Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kamilou

Grupa dla zadłużonych. Pomoce i porady

Polecane posty

Gość kamilou
Jest taka możliwość jak zmniejszenie rat w przypadku chwilówek tylko, że ciężko to wynegocjować u wierzycieli, bo to zwykli lichwiarze nastawieni na szybki zysk. Ewentualnie niech prawnik się zajmie takimi negocjacjami albo zawal ich pismami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o chwilówki to można spłacać sumy takie jakie możemy w danej chwili i pisać na poczet spłaty raty. Zawsze to jakaś podkładka i dobra wola osoby zadłużonej ,że czyni kroki aby zmniejszyć to zadłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffafi
Dokładnie, podobna zasada jest w bankach. Gdy widać chęć spłaty to większa szansa na zmniejszenie rat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajomen
czasem warto (szczególnie przy większych długach) o pomoc w negocjacjach z bankiem lub komornikiem kogoś kto dobrze zna się na prawie. Jakaś kancelaria bądź prawnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak więc dobra zasada trzeba podejmować minimalną wolę spłaty a jakoś się to po kolei załatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffafi
Nie ryzykujcie żadnych negocjacji z komornikami, najlepiej jeżeli zabieramy się już od tej strony to ponegocjować z wierzycielem w sprawie odwołania komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yorek
Jeśli masz problem z negocjacjami to jest pełno firm oddłużeniowych lub kancelarii które mogą ci pomoc. Z swojej strony polecę ci e-kancelarie ponieważ mają nie dość że zasięg na cała Polskę to są zwyczajnie mniej zapłacisz za ich usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbaraolak
Ja od niedawna współpracuje z kancelarią lexperto wykupiłam usługę ,,Twój prawnik" - jest to 3 miesięczna opieka prawna polegająca na negocjacjach z wierzycielami w imieniu klienta, nowe warunki spłaty zadłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahri
Przepraszam, że tak wcinam się w połowie dyskusji, ale dowiedziałam się, że otrzymałam nakaz zapłaty z e-sądu tylko przyszedł na stary adres. Po dwóch awizach uznali, że jest doręczony i sąd go uprawomocnił. Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilou
Musiałabyś w sprzeciwie wykazać, że nakaz zapłaty został wadliwie doręczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffafi
E-sąd zmienił procedurę, że adresy miały byś sprawdzane na podstawie bazy PESEL jak widać nadal są wykorzystywane te luki. Musisz złożyć wniosek gdzie wyszczególniasz całe zajście i błędny adres. Sprawdzenie poprawnego nie powinno być problemem, także egzekucja mogłaby zostać anulowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahri
Co w takim wniosku powinno się znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilou
Przedstaw, że masz dowody np. zaświadczenie o zameldowaniu lub wymeldowaniu z starego adresu zamieszkania i dobrze by było ustalić datę dostarczenie felernego nakazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahri
Okej, mam te zaświadczenie tylko jak mam to zrobić? Napisać sprzeciwi i dołączyć do niego ksero kopię zaświadczenia o wymeldowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak, myślę że pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilou
Kopia nie jest konieczna, wystarczy że wyszczególnisz w sprzeciwie, że jesteś w posiadaniu takich dokumentów to już samo w sobie powinno uruchomić cały proces. Chociaż możesz dołączyć taką kopię, na bank nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahri
Szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać i jak sformułować taki wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahri
Ok, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wie ktoś z Was może jak starać się o upadłość konsumencką? może ktoś próbował? wiem, że można szukać info na stronach, ale opinia osoby doświadczonej też mogłaby być cenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffafi
Z upadłością konsumencką ciężka sprawa. Musisz złożyć wniosek do sądu, w którym przedstawiasz swoją sytuację w momencie pobierania zobowiązań i co stanęło na przeszkodzie w ich spłacie. Co ważne sąd nie uzna Ci upadłości jeżeli brak opłat pokrywających należność wynikały z twojego lekceważącego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ffafi dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaweczkaa
Mam taki problem. Udałam się do oddziału mojego banku i nie byli oni skłonni zmniejszyć rat mojego kredytu. Rzuciłam jeden etat, by zająć się dziećmi i w efekcie wraz z mężem zarabiamy mniej co koliduje z wysokością rat kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilou
Nie każdy bank jest taki ugodowy od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffafi
Nie musisz otrzymać pozytywnej odpowiedzi od razu. Wyślij do nich wniosek i opisz swoją sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jalano
kaweczka, rozwiązaniem dla ciebie i męża mogły by być wakacje kredytowe ale nie każdy bank się na to zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffafi
A z wakacjami nie jest tak, że z czasem przyjdzie więcej do spłaty niż było? Chociaż w tym przypadku gdyby Kaweczka powróciła na etat po jakimś okresie wakacji kredytowych hmmm... Nie taka zła opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jalano
Ewentualnie wydłużenie czasu kredytowania ale nie wiem czy już o tym nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaweczkaa
Postanowiłam do nich wysłać pismo. W jakim czasie mogę spodziewać się odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilou
Ogólny termin mają do 30 dni. Gdy w tym czasie nie dostaniesz odp możesz napisać wniosek wzywający do odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×