Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nasz nowy dom

Polecane posty

Gość gość
ja tam koło siebie mieszkające takie dwie szóstki, jedna co urodziła, odeszła, powróciła po to aby ją zapłodnił i dalej odchodziła i wracała i ma 6 dzieci, a druga co dziecko to inny tatuś. I im miasto też dało mieszkanie socjalne. Także to jest sposób na życie, albo pracować za najniższą krajową i włóczyć się po stancjach lub brać kredyt na 30 lat, albo najebać dzieci i niech inni dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patologia tworzy nastepne patologiczne pokolenie. Jedyna rada - zabrac dziec***atologii, nie wspierac, nie pomagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A odchodzac na moment od tematu doboru rodzin do programu, to musze powiedziec, ze projekty remontowe sa moim zdaniem beznadziejne. W innych krajach istnieja domy z tego samego okresu, co te pokazywane w programie, a nawet budowane wg identycznych standardow (np. poniemieckie) i nigdzie sie ich tak nie szpeci jak u nas. Piekno tych domow powonno sie zachowywac, a nie niszczyc tania neokomunistyczna moda. W innych krajach to mieszkancy dostosowuja sie do istniejacej historycznej architektury i jej ograniczen, a nie dostosowuja jej do siebie zacierajac jej styl. To co ludzie robia w PL z pieknym budownictwem jest szpetne i tak tym przesiakli, ze nawet promuja ta denna mode w programach dla mas. Nie ma w PL remontu starego domu, bez najprostszych niepasujacych okien pvc zamiast orygonalnych, styropianu i paskudnego kolorowego tynku zakrywajacego piekna oryginalna fasade, paskudnych paneli na drewnianych podlogach, pstrokatych gladzi, podwieszanych sufitow zakrywajacych sztukaterie, kilkunastu rodzajow kolorowych kafli, dzikich wzorow tapet, obowiazkowych firan, dzwi z mdf zamiast oryginalnych, naklejek sciennych, watpliwych ozdob, wypie*rniczania antykow albo ich palenia zamiast wykorzyststac obok nowych rzeczy i mozna tak jeszcze dlugo wyliczac. Nawet jesli projektant czy uzytkownik zdecyduje sie na Ikee to oczywiscie musi byc koniecznie przekombinowana i kolorowa. Nie wspomne juz nawet o "nowych" dobudowkach, nadbudowach i adaptacjach poddaszy bez glowy. Ech... Architrktura w naszym kraju jest obrzydliwie tandetna. Dawniej ulice wygladaly tak, jak dzis w zachodnich miastach. Domy byly urokliwe, z artystycznymi detlami. Dzis wlasciciele wszystko zniszczyli swoim brakiem poczucia estetyki, moda na tanioche i neokomune. Styropianowy nowortwor jest na niemalze kazdym wyremontowanym dawniej pienknym budynku, ktory juz nawet nie przypomina tego czum byl niegdys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wystroju i plastiku w polskich domach to się zgodzę, ale nie zgodzę się z tym styropianem. Niestety przedwojenne domy są zimne a ogrzewanie drogo wychodzi. Ocieplenie domu jest więc koniecznością. Sama mam przedwojenny poniemiecki dom i choć staramy się zachować jego charakter, to ocieplić trzeba było, bo inaczej nie wyrobilibyśmy z opałem na zimę. Niestety czasem praktyczność wygrywa z estetyką.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ocieplac mozna tez od wewnatrz, sek w tym ze malo kogo to obchodzi, bo latwiej zje*bac elewacje. Gdzie indziej uzupelnia sie kruszaca sie cegle i zdobny tynk, a nie kladzie styropian i nasra zoltego baranka, czy jakiego tam. Do tego Polacy lubuja sie jeszcze w zamurowywaniu oryginalnych okien, ich relokacji wzgledem bryly budynku i wstawianiu tanich blokowych odpowiednikow. Wyobraz sobie jak by wygladaly zachodnie miasta gdyby inni robili to co Polacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pomieszczenie ma powierzchnię 2,5x3 m to ciężko od dwóch ścian zabrać po 15-20 cm, bo pomieszczenie będzie znacznie mniejsze a nie każdy mieszka w willach, gdzie pokoje są ogromne i to różnicy nie zrobi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wspomne juz nawet o wyburzaniu pieknie zdobionych piecow, po to zeby wstawic tandetny kominek z OBI albo innej Castoramy. Do tego obowiazkowo laminat i meble a la Bodzio. Sciany oczywiscie w im wiekszej liczbie kolorow tym lepiej, inaczej jest nuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa rozne grubosci i techniki ocieplania, ale wiekszosc ludzi lubi zatrudnic pana Zdzisia, ktory ma 11 fachow, ale tylko gruby styropian widzial. Ci co sami ocieplaja tez sie nie zaglebiaja w mozliwosci i opcje tylko robia jak sasiedzi, bo po co inaczej, jak czlowiek przywykl do dziadostwa i brzydoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inny nagminny przyklad: wali sie dach? Co tam, wypie*przymy stara (czesto nadajaca sie do wyczyszczenia