Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingaa

Czy są wśród Was kobietki, które chca już zostać mamami?

Polecane posty

lusiu :) pierwsze ruchy poczułam pod koniec 18-tego tygodnia ciąży :) dokładnie 04.07 :) a więc jutro mija już miesiąc od tej chwili ...... w sumei czułam też cos kilka dni wcześniej (2 i 4 dni) ale te ruchy były tak delikatne, że nie do końca byłam przekonana czy to juz dzidzia (ale to jednak była ona) :) w książeczce ciąży mam więc wpisany 4.07 :) niektóre mamy czują już ruchy nawet w 16-17 tyg ciąży -ale normą jest ze czuje sie je do 20 tygodnia :) wsłuchuj sie w swoje ciało bo na pewno te miłe przeżycie czeka Cię lada dzień :) zwróć uwage na brzuszek zwłaszcza wtedy, gdy wypoczywasz, leżysz no i przed snem - ja pierwsze ruchy maluiszka czułam właśnie tuz przed snem :) dopiero potem również w ciagu odpoczynku w dzień :) teraz maluszek nie skąpi mi kopniaczków nawet gdy siedzę przed komputerem :) chociaż oczywiście większość czasu przesypia :) co do wyglądu buzi - ja zawsze miałam problemy z mieszaną cerą więc wiem co to znaczy .... na początku ciaży wyglądałam okropnie - na szczęście teraz to się unormowało - tzn. nie jest całkiem dobrze ale w normie :) domowych sposobów nie stosuję - a do twarzy uzyuwam teraz serii Garniera do skóry tłustej - dosć dobre :) dioda 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Zainteresował mnie tytuł topiku, ale widzę, że tu obecne są przede wszystkim mamy... :-) Ja dopiero staram się o dzidziusia, ale na razie nie wychodzi :-( A bardzo chciałabym zajść już w ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dioda
Mati witaj w kubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka29
Madi ja też chcę mieć dzidzię. Już prawie od roku się staramy i jak narazie nic z naszych starań nie wychodzi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateczka
Witam kobiety, Pociesze Was moze troszke ja staralam sie dlugo 7 miesiecy sie leczylam i nawet nie wiem jak zaszlam w ciaze,jak jajeczkowania nie mialam:) dziewczyny glowa do gory ,mysle ze najwazniejsze to nie popadac w psychoze bo to blokuje.Wszystko przyjdzie z czasem ,moj maz juz myslal ze moze on nie moze i przez to popadalismy w rozne depresje a calkowicie bez sensu.Pozdrawiam i przesylam ucalowania dla mam i dzidziuni i trzymamy kciuki za przyszle mateczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!!! po dluuugiej nieobecnosci-wreszcie teraz przedarlam sie przez posty, ktore nmialam zalegle:) Od razu wielkie GRATULACJE dla Trudi :) :) :) i claptoli:) :) :) bardzo sie ciesze z Wami!!! to wspaniale ze jest nas coraz wiecej, tych chciacych i tych przyszłych mamusiek:) Ja siedze w domku, ale spedzam czas z moja mamusia, ktora do nas przyjechala, a ze widzimy sie po dosc dlugiej rozlace to nagrabiamy.....nie siedze przy komputerze..zostawie sobie to na otarcie łez, jak juz mama bedzie musiala wracac:(Jak pislam wczesniej-bylam u lekarza- z moja dzidzia jest wszystko w porzadku, rosnie szybko, troszke nam sie w rogu schowala wiec na usg mamy ja w kaciku (zdjecie stoi na honorowym miejscu) . ALe serduszko udarze naszemu malenstwo 176 razy na minute, a moje 76:) moj lekarz ma dosc dobry sprzet wiec wszystie pomiary robi mi na miejscu. OB i pH mam w normie i wyniki badan rowniez sa w porzadku....strasznie sie cieszymy..Zrobil mi juz badanie na potwierdzenie grupy krwi ( nie mialam zadnego dokumentu, ktory by potwierdzil moja wczesniejsza wiedze, zreszta jest darmowe wiec czemu nie) , takze ja juz mam wszystkie badania potrzebne na tym etapie ciazy wykonane!! Sama jestem wczesniekiem wiec mialam troche obaw czy z moja hemoglobina bedzie wszystko dobrze, mialam kilka razy anemie...teraz na szczescie jest OK. Kolejna wizyta za miesiac o ile wszystko bedzie ok, usg bede miala robiore przy kazdej wizycie...i badania prenatalne..musze o nich poczytac...jeszcze musimy