Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaMartusi

CIĄŻA NA LEŻĄCO , CIĄŻA Z PROBLEMAMI

Polecane posty

Gość agatka8989
Aaa porzadki sobie odpusc:P heh wiem cos na ten temat, bo u nas byl remont w calym mieszkaniu..wiec jeszcze niektóre ubrania nam w kartonach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewel2008ewel
Ja leżę od 20 tygodnia, robię tak że planuje cały tydzień, jak w poniedziałek jadę do sklepu to wracam i leżę cały dzień (tylko na szybko coś przygotuje do jedzenia) na wtorek zaplanowane pranie to już nie inne rzeczy, naczynia też staram się myć na bieżąco aby się stosiki nie robiły (a niestety nie mam zmywarki, nie mam gdzie jej wmontowac) i tak cały tydzień z tym że nie odkurzam i nie dźwigam, na zakupy sporadycznie, także 3/4 dnia leżę... Robię coś z rana, bo wtedy mam jeszcze miękki brzuch a później czym później tym gorzej, kładę się spać obolala jak kamieniem... Co do długości szyjki, jej wstyd się przyznać Ale nie wiem ile ma... :p wiem że jest długa i twarda wręcz idealna, tak było na ostatnim badaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewel2008ewel
Mam buscopan, ale brałam go sporadycznie. A Ty bierzesz codziennie? Syropek też mam i nic :) nie powiem bo się ostatnio trochę poprawiło ( od dwóch tyg nie potrzebuje czopkow glicerynowych :p) Śmieje się bo u mnie nic nigdy nie może być normalnie :p całe życie tak mam :) leki dobra sprawa pod warunkiem że ma się zdrowa wątrobę :) a u mnie jak pisałam układ pokarmowy to jakaś pomyłka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Heh:P tez tak mam, ze zawsze cos mi się przytafia:P buscopan biore eaz na jakis czas jak za często brzuch mi twardnieje, a mam zalecona nospe 3x1. Powien Ci, ze czopkow tez uzywalam:P natomiast jak juz nic nie dziala to jem jakies owoce, popijam jogurtem, pozniej cos jeszcze doloze i czasem mi się uda wyproznic bez problemów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ale sie rozpisałyscie !!! ale to mila odmiana bo zawsze to ja sadze długie posty i Marcowa Mama ... i tak sie zastanawiam czy ktos o czyta :p Tak czy inaczej witamy Ciebei Ewelinko na forum . Z tego co piszesz to jestesmy w tym samym tygodniu ciązy ... tzn ja jestem na samym poczatku 27 bo zaczynam zawsze we wtorki :) Co do twardnienia brzucha to sama sobie kupuje magnez i sama zaczełam go stosowac bo lekarze na to nie wpadli . Dopiero jak byłam na wizycie to prawie dzielnie klaskali jaka to ja madra jestem i ze dobrze ze go sobie wziełam . No dobrze !!! Dobrze ze jest internet bo jakbym liczyła ze cos od siebie zasugeruja to bedne byłybysmy z moja Gwiazda ;/ Dzisiaj tez mam twardy brzuch ale ogolnie było urodzinowo i to goscie to sprzatanie po .... niby w moim przypadku jest zwymarka ale niestety nie wszystko jesy sens tam ładowac :p A.... no i troche pomiksowałam . Było ciacho .. lody z polewa nawet kluski z miesem :p No tylko kapusty by brakowało zebym pekneła:p Teraz leze troche taka wlasnie jakby napeczniała . Marcowo Mamo ... super , ze nie masz tgo paciorkowca . ja wlasnie sie ciesze ze jestem w takim tygodniu gdzie poza obserwacja szyjki nie potrzebuje dodatkowych badan i jest ok .A z Paciosrkowcem to sama nie wiem co zrobic bo z moim miesniakiem i wskzaniem do cesarki to nie sadze by ktokolwiek zaryzykował z czekaniem do 38 tygodnia , Jaja beda jak mi skierowania na nia nie wypisza i tu bede miec rozwarcie .... bede rodzila sto godzin a na koniec mniepokroja ;;/; Czarny scenariusz ale taki przerabiała ostatnio niestety kumpela - a jak pytam o skierowanie zeby juz co nieco z tych dokumetow skompletowac to wszystcy hurtem odpowiedaja ze MA PANI CZAS !!! Jka ja słysze ze mam czas to nie scyzoryk a SIEKIERA mi sie w mojej małej torebuni otwiera:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Ewela