Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

.Nik________________Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015___________? ? 2 plus 3_____________30_____3_______07.10.2015___________?? AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015___________ ?? dominika___________30______1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26______1______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______5.10.2015________?? OnlyDreams_________26______1_______2.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie mdlosci juz sie skonczyly, teraz mdli mnie juz tytko rano. Mam odruchy wymiotne, ale nic ze mnie nie leci.. dziwne. Wchodze do lazienki i jade i jade.. a tam nic, troche wody i tyle. Pozniej robi mi sie lepiej. Pocieszcie mnie i powiedzcie, ze tez juz macie ciazowy brzuszek? :D Boze, jak mnie wybija.. a dopiero zakonczylam 10 tydzien. Ja tu myslalam, ze u mnie bedzie widac gdzies pod koniec 4 miesiaca :D a tu bec, od poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól jest jodowana, a używam jej na codzień. Wyniki tarczycy mam bardzo dobre, nigdy nie miałam z nią problemów, więc myślę, że jodu mi nie brakuje. Biorę tylko kwas foliowy i co parę dni 1 tabletkę Falvitu. Brzuszek rano mam normalny, ale w ciągu dnia mi się coraz bardziej zaokrągla, pewnie przez te wieczne wzdęcia i mdłości. Wieczorem to jak 4-5 miesiąc czasami. Chociaż ponoć jeszcze po mnie nie widać (pewnie dlatego, że się maskuję luźnymi bluzkami ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 plus 3, no mi strasznie wybija i niestety przy mojej nocnej pracy to kazdy juz sie pokapowal ;) i nawet imie mi wymyslili :D Boniek na moj brzuch wolaja :D przychodza i rycza, Czescccc Boniek! :D hehe moje dziecko juz teraz ma przezwisko :D szybko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek Lewandowki ;) dokladniej Wariaci :) ale przynajmniej maja duzy respekt i nie przeszkadza im, ze czasem musze sie zaszyc w ubikacji na kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
OnlyDreams jak jesteę bardzo szczuplutka to też wtedy widać szybciej, ja jeszcze nie widzę różnicy za bardzo, ale ja nie jestem jakaś bardzo szczupła, taka normalna. Ja mam chorobę tarczycy Hashimoto (zapalenie tarczycy) dlatego jestem pod opieką endokrynologa i ona mi po prostu przepisała ten jod to grzecznie biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem bardzo szczupla, normalna - poprostu wszystko mi poszlo w brzuch i w piersi - juz mam 2 rozmiary wieksze :/ a male nigdy nie byly. nie wiem czy mi sie woda zbiera czy co to jest.. wyprozniam sie raz dziennie, jem zdrowo - zero smazonego, zero coli, zero slodzonych napojow, jem sporo owocow, nie pije kawy. moj organizm chyba sobie nie moze z tym poradzic, bo przed ciaza pozwalalam sobie na wiele. Waga juz poszla w gore, chyba 1,5 kg albo i 2 - nie wiem, boje sie wejsc na wage :D Po wstaniu z lozka az do pierwszego posilku wygladam calkiem normalnie, pozniej mnie wywala do przodu. Taki spiczasty brzuch mi sie robi. Musze to jakos kontrolowac bo cos czuje, ze bede wygladac jak slon pod koniec ciazy :) W poniedzialek ide skonsultowac to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
OnlyDreams daj spokój i niczym się nie przejmuj, jednym wychodzi wcześniej innym później, jeszcze tego brakowało żebyś się tym teraz przejmowała. W sumie to lepiej, szybciej ci będą wszyscy ustępować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Hej dziewczyny :) listopadowa - a w jakiej formie ten jod? tabletki po prostu? ja biorę Falvit mama i właśnie widzę, że on zawiera jod. Ale najchętniej wyskoczyłabym po prostu na tydzień nad morze :) szkoda, że tak zimno... Only Dreams - w sumie wiele kobiet nie może się doczekać choć początków ciążowego brzuszka, by go ujrzeć, więc w sumie powinnaś się cieszyć :) Dziewczyny, tak Wam zazdroszczę, że za Wami już tyle tygodni a ja na samym począteczku (choć też niby październik...), mam mega stres od 2 dni ponieważ nie mam żadnych objawów ciąży w zasadzie poza brakiem okresu. Nie sikam często, nie bolą mnie piersi, nie mam mdłości, boję się, że coś jest nie tak. Umówiłam się na wtorek na wizytę, miałam iść w piątek ale już z tego strachu muszę iść szybciej. Naprawdę się boję- staram się nie nakręcać ale serio- nie mam objawów, jedynie bolą mnie trochę sutki. Wiem, że niby każda