i ponownego wykorzystania) dachowke ceramiczna, polozmy pape i bedzie lzej. A potem bedziemy ja tylko latac smola jak bedzie przeciekac. Po co wzmacniac i naprawiac wiezbe? Tak jest taniej. - Myslenie Polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje myslenie też nie boli widać.Po co kicz i tandeta po co panele zamiast oryginalnych dech .Po to że to kosztuje nikt za darmo nie będzie bawił się odrestaurowywanie zabytków kiedy można tańszym kosztem dać nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wycyklinowanie starych i dbanie o nie tez nie kosztuje. Pomysl zanim cos napiszesz. Ale nie, Polacy lubis naj*ebac farby na farbe, a jak juz widac grudy i pecherze, to zastepuja tandeta, bo stare juz brzydkie. Sa biedni, owszem, ale umyslowo niestety. A jak sie dba i w pore reaguje, to ani wilgoci nie ma kornika. Najlepiej to miec 1K wymowek dla lenistwa i niedbalstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, ze w bogatszych krajach ekipy remontowe sa tak drogie, ze wiekszosc ludzi robi remonty samodzielnie? W PL nawet do pomalowania scian wzywa sie malarza, a potem ludzie gadaja "nie stac mnie na remont".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
k/u/r/w/a/ ale wam żal doopę ściska nie wiem czy bardziej śmieszny jest ten program czy wy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my (na przekor kuzynek kuzynow i reszcie swiata) mieszkamy w starycm drewnianym domu po mojej babci:) ma 120 m kw, jeden poziom, w pieknym miejscu, mamy piec kaflowy (nieuzywany) pieknie odnowiony, w nowoczesnej kuchni super sie komponuje, wyemontowalismy wszystko ale nie tak "po nowemu", mamy legary na sufitach odnowione, mamy stare-odnowione drzwi, wgl moj dom ma dusze, mamy piekna altane, onka niestety musialy byc wymienione, mamy centralne itd nie rzucam sie na meble z Ikea i tandete nowoczesna, bo kazdy ma, bywam w wielu nowych (wybudowanych) domach i zal, wszedzie to samo, identycznie, podwieszany sufit, wszystko, panele -co dla mnie sa beznadziejne, wszedzie kominki , a w wiekszosci nieuzywane,, nasz dom ma klimat i jest niepowtarzalny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardziej smieszny a raczej zalosny jest ten program i ogolnie "pomoc" patologii. Te czlekoksztaltne stwory i tak nie rokuja mozliwosci normalnego zycua. Dzieciaki powinno sie odbierac i utowrzyc specjalne domy, gdzie uczono by toto jak zyc w spoleczenstwie. Doroslych wykastrowac i zagnac do roboty. Chce zrec, pracuje. Nie pracuje, zdycha. Taka prostota a tyle pieniedzy marnuje sie na takie cos :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ikea tez fajnie wyglada ale jak jest przemieszana z innymi rzeczami, np. jakimis drozszymi, albo starociami, albo z jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 20 :21 może zrób sobie melisę :-D bo irytujesz się strasznie , co ty byś zrobił na moim miejscu gdzie moja sąsiadka ma 5 dzieci tyle , że jej nikt nie pomaga i pi/zd/a ma wyższe wykształcenie a nie ma co pisać bo su/ka po rodzinne gania. A co do odbierania dzieci to myślisz że w rodzinie zastępczej byłoby taniej je wychowywać to jesteś śmieszny gościu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jjnb
Ja znam jedna rodzine z tego programu, tzn moze ze znam to za duzo powiedziane, mieszkają w miejscowości niedaleko mnie i szczerze przeplakalam prawie cały odcinek. Wg mnie trudno ocenić kto tak naprawdę zasługuje na pomoc. Rożnie sie w zyciu układa. A co do ilości dzieci... Żyje jeszcze siostra mojej babci i kiedyś opowiadała mi historie swojego życia, jej maz umarł dość młodo, zostawiając ja z 6 dzieci a ona powiedziała ze ten s******l mógł wcześniej umrzeć nim tyle dzieci narobił, byłam w szoku a okazało sie ze ona z nim miała piekło nie małżeństwo, bił ja i gwałcił, jak wracał pijany to potrafił z wejścia uderzyć ja w twarz i wziąć siła od tylu jak byk krowę na łące - jej slowa. Wiem, teraz sa inne czasy, sa pigułki ale chodzi mi o to ze za ludźmi stoją rożne historie i czasami w głowie nam sie moze nie mieścić co dany człowiek przeszedł i dlaczego jest w sytuacji w jakiej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z was to s/u/k/i potraficie tylko generalizować wielodzietne rodziny oby to do was wracało 10000 kroć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"do 20 :21 może zrób sobie melisę smiech.gif bo irytujesz się strasznie , co ty byś zrobił na moim miejscu gdzie moja sąsiadka ma 5 dzieci tyle , że jej nikt nie pomaga i pi/zd/a ma wyższe wykształcenie a nie ma co pisać bo su/ka po rodzinne gania. A co do odbierania dzieci to myślisz że w rodzinie zastępczej byłoby taniej je