a na "kupy " ze tak powie to mam fajny syrop ... lekarz mi go w szpitau polecil jest ok wlasnie po to bym nie parła dodatkowo :) Napisze jednak jutro bo juz jestem z klamotami na gorze a on został w łazience na dole i taka robota ;/ cos na L ale pewnie niewiele Ci to powie:) Ja go sobie chwale. Teraz akurat nie korzystam ale bywało zwlaszcza we wczesniejszych tygodniach ze taka jakas przyblokowana byłam wiec wtedy jak znalazl :p no i w koncu ... cos co nie jest drogie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Dzien dobry:) jejuuu...ale mialas pysznosci!:D mniam:P ja to wczoraj wciagnelam pol czekolady w ciagu 15 minut:] a mowilam mezowi zeby nie kupowal:P co do paciorkowca to mi wyszedl dodatni jak bylam pierwszy raz w szpitalu! Dostalam antybiotyki i lekarz kazal mi teraz powtórzyć. ..bylam przerazona, bo skad to sie wzielo- a lekarz do mnie, ze nie liczylby ze go nagle nie bedzie, ze te antybiotyki to zapobiegawczo bardziej. W każdym razie zrobilam ten wymaz i wyszedl ujemny! Takze kamien z serca:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Aaa co do skierowana na ta cesarke to jak będziesz blizej to rozwiazania to nie daj sie zbyc!!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdeterminowanaaa30
Hej Agatko !!!! Super , ze badania tak dobrze Ci wyszły i nic nie znaleziono :) Ja kiedys o tym paciorkowcu czytałam bo nauczona doswiadczeniem chodze do lekarza z wydrukowan lista co i kiedy musze wysepic :) Czytałam jednak ze badania na niego robi się miedzy 35 a 37 tygodniem wiec zastanawiam się czy w ogole sie załapie ... i czy byc moze nie warto zrobic tego wczesniej ???Tylko nie wiem czy wtedy to cos da. Narazie najblizsze przede mną to padanie szyjki tuz po swietach bo 8.04 czyli w srode za tydzien niemalze no i zobaczymy . Potem mam prenatalne na 6 maja wiec w polowie mniej wiecej wypadałoby isc do tego mojego prywatnego --> i dopytac o reszte , moze wowczas okresli sie co ze szpitalem bo narazie myslał nad dwoma:) eHHHH jakby tak iec rodzine na głowie i prace i jeszcze byc w ciazy to chyba sily za dwoch trzeba zeby uzerac sie z tymi lekarzami :) Super , ze u Ciebie ma bakterii!!!Z reszta jak to jest? Ty chyba z tego co pamietam jestes w 30 tygodniu a kolejny zaczynasz w niedziele .... to oni robili Ci testy na tego paciorkowca wczesniej tak ?Byly jakies przesłanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Czesc dziewczyny :) I ja się chciałam do Was dołączyć. Mam 25 lat i to moja pierwsza ciąża. Aktualnie jestem w 28 tygodniu, chociaż jutro zaczynam 29. Moja ciąża praktycznie od początku była leżąca i z oszczędnym trybem. Najpierw do ok 16 tygodnia ciągle wymioty i mdlosci, dwa pobyty w szpitalu z rozpoznaniem niepowsciagliwych wymiotów ciężarnych. Cały czas leżałam, nie miałam siły się zwlec z łóżka, schudłam 7kg:( Potem troche się unormowalo ale za to złapała mnie grypa, dostałam antybiotyk po którym się okazało ze złapała mnie grzybica. Do tego okropne bole w lewym boku i drętwienie nogi - juz myślałam ze to kolka ale na szczescie przeszło po kilku dniach. A potem jak mi się zaczęło poprawiać to oczywiście korzystając z tego ze jest ładna pogoda i ze lepiej się czuje pofolgowalam sobie i za bardzo się przemeczylam porządkami domowymi i ogrodowymi (ah te moje krzaczki ;) ) i brzuch zaczął mi twardniec. magnez brałam juz dłuższy czas ze względu na kołatania serca i wcześniejsze (ale mniejsze) napinanie się brzucha. A w poniedziałek się okazało ze zaczęła się skracać szyjka i brzuch zdecydowanie za twardy. Takze teraz biorę magnez 3x2 i nospe. I oczywiście mam leżeć co nie zawsze mi wychodzi. Termin mam na czerwiec wiec widzę ze dużo nas tutaj - czerwcowych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać