Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Nik________________Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015___________?? 2 plus 3_____________30_____3_______07.10.2015___________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopaowa123
Nik________________Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015___________?? 2 plus 3_____________30_____3_______07.10.2015___________?? AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015___________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poki co widze, ze mamy ten sam termin porodu, ciekawe jak bedzie dalej:) o ile w moim wypadku bedzie... Czas pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Asia nawet tak nie myśl ! Będzie i nie ma co się denerwować tylko odpoczywaj. no widzę że tak się ustawiłyśmy na podobny dzień :) Tak mi wychodzi z kalendarza internetowego, USG mi na 2 października teraz na badaniu pokazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Ja podałam termin porodu, który sobie obliczyłam na podstawie moich cykli i ostatniej @. Wg usg wychodzi mi 10.10 (z pierwszej wizyty) i 8.10 (druga wizyta), więc bardzo podobnie. Ciekawa jestem, czy i tym razem urodzę blisko terminu. Pierwsze dziecko rodziłam 1 tydzień po terminie, drugie 1 dzień przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, póki jest ok nie zakładaj, że będzie źle. Pozytywne myślenie, kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoj termin podalam na podstawie ostatniego usg bo na podstawie miesiaczki nie moge, poronilam 24 grudnia i chyba z dwa tygodnie pozniej musialo "zaskoczyc", teraz bede w srode to pewnie znowu sie zmieni bo na pierwszej wizycie mialam na 9.10 a na ostatniej juz 6.10. Do lekarza poki co mam wizyty co dwa i pol tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Nik________________Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015___________? ? 2 plus 3_____________30_____3_______07.10.2015___________?? AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015___________ ?? dominika___________30______1_______29.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde ciesze sie, ze tutaj trafilam, jakos latwiej znosic trudy kolejnego dnia ciazy:) dziekuje dziewczyny. Wlasnie gotuje zupe brokulowa, moze chociaz to zjem. Na mieso nie moge patrzec, a na rybke nie mam dzisiaj ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Hej dziewczyny, jak tam samopoczucie? :) Widzę, że u wszystkich wszystko super i brak problemów na horyzoncie, oby tak dalej! :) Mam do Was pytanie: na kiedy lekarz wyznaczył Wam wizytę z USG na badanie przezierności karkowej? który tc? I drugie pytanie, a właściwie wątpliwość- wszędzie czytam, że każdą kobietę męczy częste oddawanie moczu itd. Ja tak w ogóle nie mam :( Mam tak samo, jak przed ciążą, w nocy też ani razu nie wstaję, by się wysikać... Dziwne to i trochę mnie martwi- każda z Was wstaje w nocy by się wysikać, do rana nie wytrzymujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Asia super że już lepiej. Odpoczywaj i nie zamartwiaj się to na pewno nie pomoże. Grunt to pozytywne myślenie. Z zaparciami to nie mam problemów u mnie w drugą stronę,częste wizyty nie tylko z moczem. Częste wzdęcia i gazy robią swoje. Witaj Dominiko usg na przezierność karkową i kość nosową wykonuje się między 11 a 13 tc. Wykonuje ją lekarz który robi inne usg,u mnie lekarz prowadzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dominika ja mam badania genetyczne 24 to będzie 12tydz i 4 dzień czyli 13 tydzień, te badania można robić do 13 tyg i 6 dnia, tak mi powiedziano. Sikam znacznie, znacznie więcej, przed ciążą zero wizyt w wc, w nocy, a dziś np 3 razy byłam w nocy na siku, i tak jest co noc, minimum 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Ja mam kolejną wizytę w 11tc i lekarz powiedział, że wtedy jeszcze nie zrobi przezierności, tylko na jeszcze następnej (czyli wychodzi, że ok 13-14 tc - na ostatni moment). Ja niestety chodzę na siku w nocy jak tylko się wybudzę (czytaj: dzieci mnie obudzą ;) ), ale jeszcze przed ciążą tak miałam. Nie umiem zasnąć, jeśli w pęcherzu mam choćby parę kropelek moczu ;) Ale nie przejmuj się, jeśli nie musisz w nocy wstawać. Raczej się ciesz :). Ja dziś się męczę z odr****** wymiotnymi. Brzuch mam napompowany powietrzem, chyba problemy z trawieniem, bo wszystko mi zalega w żołądku. Byle do 15 tygodnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam, że o.d.r.u.c.h wymiotny to wulgarne słowo. Człowiek uczy się przez całe życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris- dziekuje za wsparcie i slowa otuchy. Co do siusiania to ja mam ten sam problem, wstaje w nocy z 2 razy i jak tylko czuje pelny pecherz to od razu mnie budzi na siusiu ;) Wlasnie Dziewczyny, ja sie pogubilam, wczoraj czytalam i sama nie wiem. Jestem w 9+4 tc, czyli mowi sie w 9 czy w 10? Ile osob tyle zdan na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 tygodni i 4 dni to 9 skończonych tygodni, a 10 tydzień rozpoczęty. Ale większość lekarzy (szczególnie na porodówce) mówi inaczej. Dla nich, jeśli masz 39 tygodni i 6 dni, to jesteś w 39 tygodniu, a nie w 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniatkowa
