Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość Justa2704
To w takim razie poki co bede nosic, na wszelki wypadek zmienie na ten ciazowy, a jak juz brzuszek bedzie slusznych rozmiarow, to wyjme :) W koncu to jeszcze kilka miesiecy :) Dziekuje Wam za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Gosc joanna a powiedzieli skad te bole? Dobrze, ze pojechalas :) Teraz tylko leki, odpoczynek i wszystko bedzie super :) Najwazniejsze, ze ciaza sie rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :-) justa ja bym nie ryzykowała z tym kolczykiem. do puki jest ok to sobie noś ale później lepiej wyjmij. olej super będziesz ładnie pachnieć :-) ja ogólnie to czuję się jak pusty worek. najlepiej powinnam jeść co 30 minut bo jak nie jem to jestem osłabiona i taka pusta. nie wiem czy któraś z was miała lub ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Miniaaa dokladnie, bede nosic ile brzuszek pozwoli, potem wyjme, nie bede ryzykowac :) Kurcze, wiecie co dzis zauwazylam? Na samym wzgorku lonowym, ale tylko tam, robi mi sie taka delikatna kreska przez srodek. Ale bardziej ja widac jak calosciowo przed lustrem stane, niz jak sie pochylam, ale jest. Wczesniej myslalam, ze to odbicie od spodni, ale w nocy spie w koszuli nocnej, wiec nie ma szans zeby cos sie odbilo. Czyzby to poczatki tej linea negra? Nie za wczesnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam już chyba ze 3 razy , raz nawet w szpitalu mnie położyli bo panikę sieli , że nie ma zarodka i , że mam ciążę pozamaciczną. To wszystko dlatego , że jakimś cudem miałam bardzo opóźnioną owulację i ciężko cokolwiek stwierdzić na temat ciąży. Ale przed swiętami miałam robione usg , już nie wiem które , i znaleźli pęcherzyk w macicy ale na razie pusty. I w poniedziałek znowu na usg szukać zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Hej Miniaaa ja mam tak ze wogole nie mam apetytu a czasem mnie natchnie ochota na rzeczy ktore sa slabo osiagalne nie w zasiegu reki. Np ostatnio mialam smaka na kapuste gotowa na wage czerwona ale mozna ja kupic 20 km odemnie. Albo wczoraj mialam ochote na kanapke z subwaya z bp no ale nie chcialo mi sie po nia isc 3 km,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
I zauwazylam ze jak cos zjem to albo mdlosci mi maleja . A jak mam pusty zoladek to niestety ale bardziej chce mi sie wymiotowac. Czasem sie zdarzy ze zjem cos i mnie zemdli ale wtedy mam spokoj na dlugi czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Bombowa salata ja tez usg mialam 3 razy a kolejna wizyta dopiero za miesiac jak nie bedzie sie nic dzialo ale tez wlasnie czasem dokuczaja mi bole brzucha w zasadzie to codziennie i czasem sa mocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Miniaa ja mam tak samo, pol godziny po posilku czuje glod i jednoczesnie mdlosci. Justa tak, to mozliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genova
Witajcie dziewczyny,mnie od rana mecza mdlosci i postanowilam sprobowac herbaty z imbirem i chyba mi nieco ogasly mdlosci.mam tez w torebce migdaly tez pomagaja jak nagle chwyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Hej jak Wam dzien sie zaczal? Ja wczoraj troche odpoczelam bo maz zabral corke i pojechal do kolegi sie wykapalam w ciszy zrobilam kolacje i dzis w ogole inaczej sie czuje a jeszcze spal z corka w salonie a ja sama w sypialni :) a teraz w pracy jest juz nie moge sie doczekac 14 jak wroci nie lubie jak go nie ma...jaka u was pogoda?u nas niby cieplo a ja na podworku marzne jak nie wiem i nie wychodzd prawie wcale. Poza tym corka ma jakis bunt teraz jest strasznie niegrzeczna wszystko placzem wymusza a to bylo takie grzeczne dziecko...no to milego dnia wam zycze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
U nas dzis ciepelko:) czekam az maly skonczy przedszkole, maz prace i idziemy na dwor, az do wieczora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka37