ze czekamy na dziewczynke :) juz wazy 1200 g i jest od samego początku ułożona główka w dół także ciągle mnie naciska na pęcherz. a jeśli o wzdecia chodzi to właśnie też mi się wydaje ze potęgują napinanie brzucha, tylko nie wiem jak sobie z nimi poradzić. A i jeszcze jedno pytanie mam. jakie gramatury magnezu stosujecie? Ja mam taki gdzie jest 250 mg magnezu i 250 g potasu w jednej tabletce. A lekarz zalecił branie po 6 tabletek na dobę i tak się zastanawiam czy dawka 1500 mg magnezu i 1500 mg potasu to nie za dużo? Głównie o ten potas mi chodzi. Pozdrawiam z deszczowo śnieżnej Małopolski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
To trzymam kciuki za Twoja szyjke!:):) ja dopiero 14 mam kontrole, mam nadzieję?, ze się nie skroci:/ a co do paciorkowca to tutaj gdzie mieszkam zawsze przy przyjeciu na oddzial pobieraja wymaz z szyjki i tak się dowiedzialam, że jest dodatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Dzien dobry Moniu!:) super, ze jest nas coraz więcej! :):) powiem Ci, ze to konska dawka magnezu i potasu..ja mam magneb6 3x2 tabletki, ale jedna tabletka ma 50mg magnezu:* max się powinno brac chyba okolo 400mg dziennie. A brzuch jak często Ci twardnieje? Jak dluga masz szyjke? A Malenstwo ma juz imię? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Moniu, a powiedz mi jak Twoja dzidzia jest glowa w dol to odczuwasz jakis dyskomfort przy chodzeniu? Bo moja od dwóch dni jest glowa w dol i czuje taki delikatny ucisk, dziwne uczucie jakby na szyjkę.. nie wiem czy to mozliwe:P?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyjke mam na 3 cm także nie jest jeszcze tragicznie ale dobrze też nie bo się skraca. Jeśli chodzi o twardnienie to rano jest nawet ok a tak kolo 12 - 13 zaczyna mi juz twardniec i się napinać i tak do wieczora i w nocy też. Imię mieliśmy juz wybrane zanim się staraliśmy o dziecko - bedzie Martynka :) Jeśli chodzi o ułożenie to nie mam porównania jak to jest gdy jest odwrócona inaczej bo od początku była glowa w dol i to dosyć nisko. Nawet na prenatalnych lekarz miał problem żeby dokładnie główkę zbadać. Ciągle mam takie uczucie napierania zwłaszcza na pecherz a od paru dni (odkąd zaczął mi brzuch bardziej twardniec) to też takie uczucie jakby napierania na o***t. Czuje ze muszę do toalety ale w WC nic się nie dzieje :-D i nie są to zaparcia - nie wiem nawet jak to określić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Jeju...ja Cie bardzo przepraszam, ale dopiero zauwazylam, ze nie Monia, a Mania... wybacz:) no to Ci powiem, ze u mnie szyjka się trzymala pomimo twardnien do 28tygodnia, a we wtorek jak bylam to doktor powiedzial, ze skrocila sie pol cm-no ale, ze niby tak moze byc na tym etapie. A oprocz magnezu cos Ci dali? A kontrole masz co ile dni? Piekne imię dla dziewczynki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Cos mi ucina:/ bo pisalam jeszcze apropo wlasnie magnezu i nospy..czy lekarz mowil czy mozesz zrobić cos jeszcze zeby ciut te dolegliwości zmniejszyc? Mi mowil o piciu wodu niegazowanej i melisy. Natomiast w szpitalu dawali mi fenoterol i relanium:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też w 28 tc zaczęła się skracać. Narazie kazał brać tylko magnez i nospe a na następnej wizycie zobaczymy jak się sytuacja rozwinie i ewentualnie wtedy coś innego mamy próbować. O innych sposobach nic nie mówił. Wizyty mam co 3 tygodnie, następna 20.04. A u Ciebie to uczucie ze czujesz główkę podczas chodzenia to jest cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja Gwiazdy !!!! nie o zebym cieszysła se ze moj watek się powieksza ale nie ukrywam miło mi bardzo , ze jest nas więcej tymbardziej ze troche jestesmy bidulki z tym lezeniem nieszczesnym ;/ Maniu witam Ciebie na forum . Mam