sie zastanowic nad pobraniem krwi pepowinowej ale na to mamy jeszcze czas do porodu! Ja mam termin na 12 marca:):) i szczerze Wam powiem, ze niemoge sie doczekac! dzis moje malenstwo ma dokladnie 8 tygodni i 3 dni:) Zaczely sie u mnie mdlosci kilka dni temu..wczoraj juz takie z \"wymiotami\"...nasilaja sie wieczorami....oj, zle sie czuje...a liczylam ze omina mnie:( ale nie szkodzi....najwazniejsze ze wszystko jest w porzadku!! Dziewczyny, rozpisalam sie strasznie...Pozdrawiam Was i zycze milego dnia!!!! trzymajcie sie i wszystkiego dobrego dla Was i dzieciaczkow:) Starajace sie-badzcie dobrej mysli...wszystko moze sie zdazyc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artam20
claptola - dzieki:) i ja mam tak jak ty, dostalam okres, nici z dziusia - ale chyba sie ciesze, bo chyba to jednak nie byl odpowiedni moment na malucha:( pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudi
Metka to cudownie ze słyszałaś serduszko swojego maleństwa ja już się nie mogę tego doczekać. W poniedziałek mam wizytę, lekarz powiedział że wtedy już posłuchamy serduszka mojego maluszka:):):). Bardzo się denerwuję. Całuję Was wszystkie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarinka29
Witam dziewczyny!!!!! wczoraj byłam na wizycie u mojej gin i radość przeplotła się ze smutkiem i niepokojem . Na USG znowu widziałam moje maleństwo , które ma już 13,1mm leżało sobie słodko na boczku pleckami do nas i nie chciało sie dac dokładnie zmierzyć :-) serduszko tak pięknie biło.... cóż to za cudowne uczucie zobaczyć bijące serduszko:-) niestety moja wielka radośc została przyćmiona wiadomością iz moja szyjka macicy nie zamknęła się tak jak powinna i jest za bardzo rozpulchniona - wiecie czym to grozi :-( jak na razie dostałam luteinę i masa zakazów w zasadzie dla dobra mojej dzidzi praktycznie moge tylko lerzeć na dokładkę grozi mi cukrzyca ciążowa jestem zdruzgotana i nic mi sie nie chce. koszmarne myśli mnie nie opuszczaja po tym co wczoraj zobaczyłam na USG nie wyobrażam sobie bym mogła utracić moje kochane słoneczko. Dziewczyny nie mogę sobie znaleźć miejsca , na dokładke jestem wiekszość czasu sama moja połóweczka mimo iż wiem jak bardzo się tym również przejmuje pracuje od rana do wieczora , poratujcie prosze ciepłym słowem...... Pozdrawiam Was i Wasze dzidziulki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka29
Katarinko!!! nie możesz się na zapas zamartwiać. To są narazie podejrzenia i nie wolno Ci się tym denerwować bo dzidzia czuje twój niepokój. Wszystko będzie dobrze - sama zobaczysz. Głowa do góry!!! Zobaczysz za kilka miesięcy jakiego będziesz miała ślicznego bobaska :-) Zazdoszczę Ci troszeczkę ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateczka
Katarinko ! Skarbie przeczytaj co napisalam 3 tygodnie temu, wczoraj wzięłam ostatni zastrzyk i ostatnie tabletki, lekarz zabronil mi przeciez wszystkiego naprawde szalenie sie wystraszylam.Pomijam fakt ze tak dlugo sie staralismy, ze moj organizm od hormonow ma juz dosc ciagle cos w siebie szpikuje.Katarinko bedzie dobrze poprostu polez naprawde polez, moj lekarz uwaza ze to najlepsze lekarstwo.Trzymam kciuki i glowa do gory, odpoczywaj ile wlezie.Ze mna na razie ok i mam nadzieje ze tak pozostanie w poniedzialek ide na kontrole.Caluje trzymam kciuki i pozdrawiam nie laź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada ***
