Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zaczynam przygode z clo cd.

Polecane posty

Hej dziewczyny. Co tam słychać u was? Ja wczoraj cały od godziny 14 do 24 gdzieś miałam skurcze i to bolące dość częste ale odczuwalne tylko w krzyżu. Dziś przeszło mi. I zosia bardziej się kręci od wczoraj. Jak myślicie? Czy to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia - napewno juz blizej niz dalej, jak juz mialas bolace skurcze to musisz byc gotowa :) szczegolnie ze czop juz odszedl jakis czas temu :) trzymam kciuki za Ciebie :) ja narazie nic nie odczuwam, chcialabym w piatek jeszcze na wizyte pojsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis28
Kurcze dziewczyny ale się rozkręciłyście :) Dorcia jeżeli to już ten czas i te skurcze to trzymam za Ciebie i Zosię żeby wszystko poszlo sprawnie, bezproblemowo oraz bezboleśnie :) Merci do piątku już nie długo... Choć już teraz nie znasz ani dnia ani godziny.... A na kiedy mialas wyliczony termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - termin mam raz na 4 kwietnia, raz na 6 kwietnia a z usg 30 marca :D cykle mialam zawsze dluzsze, wiec 4 czy 6 kwiecein to tak na oko wymierzone, bo cykle mi zawsze wariowaly, ale usg zawsze wyliczalo na 30 marca, okaze sie w praniu kiedy maluszek bedzie gotow :) piatek niby blisko a tak daleko ;) wolalabym zeby lekarz na spokojnie w piatek zwazly, szyjke sprawdzil bo w szpitalu w biegu, z bolami to albo uwazac nie bede albo skrecac z bolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Cześć Dziewczyny, Beatka gratulacje, Twoja malutka jeszcze mniejsza niż mój synuś. Wysłałam na maila zdjęcie tych robionych kropel i jeszcze jedno Kajtka. Dorcia jak tylko opadł i brzuch i zaczęłam strasznie puchnąć, wszyscy mi wróżyli, że w ciągu 2 tyg urodzę i tak było, a bóle brzucha miałam już wcześniej. Merci obydwoje z mężem jesteśmy szatynami, więc taki blondas był na początku szokiem, a potem okazało się, że Mąż miał na początku takie włosy. No i w najbliższej rodzinie nie brakuje osób z jasnymi włoskami. Dziewczyny trzymam kciuki za niedługo rodzące i za starające się dziewczyny i wyczekuję pozytywnych wieści. Szkoda tylko, że Sykatynka nie piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja ogolnie czuje sie dobrze, ciecie sie ladnie goi:) ale musze sie oszczedzac, jestem na zwolnieniu caly czas . Starac bedziemy sie dopiero za pol roku bo teraz biore visanne. Wszystko dzieki tym tabletkom ma sie wyciszyc, zagoic i dopiero po tym czasie zaczniemy sie starac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam u lekarza. Pęcherzyka nie ma bo najprawdopodobniej pękł. Na początku lekarz nie był pewien, ale później stwierdził, że widzi miejsce po pęknięciu i że na 100% był :) Wczoraj dość mocno bolało więc musiało to być to:) Oczywiście działaliśmy, dziś też powtórzymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - pol roku szybko zleci, zobaczysz :) Sylwia - trzymam kciuki ze ten pekniety pecherzyk ;) Dorcia - jak sie czujesz? skurcze wrocily? a moze Ty juz na porodowce? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia to kochana dzialajcie :) trzymam kciuki za owocne staranka:) zadna z was nie slyszala o szyciu jajnikow? Bo mi lekarz powiedzial tak ze zostaly usuniete wszystkie zrosty, zostal udrozniony lewy jajowod bo on byl niedrozny, zostaly usuniete ogniska endometriozy i wyciete torbiele z jajnikow i zszyte, uformowane "nowe" jajniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie merci jestem w domu. Dziś wypadło mi resztę czopu i to bardzo bardzo dużo. Boli mnie brzuch. Jutro polozna zobaczymy co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia - chyba sie zaczyna po malu :) Basia - ja nic nie wiem o takim naprawianiu jajnikow, ale poszukaj w necie, napewno beda jakies historie dziewczyn :) oby to pomoglo i obys za pare miesiecy zobaczyla 2 kreseczki ciazowe :) ja mi dzisiaj pojawil sie pierwszy i jedyny jak narazie rozstep, kolo pepka, tam gdzie skora jest najbardziej napieta, dobrze ze dopiero teraz i mam nadzieje, ze wiecej nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merci niewiem. Napewno już bliżej niż dalej ale czy się zaczyna to tylko zosia wie. Ja smarowałam brzuszek codziennie i mam na brzuchu takie malutkie w jednym miejscu jakby mnie kotek podrapal. Po boku mam po 2 ale to miałam przed ciążą teraz tylko trochę ściemniały i dziura po kolczyku mi trochę się rozeszla jest czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dorcia to poród się zaczyna już jesteś blisko :-) dziewczynki mi się juz laktacjea rozkręcila z obydwu piersi leci teraz na raz z obydwu piersi ściągam po 40 60 ml coraz więcej ale miałam w jednej piersi zastój prawie płakałam gorąca twarda ale położna mi poradziła aby nagrzać pierś ciepła woda i wtedy ściągać udało mi się odrazu z niej zeszło 30 i ulga a potem przyłożyć zimny kompres z pieluchy żeby zamknąć kanaliki i zaczynam ściąganie od tej zawsze twardszej emisia je już moje mleczko wczoraj ja sama karmiłam zmienialam pieluszke wczoraj udało mi się trafić jak miała otwarte oczka przybiera juz na wadze chciałbym ją zabrać juz do domku a ja juz miałam pierwsze badanie poporodowe na fotelu nacięcie się goi wszystko ok brzuszek z każdym dniem coraz mniejszy obkurcza się beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unis28
No to moje drugie Panie jak już same zaczęłyście temat rozstępów to proszę napisać ile razy dziennie się smarowaliście, czym, czy zmienialiście kosmetyki no i ile przybraliście przez ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - ja od 4 miesiaca smarowalam sie PALMERS, ale nie codziennie, tylko co 2-3 dni, przy masowaniu brzucha ponoc pobudza sie ja do pracy, dlatego co 2-3 dni smarowalam brzuch (tak mi mowil lekarz i polozna w szkole rodzenia), ale kosmetyk jak dla mnie super, godny polecenia. rozstep jeden wyszedl mi dopiero teraz, co pare godzin smaruje go teraz tlustym kremem, moze cos pomoze :) kosmetyku nie zmienialam, caly czas tylko tym palmersem sie smarowalam. a przytylam do dzis 9 kg, na pupie wydaje mi sie wrecz ze schudlam, no ale zobaczymy po ciazy jak to bedzie wygladac wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uniś 10 kg na plusie smaruje się codziennie od dnia kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży. Krem to pregnance care raczej go nie ma w polsce niewiem.. a na początku palmer tak jak merci. Beatka oby oby już bo jest mi ciężko wszystko mnie boli i męczy. Spać nie mogę. To super że tak u ciebie z laktacją. A jak krwawienie bardzo silne masz? Czy takie jak okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia a jak sie czujesz dzisiaj? dalej masz skurcze czy przeszly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis28
Dorcia coś czuję że do końca tego tygodnia urodzisz ;) Juz niedługo będziesz tulić swoją Zosię :) Mama lub ktoś z Polski będzie do Ciebie przylatywał? Ile twoja Zosia ważyła na ostatnim usg? Merci a twój Maluszek ile ważył na ostatnim usg? Beatko a Ty i Emilka jak się dzisiaj czujecie? Basiak doczytałaś cos wiecej o tym szyciu jajników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - wazyl 2500 ale to bylo 4 tyg temu, teraz pewnie juz przekroczyl 3 kg, boje sie zeby przy porodzie nie mial 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis28
