika bo ani szyjka się nie skróciła ani rozwarcie nie zrobiło. Mam nadzieję że niedługo się zacznie bo już męczy mnie ten szpital. Wszyscy oczekują juz na bobasa i pytają czy to już a tu nadal cisza ... :) dziś po badaniu znowu wyleciał mi duży skrzep.Coś długo moje ciało się przygotowuje. Może to dlatego że brałam luteinę do końca 35tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zysiolinka
Hej dzewczyny Ja juz w szpitalu... na razie na patologii a jutro z rana cc. Zaczynam się denerwowac :( oby wszystko bylo dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa, Zysiolinka, ale Wam dobrze, że już jutro będzie po wszystkim. Powodzenia zyczę :) u mnie jeszcze 3 tygodnie, nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam 32 dni do terminu jeszcze kupa czasu :D zobaczymy kiedy małej zachce się wyjść :) na razie odpoczywam i korzystam z ostatnich tygodni wolności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Dzień dobry, Na mnie też pełnia nie zadziałała. Listopadowa, Zysiolinka - powodzenia :) Fajnie wiedzieć, kiedy się będzie rodziło ;) Paula - a te skurcze masz cały czas, czy się wyciszają? Liczyłaś sobie co ile minut cię chwyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspirynaaa
Mój synek też już przyszedł na świat :) wczoraj dostałam skurcze, które przybierały na sile. Ok 10 godzin później miałam cc i synus jest z nami. Wprawdzie przed terminem bo w 38 tc, ale waga ponad 3300 :) zdrowy, ja też już mam z górki. Pozdrawiam październikowo-wrzesniowe mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa23
Aspirynaaa gratuluje :) Tak sobie myślę, jakie to niewiarygodne, że ma się dziecko tak w brzuchu, a zaraz będziemy tuliły w ramionach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla świeżo upieczonej mamusi :) 2plus3 moje skurcze tak raz na jakiś czas,czasami dwa pod rząd a potem cisza ...na pewno nie są to regularne odstępy czasu ale powiem Wam że to boli jak diabli i juz mam pietra jak sobie pomyślę ze to dopiero przedsmak tego co będzie na porodowce. Myślałam wczesnej że mam bolesne okresy ale to naprawdę pikuś w porównaniu do tych skurczy...czuje że będzie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny :) Ja też wciąż jestem w szoku, plany były za jakiś tydzień... Ciesze się że to już za mną i ze mały od razu załapał pierś. Pokłuli go dziś okrutnie, szczepienia, badania krwi itp. Powodzenia dziewczyny, czekamy na wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaLumieree
No gratulacje, fajnie, ze już możesz swojego malca utulić, ucałować :). Gdyby nie remont (na szczęście bliżej niż dalej do końca) to też już bym chciała urodzić. Ciężko ubrać skarpetki czy związać buty. Do tego częste wizyty w łazience i szybkie łapanie zadyszki (mieszkanie mam na II piętrze, a czasami muszę tak iść kilka razy po schodach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey a ja nadal w dwupaku, skurcze coraz mocniejsze (niektore strasznie bolesne no i juz od ponad 3godzin dosyc regularne) ale szyjka i rozwarcie nie rusza. Becze nie wiem czemu, chyba mam dola... Ehh kiedy to sie snczy? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Only myślałam o tobie :) więc jest opcja ze maluszki będziemy miały z tego samego dni, czyli jutro :) Współczuje tego przeciągania, coś uparte te dzieciaczki :) Oby nagle się u ciebie rozkręciło i to szybko, bo musisz mieć sile na poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspiryna - gratulacje!!! :) Super, że synuś już na świecie, cieszcie się sobą :) Paula - nie przerażaj się, dasz radę. Najważniejsze, że między tymi skurczami są przerwy, po fali bólu przychodzi fala ulgi. Onlydreams - zazwyczaj akcja rozkręca się w nocy, więc trzymam kciuki! Skąd wiesz, że rozwarcie nie ruszyło? Leżysz w szpitalu, czy sama sobie próbowałaś szyjkę badać? Mnie też jakieś trochę boleśniejsze skurcze dziś łapią. Idę się zaraz położyć, może się wyciszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×