wychowywać to jesteś śmieszny gościu" :D Alez ja sie nic a nic nie irytuje, rybcia mila. Ja stwierdzam fakt - patologia wypuszcza nastepne patologiczne, nic nie warte, roszczeniowe pokolenie. Smieci takie produkuja :D Nie bardzo zrozumialam twoja wypowiedz bo zabraklo spojnosci, znakow przestankowych i za nic nie moge dojsc, co ty rybka, chcialas nam przekazac. Moze jakiejs melisy sie napij i przestan zyc zyciem sasiadki :D Na marginesie.....wspolczuje marnego miejsca zamieszkania, tylko w byle jakich blokowiskach taka patologia sie mnozy :O Teraz dochodzimy do twojego nastepnego problemu - czytanie ze zrozumieniem :O Ja nie pisze o rodzinach zastepczych bo to jest nastepna wylegarnia motlochu i byle jakosci. Pisze o utworzeniu specjalnych domow, gdzie potomstwo takich nic nie wartych miernot, poddane zostaloby specjalnym metodom wychowawczym. Nikt od owych szczeniat nie oczekuje bycia "kims" - lekarzem, architektem, naukowcem czy chocby nauczycielem. Mieliby zostac jedynie wyuczeni prostej pracy jako robotnicy wykwalifkowani. Murarze, mechanicy, fryzjerzy itp. Na to mozna by placic podatki ale na utrzymywanie smieci? Po co? Marnujemy pieniadze tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mądra kobieta nie pozwoli sobie na zrobienie tylu dzieci, także jak widzę biedną wielodzietną biedną to patrzę na nią jak na kogoś niedorozwiniętego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość jjnb dziś ok. 80-100 lat temu to może i tak było,i kiedyś nawet szybko huja wsadził bo kiedyś kobiety na co dzień chodziły bez majtek, jedne miały do kościoła i do lekarza, no ale my nie cofamy sie w rozwoju,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 21:16 moja sąsiadka skarbie ma 5 dzieci i uwierz mi miernotą nie jest twój bełkot jest strasznie nie pojęty dla mnie to według ciebie (jest taki topik o najsmutniejszej rzeczy jaka cię spotkała w dzieciństwie)poczytaj tam piszą dziewczyny pokolenie lat 70 /80 /90 gdzie patologia to była norma gdyż ludzie nawet sprawy sobie nie zdawali że patologią są i te wszystkie dzieci z tych pokoleń wedle twojej idei powinni się po prostu ulotnić BO TY TAK CHCESZ no rozbawiłeś mnie gościu do łez h/u/j mnie to obchodzi że masz problem z moją spójnością i ortografią i interpunkcją miernoto emocjonalna która dzieci z rodzin z dysfunkcja od razu skazuje na dno bo co no co zrobisz poszczekasz sobie tutaj i upuścisz emocją a potem pooglądasz kolejny odcinek warcząc jak suka z rują dlaczego to nie ja to nie dla mnie echhh :-D no rozbawiło mnie to do łez sory ale takie bezkręgowce jak ty powinni utylizować w szambie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lata 70/70/90 i takie niedouczone, nie umiejące się zabezpieczać, nie umiejące zadbać o swoje dzieci tylko wyciagające łapy po darmowe, nie bądź śmieszny, co za tępota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie jest chore jak oglądam w jakich warunkach ludzie w pl zyja ,a politycy chodza po restauracjach i woza tylki samolotami...starszne -ja wiem ,ze czesc tych rodzin w jakims stopniu sama jest sobie winna ,ale co dzieciaki winne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś nie przesadzaj, lata 70/80/90 i kobiety nie umiejące szanować same siebie, ja jestem lata 50 i mam jedno dziecko, bo umiałam sama siebie szanować. Mądra kobieta umie dbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja znajoma ma 5 dzieci maz pracuje za granica samgo rodzinnego maja ok 4000 tys chata się wali ale kazde dziecko tel komórkowy ,tablety itp....a znajoma wiecznie nie ma kasy na jedzenie ,a najbardziej mnie wkurza ta jej gadka ,ze nie maja kasy ,w końcu ktoregos pięknego dnia jej powiedziałam ze my mamy 5 tys na 5 osob i zyjemy a oni maja ok 10 tys na 7osob wiec powinni wyrabiać tylko widać nie potrafią gospodarzyć kasa i teraz mam spokoj z pozyczkami itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciemnota rozmnaża się jak w afryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ostatnim odcinku pokazane było dno i cwaniarstwo 30-latki z 6 dzieci. Narobić dzieci, zwalić się na głowę rodzicom, a polsat niech jej dom odstawi. Laska niewdzieczna, przecież zrobiła 6 dzieci :-P I co program to matka z chmarą dzieci, a stary nn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tej miernoty z 22:04 Jestes dnem co widac po twoich wypowiedziach. Takie zero male, smiec nic nie warty. Ani wyksztalcenia, ani obycia. I twoja progenitura to marne geny, nic nie warte pomioty. Beda tym, czym ty jestes czyli niczym :D Bye, rybka! :D Pewnie i tak nic nie zrozumialas :D Hahah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×