kobieta przechodzi to inaczej ale ten brak parcia na pęcherz oznacza chyba, że macica się po prostu nie powiększyła i nie uciska, to mnie martwi najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominika- mnie czasami bola piersi a czasami przestaja i wtedy tez fiksuje, tak jak i z tym parciem na pecherz, czasami latam co chwile a czasami moge wcale nie siusiac pol dnia. I wez tu badz madrym;) bylam dzisiaj na badaniu bety z krwi ale jak juz zaczelam 10 tydz to wynik spada i bez sensu jest je robic, pani mnie zapewnila w labo, ze niby jest wszystko ok bo stezenie jest duze, wiec tej mysli do srody sie trzymam :) Do jasnej ciasnej anielki musi byc Dziewczyny dobrze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Pamietacie mnie jeszcze ? Zalozylam topik "mamusie pazdziernik 2015" z mysla ze to juz .. :) Nie udalo sie ale za to dzisiaj zobaczylam 2 mocne kreski na listopad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylkowa, moje gratulacje :) witaj przyszla Mamusiu ! Jak sie Dziewczyny czujecie? Milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Kiedy u was zaczely sie mdlosci ? Wahania nastroju mam i to duze tak samo jak smaki na slodkie, moglabym pochlonac tone slodyczy ale mdlosci zero jedynie co to odpycha mnie od jedzenia dlatego troche sie martwie. Wyszlo mi z obliczen ze to 6 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
motylkowa, gratulacje! :) Jesteśmy prawie w tym samym tygodniu, ja zaczęłam 7. Dziewczyny, a jak wasi faceci zareagowali? mój niestety nie jest zbyt szczęśliwy- chyba jestem tu jedyną taką dziewczyną. Przerosło go to i przeraziło, oczywiście jest mi strasznie przykro z tego powodu i może też dlatego ta ciąża nie cieszy mnie aż tak, jak myślałam, że będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dominika ten jod to zwykła tabletka jodit 100, jak masz witaminy z jodem to starczy:) Mój M strasznie się ucieszył, oboje się ucieszyliśmy, zobaczysz niedługo i twój oszaleje dla waszego maleństwa. Motylkowa123 gratuluje bobasa, mi mdłości takie porządne właśnie zaczynały się jakoś w 6 tyg, ale już od 5 czułam, co nie znaczy że ty je musisz mieć (to nic przyjemnego) i nie ma co się martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
motylkowa - gratulacje! Termin terminem, ale czasami dzidziuś płata figle, więc możesz jeszcze zostać październikową mamą ;) Ja też nie mogę dać głowy, czy urodzę na pewno w październiku, czy może z końcem września. dominika - nie pocieszę cię, bo to mój mąż mnie nakłonił na to dziecko. Chciał bardziej niż ja. A była to wasza wspólna decyzja, czy dzidziuś pojawił się niespodziewanie? Myślę, że powinnaś dać mu czas na oswojenie się z tą myślą. Pojawienie się dziecka, szczególnie pierwszego dziecka, to naprawdę ogromna zmiana w życiu i nic dziwnego, że niektórych facetów to przerasta. Nagle zdają sobie sprawę z tego, że spoczywa na nich odpowiedzialność za utrzymanie całej rodziny. Kobiety zresztą też często przerasta nowa sytuacja, ale na innym etapie. Nie na początku ciąży, a w pierwszych miesiącach po pojawieniu się dziecka na świecie. Ja na samym początku zupełnie nie umiałam się odnaleźć i zorganizować, ale przy kolejnym dziecku jest już dużo łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Moj facet z poczatku dziwnie sie zachowywal ale po paru godzinach mu przeszlo... najgorsze to rodzica powiedziec co prawda chcieli byc dziadkami ale od mojej starszej siostry :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmottmomoyyl
Wedlug obliczen wyszedl mi termin na 14-15 listopad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
To ja wyzej cos mi sie pokickalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylkowa gratuluje :) dziadkami bym się nie martwiła na pewno oszaleją na punkcie twojego maleństwa :) jak wszyscy dziadkowie :). Mój maż też się strasznie cieszy na trzecie dziecko- choć strasznie liczy na chłopca :). O ciąży rozpowiadał wszystkim zanim zostało potwierdzone lekarzowi :) doris nie mam żadnych obciążeń genetycznych wcześniej urodziłam dwie zdrowe córeczki,mam 32 lata ale jakoś tak w sumie lekarz mi zaproponował co prowadzi moją ciąże bo te badania można wykonać u niego koszt 400 w sumie jakoś chyba mnie to trochę uspokoi :) z resztą sama nie wiem ale spoko termin mam wyznaczony już dokładnie w 13 tygodniu 24.03. Dziewczyny czy wy tez jesteście