Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaMartusi

CIĄŻA NA LEŻĄCO , CIĄŻA Z PROBLEMAMI

Polecane posty

Gość agatka8989
Moj lekarz jak zapytalam go o fenoterol to powiedział, ze byl naduzywany i dlatego go wycofali:/ a szkoda! Ja mam nadzieję wyjsc w poniedziałek:) po tym magnezie jakos lepiej:) a jestem z Wałbrzycha:) oj kawy tez bym się napila:p i Ostatnio mam Ogromna Ochotę na lody:P a ciuszki przegladalas?:) a Ty skąd jesteś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewel2008ewel
Witam. Co do przepukliny mięśniowej to spokojnie nawet jak ją masz to nic groźnego , czytałam że z tą przepukliną gorzej pozbyć się brzucha... chodzi o wyćwiczenie mięśni, dłużej to trwa.... no ja u gin wstawałam z leżanki i zrobił się właśnie taki wałek, zapytałam czemu tak i mi powiedziała że to to :/ ale cóż , jak pisałam u mnie zawsze musi być coś nie tak :) z tym spisaniem na kartkę wszystkich dolegliwości dobry pomysł bo o szczelinie i hemoroidach nie wie.... Dzięki dziewczyny za wsparcie , bo wiem że każdy na to inaczej patrzy... Co do leków w ciąży to niestety rzadko w dzisiejszych czasach przetrwać przez 9 miesięcy tylko na witaminach nie obwiniaj się , z dzieciątkiem na pewno będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Ja to uważam, ze kazda z nas ma prawo właśnie do swojego zdania odnoscie drogi rodzenia. ..oczywiście po zapoznaniu się za i przeciw i cesarce i porodowi silami natury:) bo ktoś moze mowic, ze cesarka to latwizna a moze kobieta jej chce bo boi się o swoje dziecko? Nie zawsze chodzi o czyjs egoizm, ale ludzie tego nie rozumieja:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEWELEWEL:) Dzieki za info odnosnie przeukliny bo widzisz ... ei wiedziałam , mysłam ze moze jakos dziwniej sie macica układa czy cos a tu prosze .. jeszcez przepukliny sie dorobiłam;/ Ciekawe z czego bo przeciez niczego nie dzwigam a przed ciaza miałam dobrze wyrobione miesnie brzucha:( a tu mowisz taka porazka ???? AGATKO no widzisz . tak to jest ! nie dogodzimy nikomu , ja b chciala naturalnie to musze przez cesarke a inni pokroiliby sie zeby tylko im cesarke zrobili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna112233
Witajcie. Zdecydowalam sie napisac zeby dodac wam otuchy. Jeszcze niedawno tez mialam zagrozona ciaze. W 24 tygodniu okazalo sie ze mam niewydolnosc szyjki i zaczela sie skracac i rozwierac wrwnetrzne ujscie. Mialam zalozony pessar i lezalam do 37 tygodnia modlac sie o kazdy dzien. Wiem co to znaczy strach o dziecko. Od tevo lezenia myslalam ze dostane obledu. Zaliczylam tez szpital w 28 tygodniu ale tylko kilka dni. Byl to bardzo trudny czas i pamietam jak czytalam na forach historie podobne do mojej. Moj synek ma juz rok. Urodzil sie 2 dni przed terminem. Pessar zdjeto mi w 37 tygodniu. Po kilku dniach mialam juz rozwarcie na 2 palce i tak chodzilam prawie 2 tygodnie. Ale porod byl ekspresowy :) trzymajcie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Bardzo Ci dziekujemy, ze odwiedzilas nasz watek:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, a ja już po wizycie u lekarza, bo musiałam przełożyć na wcześniejszy termin i póki co wszystko jest w porządku, prawie 11tyg. Pytałam swojego lekarza jaką długośc ma szyjka i czy na każdej wizycie będzie mi ją sprawdzał i powiedział, że tak. Mam nadzieję że wszystko dalej pójdzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea1bet