Witajcie Mamusie! :-) U nas od rana ładna pogoda. Synek pospał do 8.30 więc wykorzystałam to i zajęłam się papierkową pracą. Teraz szykujemy się na spacer. Jednak niedaleki bo u mnie od rana bóle brzucha. Musze wytrzymać do wizyty u nowego lekarza. Bo po wczorajszym usg wiem ze serduszko bije. Ech z tymi problemami w ciąży.... i niestety nie każdy lekarz jest przystępny i wyrozumiały. "Tęsknie" za swoim lekarzem z Sosnowca.... ech.... Miłego dnia i ślę słonko wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja próbowałam herbate z imbirem ale straszna zgaga mnie łapała po niej chociaż mdłości faktycznie przechodziły. U nas dziś też piękna pogoda. O 14 mam pogrzeb wujka ale nie jade nie dam rady. Mama mi od razu odradzała , nawet nie chciała mi mówić o jego śmierci bo mam i tak wystarczający stres w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Bombowa salata wyrazy wspolczucia :( dobrze ze nie idziesz na ten pogrzeb. Twoje zdrowie najwazniejsze a wujkowi juz nie pomozesz. I wspolczuje sytuacji w domu chociaz nie wiem o co chodzi... ja mam takie dni ze wszystko mnie denerwuje i zaraz sie kloce z mezem a on nie rozumie ze to hormony i powinien mi ustapic no i wojna na calego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy , że rodzina mojego męża chciałą dla niego inną żonę ... A on wybrał mnie. Tak to jest w rodzinie z pieniędzmi. A na wieść o ciaży to nawet gratulacji nie dostaliśmy. Ale już niedługo wyprowadzamy sie z daleka od nich , adresu nie podamy , zmienimy telefony , po prostu uciekniemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pełna nadziei 91
Hej dziewczyny :) U mnie tez dzisiaj piekna pogoda. Ja juz zaliczylam spacerek z Ksiezniczka :) Wczoraj wieczorem mdlosci tak mnie zlapaly, ze az zwymiotowalam. W pierwszej ciazy gdyby nie usg to nawet nie wiedzialabym ze w niej jestem. Zero objawow. Teraz jest inaczej. Na wedliny i mieso nie moge patrzec, ani na moje ukochane slodycze. Za to kupilam sobie sledzie bo juz dawno za mna chodza. I dzisiaj zrobie sobie z majonezem i zielonym groszkiem. A teraz wlasnie koncze kanapke z wedzona makrela i majonezem :) Milego dnia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa mamuska
Ja w pierwszej ciazy tez nie mialam zadnych objawow, dowiedzialam sie w 17 tygodniu, po zrobieniu testu, mialam wtedy nieregularne @ i dopiero po tym czasie mnie zaniepokoilo ze tak dlugo nie ma, teraz jestem w 8 tygodniu,test zrobilam 5 dni po spodziewanym @ we wtorek bylam na pierwszej wizycie, taki maly kochany stworek <33 Dobijaja mnie tylko ceny prywatnych ginekologow, 120 zl za sama wizyte + 30 za usg. Czy to nie przesada ? Na NFZ u mnie dopiero pierwsza wizyte mialabym w czerwcu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirinda023
Bombowa Sałata - moje kondolencje. Trzymam kciuki za zarodek ;) mamy w ten sam dzień wizytę, o ile dobrze pamiętam :) ja mam lekarza w Medicover - płacę 30 zł miesięcznie w pracy i mam jakiś pakiet (wynegocjowany przez pracodawcę) zdrowotny. Przy pierwszej ciąży stwierdziłam, że skoro płacę w pracy to nie będę przepłacać chodząc prywatnie do gina. I fajnie, bo ten już teraz mój gin okazał się super specjalistą. Miłego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pełna nadziei 91
Szczesliwa mamuska to bardzo duzo. U mnie wizyta 60 zl, a usg 40 zl. To tez nie malo ale naprawde nie narzekam. Lekarz wszystko mi wyjasnia, dokladnie sprawdza. Czasami wychodze z gabinetu po godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
moj doktorek 120zl(w pierwszej ciazy 90zl) ale jest naprawde najlepszy, babeczki jeszcza po 200km do niego, ma najlepszy sprzet, usg 4d na kazdej wizycie, nagrywa na plyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej 🖐️ Justa - ja swoj kolczyk juz wyjelam i to nie chodz i to ze pozniej jak brzuszek wiekszy to bedzie przeszkadzal czy cos poprostu dziurka od kolczyka lepiej wyglada jak sie zrosnie szybciej niz jak sie w czasie ciazy rozciagnie i to naprwde nie fajnie wyglda a pozatym gdzies przeczytalam( nie wim ile w tym prawdy nie doszukiwalam sie) ze metal z ktorego sa zrobione kolczyki do pepka moze miec wplyw na rozowj dziecka bo zawiera cos tam, ale to kazdego indywidualna sprawa mnie przeraza ta rozciagnieta dziurka pozniej heheh :D motylkowa ja tez tak mam ze jak zrobie sobie wieksza przerwe od jedzenia to mi bardziej jest niedobrze , dlatego jem malymi porcjami i czesto a zazwyczaj sa ta jakies owoce lub wazywa , ostatnio lekarz powiedzial mi ze po produktach mlecznych mdlosci i wymioty sie nasilaja i chyba to prawda bo ja staram sie ograniczac i tak jakby lepiej sie czuje. Bombowa salata moje kondolencje, dobrze ze nie idziesz na pogrzeb , ponoc kobieta w ciazy nie powinna chodzic na pogrzeby a napewno ogladac nieboszczyka , moja bratowa bedac 10 tyg nie byla na pogrzebie mojego taty a moja mama na pogrzebie swojej mamy byla i urodzila w 6 mc a mala miala czarne plamy na czole i zmarla po dwoch dobach wiec ja mam uprzedzenia co do takich okazji. Pelna nadzieji moj lekarz mnie uprzedzal przed rybami wedzonymi zakupionymi w sklepach a majonezem niewiadomego pochodzenia czyli te kupcze, bo w majonezie masz surowe jajka a ryba wedzona nie jest pewne w