Nik________________Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015___________? ? 2 plus 3_____________30_____3_______07.10.2015___________?? AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015___________ ?? dominika___________30______1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26______1______10.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dominika co do pęcherza u mnie podobnie. Jakoś specjalnie pęcherz w nocy mnie nie męczy no chyba że dużo się opiję wieczorem. Do tabelki jeszcze się nie dopisuję. A swoją drogą jak widzę ile macie dziewczyny lat to jestem dla Was staaarsza ciocia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia
Hej dziewczyny. Ja mam odpukac ciut mniejsze mdlosci, ale ciagle problemy z zoladkiem. A to sciska, a to wzdyma, a to ssie jak z glodu, mimo ze godz. wczesniej jadlam, nie mam smaku. Tylko ciagle pic mi sie chce.Nik________________Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015___________? ? 2 plus 3_____________30_____3_______07.10.2015___________?? AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015___________ ?? dominika___________30______1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26______1______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______5.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AsiaPil widzę ze mamy podobnie bo ja poronilam 22 grudnia tylko ze ja termin mam na koniec wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I wzajemnie :) Teraz musi być dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wy tu na tym forum dużo piszecie nie nadążam was czytać:). Ale to też powód że mam trochę pracy w pracy :). I jestem troche tym pracowaniem zmęczona. Muszę wam powiedzieć że ja też narazie nie mam problemów z częstym sikaniem. Dolegliwości masakra ja myśłam że kończą sie z dniem jak się zacznie 12 tydzień a ty 2 plus 3 piszesz że w 15 tygodniu masakra :) to mnie pocieszyłaś. W poprzednich ciążach nic nie miałam, żadnych wzdęć mdłości wszystko idealnie. A w tej trzeciej to masakra. Wszystko jest inaczej. Ja też mam wyznaczony termin na badania prenatalne 24.03 bo to jest 13 tydzień, ale to jest na USG PRENATALNE ale tydzień wcześniej mam skierowanie na badanie z krwi wszytko robię prywatnie bo mnie jeszcze nie obejmuje bezpłatnie bo to dopiero po 35 roku życia. I u nas robi je tylko jeden lekarz . Nie wiem czy to potrzebne, ale jakoś chyba wolę mieć jakąś pewność. Właśnie wczoraj zaczęłam 11 tydzień :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, najważniejsza nie metryka, a to jak ty się czujesz. Ponoć późniejsze macierzyństwo odmładza :) Asiu, gościu - życzę wam, żeby tym razem było wszystko dobrze. aaaga32 -u ciebie pewnie mdłości skończą się wcześniej, bo w większości przypadków przechodzą własnie w okolicach 12 tygodnia. A u mnie niestety tak to wygląda - w obu poprzednich ciążach mdłości do 15-16 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Ja dzisiaj też wymiękam z mdłościami. Piję herbatę rumiankową i trochę łagodzi dolegliwości. W poprzednich ciążach tego nie znałam,jedynie było mi cały czas zimno i byłam śpiąca i w tej to też mam. Aga czy masz jakieś obciążenie genetyczne że robisz te badania ? Jesteś młodą kobietą.Miałam 33 lata jak rodziłam córkę i nikt mi nawet nie proponował. Nie szkoda Ci pieniędzy i nerwów na te badania ? Naczytałam się że wyniki często są mylne więc po co się stresować. 2+3 dzięki za miłe słowa,ale z tym samopoczuciem to ostatnio kiepsko.Mam zadyszkę jakbym była już co najmniej w 38 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Mnie mdłości też nadal męczą jakoś nie odpuszczają, jedynie miałam kilka dni że zaczęły się nieco później niż zwykle, ale np dzis w sumie od śniadania. I co najgorsze, strasznie śmierdzi mi mój piesek, już od początku, od razu mówię mam pieska domowego, czystego, ale to owczarek niemiecki długowłosy i ta sierść, tak czuje ją cały czas, taki zapach jak czasem łapki psa, no czuje go 100 razy bardziej niż kiedyś, ba przed ciążą wcale mi nie śmierdział, a teraz jak się układa obok mnie to jest mi o wiele gorzej. Kocham go bardzo i zal mi tak wyganiać spod nóg jak siedzę, ale mowie wam aż trudno wytrzymać mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
dziewczyny, czy któraś z Was przyjmuje jod? "Jod. Jest niezbędny do wytworzenia hormonów tarczycy: w takiej ilości, jakiej potrzebuje rozwijające się dziecko. Hormony tarczycy sterują pracą całego organizmu. – 150 mikrogramów jodu dziennie powinna przyjmować każda kobieta, która planuje ciążę, a potem w okresie ciąży i karmienia piersią – mówi prof. Romuald Dębski. – Niedobory jodu u kobiety w ciąży mogą zaburzać rozwój dziecka, zakłócać wytwarzanie się nerwowych, co prowadzi do niższego IQ u dziecka." Nie słyszałam nigdy o czymś takim, jak tabletka jodu, dlatego pytam :) w jakiej formie to się przyjmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja przyjmuje, dostałam od endokrynologa receptę i taki przyjmuje od początku. Natomiast jak bierzesz jakieś witaminy dla kobiet w ciąży to już tam jest jod:) Ja póki co nie biorę żadnych, tylko szelazo+sr i ten jod z suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×