witajcie. Śledzę ten wątek od początku. jestem w 27tc, w poniedziałek byłam u mojego gina i trochę mnie nastraszył. Szyjka mi się skróciła z 3,5 na 3,2 i kazał więcej odpoczywać, więc od tamtej pory leżę w łóżku, trochę to trudne bo mieszkam sama z mężem. Najbardziej mnie przeraziło to, że gdybym poczuła ciągnięcie brzucha w dół-to szybko na ktg do szpitala i to takiego gdzie jest ostry dyżur noworodkowy. Na dodatek ciągną się za mną bakterie w moczu i leukocyty, ech. Muszę brać magne b6 i i neofuragine. Za dobrze się czułam i teraz takie konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny ! Witam wszystkei przybywające :) mam nadzieje ze na dłuzej :p U mnie dzisiaj intensywnie :) Mam lekcje z uczniami wiec jednak siedze , potem pozostaje mi wrocic do domu czyli jakies 40 km , KOCHAM jezdzic choc wiem ze dla szyjki to nie najlepsze;/ Oczywiscie mimo checi pojscia spac z kurami zasnełam po 2 a potem co godzina siku i tak do 8 no i pobudka :( Ehhhh... coraz bardziej jestem taka jakas slamazarna ;/;/ DESIRE- Zapytaj moze o to ile ma szyjka , bo to ze ok , to wiesz... dla jednego lekarza 2.5 to tez jeszcze ok a dla innego 3.5 , jak bedziesz znała wymiar bedzie sie dało monitowac :) AGATKO - jak obchod weekendowy? Znajac zycie i polskie realia pewnie nie trwał za wiele :) ale za to nowy tydzien tuz tuz i bedziesz w domku czego czy z Marta zyczymy :) BEA1BET- proponuje dołaczyc nie sledzic tylko :p Jestes w podobnym tygodniu jak ja wiec faktycznie odpoczywaj u mnie niby tyle samo , kolejne badanie mam 24 wiec sie okaze jak ta moja szyjka sie trzyma :p Trzymam kciuki i za swoja i moja:p annnnnnna112233- Anno bo pewnie tak Ci na imie :p Gratulacje bycia mamusią:)My jeszcez musimy ciut poczekac ale super , ze u Ciebie tak dobrze sie wszytsko zakonczyło :p wiec zdrówka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Dzien dobry :) Desire-Dorotka ma rację.. zaufanie do lekarza to jedno, ale trzeba samej tez trzymać reke na pulsie. Ja na początku tez mialam takiego lekarza, ze bardzo mu ufalam, a później okazalo się ze jest nieodpowiedzialnym ignorantem:/ i będzie dobrze :) trzymamy za Ciebie kciuki :) :* Bea1bet- powiem Ci, ze ja od samego poczatku mialam manie na punkcie szyjki.. najpierw miala 4cm, pozniej 3,8, potem 3,5, a jak skonczylam 29 tyg. Zeszlo do 3,0. Teraz jestem w szpitalu to tydzień temu przy przyjeciu dalej miala 3,0. Lekarz mowi, ze tak moze byc pomimo, ze tez 24/24 leze! Ale mala rosnie, brzuch tez i najbardziej podatna czesc szyjki po prostu się podda. Natomiast oczywiście bardzo się tym martwie:/ A powiedz mi..brzuch Ci twardnieje? Z pewnoscia jak zauwazysz cos niepokojacego to odrazu trzeba to sprawdzic! Na nic nie czekaj.. Dorotko- zwolnij:P bo się wykonczysz:P ja to wczoraj opilam się wieczorem soku pomadanczowego i tez latalam do wc jak szalona:P wczoraj odlaczyli mi kroplowke z magnezem;, teraz tylko mam te zastrzyki, ale dopiero jak będzie mnie bolec. A w ogóle jak się klade do łóżka i tak nie wiem jak to powiedziec rozszerze nogi to czuje takie jakby mi sie tam wszystko rozrastalo:P takie ciagniecie czuje:P macie cos takiego? Jutro będzie moj lekarz wiec mam nadzieję, ze mnie zbada i cos sie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny witajcie, ostatnio na kafe zalozylam swoj topik bo nie wiedzialam co mi jest, a tu chyba juz wiem jak Was czytam... otoz do 6 mc wszystko bylo super, pracowalam, dobrze sie czulam wlasciwie poza mdlosciami w pierwszych tygodniach ciazy. Potem bylo super. Brzuszek sobie rosl ale nie odczuwalam go. A teraz... OD tygodnia jest twardy, napina mi sie.. mam wszystkie objawy ktore tu wymieniacie