Witam; Najpierw kilka slow dla Katarinki. Rozumiem Twoje obawy; ja sama chociaz moje malenstwo i ciaza rozwija sie ksiazkowo nosze gdzies w sobie niepokoj o to czy wszystko bedzie dobrze. Mam siostre cioteczna, ktora miala podobny problem, ale poniewarz miescila sie w tak zwanym ryzyku, zdecydowal o zalozeniu szfow na szyjke..... pamietam jak bardzo sie tym martwila, ale :teraz od trzech tygodni cieszy sie juz mala Zuzia (trzy tygodnie przed terminem lekarz zdjal jaj szwy) Dzisiejsza medycyna zna "magiczne" sposoby aby nasze Okruszki przychodzily zdroiwo na swiat. Rozumiem Twoj lek i obawy, ale pamietaj, ze to udziela sie Twojemu Maluszkowi, zaufaj lekarzom i z doswiadczenia mojej kuzynki wyciagnij odpowiednie wnioski. A teraz kilka slow o mnie. Mam termin na 29 stycznia. Z zazdroscia zagladalam na topik mam grudniowych, mam nadzieje, ze tu odnajde to co dziewczyny odnalazly na swoim topiku. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarinko, dziewczyny mają rację, leż i uważaj na siebie i bądź dobrej myśli. NIe przejmuj się niczym - pracą, obowiązkami, teraz najwazniejsza jesteś Ty i dzieciątko. Czy lekarz mówił Ci może jakie mogą być przyczyny takiego stanu? Mam prośbę. dziewczyny przypomnijcie kiedy po raz pierwszy byłyście u lekarza? Ja z pierwszą córeeczka byłam w 8 tygodniu, z drugą dopiero w 12. Teraz chciałabym pójść szybciej, ale nie chcę za szybko, poradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariela
Witajcie kobietki! Claptola - GRATULACJE!!! 🌻 Cieszę się wraz z Tobą i życzę w dalszym ciągu wszystkiego "naj"! Katarinka - uszy do góry! wszystko będzie dobrze - zaufaj poradom i zafunduj sobie jak najwięcej odpoczynku no i pozytywnego myślenia, bo to też pomaga! Życzę szybkiej poprawy nastroju, chociaż wiem jakie to trudne w takich chwilach... Madi30, Inka29 - dołączam się do klubu... i mam nadzieję, że wreszcie i nam się uda :) Pozdrawiam Wszystkie Forumowiczki i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudi
Claptola ja pierwszy raz byłam w 5 tygodniu licząc od daty miesiączki, a w 3 tygodniu życia dzidziusia. Jeśli Twój lekarz ma USG dopochwowe to od razu zobaczysz maleństwo a raczej małą plamkę, jesli nie to lepiej jeszcze poczekaj. Po co masz się niepotrzebnie deerwować:). Katarinka29 - pozdrawiam i trzymam kciuki!!! Bądź dobrej myśli, to ważne dla Twojego maluszka. Na pewno wszystko będzie dobrze:). Głowa do góry:):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziś rano znów zrobiłam sobie test i nic... Nie jestem w ciąży :-( Ja już mam synka (5lat) i z nim zaszłam w ciąże w drugim podejsciu, więc uważam, że błyskawicznie. A teraz... Ech, na pewno przesadzam, bo staram się dopiero kilka miesięcy, ale mimo wszystko... Teraz w sierpniu spróbuje i mam nadzieję, że się uda!!! Powiedzcie, czy jest możliwe, żeby z drugim dzieckiem mieć kłopoty z zajśćiem w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
Z mężem planujemy począć maleństwo w październiku. Jak na razie odstawiłam pigułki antykoncepcyjne w czerwcu i od pół roku łykam kwas foliowy. Niestety biorę teraz luteinę, aby mój cykl wrócił do normy. Poprzednim razem jak odstawiłam pigułki, to zrobił mi sie torbiel na jajniku. Na szczęście się wchłonął, ale ja się boję, że nowy może się zrobić. Oby nie. Mam nadzieję, że uda mi się pod koniec października dołączyć do forumowiczek-mamuś :-) Mam pytanie dotyczące sporu. Ćwiczę na siłowni i aerobik. Czy jeśli zajdę w ciążę, to w pierwszych dniach lub misiącu życia płodu ,ćwiczenia fizyczne mogą zaszkodzić maleństwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella1
Z mężem planujemy począć maleństwo w październiku. Jak na razie odstawiłam pigułki antykoncepcyjne w czerwcu i od pół roku łykam kwas foliowy. Niestety biorę teraz luteinę, aby mój cykl wrócił do normy. Poprzednim razem jak odstawiłam pigułki, to zrobił mi sie torbiel na jajniku. Na szczęście się wchłonął, ale ja się boję, że nowy może się zrobić. Oby nie. Mam nadzieję, że uda mi się pod koniec października dołączyć do forumowiczek-mamuś :-) Mam pytanie dotyczące sporu. Ćwiczę na siłowni i aerobik. Czy jeśli zajdę w ciążę, to w pierwszych dniach lub misiącu życia płodu ,ćwiczenia fizyczne mogą zaszkodzić maleństwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella1