nadzieje ze dolaczysz na stałe bo AAGATKA na całe szczescie czesto tutaj pisze i to wlasnie jest supr bo pozwala przerwac jakos ten czas. Ja z magnesem czasami zaszaleje nie ukrywam ale nie słyszałam by jego zwiekszona dawka szkodzila . Conajwyzej sie nie wchłonie .Jem ten Magne B6 Max ponoc dwie tableti wystarcza . Jenda 100 mg wiec ja czasami i 5 potrafie zjesc jesli mam problem z brzuchem .Moj lekarz stwierdzil ze najlepiej sie wchlania po posillkach wiec zwykle zaraz po obiedzie pozegam dwie , po sniadaniu jedna a na wieczor to roznie 1 lub dwie. Co do nospy to ja mam łykac dwa razy dziennie głownie wlasnie na brzuch. poza tym standardowo luteina i duphaston.Szyjka sie trzyma i poki co nie narzekam na nia ale moja bolaczka sa wlasnie porzadki ;/ dzisiaj dodatkowo jedziemy na szkole rodzenia wiec znow pewnie bede wysłuchiwala marudzenia mojego chłopa jaka to porazka i ze to bez sensu mimo ze ja na sama teorie jezdze bo i tak mam miec cesarke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko to fajnie Ci sie udało z tym wymazem , mnie nikt nic takiego nie zrobil .Bynajmniej w karcie wypisowej ze szpitala nie ma po tym sladu ale moze dlatego ze trafiłam tam w 16 tc.Dopytam tego mojego gina 9.04 bo wtedy mam wizyte i zobaczymy co powie ... pewnie to co zwykle czyli ze jest mnostwo czasu ;/;/; bo przeciez oni wszyscy maja czas !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Maniu ja to bym chyba nie dala zuc mojemu lekarzowi:P ja wizyty mam co miesiąc, ale z ta szyjka powiedzial, ze żebym nie oszalala to zmierzy mi właśnie za dwa tygodnie:P i bardzo dobrze! Ja nie chcę mysle czy cos sie zlego dzieje czy nie:/ takze w sumie trochę to się ze mna ma ten lekarz. Co do dziwnego uczucia to to nie jest tak, ze czuje mala bardzo nisko natomiast na pewno mi na cos uciska przy chodzeniu:p i tak wiesz juz mam w glowie, ze to moze szyjka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Zdeterminowanaaa30 czasem zastanawiam się komu powinnysmy ufac.. a później dziwia się lekarze, ze przewrazliwione jestesmy! Co do szkoły rodzenia to tez myslalam o tym, ale ze względu na to lezenie odpuscilismy sobie:/ a chlopem się nie przejmuj:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. co tam u Was słychać? Ja po nocy jestem bardziej zmęczona niż jakbym cały dzien przepracowała. Nienawidzę takich nocy, w ogóle nie mogłam spać, krecilam się z boku na bok i jeszcze Martynka dawała czadu. Powiem Wam ze odkąd więcej leze w dzień to mam duży problem ze spaniem w nocy. Niby to leżenie mnie meczy i wieczorem jestem juz wykończona ta bezczynnością ale spać nie mogę. Dzisiaj pasuje coś zacząć przygotowywać na święta. W 1 szy dzien idziemy na roczek chrzesnicy mojego męża a w drugi będziemy mieć gości u siebie. A jak u Was mina święta? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Dzien Dobry Maniu:) z tym spaniem mam tak samo:P a zwlaszcza jak przez 3/4 dnia mam poduszke pod tyłkiem:P natomiast wtedy mala uciska mi na wnetrznosci i strasznie mi się wymiotowac chce:( a przez to lezenie jest uciazliwe:P a jak siade to mi lepiej- i badz tu madra:P ale odliczam dni do końca kwietnia:) tyle wulezalam to teraz tym bardziej dam rade:) Wy tez! A na noc wypij sobie melise:) albo miete:) co do pozyji to nie podpowiem bo sama mam z tym problem:P. Co do świąt to u nas za oknem snieg:P moje jedyne plany to lezenie z moim towarzyszem psem;) maz pojedzie pewnie posiedziec do rodzicow, bo jego siostra z rodzina przyjechala:) moze oni tez nas w domu odwiedza, chociaż tez tak głupio bo ja leze, a oni :/ a znowu jak za dużo chodze czy siedzę mam straszne wyrzuty sumienia:/. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny !!! Widze ze ta dzisiejsza noc była dziwna dla kazdej z nas . Ja spałam zle poczatkowo ale od lutego nie mogę narzekać .... czasem zdarzy się noc mniej przesapana ale to głównie wtedy jak mam gdzieś być z rana a nie spię do 3 ;/ Co do lezenia ... to ja raczej poleguje niestety :( troche sobie pozwalalm za wiele ale szyjka sie trzyma cały czas , dodatkowo maz odebrał wyniki posiewu i mocz sam z siebie się uregulował wiec jestem najjjjszczesliwsza. Pozycji nie mam jakiejs konkretnej ale jak cos ogladam to staram sie by .. o ile to mozliwe polezec na lewym boku . Teraz tez na nim leze piszac do Was i czuje ze łopatka mi sie wbija juz nawet nie wiem gdzie ... bo boli cała góa plecow ;/ Agatko u Ciebie to juz 30 tc to z gorki my jeszcze w 27 a Ty Mania ?29 ?Dobrze pamietam ? No jesdnym słowem pozzadroscic dziewczyny chocby tych kilku tygodni więcej :) Ja juz chciałabym byc najlpiej po 30 tygodniu. Co do swiat ... to maz pojechał na zakupy --> pozostaje mi sie modlic zwby chociaz połowa zakupow z listy znalazła sie w koszyku :) Jutrzejsze plany swiecenia musimy zawiesic , tzn . ja nie ide bo wieje i odradzaja mi ze znow przeziebie pecherz i jakas kolka sie skonczy , wiec o dziwo zdeklarował sie ze pojdzie sam. Co do przygotowan to głównie rodzice cos robią , ja moze zrobie jakies panierowane jajka i to wszystko i troche schabu .Nie bede stałą przy garach TO PEWNE CHOCBY MNIE MIELI PRZEKLNAC WSZYSCY HURTEM !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Zdeterminowanaaa30 jak masz na imie?:) gratuluję wyników! Trzymam kciuki zeby do końca ciazy nie meczyly Cie te przykre dolegliwości kolkowe i pecherzowe!:) a no w niedziele będzie 30 tydz. Chociaż wiecie jak to jest...apetyt rosnie w miare jedzenia;). Moje Drogie na swieta tez zróbmy sobie swieto! Juz niedługo to będziemy mogly tylko marzyc o odpoczynku, także korzystajmy!:) a powiedzcie mi.. macie jakies zachcianki?:P bo ja to bym wszystko ze wszystkim mieszala:P jakiegoś szalonego apetytu nie mam - natomiast ostatnio maz kupil czekolade oreo...:D hm.. zdazyl wyjsc z psem na 15 min i czekolady juz nie bylo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGATKO mam na imie Dorota :p Co do czekoladowego Orneo to zgadzam się z Toba !!! Moj tez kupił sobie tę pycha czekoladę ... ale jakoś nic mu nie zostało bo takze pochłonełam całosc . Była pycha !!!! Musze nawet uczciwie stwierdzic ze mimo iz jestem fanka wszytskiego co karmelowe tej czekolady poki co nic nie przebije :) Na razie jestem w domu sama , maz pzepadl na zakupach i treningu :) Mnie jakos dziwnie niedobrze ---> niby zgaga niezgaga kto to wie..... popijam wiec wode z cytryna no i zobaczymy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a... no i zachcianek jakos nie mam w ogole... najgorsze tylko ze wrocila mi ochota na słodkie a przy moich parametrach lepiej zeby tak nie było bo norme wyrobilam za dwie ciaze:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Karmelowe?:D ojej:P to mozemy ppdac sobie dlonie:P ja ti uwielbiam ciasta z karmelem! Mniam:P no ale właśnie... to wszystko tuczy:/ tez się staram pilnować mimo, ze w zasadzie moja waga jest piorkowa-nie mniej jednak wole nie przesadzac:P. Natomiast każdy z nas też ma inna przemiane materii, juz nie mowiac o tym, ze polowa Twojej wagi to pewnie woda, która Ci się zatrzymala w organizmie. Po porodze w try miga wszystko zejdzie! Zobaczysz:) ja leze i slucham muzyki:) maz pracuje w pokoju obok i wlacza mi jakies kawalki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
No widzisz.. zaczelysmy o tym slodkim i az mi slinka leci:P mowie do meza, ze bardzo mam ochotę na ta czekolade:P oreo... a on do mnie "to mam niespodzianke- tylko schowalem wysoko zebys nie dosiegnela" :p ale spoko przyniosl mi juz polowe:P jeju co za smak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×