z tych najwiekszych... czuje sie wzdeta (choc juz wyproznienia mam codziennie praktycznie), brzuch jakby mial mi peknac, mieknie tylko jak leze czy w nocy czyli wypoczynek... Podobne odczucia mialam jak mialam wrzody :O ale wtedy brzuch mialam miekki i do rozpychania dolaczal bol, tutaj raczej nie boli, czasem w bokach czuje, na gorze, jakby w jelitach takie skurcze... Masakra we wtorek ide do lekarza, czy powinien mnie pomacac po brzuchu, jak on stwierdzi - potwierdzi - ze mi brzuch twardnieje...? Co moze zaordynowac? pomozcie bo sie martwie:*:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam, ze to czuje w nadbrzuszu tak, rano jest w miare jeszcze a potem w ciagu dnia czuje sie jak napompowany balon, nie moge sie najesc bo robie sie mega pelna itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Przewaznie jest tak, ze te napinania ida od gory do dolu brzucha, chociaż tez nie zawsze.. niby mowia, ze tych napiec nie powinno byc wiecej niz 10 na dobe. Natomiast ja np. Jestem bardzo szczupla i powiedzieli mi, ze taka moja uroda:/ te napiecia nie powinny bolec, chocuaz powiem Ci, ze moja corcia jest juz coraz wieksza i czuje czasem takie ciagniecie podczas napinania. Najważniejsze jest zeby szyjka Ci sie nie skracala. Lekarz najczęściej zaleca magnez, nospa, luteina..no i kontrolę szyjki, oszywiscie oszczedzanie się:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
A w którym tygodniu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
26 tydzien. Ja nie mam wlasnie czegos takiego zeby napiecie szlo od gory czy cos, po prostu mam cala gore napieta, dol niekoniecznie i to jest dziwne:/// i miewam bolesci ale takie jakby jelit. A to dziwne bo jak mowie do wc chode prawie codziennie (wyregulowalam sobie to troche, bo w ciazy faktycznie troche zaparcia mialam), do tego czasem jakis bak tez sie zdarzy, wiec mnie jakos specjalnie nie powinno wzdymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdeterminowana, oczywiście że zapytałam o długość :) 4cm a nawet 4,5 powiedział, ja to teraz pytam jak nawiedzona o wszystko :) kiedyś nie było mi to potrzebne do szczęścia jeśli lekarz mówił że jest w porządku to nie doszukiwałam się sama, ale teraz o nieeee... także będę dociekliwą pacjentką ale mam to gdzieś :) Agatko, u mnie już nie istnieje coś takiego jak zaufanie do lekarzy, jakieś musi być wiadomo, ale jest bardzo ograniczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Hmm..a moze w razie czego wez sobie espumisan i zobaczysz. A... i jedz mniejsze porcje jedzenia i pijj dużo niegazowanej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdeterminowanaaa30
DZIEWCZYNY a juz dzielnie w domu bo sobity to u mnie lekcje z uczniami ;) chociaz tyle sobie dorobie no platne L4 bede miala od kwietnia czyli platne w maju ;) poza tum przejechałam sie autkiem choc w miare odpowiedzialnie bo przy duzej predkosci na autostradzie tp troche jakby znosiło. No i skusilam sie i wyladowlam w. McDonaldzie:( jej .... Chyba wyrobilam norme za ostatnie kilka lat bo odkad jestem w ciszy to chyba juz z 4 razy bylam a wczesniej akcja zdrowe odzywianie i taka prawda ze jak juz mialam wydac kase to wolalam sushi Teraz dzieki Marcie nie moge ;( po McDonaldzie podjechalam do apteki po kartony i poki bylam na chodzie zabralam sie za pakowanie tych ciuszkow ktore jednak duzo za duze jeszcze beda a teraz juz za Twoja rada Agatko dzielnie leze jak prosiak:) ale zmeczona jestem okrutnie ;( nawet laptopa nie mialam sily wlaczyc tylko z telefonu