Merci to u mnie w rodzinie rodzą się duże dzieci zazwyczaj 3600 do 4500... I tak się zastanawiam czy to rodzinne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - nie wiem czy rodzinne :) ja urodzilam sie 3200 a maz 3500, u mnie w rodzinie tez wszyscy w granicach 3100-3400, ale moj maluszek chyba bedzie najwiekszy cos tak czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Cześć Dziewczyny, Uniś przytyłam 14-15 kg, a smarowałam się oliwką babydrem dla kobiet. Codziennie wieczorem Tatuś wcierał ją w brzuch i nie mam ani jednego rozstępu :) Zostało mi jeszcze 6 kg do powrotu do wagi z przed ciąży. Za tydzień wybieramy się na pierwsze szczepienie i USG bioderek, no i muszę się przejść na badanie sama, by zobaczyć, czy wszystko w porządku. Basiak nigdy nie słyszałam o takim zabiegu, ale na pewno coś znajdziesz na ten temat w necie. Dobrze, że masz już to za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka Dietetyk
Witam, jestem studentką Dietetyki i pisząc pracę magisterską, zbieram ankiety od mam dzieci w wieku około 1,5-2 lata. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie potrwa kilka minut. Zebrane dane bardzo mi pomogą w napisaniu pracy. Bardo bardzo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/178356/wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-na-maseurodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka piekna pogoda dzisiaj u mnie! wiosna w pelni! :) co dziewczyny u Was? Beatka - kiedy do domu wychodzicie? Dorcia - jak skurcze? Unis - a Ty przybralas juz cos na wadze? brzuszek widoczny juz? Domi - co u Ciebie? zrobilam dzisiaj z nudow sernik na zimno, mam straszny apetyt teraz, takiego jeszcze nie mialam, ciagle bym cos jadla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merci :)u mnie pogoda też piękna :) ja się wzięłam za kuchnię, już mam wszystkie szafki wysprzątane, jutro okna i firanki :P zgaga mnie męczy potworna :( ja w końcu nadrabiam te 4 kg co schudłam na początku ciąży, jak na razie przybrałam 1kg. Brzuch już widać, a wieczorem najbardziej mi wywala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dopiero wróciłam ze szpitala okazało się że mam wysokie ciśnienie 140/90 i mi skacze. Ale lekarz stwierdził że to górna granica więc jest ok. Zosia też miała dłuższy czas puls wysoki ale też dla nich jest ok. Martwię się o to. Skurcze miałam dziś 3. Ale trochę boli mnie brzuch. Dobrze że mam dopler w domu. Mam wrócić w czwartek na taki sam monitoring. Uniś moi rodzice przylatują 15 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia ważyła 1.5 kg ale to było w 30 tygodniu ciąży. Później usg nie miałam już. Każdy mówi że do końca tygodnia urodze. Merci to duży chłopak będzie :) dominika zmien sobie lek na zgage powinno minąć. :) ale ten czas szybko leci już ci brzuszek widać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia - tez mi sie wydaje ze urodzisz lada dzien :) dobrze ze cisnienie masz w normie. ja sie w piatek dowiem ile Michas wazy, ale pewnie juz ponad 3 kg, szczegolnie ze mnie strasznie glod ssie teraz, co zjem to znow glodna jestem, koszmar, w nocy musze wstac i cos zjesc konkretnego :) to jak maly sie tak "wypasie" ojjj to bedzie wazyl hihi. Dobrze ze rodzice przylatuja, dlugo zostana u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia mocno trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze :) i niezbyt boleśnie! też myślę, że to już blisko :) a na jakie zmienić? biorę rennie albo manti :P no widać już :P nie ukryję hehe . Zrobiłam sobie zdjęcie brzuszka z 17tc na pamiątkę :D już minęły 2 tyg od wtedy i jest większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×