jakich warunkach jest wedzona i latwo zarazic sie toksoplazmoza i listerioza i moze miec to wplyw na rozwoj zarodka. Czy wy dziewczyny tez tak macie ze prz kaszlnieciu lapie was bol brzucha? mnie sie zdarzylo tak pare razy i troche sie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick------------------Wiek----------------OM-----------TP ----------TC motylkowa---------19-------------------01.02-------14.11 --------8tc joanna1012-------------------------------01.03----------- ----------------- Nika87-------------------------------------26.02--------05.11------------- Anka37----------------37--------------------------------15.11--------8tc Justa2704------------22------------------14.02--------23.1 1-------8tc BombowaSałata----23------------------16.03-------------- --------8tc Paula4-----------------------------------------------------10.11--------9tc Paulasz26-------------29--------------------------------- ------------------ Ewela9223------------23------------------27.01----------------------10tc Paolinaaa-------------24------------------15.02---------- ----------------- PełnaNadzieji91-----24------------------21.02-------28.11--------6tc aaa ga-----------------------------------------------------11.11 --------8tc małpka24-------------27------------------20.02-------24. 11--------7tc Pati93---------------------------------------20.02------- 27.11--------6tc Paula23---------------23------------------02.02--------09.11--------8tc j_doiron---------------27------------------20.02--------27.11--------6tc Karolinaaaaaa-------30------------------09.02------------ --- ----------- mała1407----------------------------------08.02--------0 5.11--------8tc Paulina991----------------------------------------------- 04.11------------- mamasynka----------------------------------------------29.11-------------- apap1---------------------------------------------------- --------------------- miniaa--------------------------------------------------- --------------------- Agnieszka1992-------------------------------------------- ------------------ miranda023----------------------------------------------- ------------------- asss14--------------------------------------------------- ---------------------- Annula2015----------------------------------------------- -------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze dziewczynki tabelka uzupelniona a ten gosc wyzej to ja , zapomnialam sie zalogowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pełna nadziei 91
Małpka hmm...nie pomyślałam. Może rzeczywiście nie będę ryzykować. W czasie pierwszej ciazy zmarł mój Dziadek (bylam w 7 miesiacu) i tez nie pozwolili mi wejsc do kaplicy bo kobiecie w ciazy nie wolno podobno...Ale na wszelki wypadek nie zamierzalam sprawdzac czy to prawda czy nie. Dzięki temu zapamiętałam go usmiechnietego a nie lezacego w trumnie. Na pogrzebie jednak bylam bo to byl moj ukochany Dziadzius wiec nie wyobrazalam sobie aby moglo mnie nie byc na pogrzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Ja teraz w ogole nawet do kosciola nie chodze, ale to z tego wzgledu, ze bardzo czesto sikam i nie dalabym rady calej mszy przetrzymac :( Tez mam cos takiego, ze jak jestem glodna, to mdlosci sie wzmagaja. Sluchajcie, tak mi brzuch wywalilo, ze sie w spodnie nie mieszcze, a takie leginsy na gumce mnie uciskaja. Chyba w niedziele sie rozejrze za jakimis ciazowymi, bo juz nie wiem co mam ubierac. Nawet te bardziej dopasowane majtki juz mnie cisna niemilosiernie. Tez tak macie czy ze mnie jakis ewenement? A co do jedzenia, to mi dzis tesciowa mowila, zeby unikac tymianku, bo podobno ma jakies szkodliwe dzialanie na plod. Bylam dzis w sadzie, troche stresu sie najadlam, ale na szczescie dobrze sie skonczylo, rozprawa sie nie odbyla, bo oskarzony wycofal sprzeciw. Ale nie przechodzilam przez ta bramke na przejsciu, bo ona wydziela promieniowanie. Ochroniaz mnie zwyklymi drzwiami przepuscil. Takze uwazajcie na te bramki do wykrywania metali. We wczesnej ciazy kazde promieniowanie, nawet najmniejsze jest niebezpieczne dla dziecka. Nawet telefon trzymam zawsze w torebce, a nie np. w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pełna nadziei 91
Justa powiem Ci szczerze, ze moj brzuch wyglada na okolo 5 miesiac, powaznie. Co prawda waze 71 kg przy wzroscie 167 cm i tez sie w nic nie mieszcze. w pierwszej ciazy na poczatku wazylam 58 kg! Mysle ze do konca ciazy spokojnie dotre do 80-tki :( Z Ksiezniczka przytylam 17.5kg, z czego ponad 10 mi zostalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×