i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agatko dziekuje ze mi odpisujesz. wlasnie probowalam espumisan brac i jakos srednio mi to pomoglo, mniejsze porcje juz jem, bo inaczej to bym pekla chyba :( zastanawiam sie co mi powie lekarz, no bo jak sie okaze ze od strony gin wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGATKO ja takiego rozpierania nie czuje ale mysle ze blizej terminu to napewno poczuje bo wowczas ponoc boli i krocze i spojenie a Tobie nahwyrazniej juz kosci miednicy przygotowuja sie do tego wielkiego dnia ;) Super ze juz Ciebie tak nie faszeruja i zastanawiam sie czy w ogole Cie wypuszcza ??? Mala jaka duza ? Mialas tam jakies dokladne usg ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DESIRE pozazdroscic takiej szyjki ;) ja albo slysze 3.3 albo 3.9 tak jak to juz zapewne pisalam ze sto razy ;) oby tylko po tych moich ostatnich porzadkach nie zmniejszylo sie ;) co do lekarzy to nawet jeden zalil sie mojemu chlopowi ze jestem taka dociekliwa i ze sie msrtwie ;) no ale co sie dziwic ! Ja tez swoje przeszlam! Przelezalam i przebeczalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSCIU ciesze sie ze docieraasz ;) mysle ze jestesmy tu na tyle czesto ze bedziemy probowaly pomoc ;) mysle jednak zebys mozliwie najdokladniej dopytala lekarza jesli wizyta juz we wtorek . Ja ze swoim zobacze sie dopiero w piatek i wtedy moge dopytac ale to jednak niepotrzebny tydzien stresu . moim sposobem na twardy brzuch jest odpoczynek i polezenie na ktoryms z bokow bo wtedy ze rak powiem najsxybciej flaczeje- do tego magnez i no spa ale ta druga dwa raxy dziennie lub nawet czasem w ogole . glownie mam balon po posilkach bo z ich wielkoscia to czasem mi sie zdarzy przesadzic niestety ;( woda na niewiele sie zdaje choc staram sie pic te 2litry conajmniej. To tyle ode mnie :) no chyba ze masz jakies konkretne pytania a ja bede w stanie jakos pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj problem polega na tym, ze ok jak leze, to jest brzuch miekszy, ale dalej czuje rozpychanie :/ i nie wiem co o tym myslec. chyba ze leze na boku to wtedy nie:(a jak tylko wstane to mi go mega wydyma i robi sie twardy. dziwne to strasznie i nie moge znalezc nic podobnego w necie, bo jesli juz dziewczyny sie skarza na twardnienie brzucha, to w podbrzuszu, a mi twardnieje od pepka w gore w zasadzie. faktem jest, ze nie oszczedzalam sie zbytnio - jestem przed przeprowadzka wiec bylo roboty full a drugie full przede mna. boje sie:( do tej pory wszystko bylo oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Gosciu.. nie ma za co:) mo akurat to troszkę pomaga:) jak bedziesz miala jeszcze jakies dolegliwości to pisz:) bo nas wszystkie interesuje to co kazda z nas przezywa:) i jak ktoras doswiadczyla czegos to wtedy radzi vo dalej:P a do lekarza kiedy idziesz?:) Dorotko Ty mi o objadaniu się a ja dzisiaj tez wyrobilam norme...za wszystkie czasy:P bo staram się odzywiac zdrowo.. no to naz kupil mi w bufecie duuuzeee ciastko z karmelem, czekolade goraca do picia i chrupki arachidowe:P wszystko zjadlam:P aleee...teraz juz grzecznie kolacja jsk vo dzień: pomarancz, gruszka jablko i jogurt do picia:P jak urodzimy to chyba musimy się umówić:P bo sushi tez uwielbiam:P ale jak tak czytam ile Ty lattasz to szybko wszystko spalisz:):) Desire szyjke masz piekna!:):) zazdroszczę Ci:P co do mnie to jutro zaczyna się 32 tydzień ..tak jak pisalam dziwnie mnie meczy miednica:P a raczej jrj kości;) kiedy pójdę do domu, nie wiem-moze w poniedziałek. Jutro będzie moj lekarz wiev juz pytania spisane na karteczce:P no i nie moge sie doczekać pomiaru szyjki (bo oczywiście przez ten tydzień te napinania brzucha byly przez leki w miare wyciszone, ale ja oczywiście mam paranoje:( ze pewnir tam mi się jux skrocilo (chociaż z drugiej strony jak..skoro wstaje tylko zjesc i do wc, nawey kapie sie srednio raz na dwa dni..jedynie zeby, szybko sie podmyje.. 