takie zmęczone i nic wam sie nie chce? mi nawet do pracy sie nie chce chodzić a popołudniu muszę uciąć sobie godzinną drzemkę bo inaczej zasypiam ok 19 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja tak jak mówiłam jestem z swoim M 13 lat i nie mamy dzieci w tamtym roku pastoralisty działać, i tak długo zwlekliśmy, i to takie bardzo wyczekiwane maleństwo, a dla dziadków tym bardziej, bo już wręcz proszą o wnuka. Nie mam w rodzinie malutkich dzieci, moja siostra niecierpki dzieci( jedyna osoba która pewnie się nie ucieszy) a kuzynki, kuzyni są tacy ok 20 lat i młodsi to jeszcze nie pora na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Was tu dużo się zrobiło:) Super, chwilę mnie nie było, a tu tyle do czytania. Mi tak jakby mdłości trochę ustały, już nie wiem czy się z tego powodu cieszyć czy nie. Kolejna wizyta u lekarza z tydzień, nie wiem jak dotrwam, najchetniej poszłabym dziś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
"tamtym roku POSTANOWILIŚMY działać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nik_______Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015_________? ? 2plus3_____________30_____3_______07.10.2015__________?? AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015_______ ?? dominika___________30______1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26______1______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______5.10.2015________?? OnlyDreams_________26______1_______2.10.2015________?? aaaga32____________32______3_______1.10.2015________?? Dopisałam się do waszej listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Dzięki dziewczyny :) mój facet musiał teraz wyjechać, przez najbliższe 3 tygodnie będzie w Australii- miał bilet kupiony już wcześniej, musiał lecieć z powodów zawodowych. Więc może jak tam pobędzie beze mnie i nie będę mu truła, to jakoś mu się to w głowie poukłada. Ja za 2 tygodnie miałam lecieć do Tajlandii - mam kupiony bilet, no ale nie polecę niestety. Muszę wszystkie plany pozmieniać :) Dziadkowie za to nie mogą się doczekać- będą przeszczęśliwi (jego rodzice), jak się dowiedzą- już gadają o wnukach od kilku lat ;) Jutro o 17 mam pierwszą wizytę u lekarza, proszę o trzymanie kciuków, stresuję się dosyć mocno :( A poza tym bez zmian- mdłości nie mam, nic mi nie jest, czasem brzuch i piersi pobolewają i mam wstręt do wielu potraw. Idę na spacer, bo pogoda piękna aż chce się żyć :) motylkowa- to kiedy miałaś pierwszy dzień ostatniej miesiączki? na początku lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dominika jak ja Ci zazdroszczę. U mnie całymi dniami mdłości mam już dość. Poubierana chodzę jakby było -20 stopni,cały czas mi zimno. Cycki bolą szczególnie w nocy. Ciesz się kochana i nie chciej mieć tego typu oznak. 2+3 a Ty jak sobie radzisz z tymi mdłościami i czy też czujesz ból żołądka ? Motylkowa gratuluję ciąży,wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dominika mocno trzymam kciuki za jutro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Byłam wczoraj u lekarza, dzidziuś rośnie, ma już 3,5 cm :), serduszko bije. Lekarz zlecił mi badania, w tym grupę krwi (choć zastanawiam się, czy od ostatniego porodu mogła się zmienić ;)) i za dwa tygodnie mam iść na USG z oceną przezierności karkowej. Już nie moge się doczekać. Ważyli mnie wczoraj i się okazuje, że przytyłam już 3-3,5 kilo!!!!! To jakiś hardkor!!!! Nic dziwnego, że się już w większość ubrań nie mieszczę ;) Pewnie skończę z wagą 25+. Tak sobie czytam moją kartę ciąży i wypatrzyłam, że przy badaniu czystości pochwy mam wpisane coś takiego CM 31/5-6. Czy wiecie co to może oznaczać?????? Bo ja nie mam pojęcia! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze ciekawostka :) Termin z ostatniej miesiączki mam na 02.10 a z USG na 30.09 hihihi Zmieniam tabelkę! Nik_______Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30_____1_______06.10.2015_________? ? 2plus3_____________30_____3_______07.10.2015__________??< br /> AsiaPil______________29_____1_______06.10.2015_______ ?? dominika___________30______1_______29.10.2015________?? Pulchniatkowa_______26______1______10.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015________?? OnlyDreams_________26______1_______2.10.2015________?? aaaga32____________32______3_______1.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×