Z mężem planujemy począć maleństwo w październiku. Jak na razie odstawiłam pigułki antykoncepcyjne w czerwcu i od pół roku łykam kwas foliowy. Niestety biorę teraz luteinę, aby mój cykl wrócił do normy. Poprzednim razem jak odstawiłam pigułki, to zrobił mi sie torbiel na jajniku. Na szczęście się wchłonął, ale ja się boję, że nowy może się zrobić. Oby nie. Mam nadzieję, że uda mi się pod koniec października dołączyć do forumowiczek-mamuś :-) Mam pytanie dotyczące sporu. Ćwiczę na siłowni i aerobik. Czy jeśli zajdę w ciążę, to w pierwszych dniach lub misiącu życia płodu ,ćwiczenia fizyczne mogą zaszkodzić maleństwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella1
Z mężem planujemy począć maleństwo w październiku. Jak na razie odstawiłam pigułki antykoncepcyjne w czerwcu i od pół roku łykam kwas foliowy. Niestety biorę teraz luteinę, aby mój cykl wrócił do normy. Poprzednim razem jak odstawiłam pigułki, to zrobił mi sie torbiel na jajniku. Na szczęście się wchłonął, ale ja się boję, że nowy może się zrobić. Oby nie. Mam nadzieję, że uda mi się pod koniec października dołączyć do forumowiczek-mamuś :-) Mam pytanie dotyczące sporu. Ćwiczę na siłowni i aerobik. Czy jeśli zajdę w ciążę, to w pierwszych dniach lub misiącu życia płodu ,ćwiczenia fizyczne mogą zaszkodzić maleństwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 26
moga zaszkodzic cwiczenia z ciezarami,a poza tym to mozesz sie ruszac tyle co przed ciaza,nie wiecej(o ile nie trenujesz wyczynowo)o ile sie bedziesz dobrze czula-w ciazy nic na sile!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 tydzień
Jestem teraz w 13 tygodniu :) i bardzo mnie zastanawia to czy jak pójde za 3-4 tygodnie na usg to czy będzie juz widać płeć dziecka. Może któraś z was wie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateczka
Witam Wszystkie kolezaniki, Do Madi ja tez mam synka 5 lat i jak bys przeczytala moje wczesniejsze wypowiedzie zorietowala bys sie ze z zajscie w druga ciaze mialam o wiele wieksze problemy.Jednak udalo sie z czego sie bardzo ciesze, a syn powiedzial nam ze napewno tata list wyslal do bociana i doszedl.Dokladnie rok temu go pisal ze chcialby siostre lub brata znaczy mi kazal pisac i narysowal wozek.Powiedzial ze mam dac tacie to wysle i tak tata slal przez rok bo mama sie leczyla i w koncu doszedl ten polecony:).Napewno sie uda wiem co czujesz mialam to samo , poprostu nie mozesz sie doczekac rozumiem to ja dostawalam juz psychozy jak chodzilam na ocene jajeczkowania.Dziewczeta jak sie czujecie jak tam dzidziunie, Katarinko napisz choc jak sie czujesz?,Wszystko u mnie jest ok, pogoda daje sie we znaki upaly poprostu mnie wykanczaja.Powoli szukam takich roznych drobiazgow dla malenstwa moj synek jak sie gdzies wybiermy to mowi mamo dzidzi trzeba kupic to i tamto... Kochany taki teraz bede musiala dzielic matczyna milosc na dwoje kocham dzieci i dla nich zyje napewno w wiekszej czesci swojego zycia.Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie............ Jak dużo wpisów i nowych osób......witam wszystkich bardzo gorąco......Wczoraj miałam tak cięzki dzien w pracy, ze nie miałam czasu napisac, teraz nadrobie zaległosci... Katarinko29- nie martw sie wszystko bedzie ok.dbaj o siebie i o dzidzie ona jest przeciez najważniejsza... Ado- witaj, ja mam termin na 20 stycznia, tez jestem styczniową mamusią :)) Claptola- ja byłam u ginekologa pierwszy raz , gdy moje dziecko miało 6 tygodni i 6 dni :)) (od daty ostatniej miesiaczki) Estello, Madi 30 życze oczywiscie pozytywnych wyników testów.....na pewno sie uda......:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dioda