3 minuty i do lozka) i tfu tfu jeszcze cos sie stanie i tak człowiek zyje w tej niepewności:/ a Malutka tydzień temu wazyla 1450g:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Staraj się już nie lezec na wznak:* tylko najlepiej na lewym boku i spokojnie oddychaj do brzucha.u mnie wlasnie lezenie na plecach jeszcze bardziej wzmaga twardnienie brzucha:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawlii
to ja ten gosc... we wtorek mam wizyte juz nie moge sie doczekac. Dzieki Wam dziewczyny za odpowiedzi. :) leze brzuch jest miekki ale niech ja tylko wstane od razu balon, to co mam lezec ciagle:( nie wiem co ten lekarz powie. Dziwne to wszystko.. Agatko to jeszcze troche i bedziesz miala swoja Dzidzie:) ja dopiero za 3 miesiace wg terminu... Zdeterminowana dzieki Ci rowniez za odzew, jakas inna atmosfera na tym temacie jest... na wielu jest kolko wzajemnej adoracji, odechciewa sie o cos pytac w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8989
Kochana my tu o wszystkim rozmawiamy...dosłownie:P zadne pytanie nie jest glupie.. to naturalne, ze spotykamy się z różnymi dolegliwosciami, a ze nosimy w sobie swoje dzieci to tym strach jest wiekszy! Ja bym radziła Ci lezec:( no i co mi pomaga jak juz nie daje to rady cieply prysznic.. chociaż to tez wiaze sie ze wstaniem, ale woda rozluznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LAWLII !!! Nie krępuj sie i pisz ... chocby o kolorze kupy ... bo i te tematy wkrótce przed nami :p Ja wlasnie dlatego załozyłam ten watek bo z racji tezgo ze my lezace a ja powiedzmy ... prawie lezaca tez musze sie oszczedzac i jak gdzies wyruszam to raz w tygodniu lub jak to ja nazywam ... czyli zadaniowo ... załatwic i spowrotem :) Lezenie pomaga , polewanie cieple kapiele tez ale nie za orace... tylko pytanie ilez mozna z tymi naszymi brzuchami tak stac i sie polewac ???? No niestety ... jednak lezenie jest zbawienne :( tyle ode mnie :( Ja nie uskazam sie wprawdzie tam na brzuch jak AGATKA ale tez mam tak jak Ty ze jak mi twardniej to taki balon sie robi zaraz pod piersiami ze wygladam jakbym jajko niespodzianke cale zjadła :p ze złotkiem ...i zabawka oczywiscie jednym słowem FULL;) Pewnie dowiesz sie wszytskiego co Ciebie martwi we wtorek ale w razie czego ja bede tak ja pisałam u lekarza w piatek wiec i ja moge podpytac:) W koncu ide prywatni to niech sie wysili troche za to niemale kieszonkowe:p AGATKO!!! Ciacho KARMELKOWE to moje ulubione ja ogolnie kocham KARMEL , TOFII ogolenie to w zasadzie ostanio wszytsko , ale o dziwo dostałam od mamy ciacho urodzinowe i przywiozłam i nawet nie otworzyłam :) ale jutro pos naidaniku na stowe zezre jak prosiak do kawy zapewne:) Tymczasem leze wzorcowo na lewym boku ktory ostatnio pobolwea ( chyba ten przeklety miesniak ) ale za to Mala niezle kopie i to jest takie super .... i to rekompensuje wszytsko !!!!!!!!!!!! Twoja za to niezle duza , moja ostatnio to kruszynka bo raptem 900 gram ;/ nic dziwnego ze takie akrobacje u mnie w brzuchu wyczynia jak tyle miejsca ehhh... gdyby chociaz ona jedna setna zjadła tego co jej mamusia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×