Witajcie mamusie (rowniez te przyszle).Wczoraj widzialam uroczy sliniaczek ze zwierzatkami,ktore po nacisnieciu piszczaly.Wszedzie gdzie sie obejrze,widze buteleczki,smoczki,kosmetyki itp dla niemowlecia...........czy to jakis znak???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarinko .... nie denerwuj sie za bardzo - pomyśl o maleństwie, musisz być teraz silna dla niego ..... wiem, ze to łatwo napisać.... ale chociaż spróbuj ...... na pewno wszytskobędzie dobrze ... wszystkie trzymamy za Ciebie i maluszka kciuki .... adaa :) zapraszam na topik grudniowy :) mamy tam też mamy listopadowe - więc czemu by nie miało być styczniowych :) czy masz juz. widoczny brzuszek ?? claptopa - najlepeij nie iść za szybko - najszybciej w ok 6 tygodniu ciąży - i lepiej żeby Twoj lekarz miał usg dopochwowe .... ja byłam za szybko (chociaż wg miesiaczki była najwyższa pora) i najadłam sie strachu 13 tydzien - wg książek płeć dziecka można juz poznać po 16 tyg ciąży - tyle teorii - mój lekarz mówi, ze raczje około 20 tygodnia - i też tak szybkie stwierdzenie ciaży nie jest nigdy pewne ... ja tam nie mam tego problemu bo płci dzidziusia nie chcę znać :) dioda - to z pewnościa znak, ze marzysz o dzidziusiu :) a czy coś więcej ..... czas pokaże :) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateczka- dzięki za wsparcie Rzeczywiście nie czytałam wczesniejszych wpisów, dlatego postanowiłam przeczytać wszystkie wpisy od początku, ale mi nie wyszło...Utknęłam na 17 stronie :-( Ale będę próbować dalej :-) No ze mną chyba jest tak, bo jestem strasznie niecierpliwa. Przez długi czas coś nam wciąż byo nie na rękę, żeby mieć dzidzię. A to praca, a to mieszkanie. No a jak już zdecydowałam, że to już najwyższy czas, żeby mieć drugie, bo Mały ma już 5 lat, a ja 30, więc chyba nie ma na co czekać ;-) no i jak mi nie wychodzi to się strasznie dołuję. Bo ja bym chciała JUŻ :-) A to nie zawsze tak bywa... Ale będe próbować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarinka29
Witajcie kobietki!!!! na poczatku serdecznie dziekuje za wsparcie i życzliwośc wasze wypowiedzi naprawde podnoszą na duchu choć nie jest łatwo.Niestety co do mojego samopoczucia ....straszny psychiczny dołek i mimo iż staram się myślec pozytywnie świadomość istniejącego zagrożenia mnie przytłacza. dzisiaj się podniosłam z łóżka z nadzieją że będzie lepiej i nawet nie zdązyłam dojść do kuchni dobrze że od drzwi do łózka dzielą mnie tylko dwa kroki to okropne uczucie zawsze byłam aktywną osóbką wstawałam o 5 a kładłam się o 1 w nocy a teraz , teraz na nic siły :-(, ale co tam jestem w stanie sie przemęczyc byle by tylko z dzidzią wszystko było w porządku , pogoda tez nie sprzyja jak na złość strasznie gorąco. Jutro zaczynam 10 tydzień ciązy :-) Pozdrawiam was gorąco Wszystkie jesteście KOCHANE całuski dla dzidziulków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Pozdrowienia dla wszystkich kobietek! Wczoraj byłam u lekarza w związku z tą moją mega długą miesiączką. Okazało się, że mam torbiel na lewym jajniku :( Jestem wystraszona. Czy miałyscie kiedyś podobne problemy? Narazie lekarz przepisał mi tabletki hormonalne antykoncepcyjne Jeanine, by ten mój cykl się uregulował. Dziś dla pewności chcę iść skonsultować się z innym ginekologiem, czy aby te antykoncepcyjne to dobry pomysł.... Boję, się,że to może miec wpływ na bezpłodnośc..... Sama nie wiem..... estelle- wyczytałam, że miałaś podobny problem, możesz mi napisać coś więcej? Buziaczki Katarine- Powodzenia i glowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Pozdrowienia dla wszystkich kobietek! Wczoraj byłam u lekarza w związku z tą moją mega długą miesiączką. Okazało się, że mam torbiel na lewym jajniku :( Jestem wystraszona. Czy miałyscie kiedyś podobne problemy? Narazie lekarz przepisał mi tabletki hormonalne antykoncepcyjne Jeanine, by ten mój cykl się uregulował. Dziś dla pewności chcę iść skonsultować się z innym ginekologiem, czy aby te antykoncepcyjne to dobry pomysł.... Boję, się,że to może miec wpływ na bezpłodnośc..... Sama nie wiem..... estelle- wyczytałam, że miałaś podobny problem, możesz mi napisać coś więcej? Buziaczki Katarine- Powodzenia i glowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×